Szybka ładowarka samochodowa do telefonu - jaką wybrać?
Akcesoria do telefonów

Szybka ładowarka samochodowa do telefonu - jaką wybrać?

przeczytasz w 9 min.

Jaka ładowarka samochodowa jest warta zakupu? Sprawdź nasz ranking ładowarek samochodowych do telefonu, a wszystko stanie się jasne. Znajdziesz w nim szybkie ładowarki samochodowe z USB-A i USB-C, jak i ładowarki bezprzewodowe, czyli uchwyty z ładowaniem indukcyjnym.

Najlepsza ładowarka samochodowa

Szybka ładowarka samochodowa do telefonu to podstawa. Najlepsza będzie taka, która jest niewielka, bezpieczna i może naładować więcej niż jedno urządzenie. Co ciekawe, ładowarka samochodowa może też mieć wbudowany transmiter FM, dzięki któremu możesz słuchać muzyki bezprzewodowo na radiu samochodowym, nawet jeśli nie masz Bluetooth w aucie. Na co zwracać uwagę, żeby kupić raz, a dobrze?

Dobra ładowarka samochodowa. Ranking 2024

Rodzaje ładowarek samochodowych

 • Z odłączanym przewodem - To najbardziej popularny rodzaj, składający się z ładowarki wkładanej do gniazdka 12V w samochodzie, a także oddzielnego przewodu USB. Zaletą jest to, że masz dostępne uniwersalne gniazda USB, do których możesz podłączyć przewód z taką końcówką, jakiej potrzebujesz. Jeśli ładowarka ma dwa gniazda USB, to swobodnie podłączysz dwa różne przewody i naładujesz dwa różne sprzęty. Ten typ ładowarek jest najbardziej polecany dla większości użytkowników, bo zazwyczaj dobrze łączy szybkość i funkcjonalność, z atrakcyjną ceną.
 • Z wbudowanym przewodem - Jeśli ładowarka ma jednocześnie wbudowany przewód i do tego oddzielne porty USB, to może być warta polecenia. Masz wtedy swobodę podłączania własnych kabli, a jeśli ich zapomnisz, to możesz skorzystać z wbudowanego. Jeśli jednak będzie to model, który ma tylko wbudowany kabel, ale nie ma dodatkowych złączy USB, to nie jest ona polecana, bo masz dostępny tylko jeden typ złącza (końcówki ładującej), więc do różnych urządzeń musisz stosować przejściówki, które łatwo zgubić.
 • Bezprzewodowa (indukcyjna) - Jej największą zaletą jest łatwość ładowania. Po prostu wkładasz telefon do uchwytu i proces uzupełniania energii rozpoczyna się automatycznie. Wady też się znajdą. Po pierwsze: telefon musi mieć funkcję ładowania bezprzewodowego (indukcyjnego). Po drugie: w większości przypadków ładowanie bezprzewodowe jest wolniejsze od przewodowego. Po trzecie: używając bezprzewodowej ładowarki samochodowej nie uwalniamy gniazda 12V w samochodzie. Taka ładowarka nie ma zazwyczaj wbudowanego akumulatora, lecz bierze energię z ładowarki przewodowej włożonej do gniazda zapalniczki.

Technologia ładowania - ważna cecha ładowarki samochodowej

To kwestia ważniejsza od mocy ładowarki. Może się bowiem zdarzyć, że szybciej naładujesz smartfon ładowarką o niższej mocy, ale z odpowiednią technologią ładowania, niż mocniejszą, ale nieodpowiednią. Przykładowo jeśli Twój telefon wspiera technologię ładowania, na przykład Quick Charge 3 (QC 3.0) albo Quick Charge 4.0 (QC 4.0), to najlepiej jest kupić ładowarkę samochodową właśnie z taką technologią. Inną popularną technologią jest Power Delivery.

Jeśli Twoja ładowarka samochodowa nie będzie miała technologii ładowania odpowiedniej do telefonu (lub innego sprzętu), to energia wciąż będzie uzupełniana, ale znacznie wolniej.

Inną kwestią jest technologia ładowania bezprzewodowego. Tutaj najpopularniejsze jest ładowanie Qi, które działa zarówno z telefonami z Androidem, jak i iPhonami. Warto jednak dodać, że do wybranych modeli iPhone można zastosować ładowarkę bezprzewodową MagSafe, która nie ma uchwytów, lecz telefon jest solidnie przymocowany za pomocą magnesów. Nie trzeba przy tym przyklejać niczego do obudowy telefonu, bo iPhone'y serii 12 oraz nowsze mają już wbudowane magnesy w konstrukcję obudowy. Pamiętaj jednak, że nie każda ładowarka indukcyjna do samochodu ma własne zasilanie. Czasami trzeba dokupić oddzielną ładowarkę do gniazdka 12 V, do której dopiero podłączasz ładowarkę bezprzewodową.

Ładowarka samochodowa przykłady

Mocna ładowarka samochodowa, czyli jaka?

Napięcie na gniazdku samochodowym wynosi zazwyczaj 12V w autach osobowych (czasami może to być 24V). Dla ładowarki jest to napięcie stałe na wejściu. Jest ono przetwarzane na napięcie wyjściowe, które może być wyższe lub niższe. Do tego dochodzi jeszcze kwestia natężenia wyrażonego w Amperach (A) lub miliamperach (mA). Zazwyczaj im więcej amperów, tym lepiej. Mnożąc V razy A dostajemy moc wyrażoną w watach (W). Dobra ładowarka może mieć np. 20 V na wyjściu razy 3 A, co w efekcie daje aż 60 W.

Pamiętajmy jednak, że w większości przypadków całkowita moc jest rozdzielana na gniazda USB. Jeśli ładujemy dwa urządzenia jednocześnie, to każde z nich może otrzymać teoretycznie 30 W. Ponadto niekiedy bywa tak, że poszczególne gniazda USB oferują różne natężenie i tym samym inną moc ładowania.

Jaką moc powinna mieć ładowarka samochodowa? To oczywiście zależy od wymagań użytkownika. Jednym wystarczy 20 W, innym 30, a jeszcze inni będą potrzebować 60 lub więcej watów. Można przyjąć, że około 30 W wzwyż to rozsądna wartość.

Liczba i typ gniazd USB

Podejście do tej kwestii jest względne, bo każda osoba zwraca uwagę na inne cechy. Jednej osobie wystarczy jedno wyjście USB-A w ładowarce (tak zwane duże USB), inna będzie potrzebowała dwóch wyjść USB-A, a jeszcze inna woli mniejsze złącza USB-C lub mieszankę USB-A + USB-C.

Warto przyjąć, że dobra ładowarka samochodowa do telefonu powinna mieć przynajmniej dwa złącza USB. Obecnie zdecydowana więszkość nowych modeli smartfonów posiada już złącze USB-C (małe) więc warto zwracać uwagę na ładowarki posiadające co najmniej jedno takie złącze, ponieważ dołączane do kompletu przewody z obu stron mają właśnie USB-C. Przypomnijmy, że nawet w najnowszych iPhone'ach zrezygnowano ze złącza Lightning na rzecz USB-C. Oczywiście finalnie wszystko zależy od używanego sprzętu.

Rodzaj przewodu w komplecie

Warto być świadomym tego, że niektóre ładowarki samochodowe są sprzedawane w zestawie z przewodem USB, ale większość nie jest. Wtedy musimy używać własnego przewodu, który dostaliśmy wraz z telefonem. W zasadzie jest to dobre rozwiązanie, bo przynajmniej masz pewność, że dysponujesz idealnym kablem do Twojego urządzenia.

Inaczej sprawa wygląda z ładowarkami samochodowymi ze zintegrowanym (wbudowanym) kablem. Tutaj trzeba szczególnie uważać, bo jeśli kupimy ładowarkę ze złą końcówką (wtyczką), to będziemy zmuszeni do używania przejściówek.

Długość przewodu może być różna, zazwyczaj około 1,5 metra. Często zintegrowany przewód bywa skręcony (spirala), więc elastycznie dopasowuje swoją długość w pewnych granicach.

Uchwyt z ładowarką

Metoda mocowania

To dotyczy w zasadzie tylko bezprzewodowych ładowarek samochodowych do telefonu. Mają one zazwyczaj postać uchwytów, do których wkładamy telefon, by go naładować. Tylna część takiego uchwytu pełni funkcję płytki indukcyjnej, która bezprzewodowo przekazuje energię do akumulatora w smartfonie, pod warunkiem, że jest on wyposażony w takie ładowanie. Drugi typ działa na zasadzie magnesu, ale uwaga. Przypominamy, że przypadku smartfonów z Androidem do obudowy telefonu trzeba przykleić dodatkową płytkę, a nowsze iPhone'y mają już wbudowane magnesy.

Taki uchwyt z ładowaniem bezprzewodowym trzeba jednak przymocować do wnętrza pojazdu. Zazwyczaj stosowane są dwa typy - ładowarka samochodowa do kratki wentylacyjnej albo ładowarka samochodowa z przyssawką, mocowana do szyby lub kokpitu auta.

