Darmowy Internet - jak i gdzie?
Internet

Darmowy Internet - jak i gdzie?

przeczytasz w 2 min.

Łączność z siecią przydaje się na każdym kroku, a darmowy Internet brzmi jak rozwiązanie doskonałe. Jak i gdzie można połączyć się z Internetem bez opłat i czy Aero2 to jedyne godne uwagi rozwiązanie? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Jeszcze kilka lat temu można było próbować zaprzeczać, ale dziś nikt już chyba nie ma wątpliwości co do tego, że Internet stanowi podstawę naszego funkcjonowania. Nawet zaś gdy nie potrzebujemy do niego dostępu, to chcemy go mieć – by pozostawać w stałym kontakcie ze znajomymi i na wiele sposobów ułatwiać sobie życie. Pakiet jednak może wreszcie się skończyć – jak i gdzie znaleźć darmowy Internet w domu lub na mieście w takiej sytuacji i na jaką prędkość Internetu można liczyć?

Pakiety danych oferowane przez operatorów komórkowych są coraz tańsze, ale gdy połączenia z Internetem wymaga praktycznie każda aplikacja na smartfonie, nawet kilkanaście gigabajtów może w pewnym momencie okazać się niewystarczające. Na szczęście można zapobiec takiej niemiłej niespodziance, a przynajmniej podjąć pewne próby.

Aero2 – najlepszy sposób na darmowy Internet

Najlepszy sposób na darmowy Internet nazywa się Aero2. Za pośrednictwem strony internetowej każdy może zamówić swoją kartę SIM, która po włożeniu do smartfona czy routera mobilnego pozwala łączyć się z siecią na terenie całego kraju zupełnie bez opłat. 

Aero2 mapa
Mapa zasięgu sieci Aero2.

Jak zamówić kartę SIM Aero2? Należy wypełnić formularz online na stronie usługi, a następnie dokonać dwóch wpłat: 20 zł (depozyt – pieniądze zostaną zwrócone, jeśli użytkownik zdecyduje się na zakończenie korzystania z oferty) oraz 14 zł (koszt wysyłki karty). Po przesłaniu potwierdzenia przelewów za pomocą wiadomości e-mail, trzeba już tylko czekać na kuriera. Więcej informacji i formularze znajdziecie na Aero2.pl.

Brak jakichkolwiek kosztów za korzystanie z sieci oraz naprawdę przyzwoity zasięg to największe plusy Aero2. Oczywiście nie ma jednak róży bez kolców – w zamian trzeba liczyć się z niezbyt dużą prędkością przesyłu danych (jedynie do 512 kb/s) oraz koniecznością (stosunkowo częstego) wpisywania kodów captcha w celu autoryzacji, co niektórym osobom może dość skutecznie odbierać komfort użytkowania. Awaryjnie jednak ta oferta zdecydowanie daje radę. 

Aero2 strona
Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie Aero2.

Ze względu na to, że Aero2 wymaga korzystania z dodatkowej karty telefonicznej, najlepiej sprawdza się wtedy, gdy mamy smartfon Dual SIM. Sprawdź najlepsze, reprezentujące różne półki cenowe modele z tą funkcją w naszym zestawieniu TOP 10.

Buckshee, czyli coś za coś

Alternatywę stanowią aplikacje tworzone przez MOBEN. Aktualnie zaleca się korzystanie z Buckshee. Zasada działania jest następująca: darmowe megabajty do wykorzystania otrzymujemy w „nagrodę” za oglądanie reklam wyświetlanych na ekranie smartfona. 

Oferta jest skierowana do posiadaczy smartfonów z Androidem i numerów w sieciach Play, Plus, T-Mobile i Orange, którzy każdego dnia mogą w ten sposób uzyskać kilkadziesiąt lub nawet więcej MB (za które płacą reklamodawcy i sponsorzy). To nie wystarczy, by móc komfortowo korzystać z Netfliksa czy Spotify na telefonie, ale w sytuacji kryzysowej może okazać się zbawieniem.

Darmowe hotspoty Wi-Fi – gdzie ich szukać?

Jeśli ani dodatkowa karta SIM, ani oglądanie reklam nie jest rozwiązaniem dla was, pozostają jeszcze darmowe hotspoty Wi-Fi. Można je znaleźć w wielu miejscach, szczególnie w dużych miastach – przede wszystkim w restauracjach (np. PizzaHut, Subway, Burger King, Starbucks czy McDonald’s), w galeriach handlowych, na dworcach kolejowych czy też w urzędach pocztowych. 

Wi-Fi Map
Mapa darmowych hotspotów Wi-Fi w Poznaniu (Wi-Fi Map).

Jeśli nie znamy topologii miasta i nie wiemy, gdzie się udać, w odnajdywaniu darmowego Internetu w pobliżu pomagają usługi WiFi Map – w przeglądarce oraz w aplikacji na smartfony i tablety z systemami Android i iOS.

Pobierz Wi-Fi Map na Androida
Wi-Fi Map na Androida
Pobierz Wi-Fi Map na iOS
Wi-Fi Map na iOS

Darmowy hotspot to także świetne rozwiązanie, by zaoszczędzić trochę megabajtów z wykupionego u operatora pakietu. Należy jednak pamiętać, że takie sieci są szczególnie mocno narażone na infekcje, dlatego też warto korzystać z nich rozsądnie i raczej nie logować się na przykład do systemu mobilnej bankowości.

A jakie są wasze sposoby na darmowy Internet?

Foto na wejście: marcino/Pixabay (CC0)

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zeniu
  2
  Pakiety internetowe oferowane przez operatorów telefonicznych są obecnie tak duże że problemem zwykle nie jest brak megabajtów. Problemem jest bateria. Internet po wifi ma nieraz prędkość 4G, ale prądu ciągnie tyle co 2G. Ale ze znalezieniem darmowego wifi zwykle nie ma problemu. Centra miast nieraz mają bezpłatne wifi, hotspoty można znaleźć na dworcach kolejowych i galeriach handlowych. Również rejony wyższych uczelni często mają wifi.
  • avatar
   tarzinio
   1
   Reklamy? Wiec to już nie jest darmowy internet.
   • avatar
    bubunio
    1
    Zdecydowanie najlepszą opcją jest Aero2. Na tej samej karcie można sobie kupować pre paidowe pakiety LTE bez zobowiązania. Moim zdaniem cała oferta Aero jest ciekawa łącznie z tym że automatycznie się przechodzi między płatnym a darmowym dostępem tzn, że nie naliczają żadnych opłat bez mojej wiedzy.
    • avatar
     Kokolina
     1
     Jedyna opcja jaka do tej pory u mnie się sprawdziła, to pakiet od Aero2, tylko nie można oczekiwać jakiejś kosmicznej szybkości, ale faktycznie płacić nie trzeba za niego
     • avatar
      burasb
      1
      Aero2 tylko i wyłącznie. Z całą pewnością można powiedzieć że jest to sprawdzony sposób i nigdy nie zostaną naliczone ukryte opłaty
      • avatar
       Kokolina
       0
       Miałam też okazję sprawdzić pakiet zen, płacę tylko 50 zł na 30 dni, co w połączeniu z tym darmowym, daje ideał