Kingston prezentuje pendrive o pojemności 2 TB 

DataTraveler Ultimate GT to następca modelu DataTraveler HyperX Predator z 2013 roku, który oferował pojemność dochodzącą do 1 TB.

Image
Paweł Maziarz

Szukacie naprawdę pojemnego pendrive'a, który zastąpi dysk zewnętrzny? W takim razie powinniście zwrócić uwagę na najnowszą propozycję firmy Kingston – mowa o modelu DataTraveler Ultimate GT, który oferuje pojemność już liczoną w terabajtach.

DataTraveler Ultimate GT (Generation Terabyte) występuje w dwóch wersjach pojemnościowych: 1 TB i 2 TB. Pojemniejsza wersja pomieści więc przykładowo 768 tys. zdjęć w jakości 8 MP, pół miliona plików MP3 lub 70 godzin filmów wideo w jakości 4K.

Niestety, duża pojemność pendrive'a została okupiona sporymi gabarytami – nośnik został zamknięty w metalowej obudowie o wymiarach 72 x 26,94 x 21 mm. Do komunikacji z komputerem wykorzystano interfejs USB 3.0.

DataTraveler Ultimate GT trafi do sprzedaży w lutym, ale ceny poszczególnych wersji jeszcze nie zostały ujawnione (pewnie będą tak duże jak sam pendrive). Producent udziela na pendrive'a 5-letniej gwarancji.

Źródło: TechPowerUp

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE