Gry na konsole

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych

Po roku oczekiwania Diablo 3 w końcu zaatakowało konsole. Na jego nocne nadejście zapraszał w tym roku Komputronik Megastore.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 1

Komputronikowy Megastore należycie przygotował się do wrześniowej premiery. Wszędzie widać reklamy konsolowej wersji Diablo 3. Zauważyliśmy także pewną ciekawostkę. Choć gra wydana jest na dwie najpopularniejsze konsole, to reklamuje się przede wszystkim Playstation 3. Czyżby Microsoft był tak pewny sukcesu sprzedażowego?

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 2

Zapewne wiecie, jaki jest klimat gry. A jeśli nie, to przypominamy, że Diablo 3 to walka ze złem w konwencji gry akcji, z rozbudowanymi elementami RPG. Świat krainy Sanktuarium w Diablo 3, choć mroczny, od strony wizualnej wygląda naprawdę pięknie. Nie powiemy, że grafika jest idealnie dopracowana pod każdym względem, ale jest wystarczająco dobra, by nas usatysfakcjonować. A gdy zrobi się naprawdę gorąco, ekran wygląda jak pełen fajerwerków. Sterowanie jest bardzo intuicyjne, tak, że nawet osoba, która wcześniej nie grała w Diablo 3, nie będzie miała problemów z jej opanowaniem. Blizzard zadbał, by wszelkie informacje dla gracza pojawiające się na ekranie (w tym podświetlenie aktywnych celów czy pozycja postaci w momencie, gdy nie jest bezpośrednio widoczna) ułatwiały zadanie i nie przeszkadzały w zabawie.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 3

Dla wszystkich niezdecydowanych na zakup Diablo 3 w wydaniu konsolowym przygotowano stanowiska, na których można było przetestować tę wersję gry. W Strefie Gier w Komputronik Megastore można bez problemów zagrać na konsoli w Diablo 3 i to bez ograniczeń czasowych.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 4

Mimo niesprzyjającej pogody, która w poniedziałkowy wieczór dość mocno przerzedziła listę obecnych, pierwsi amatorzy gier pojawili się już na dwie godziny przed planowanym terminem premiery. Oficjalnie gra dostępna jest w sprzedaży od 3 września, ale premierowi goście mogli nabyć ją i zagrać jeszcze przed północą. Najbardziej zagorzali fani Diablo nie mogli przepuścić takiej okazji, szczególnie, że ta edycja „trójki” przynosi doskonałą rozgrywkę kooperacyjną – nawet dla 4 graczy jednocześnie na jednej konsoli..

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 5

Dwie jedynie słuszne konsole i jedna, wspólna dla nich cena. Wydaje się Wam, że to spory wydatek? A pamiętacie sugerowaną, premierową cenę detaliczną za pecetowe Diablo 3? Nie jest więc, aż tak źle. Tym bardziej, że jak zapewnia oficjalny polski dystrybutor – CDP.pl konsolowa wersja gry jest znacznie bardziej dopracowana. Potwierdzają to również pierwsze opinie z sieci. Oceny najważniejszych portali gamingowych dają Diablo 3 nie mniej niż 8 punktów na 10 możliwych.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 6

Nim Diablo 3 trafi do klientów powinna być należycie przetestowana. Dlatego kierownictwo sklepu oraz sam szef Działu Gaming w Komputroniku ochoczo wzięli się za sprawdzanie gry. Najwyraźniej musieli się upewnić, że wszystko dopięte zostało na ostatni guzik.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 7

W trakcie spotkania zebrani z wielką uwagą wysłuchują kolejnych zagadek zadawanych przez prowadzącego. Dowiedzieliśmy się między innymi jacy polscy aktorzy nie podkładali głosu do gry (i że na pewno nie Jerzy Kryszak), na jakie konsole nie zostało wydane Diablo 3 i od ilu lat można grać w Diablo 3. Odpowiedzi były proste - „Bardzo wielu”, „Wydano je na Playstation 3 i Xbox 360 i wystarczy. Inne konsole nas nie interesują :)”, „Wszystko zależy od rodziców :)”. Żałujcie, że nie byliście, bo właśnie tak łatwo można było dostać plakaty, koszulki w różnych rozmiarach, breloki, a także specjalne książki o Diablo 3. Może poszczęści się Wam jednak przy okazji kolejnych premier organizowanych w Komputronik Megastore. Będzie ich zapewne jeszcze niemało.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 8

Fani Diablo 3, nawet jeśli nie zdecydowali się premierowego wieczoru na zakup gry, mogli liczyć na niezłą zabawę i upominek w postaci plakatu. A ten był inny niż wszystkie. Wiecie dlaczego? - „Niepogięty.” :)

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 9

A na koniec imprezy pamiątkowe zdjęcie. Najwytrwalszych fanów nie było może wiele, ale za to wszyscy bezgranicznie oddani rozrywce. Nikt ze zgromadzonych nie wyszedł ze spotkania niezadowolony. Była dobra zabawa i sporo upominków.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 10

No to kupujemy Diablo 3. Pierwsza konsola, którą spotkał zaszczyt to … Playstation 3. Zbieg okoliczności? W Komputronik Megastore nie obyło się bez obowiązkowej techniki mobilnej, czyli tabletu. Wcześniej wszyscy przeszli specjalny kurs obsługi systemu sprzedaży. Jak się okazuje, istnieją dwie grupy kupujących. Pierwsi obeznani z technologiami od razu wiedzą, o co chodzi, inni – są nieźle zaskoczeni, gdy po wejściu do sklepu i szybkim zabraniu pudełka z półki okazuje się, że to tylko produkt reklamowy.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 11

Oto pierwszy klient, który zakupił Diablo 3 ze specjalnymi gratulacjami od cdp.pl. Prawdziwy fan niczego się nie boi:) Pytanie tylko jak szybko znalazł się potem w domu.

Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 1Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 2Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 3Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 4Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 5Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 6Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 7Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 8Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 9Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 10Diablo 3: nocna diabelska premiera dla wytrwałych | zdjecie 11

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pycipro
  4
  Pomimo tego że posiadam D3 na PC. Olałem je na paragonie 23, doszedłem do wniosku że jest skopane. Gold lata po allegro jak szalony 100m za 9zł żenada.. pełno botów. RMAH = pay2win, AH kolejny beznadziejny system. Tego nie ma na konsolach, postanowiłem dać szansę z bratem tej grze na PS3 (miał wbity na PC 50+ paragon).
  Teraz bawimy się świetnie przy jednej konsoli :D Normalnie jakbym wrócił do czasów Contry kiedy to się zagrywało przy jednym sprzęcie. Wczoraj przyssało nas na jakieś 10h ciągłej gry. Szkoda że praca musiała przerwać ten seans :D

  ymm na koniec... na konsolach jest nowy loot oznaczony 1.5, solidna poprawa. Na PC leci sam krap bezużyteczny, a jak wyleci już coś sensownego to i tak na AH cały guzik kosztuje. LOLZ

  Będzie zwała jeżeli ta wersja sprzeda się lepiej niż PC.