Accura Prestige - funkcjonalna i designerska lampa biurkowa
Gadżety

Accura Prestige - funkcjonalna i designerska lampa biurkowa

przeczytasz w 2 min.

Twoja lampa biurkowa jest nudna? Poznaj model Accura Prestige, czyli urządzenie nie dość, że funkcjonalne, to na dodatek naprawdę ładne.

Ocena benchmark.pl
  • 5/5
Plusy

- wygląd,; - tryby pracy,; - prosta obsługa,; - regulowanie jasności,; - ładowanie urządzeń przez port USB.

Minusy

Pomyślmy, co zwykle znajduje się na naszych biurkach? Monitor, laptop, notatnik, kubek z kawą lub kubek po kawie, mnóstwo rozmaitych bibelotów oraz lampka. Na co zwracamy najmniejszą uwagę? Dokładnie tak - na ową lampę. To błąd, gdyż zmieniając prostą lampkę na wielozadaniowe urządzenie, takie jak Accura Prestige, zwiększymy znacznie swój komfort pracy.

Accura Prestige

Accura Prestige - ładny sprzęt z wieloma możliwościami

Zaczynając od wyglądu, Accura Prestige jest bardzo, ale to bardzo ładnym urządzeniem. Tak ładnym, że zacząłem z pogardą spoglądać na własną lampkę, nadgryzioną zębem czasu i jakąś taką… zwykłą. Do rzeczy jednak, testowany gadżet wykonany jest z białego, lśniącego plastiku, a sam projekt to minimalizm w czystej postaci. Solidna, choć niezbyt masywna podstawa i prosty, składany pałąk lampy przekładają się na estetykę całego produktu, która jest godna pochwały.

Accura Prestige lampka biurkowa

Składany pałąk mieści w sobie diody LED o temperaturze barwowej od 2500 K do 7000 K i mocy od 5 do 11 W oraz maksymalnym natężeniu światła przekraczającym 2000 Lux. Jasność i temperaturę barwową można regulować, ale o tym później. Z praktycznych kwestii, ruchomy pałąk z diodami można ustawiać w zakresie 140 stopni, zaś sam filar można pochylić do kąta 40 stopni. Daje to bardzo szerokie możliwości ustawienia kąta pracy lampy. Rzecz jasna, można ją także obracać o 180 stopni.

Accura Prestige lampka

Na froncie urządzenia, u podstawy filaru znajduje się panel sterujący, pozwalający na wybór trybu pracy, ustawienie timera oraz jasności. Z tyłu mieści się gniazdo zasilania, zaś na prawym boku jest port USB pozwalający na ładowanie smartfonów, tabletów, czy innych elektronicznych gadżetów.

Specyfikacja techniczna:

  • Moc: 5-11W
  • Strumień świetlny: 530LM
  • Temperatura barwowa: 2500-7000K
  • Napięcie USB: 5V; 1,50A
  • Maksymalne natężenie oświetlenia: >2000Lux
  • Temperatura pracy: <50 stopni Celsjusza
  • Ustawienia jasności: 5 poziomów

Accura Prestige złożona

Obsługa

Panel sterowania, który znajdujemy z frontu filaru podtrzymującego pałąk z diodami jest równie minimalistyczny i schludny, co całe urządzenie. Obsługa lampy odbywa się za pomocą reagujących na dotyk ikonek. Cztery z nich odpowiadają czterem trybom temperatury barwowej, a dwie umieszczone na dole odpowiadają za włączanie i wyłączanie lampy oraz aktywują timer.

Lampka Accura Prestige

Przełączanie się między poszczególnymi trybami pracy jest natychmiastowe. Dosłownie, nie da się dostrzec tu żadnego irytującego opóźnienia. Podobnie działa również panel odpowiedzialny za regulację jasności. Delikatne puknięcie w plus lub minus, które znajdują się na samej górze panelu, automatycznie zwiększa lub zmniejsza intensywność oświetlenia.

Lampka biurkowa Accura Prestige

Lampa, mimo iż jej podstawka jest bardzo kompaktowa i płaska, stoi bardzo stabilnie, a podczas ładowania swojego smartfona z wykorzystaniem gniazda USB nie dostrzegłem niczego niepożądanego. Ot, wszystko działa tu dokładnie tak, jak powinno.