Gigabyte GA-Z87X-OC - dla maniaków podkręcania
Karty graficzne

Gigabyte GA-Z87X-OC - dla maniaków podkręcania

przeczytasz w 1 min.

Do ekstremalnego OC potrzebna jest ekstremalna płyta. Takim modelem jest właśnie Gigabyte GA-Z87X-OC.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

wysokiej jakości podzespoły, świetne możliwości OC, przycisk OC Ignition, panel OC Touch do podkręcania w czasie rzeczywistym, punkty pomiarowe napięć, dodatkowe gniazdka zasilania (8+4 pin i 6-pin), 6 portów USB 3.0 na tylnym panelu, trzy wyjścia obrazu - 2 x HDMI i 1 x DisplayPort, cztery sloty PCI Express x16 i obsługa 4-way CF/2-way SLI + klamra do konfiguracji 4-way, wyłącznik slotów PCIe

Minusy

przeciętny kodek audio

Niezależnie od tego, czy procesory Intel Core czwartej generacji charakteryzują się niższym potencjałem OC od swoich poprzedników, na pewno znajdzie się całe grono entuzjastów chętnych do ich podkręcania. Niektórzy zadowolą się lekkim OC procesorów Intel Haswell, jeszcze inni zechcą podkręcić je do granic możliwości. Do ekstremalnego OC potrzebna jest ekstremalna płyta. Takim modelem jest właśnie Gigabyte GA-Z87X-OC.

Gigabyte GA-Z87X-OC

Płyta wyposasażona jest w całą gamę technologii usprawniających proces podkręcania. Uwagę zwraca przede wszystkich panel OC-Touch, dzięki któremu możemy między innymi regulować mnożniki i BCLK "w locie", jak i sprawdzać napięcia za pomoca miernika.

Podkręcanie jest bardzo popularne w Polsce, jednak zwykle sięga się po tańsze podzespoły, które po podkręceniu zapewniają odpowiednią moc. Gigabyte GA-Z87X-OC przeznaczona jest dla osób, które podkręcają i tak już wydajny sprzęt. Oczywistym jest, że tak wyposażona płyta musi mieć swoją cenę. Jest to model przeznaczony dla entuzjastów, którzy chcą podkręcać do granic możliwości.