GreenCell Micropower 2000 tani i dobry zasilacz awaryjny
UPS

GreenCell Micropower 2000 tani i dobry zasilacz awaryjny

przeczytasz w 2 min.

UPS Green Cell Micropower 2000 to tani zasilacz awaryjny o sporym (1200W) dopuszczalnym obciążeniu i bogatym w opcje oprogramowaniu.

Ocena benchmark.pl
 • 4/5
Plusy

stosunek możliwości do ceny,; oprogramowanie,

Minusy

trudna wymiana baterii

GreenCell jest polską marką należącą do firmy ŚwiatBaterii.pl specjalizującej się głównie w sprzedaży baterii do laptopów. Od niedawna w ofercie pojawiły się również zasilacze UPS.

Dzisiejszy rynek zdominowany jest przez firmę APC oraz jej konkurentów. Sprawdźmy zatem czy jest na nim miejsce dla kolejnego gracza. Gracza, który chce zaatakować przede wszystkim niską ceną wynoszącą poniżej 700zł, podczas gdy za produkty konkurencji o podobnej mocy należałoby zapłacić kilka razy więcej. Zobaczmy gdzie poczyniono oszczędności i czy w ostatecznym rozrachunku będzie można napisać tekst znany z reklam „skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?”

GreenCell Micropower 2000 jest zasilaczem awaryjnym o dość pokaźnym zapasie mocy wynoszącym 2000VA, tj. 1200W i jest najmocniejszym przedstawicielem rodziny zasilaczy Green Cell spośród których dostępne są modele o dopuszczalnym obciążeniu od 600VA (360W) do właśnie 2000VA (1200W). 

Ups GreenCell Micropower 2000

Zasilacz dociera do nas w stosunkowo niewielkim - jak na deklarowaną moc - opakowaniu. Oczywiście są na nim zdjęcia produktu, kilka piktogramów prezentujących funkcje urządzenia (m.in. AVR, zimny start, niski poziom hałasu) oraz tabelka z danymi technicznymi.

Wewnątrz, poza samym zasilaczem, otrzymujemy także:

 • płytę z oprogramowaniem ,
 • polską instrukcję obsługi,
 • 2 kable zasilające,
 • kabel USB do komunikacji z komputerem.

UPS Green Cell Micropower 2000 zestaw

Całość, jak przystało na zasilacz wagi raczej ciężkiej, jest dość niewielka. Jego wyjęcie ukazuje tradycyjny kształt z typowym rozmieszczeniem elementów , tj. z przodu znajdziemy przycisk zasilania oraz ekran LCD (podświetlany na niebiesko) z poniższymi informacjami:

 • napięcie wejściowe,
 • napięcie wyjściowe,
 • tryb pracy (bateria, lub zasilanie z sieci),,
 • stan naładowania baterii,
 • poziom obciążenia,
 • awaria,
 • przeciążenie 

Green Cell Micropower 2000 informacje na wyświetlaczu

Tył urządzenia to 4 gniazda Schuko (można w nie włożyć „zwykłe” wtyczki), port USB i 2 gniazda RJ-45 służące zabezpieczeniu linii danych. Poza tym umiejscowiony tam został także wentylator o średnicy 5cm. Na szczęście nie pracuje on w trybie ciągłym, a uruchamia się jedynie gdy UPS znajduje się trybie pracy bateryjnej. 

Green Cell Micropower 2000 tył urządzenia

Z tyłu urządzenia, pod gniazdem zasilającym samego UPS-a, widoczny jest także symbol bezpiecznika, oznaczający szufladkę z 2 bezpiecznikami topikowymi 15A, 250V. 

Green Cell Micropower 2000 z wysuniętymi bezpiecznikami

Zasilacz UPS, co do reguły, w celu poprawnej pracy wymaga wewnętrznego akumulatora lub zespołu składającego się z większej ilości akumulatorów, które należy wymieniać co 3 do 5 lat, a w związku z tym, zasilacz powinien umożliwiać wykonanie takiej operacji. Testowany egzemplarz nie jest tutaj wyjątkiem i także to umożliwia.

Procedura wymiany akumulatora wymaga zdjęcia górnej pokrywy, która przykręcona jest czterema śrubami znajdującymi się w długich tunelach od spodu obudowy. 

Green Cell Micropower 2000 z otworzoną górną pokrywą

Odchylenie górnej części ukazuje elektronikę, transformator oraz 2 akumulatory. W celu ich wymiany należy odpiąć czerwony i czarny kabel, którymi połączone są z elektroniką. 

Green Cell Micropower 2000 z wyjętymi akumulatorami

Obiektywnie rzecz ujmując nie jest to wyższa matematyka, ale przykładowa „pani z biura” mogłaby sobie z tym nie poradzić.

Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie jest się zobligowanym do korzystania z akumulatorów jednej firmy, lecz można je zastąpić produktami innego producenta, oczywiście pod warunkiem posiadania przez nie odpowiednich parametrów (np. AGM Green Cell 12V 9Ah). 

Dane techniczne zasilacza Green Cell Micropower 2000
Moc skuteczna1200W
Moc pozorna2000VA
TypLine interactive z regulacją napięcia
Gniazda4 x Schuko
KomunikacjaUSB
Filtr przeciwzakłóceniowyRJ45
Nominalne napięcie230V AC
Zakres napięcia162 ~ 290V AC
Zakres częstotliwości50/60Hz +/- 10%
Kształt sinusoidySymulowana fala sinusoidalna przy nominalnym napięciu 230V AC
Czas przełączenia na bateriętypowy: 2 ~ 6ms, max . 10ms
Akumulator2 x 12V/9Ah
Dodatkowe funkcjeAVR (regulacja napięcia), Zimny Start, Auto Reset, ładowanie baterii przy wyłączonym zasilaczu
Wyświetlacz LCDTak - wyświetlający podstawowe informacje oraz tryby pracy
ZabezpieczeniaPrzed przeciążeniem i przeładowaniem
Temperatura pracy0 ~ 40°C
Poziom hałasu40dB (1 metr od urządzenia) tylko przy pracy z baterii
Wymiary380x158x198mm
Waga11,5kg