Po 21 latach od premiery zaktualizowano grę, którą zapewne świetnie znasz

Pamiętacie Worms Armageddon? Gra, która zadebiutowała w 1999 roku otrzymała właśnie sporą aktualizację. To świetna okazja do tego, aby sobie o tej pozycji przypomnieć.

Image
Mateusz Tomczak

Dodaj Benchmark.pl jako preferowane źródło w Google

Nasze treści będą częściej wyświetlać się w Twoich wynikach Google

Worms Armageddon zaktualizowano po 21 latach od premiery

Można długo dyskutować odnośnie tego, która odsłona serii Worms była najlepsza. Można też obstawiać, że sporo głosów padłoby w takich rozważaniach na Worms Armageddon. Twórcy ze studia Team17 (przy współpracy z deweloperami ukrywającymi się pod nickami Deadcode oraz CyberShadow) wydali właśnie nową aktualizację, po 21 latach od premiery gry.

I nie mówimy tutaj o niewielkiej łatce mające na celu jedynie wywołanie drobnego szumu, ale o naprawdę sporej dawce nowości i poprawek. Patch 3.8, bo takie nosi oznaczenie, wprowadza między innymi 70 nowych ustawień (są odblokowywane po ukończeniu kampanii), możliwość rywalizacji do 6 graczy i do 48 robali czy opcję Mapshot pozwalającą na nową rundę na mapie zniszczonej w poprzednim starciu.

Od strony technicznej wypada wymienić chociażby zniesienie limitu 50 klatek na sekundę, tryb okienkowy, poprawione działanie gry pod Windows 10 i wybranymi dystrybucjami Linuxa czy kilka usprawnień dla streamerów.

Łącznie twórcy chwalą się 370 poprawkami, 45 zmianami i 61 nowymi funkcjami. To chyba wystarczające powody do tego, aby rozegrać przynajmniej kilka meczów, bo zazwyczaj mało kto kończył tutaj na jednym.

Graliście w Worms Armageddon? Jak oceniacie tę część serii? Jako jedną z najlepszych, a być może nawet najlepszą? W tym roku zadebiutuje Worms Rumble, ale przyniesie zupełnie nowy gameplay.

Źródło: Team17

Warto zobaczyć również:

Wybrane dla Ciebie
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI!