Gry

Gry RPG

przeczytasz w 4 min.

  PC   X360   PS3 

Dragon Age

Ukończenie podstawowej wersji Dragon Age zajmuje około sześćdziesięciu godzin. Obecnie takich gier nie powstaje za dużo.

Produkcję BioWare, choć debiutowała przed rokiem, przypominamy ze względu na fakt, że twórcy cały czas udostępniają atrakcyjne DLC. Kilka miesięcy wcześniej ukazał się też zawodowy dodatek o nazwie "Przeznaczenie". Wszystko to sprawia, że Dragon Age cały czas tętni życiem i oferuje nowe przygody. Cały pakiet ze wszystkimi DLC można nabyć najłatwiej przez Steam, choć w niezłej cenie można go znaleźć też na Allegro - jako zestaw Ultimate Edition.

To chyba najlepsza gra RPG od czasów Baldur's Gate - koneserzy gatunku poczują się w każdym razie usatysakcjonowani. Wspaniała przygoda, fantastyczny świat, niezła fabuła, świetna grywalność i bardzo dobra oprawa. Połączenie kultowego Baldura z niemniej kultowym Władcą Pierścieni, a wszystko to okraszone całkiem przystępną grafiką. Robi wrażenie!

Recenzja i testy Dragon Age

Strefa gier benchmark.pl  PC   X360   PS3 

Two Worlds II

Wciąż czekamy na kontynuację Wiedźmina, ale jak się okazuje przygody Geralta to nie jedyna polska gra RPG, którą możemy pochwalić się za granicą. Two Worlds II dobiło już do imponującego wyniku miliona sprzedanych egzemplarzy.

Stawiając sprawę jak najbardziej uczciwie trzeba nadmienić, że nie jest to typ gry, która odmienia gatunek. Powielając jednak popularne i uznane schematy bawi naprawdę dobrze. Do tego stopnia, że wiele zagranicznych serwisów ocenia Dwa Światy lepiej niż... szumnie reklamowanego Gothica 4. Ponadto wielkim atutem tej produkcji jest fakt, że Reality Pump zafundowali bardzo przyzwoity multiplayer - w kilku różnych odmianach.

Historia? Kontynuuje wątki poruszone w części pierwszej, ale nie na tyle starannie, by nowy gracz miał problemy w odnalezieniu się w świecie gry. Tradycyjnie znajdujemy się w centrum konfliktu, a dookoła jest pełno orków. Rutyna każdego bohatera!

Two Worlds II odnosi wielki sukces rynkowy

Strefa gier benchmark.pl  PC   X360   PS3 

Fallout: New Vegas

Kiedy swoją premierę miał Fallout 3 dziennikarze i gracze sami do końca nie wiedzieli co począć. Pozostawał spory niedosyt, ale to... "to był przecież Fallout!". Otóż nie - Fallout jest dopiero teraz!

New Vegas jest absolutnie wszystkim tym czym trzecia część slynnej gry być RPG powinna, a nie była. Ma klimat, grywalność, miodność, bawi, zaskakuje i całkiem na poważnie pretenduje do miana gry roku. W obliczu mocnej konkurencji prawdopodobnie zostanie przyćmiona przez inne tytuły, ale jej klasa jest niepodważalna.

Tak naprawdę ciężko jest nawet wyjaśnić dlaczego Fallout: New Vegas jest tak grywalny. Bethesda Software wcale nie zmodyfikowała znacząco mechanizmów rozgrywki, posługuje się również tym smamy silnikiem co poprzednio. Wiele wskazuje tym samym na fabułę, która skoncentrowała się wobec konfliktu trzech frakcji. Fallout znów jest wielki!

Optymalne karty graficzne do Fallout: New Vegas

Strefa gier benchmark.pl  PC 

World of WarCraft: Cataclysm

Wiemy już, że łącznie dodatków do World of WarCraft prawdopodobnie będzie sztuk pięć. Cataclysm jest trzecim z nich i zdaniem twórców oraz niektórych (acz nie wszystkich!) graczy - z tych wydanych do tej pory jest najbardziej rewolucyjnym.

World of WarCraft to gra MMORPG, która wymaga oplacania abonamentu, a zanim zdecydujemy się na zakup dodatku - warto by Mikołaj upewnił się, że obdarowywany posiada podstawową wersję gry. Tyle dla laików.

Koneserzy doskonale wiedzą bowiem, że czeka ich nowa, wielka przygoda w Świecie Warcrafta. Limit doświadczenia podniesiono do 85-ego poziomu (rekordziści potrzebowali na to ledwie sześciu godzin).

Największą nowinką Cataclysm są jednak aż dwie nowe, grywalne rasy! Blizzard najwyraźniej chce mocnym akcentem zwrócić uwagę na nowego WoWa. Milośnicy Hordy będą mogli pokierować przebiegłym Goblinem, zaś Przymierze otrzyma Worgenów - przeklętych okrutną klątwą ludzi-wilkołakow.

Świat Warcrafta coraz większy

Strefa gier benchmark.pl  X360  

Fable III

Fable po krótkiej przerwie powraca na PC. Ale to dopiero w lutym. Tymczasem już pod Waszą choinką znaleźć może się edycja konsolowa, która jest całkiem... niezła. Wprawdzie Peter Molyneux roztaczał przed graczami utopijną wizję rewolucji, ale ci chyba już powoli uodparniają się na głośno wygłaszane marzenia słynnego projektanta.

Fable III branży gier nie odmieni, ale stanowi znakomity przykład odprężającego action RPG, a na dodatek jest gratką dla milośników serii. Nie zabraklo bowiem tej specyficznej atmosfery Albionu i - tradycyjnie - znakomitej ścieżki dźwiękowej.

Największą niespodzianką w trzecim Fable jest możliwość zostania nie tylko słynnym bohaterem, ale też królem całej, wielkiej krainy. Z tego z kolei wynika cała seria obowiązków, które w znaczący sposób odmieniają rozgrywkę nadając jej drobne cechy... strategii.

Strefa gier benchmark.pl