Razer Phone oficjalnie w Polsce - cena jest wysoka, ale mogło być gorzej
Razer Phone to smartfon przygotowany pod kątem mobilnych gier. Oferuje bardzo wysoką wydajność, duży wyświetlacz IGZO i głośniki stereo. Sprzęt wyceniony został na 3 199 złotych.
Pod koniec zeszłego roku potwierdziło się, iż firma Razer chce spróbować swoich sił na rynku smartfonów. Zaprezentowany Razer Phone zrobił na tyle dobre wrażenie, że zaczęły pojawiać się pytania dotyczące jego debiutu w Polsce. Wydawało się, że nie ma na to większych szans, w związku z czym mówić możemy teraz o miłej niespodziance.
Razer Phone pojawił się w sieci Play. Nabyć można go w ramach jednej z kilku ofert abonamentowych, ale i bez nich. Wiele osób zainteresować może się tą drugą opcją, w przypadku której przygotować należy się na wydatek 3 199 złotych.
To spora kwota, ale wydaje się, że mogło być gorzej. Razer to marka, którą kojarzymy z wysokimi cenami, a poza tym Razer Phone oferuje parametry, które pozwalają porównywać go z topowymi konstrukcjami konkurencji. A jak doskonale wiemy, te bywają droższe.
Obecnie prowadzona jest przedsprzedaż, zamówienia realizowane będą od najbliższej środy. Play uzyskało czasową wyłączność na omawianego smartfona - do końca marca. Można zatem sądzić, że od kwietnia dostępność Razer Phone będzie szersza.
Specyfikacja techniczna Razer Phone:
- Android 7.1.1 Nougat z Nova Launcher Prime Razer Edition
- 5,7-calowy wyświetlacz IGZO o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 120 Hz
- procesor Qualcomm Snapdragon 835, Adreno 540
- 8 GB RAM
- 64 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
- kamera główna 12 Mpix f/1.8 + 12 Mpix f/2.6 i przednia 8 Mpix f/2.0
- Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, LTE
- czytnik linii papilarnych
- głośniki stereo z Dolby Atmos, 24-bitowy DAC z certyfikacją THX
- akumulator 4000 mAh z Qualcomm QuickCharge 4.0+
- wymiary 158 x 78 x 8 mm
Źródło: play