Extreme Line NC2000 - po prostu ładowarka
Baterie

Extreme Line NC2000 - po prostu ładowarka

przeczytasz w 2 min.

Ładowarka Extreme Line NC2000 w sposób bezbolesny pomoże przesiąść się z baterii na akumulatorki

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

- informacje o pracy urządzenia prezentowane na czytelnym wyświetlaczu,; - możliwość ładowania od 1 do 4 akumulatorków jednocześnie w różnych trybach,; - cztery zakresy prądu ładowania,; - wbudowany port USB.

Minusy

Niezależnie od tego czy macie w sobie duszę ekologa, czy też zawziętego finansisty, ten tekst będzie jednym z nielicznych, który będzie adresowany do obydwu grup społecznych.

W jaki sposób ładowarka do baterii może jednoczyć tak różnych odbiorców?

Kochasz szum drzew, śpiew ptaków, poranną bryzę na twarzy? Zapewne zwracasz uwagę na to ile zanieczyszczeń wypluwa Twoje auto w drodze do pracy. Tak?

Zdecydowanie potrzebujesz ładowarki do baterii dzięki której będziesz mógł chronić środowisko od dziesiątek, setek, a być może i tysięcy zużywanych przez Ciebie baterii.

A może jesteś burżujem pławiącym się w luksusach, zaś Twoją jedyną radością w życiu jest rosnący licznik wskazujący ilość posiadanych pieniędzy? Tak?

Potrzebujesz ładowarki do baterii dzięki której licznik na koncie nie będzie zwalniał od zakupu dziesiątek, setek, a być może i tysięcy baterii do wszystkich gadżetów bez których przecież nie możesz żyć. Pamiętaj, że każdy grosz się liczy :)

Biorąc pod uwagę wcześniejsze zdania, dla uproszczenia możemy przyjąć, że każdy potrzebuje ładowarki do baterii

A skoro tak, to przyglądnijmy się jednej z nich i sprawdźmy, czy spełni Wasze ekologiczno/finansowe oczekiwania.

Ładowarka Extreme Line NC2000 - test

Ładowarka Extreme Line NC2000

Ładowarka dociera do nabywcy w estetycznym kartonowym pudełeczku z dużą ilością informacji oraz zdjęciami produktu. Wśród nich widnieje wykaz funkcji które może ona wykonywać a są to:

 • Ładowanie,
 • Rozładowanie,
 • Odświeżanie,
 • Test.

Ładowarka Extreme Line NC2000 - zawartość opakowania

Dodatkowo w opakowaniu, poza samą ładowarką, znajdują się także:

 • Kabel umożliwiający podłączenie ładowarki do gniazda zapalniczki w samochodzie,
 • Instrukcja obsługi w rodzimym języku.

Po wyciągnięciu ładowarki z opakowania, trzymamy w ręku całkiem estetyczne urządzonko. Wykonane z czarnego, przyzwoitej jakości plastiku. Jakość spasowania elementów nie budzi zastrzeżeń. Nie ma zbytnich luzów, czy wolnych przestrzeni pomiędzy sąsiadującymi plastikami. Na pozytywną uwagę zasługuje wyświetlacz LCD, który jest czytelny pod wieloma kątami, jak też przy obsłudze ładowarki (włożenie baterii, zmiana trybów pracy) podświetla się na biały kolor znacznie zwiększając czytelność i komfort obsługi na przykład wieczorami.

Ładowarla Extreme Line NC2000

Ładowarka posiada dwa przyciski oznaczone „SLOT” i „MODE”. Bez zerkania w instrukcję przyjąłem, że przycisk „MODE” służy do zmiany trybów pracy ładowarki. I tu się nie pomyliłem. Pomyliłem się natomiast co do przycisku „SLOT”, któremu wstępnie przypisałem funkcję przełączania pomiędzy (notabene) slotami z włożonymi bateriami. Okazało się jednak, że służy on do zmiany prądu ładowania lub rozładowania akumulatorka. Zmiany takiej można dokonywać w ciągu pierwszych 8 sekund od włożenia ogniwa do ładowarki. Czas ośmiu sekund jest dobrze dobrany, ponieważ daje wystarczającą ilość czasu na przełączanie się pomiędzy trybami w celu odnalezienia pożądanego. Dlaczego podkreślam ten fakt? Miałem do czynienia z ładowarką, również obsługiwaną w podobny sposób, w której jednak czas do przełączania trybów być dość krótki. O ile mnie pamięć nie myli wynosił w granicach 3 sekund. Z niesmakiem muszę przyznać, że było to dla mnie bardzo frustrujące w początkowym etapie jej obsługi. Myślę, że wspomniane 8 sekund pozwoli użytkownikom oszczędzić niepotrzebnych nerwów.

Wyświetlacz w ładowarce Extreme Line NC2000

Sloty baterii są dosyć ciasne. Ma to swoje plusy i minusy. Plusem jest oczywiście to, że włożone akumulatorki są stabilne i nawet znaczne potrząsanie ładowarką (a być może nawet upadek z pewnej wysokości) nie powinien spowodować ich wypadnięcia. Z kolei minusem takiego rozwiązania, przynajmniej w moim przypadku, był fakt, że musiałem się posiłkować kluczami, aby podważyć akumulatorki, które chciałem wyciągnąć z ładowarki.

Sloty na baterie w Extreme Line NC2000

Wspomniany wcześniej wyświetlacz podzielony jest na sekcje powiązane z komorami ładowania i może informować o aktualnym napięciu akumulatorka, obecny czas trwania wykonywanej operacji (ładowanie, rozładowywanie, itp.), natężenia prądu i pojemności.

Na czym polega ładowanie zapewne się domyślacie. Ale po co w ładowarce funkcja rozładowywania, odświeżania, albo testowania? O tym na kolejnej stronie.

Dane techniczne Extreme Line NC2000

Moc wejściowaAC / DC 12V/1,5 A
Moc wyjściowa
 • 200 mA
 • 500 mA
 • 700 mA
 • 1000 mA
Obsługiwane ogniwado 4 x Ni-Mh i Ni-Cd w rozmiarze AA lub AAA
Dodatkowe wyjściaUSB 5V, 1A
Wymiary128x74x34 mm
Waga135g