SRS-X11, SRS-X33 oraz SRS-X55 to trzy nowe przenośne głośniki bezprzewodowe firmy Sony. W bardzo kompaktowych obudowach mieścić mają porządne podzespoły, które zapewnią wysokiej jakości dźwięk – tak przynajmniej zapowiada producent.
Nowe głośniki firmy Sony zostały wyposażone w moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth oraz NFC, za pomocą których możemy podłączyć źródło dźwięku. Charakteryzują się też obecnością funkcji zestawu głośnomówiącego.
Sony SRS-X11 to najmniejszy z nowych głośników. Sześcian o boku 61 mm zapewnia moc na poziomie 10 W, a dwie membrany bierne gwarantować mają głębokie tony niskie. Plusem jest też wbudowany akumulator, którego jedno naładowanie zapewniać ma około 12 godzin pracy.
Głośniki SRS-X33 i SRS-X55 zostały wyposażone w technologię LDAC – umożliwia ona przesyłanie trzykrotnie więcej danych przez Bluetooth, co pozytywnie wpłynąć ma na jakość dźwięku strumieniowanego bezprzewodowo. Rozwiązanie wspomagane jest też przez technologie S-Master, DSEE oraz ClearAudio+.
Dwukanałowy głośnik Sony SRS-X33 z dwiema membranami biernymi charakteryzuje się mocą wyjściową 20 W. Podobnie jak w przypadku mniejszego modelu – jedno naładowanie akumulatora pozwoli korzystać z urządzenia przez jakieś 12 godzin.
Całości dopełnia głośnik SRS-X55. Jest to 2.1-kanałowy system z dwiema membranami biernymi i o mocy wyjściowej równej 30 W. Wielu użytkowników zadowoli pewnie dodatkowe wsparcie dla niskich tonów. Akumulator wystarczający na 10 godzin także można zaliczyć na plus.
Sprzedaż nowych głośników Sony planowana jest na okres kwiecień-maj bieżącego roku.
Źródło: Sony