Pierwsza wersja Developer Preview systemu Android P już dostępna

Skorzystać można z niej na smartfonach Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2 oraz Google Pixel 2 XL. Przez kilka miesięcy trwać będą testy nowych funkcji, premiera finalnej wersji systemu powinna odbyć się jesienią.

Image
Mateusz Tomczak

Smartfony Nexus 5X i Nexus 6P okazały się bardzo udanymi propozycjami. Znalazły całkiem sporą liczbę nabywców, także w Polsce, ponieważ były oferowane w oficjalnej dystrybucji i największych sieciach handlowych. W związku z tym warto odnotować, iż producent kończy z aktualizacjami dla nich.

Udostępniona została już pierwsza wersja Developer Preview systemu Android P. Skorzystać można z niej rzecz jasna na smartfonach Google, ale tylko czterech - Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2 oraz Google Pixel 2 XL.

Tym samym nastał kres aktualizowania urządzeń z serii Nexus. Z racji ich wieku nie jest to wielkim zaskoczeniem, jakąkolwiek nadzieję mogli mieć jedynie użytkownicy wspominanych modeli Nexus 5X i Nexus 6P. Spodziewać mogą się jednak tylko poprawek zabezpieczeń, które powinny pojawiać się co najmniej do listopada.

Najważniejsze nowości wprowadzane przez Androida P to wsparcie WiFi Round-Trip-Time (RTT), ekranów z wcięciem w górnej części czy formatu HEIF, a także kolejne usprawnienia w powiadomieniach i kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. Jak zawsze obiecywana jest też poprawa wydajności.

Źródło: Android Developers

Wybrane dla Ciebie
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI!