Genesis RX75 – test taniej klawiatury mechanicznej dla graczy
Klawiatury

Genesis RX75 – test taniej klawiatury mechanicznej dla graczy

przeczytasz w 2 min.

Ceny klawiatur mechanicznych są dla Ciebie przeszkodą nie do pokonania? Możliwe, że Genesis RX75 stanowi idealne rozwiązanie tego problemu.

Ocena benchmark.pl
 • 4/5
Plusy

dobre wykonanie; anti-ghosting; wygląd; solidna konstrukcja; praca klawiszy

Minusy

brak podświetlenia; brak dedykowanego oprogramowania; głośny metaliczny dźwięk klawiszy

Genesis RX75 to klawiatura, która ma być odpowiedzią na oczekiwania graczy. Tak przynajmniej można tłumaczyć sobie jej niską – w porównaniu do innych, mechanicznych klawiatur – cenę. Według zapewnień producenta, urządzenie posiada mechaniczne przełączniki produkcji Outumu, które wytrzymają do 50 milionów kliknięć i aktywują się przy nacisku o sile 60 g. Wszyscy lubimy obietnice, ale jak w praktyce sprawdza się propozycja Genesis i czy warto rozważyć jej zakup?

Genesis RX75

Genesis RX75, czyli tanio i mechanicznie

Tanio nie znaczy jednak ubogo, gdyż sprzęt robi wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Po kolei jednak. Klawiatura zapakowana jest w solidne pudełko o typowym dla producenta malowaniu. Nic szczególnego. Wewnątrz, w skład zawartości zestawu wchodzi: klawiatura, drobna papierologia oraz kluczyk służący do wyjmowania klawiszy. Niby nic, ale to nie pudełko ma robić tutaj wrażenie, a sam sprzęt.

Genesis RX75 bok

Genesis RX75 to klawiatura bardzo ostrożnie zaprojektowana, która nie trafi do gustu graczy młodszych lub tych poszukujących estetycznego szaleństwa. Jednakże, jej minimalizm to coś cudownego! Sprzęt jest jednolicie czarny i pokryty został przyjemnym, gumowanym plastikiem. Klawisze są nieco chropowate oraz posiadają drobne wypustki na rogach. Klawiatura jest masywna, dość ciężka, sprawia wrażenie bardzo solidnej, ale mimo tego przyjemnie komponuje się na biurku.

Nawet przewód USB jest solidny – gruby, zakończony ciężarkiem, pozłacany i zamknięty w materiałowym oplocie. Pod względem wykonania i designu jest więc bardzo schludnie i estetycznie, a przy tym sprzęt jest solidny, zwarty, jakby gotów do gry – a pamiętajmy, że to wszystko w cenie grubo poniżej 300 zł. Podsumowując, wszyscy poszukujący klawiatury mechanicznej i do pracy, i do rozrywki będą więcej niż zadowoleni z wyglądu i wykonania tego modelu.

Genesis RX75 wygląd

Specyfikacja techniczna:

 • Typ klawiatury: mechaniczna
 • Przełączniki: autorskie; do 50 milionów kliknięć; siła 60 g
 • Liczba klawiszy: 104
 • Podświetlenie: nie
 • Wymiary klawiatury: 39 x 450 x 164 mm
 • Podkładka na nadgarstki: tak
 • Typ komunikacji: przewodowy
 • Interfejs: USB 2.0
 • Długość przewodu: 1,8 m
 • Klawisze multimedialne: tak (12 klawiszy)
 • Oprogramowanie: nie

Co potrafi testowana klawiatura? Według specyfikacji, nie można spodziewać się po niej jakichś wodotrysków. Brak podświetlenia i dedykowanego oprogramowania to duże wady, które zmniejszają komfort pracy w nocy oraz uniemożliwiają spersonalizowanie funkcji konkretnych klawiszy i przypisanie ich do profili użytkownika. Z drugiej strony, pamiętajmy że jest to tani sprzęt, który ma przede wszystkim służyć do grania, nie oceniajmy go więc zbyt ostro.

Genesis RX75 prawy bok

Pomijając minusy wynikające najpewniej z oszczędności, mechaniczne klawisze Genesis RX75 mają wytrzymać około 50 milionów kliknięć – czego nie sprawdzimy – i są aktywowane naciskiem 60 gramów. Ufamy producentowi na słowo, ale po demontażu kilku klawiszy można stwierdzić, że przyłożył się do pracy, bo przełączniki nie wyglądają na bazarową taniochę, co potwierdza charakterystyka pracy urządzenia.