Transmiter FM - połącz telefon z radiem

Ładowarka samochodowa z nadajnikiem FM jest często wybierana z tego powodu, że pozwala odtwarzać dźwięk przez Bluetooth na radiu samochodowym, nawet jeśli to radio nie ma łączności Bluetooth.

Działa to tak, że wkładasz ładowarkę do gniazdka zasilającego 12 V w samochodzie, instalujesz odpowiednią aplikację na smartfonie, łączysz telefon z ładowarką przez Bluetooth, ustawiasz na jakiej częstotliwości radia FM ma nadawać ładowarka z transmiterem i tą samą częstotliwość ustawiasz na radiu w samochodzie. To wszystko! Od tego momentu możesz słuchać muzyki z telefonu na radiu.

Bezpieczeństwo

Ładowarka samochodowa powinna mieć zabezpieczenia przeciw zwarciom, przepięciom, przeciążeniom oraz nadmiernemu nagrzewaniu się. Dobrze by było, jeśli również zabezpieczałaby przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora (przestaje działać, jeśli napięcie na gniazdku spadnie poniżej pewnej wartości). To ważne, zwłaszcza jeśli ktoś jeździ samochodem rzadko i na krótkie dystanse, bo wtedy akumulator może nie być wystarczająco doładowywany.

Jaka ładowarka samochodowa?

Baseus Dual CCALL-YD01 2xUSB 30W – niedroga ładowarka do auta z dwoma portami USB-A

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5

Pierwsza propozycja to ładowarka marki Baseus. Ten model wyposażony został w dwa porty USB typu A, więc sprawdzi się wśród użytkowników starszych modeli smartfonów, do których w komplecie dokładano przewody z taką właśnie końcówką. Warto dodać, że ładowarka wspiera technologię Quick Charge 3 (QC 3.0) i dysponuje łączną mocą 30 watów. Maksymalne napięcie wyjściowe to 12 voltów. Osiągi dotyczycące czasu ładowania będą zatem przyzwoite. Należy jednak pamiętać, że to ładowarka do starszych modeli smartfonów, które nie obsługują tak szybkiego ładowania jak najnowsze modele.

Najważniejsze cechy:
 • Inne cechy akcesoriówNapięcie wyjściowe: 4.5, 5, 9, 12 V
 • Złącza2x USB-A

Roidmi 3S 17W 3,4A - ładowarka samochodowa z transmiterem FM

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5

Jej największą zaletą jest funkcja transmitera FM, czyli nadajnika, dzięki któremu możesz słuchać muzyki z telefonu, na radiu samochodowym. Łączysz ładowarkę ze smartfonem przez Bluetooth, a dźwięk do radia wysyłasz przez fale FM. Jakość dźwięku jest dobra. Ma dwa podświetlane porty USB, natężenie wyjściowe na jednym porcie 2,4 A, a łączne na obu 3,4 A oraz napięcie wyjściowe 5 V. Korpus wykonany z metalu, więc dobrze odprowadza ciepło. W komplecie z ładowarką nie ma przewodu USB (trzeba użyć własnego, np. od smartfona).

Najważniejsze cechy:
 • Typ komunikacjibezprzewodowy
 • Złącza2x USB

Hama Qualcomm 2x USB-C 45W - ładowarka samochodowa z dwoma portami USB-C

Ocena benchmark.pl
 • 4,6/5

Tym razem ładowarka marki Hama. Proponowany model przeznaczony jest do nowszych smartfonów ze względu na 2 porty USB-C oraz wyższą maksymalną moc ładowania, która wynosi 45 watów. Ładowarka kompatybilna jest z technologiami Power Delivery oraz Quick Charge 3 (QC 3.0), więc bezpiecznie ładować można nią większość urządzeń. Co więcej, zastosowano zabezpieczenie przez przeciążeniem, przepięciem, zwarciem oraz przegrzaniem, a dioda LED informuje o stanie naładowania baterii. Na koniec wspomnijmy, że w zestawie znajdziemy przewód z wtyczkami USB-C.

Najważniejsze cechy:
 • Inne cechy akcesoriówmoc 45W
 • Złącza2 x USB-C

Baseus Qualcomm 2xUSB-C i USB 160W QC5 – bardzo szybka ładowarka samochodowa

Ocena benchmark.pl
 • 4,8/5

Sporo droższa od poprzednich ładowarka z wyższej półki. Mamy tutaj do czynienia aż z trzema portami – jednym USB-A oraz dwoma USB-C. Pierwszy może ładować z maksymalną mocą 30 watów. Podobnie jest w przypadku jednego z mniejszych portów. Drugie złącze USB-C kompatybilne jest z technologią Qualcomm Quick Charge 5 i umożliwia ładowanie baterii z mocą 100 watów (20V/5A). Jak w każdej dobrej ładowarce zastosowano tutaj technologie zabezpieczające przed przeciążeniem, przegrzaniem, przepięciem, przeładowaniem oraz głębokim rozładowaniem baterii. W zestawie znajduje się kabel USB-C.

Najważniejsze cechy:
 • Inne cechy akcesoriówQuick Charge 5
 • Złącza1 x USB-A, 2 x USB-C

Samsung EP-L4020 – uniwersalna ładowarka samochodowa

Ocena benchmark.pl
 • 4,7/5

Następna w naszym zestawieniu znalazła się ładowarka marki Samsung. Posiada dwa porty – USB-A oraz USB-C. Większy umożliwia ładowanie z mocą 15 watów, a mniejszy kompatybilny jest z Super Fast Charging i dysponuje mocą 25 watów. Ładowarka chroni urządzenia przed przeciążeniem, zwarciem i wysoką temperaturą. To lubiany przez użytkowników model, którym z umiarkowaną prędkością naładować można dwa urządzenia jednocześnie. Tym razem w zestawie nie znajdziemy żadnego kabla – ani USB-A, ani USB-C.

Najważniejsze cechy:
 • Inne cechy akcesoriówmoc łączna: 40W
 • ZłączaUSB typu C, 1 x USB-A

Spigen ITS35W MagSafeWXYL-A01 - uchwyt z ładowaniem bezprzewodowym do iPhone’a

Ocena benchmark.pl
 • 4,7/5

Spigen ITS35W to uchwyt samochodowy z wbudowaną ładowarka bezprzewodową, która kompatybilna jest z technologią MagSafe. Można zatem ładować nią iPhone’y serii 12 oraz nowsze. Wspomniany standard wprowadzony został w 2020 roku, kiedy to zadebiutowały właśnie iPhone’y 12. Magnes bardzo mocno trzyma smartfona, więc nie trzeba martwić się, że smartfon spadnie z uchwytu. Przypomnijmy dla porządku, że maksymalna moc ładowania, która obsługiwana jest przez MagSafe to 15 watów. Warto też wspomnieć, że uchwyt wyposażony jest w teleskopowe ramię, którego długość reguluje się w zakresie od 185 do około 316 mm.

Najważniejsze cechy:
 • Inne cechy akcesoriówuchwyt magnetyczny, mocowanie na przyssawkę, ładowanie bezprzewodowe, do 7 cali

Baseus Light Electric Holder – niedrogi uchwyt samochodowy z ładowaniem bezprzewodowym

Ocena benchmark.pl
 • 4,6/5

Uniwersalny uchwyt samochodowy z wbudowaną ładowarką bezprzewodową. Jedną z jego zalet jest możliwość montażu na kilka sposobów – do kratki wentylacyjnej, do szyby lub do deski rozdzielczej. Zintegrowana ładowarka wspiera technologię Super Quick Charge, która umożliwia szybkie naładowanie smartfona oraz chroni między innymi przed przeładowaniem i przegrzaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczne zaciskanie się szczęk oraz pasek LED, który informuje o poziomie naładowania baterii smartfona.

Najważniejsze cechy:
 • Inne cechy akcesoriówładowanie indukcyjne 15W, do 6,5"

Jaką ładowarkę samochodową kupić? Jaka będzie najlepsza?

Jeśli zastanawiasz się jaką ładowarkę samochodową kupić to dobrym wyborem będzie Baseus Qualcomm 2xUSB-C i USB 160W QC5. Co prawda nie należy do tanich, ale niczego jej nie brakuje. Ma trzy porty USB (dwa USB-C i jeden USB-A) i łączną moc wynoszącą 160 watów. Co ważne, jeden z mniejszych portów pozwala na szybkie ładowanie z mocą aż 100 watów, więc kompatybilne smartfony naładować można od 0 do 100% dosłownie w kilkanaście minut.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Daniel303
  0
  Ja za chiny nie mogę znaleźć ładowaki do technologi dart telefonów realme. Czyli 30W, ale 5V i 6A. Nawet znaleźć porządny kabel USB-C, by tyle prądu przesłać, jest problem.
  • avatar
   pongo
   0
   Trzeba kupić tę, która współpracuje z systemem szybkiego ładowania jaki jest w twoim smartfonie. Jeżeli nie - oddać. https://youtu.be/wfmAp1hPzd8
   • avatar
    e1a1979
    0
    Kto redakcji płaci za takie recenzje, dlaczego "znawcy" nie napiszą o np. Anker 325 1A1C 53W