Lenovo YOGA Tab 3 Pro - jak działa projektor w tablecie?
Tablety

Lenovo YOGA Tab 3 Pro - jak działa projektor w tablecie?

przeczytasz w 3 min.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro to tablet z wbudowanym projektorem. Sprawdźmy, jakie ma możliwości i jak go skonfigurować.

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

płynnie działający interfejs; wysoka rozdzielczość ekranu; szerokie kąty widzenia ekranu; dobra wydajność; zadowalający czas pracy na baterii; rozkładana podstawka w obudowie; poszerzona, wygodna w trzymaniu krawędź; wbudowany projektor (obraz do 70 cali); łączność LTE; bardzo dobra jakość dźwięku

Minusy

Lenovo YOGA Tab 3 Pro to 10-calowy tablet, który producent wyposażył w projektor DLP o jasności 50 lumenów, mogący wyświetlać obraz o przekątnej do 70 cali. Jest on wbudowany w charakterystyczną dla urządzeń z serii YOGA podstawkę. Dzięki niemu YOGA przewyższa swoją funkcjonalnością wiele konkurencyjnych tabletów. Jak prezentują się możliwości projektora, jak trudna jest jego konfiguracja oraz jakie są potencjalne zastosowania tego urządzenia?

Do kogo adresowany jest tablet z projektorem?

Z projektora w tablecie Lenovo YOGA Tab 3 Pro dużo radości czerpać będą zarówno użytkownicy domowi, jak i biznesowi. Jakie znajdziemy dla niego zastosowania?

Lenovo YOGA Tab 3 front

Całe mnóstwo, zaczynając od przeglądania fotografii czy filmów w czasie spotkań rodzinnych, po odpalenie jakiegoś klasycznego hitu, któremu towarzyszy niezłej jakości dźwięk, wydobywający się z wbudowanych głośników JBL.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro projekcja w trakcie

Wbudowany projektor docenią dynamiczni biznesmeni, którzy często podróżują do swoich kontrahentów, a nieodłącznym elementem ich pracy są prezentacje multimedialne. Korzyści zauważą też szkoleniowcy, wykładowcy, a nawet studenci. Tablet z projektorem to swego rodzaju wybawienie, gdyż daje swobodny dostęp do internetu, spełnia rolę nośnika multimediów oraz przenośnego projektora.

Konfiguracja urządzenia

Lenovo YOGA Tab 3 Pro cechuje się nie tylko funkcjonalnością, ale również łatwością obsługi i konfiguracji. Wszyscy wiemy, jak obsługiwać sam tablet, przyjrzyjmy się zatem wbudowanemu projektorowi, który uruchamiam bocznym przyciskiem.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro przycisk projektora

Po włączeniu projektora pojawia się odpowiedni monit, którego wyświetlanie możemy następnie trwale wyłączyć. Wyświetlanie obrazu można aktywować też przez aplikację Projekcja, która pracuje w czterech trybach: film, zdjęcia, dokumenty, akcja. Oferuje ona dodatkowe funkcjonalności, ale w zasadzie nie rewolucjonizuje pracy projektora.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro - monit

Co ciekawe, to w zasadzie wszystko, co musimy wiedzieć, by "rzucić" obraz na ścianę. Teraz powinniśmy jedynie ustawić odpowiednio podstawkę urządzenia, by dobrać kąt padania obrazu z projektora – urządzenie automatycznie dba o odpowiednią geometrię obrazu dzięki żyroskopowi - oraz ustawić ostrość za pomocą bocznego panelu.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro - panel ostrości

Panel boczny wywołujemy przyciśnięciem klawisza włączającego projekcję, a następnie płynnie ustawiamy pożądaną ostrość na ekranie tabletu. To wszystko. Po tych kilku prostych zabiegach, możemy już wyświetlać obraz na ścianie, suficie czy odpowiednim ekranie.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro - odpowiedni kąt

Jak widać, początkowa konfiguracja jest banalna i nikomu nie sprawi żadnych trudności. Zaznaczmy jednak, że urządzenie posiada kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest ruchomy szkicownik, który pozwala nam zaznaczać istotne elementy na wyświetlanych prezentacjach. Wystarczy go włączyć, a będzie nam towarzyszył we wszystkich odpalonych aplikacjach.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro - ruchomy szkicownik

Przydatnym rozwiązaniem jest również projekcja na dzielonym ekranie. Projektor wyświetla wówczas tylko wybrany obraz lub film, który na ekranie tabletu pojawia się w formie osobnego okna. Innymi słowy, możemy wyświetlać daną prezentację lub oglądać film, jednocześnie pracując na tablecie.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro - dzielony ekran

Opisywany tablet z projektorem nie tylko łatwo skonfigurować, ale przy zachowaniu intuicyjnego sposobu na zarządzanie prezentacjami, jego obsługa jest czystą przyjemnością. Projektor został w taki sposób zaimplementowany w urządzenie i system, że obsługujemy go za pomocą jednego przycisku. Jeśli zaś chcemy kreatywnie zarządzać wyświetlanym obrazem, możemy skorzystać z aplikacji Projekcja, która oferuje dodatkowe możliwości.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro - aplikacja Projekcja

Jakość obrazu i dźwięku

Pamiętajmy, że nie możemy spodziewać się tutaj jakości obrazu znanej z kilkukrotnie droższych samodzielnych projektorów, czy dźwięku jak w pełnoprawnych, stacjonarnych zestawach głośnikowych. Mierzmy siły na zamiary i zobaczmy, ile oferuje nam Lenovo YOGA 3 Tab Pro za ułamek ceny powyższych urządzeń.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro tył

Wyświetlany przez urządzenie obraz jest naprawdę niezłej jakości, jak na rozmiary i charakterystykę urządzenia. W jasny dzień, w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, obraz jest może niewyraźny i mało czytelny, ale w zaciemnionej salce konferencyjnej czy też po zasłonięciu rolet w oknach - obraz jest żywy, a kolory nasycone.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro projekcja ekran główny

O jakość dźwięku dbają cztery wbudowane głośniki JBL wspierające technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, których jakość (jak na tak małe urządzenie) jest dobra. Dźwięk określić można jako czysty, a poziom głośności więcej niż zadowalający. Na plus zaliczyć trzeba jeszcze aplikację Dolby, która pozwala skorygować odtwarzany dźwięk.

Lenovo Yoga Tab 3 Pro - aplikacja Dolby

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że implementacja projektora do tabletu to genialny pomysł. Lenovo YOGA Tab 3 Pro sprawdzi się rewelacyjnie na wakacyjnych wyjazdach - do oglądania filmów, na rodzinnych spotkaniach - do oglądania zdjęć, na spotkaniach biznesowych czy podczas szkoleń - do wyświetlania prezentacji.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro - samouczek Projekcja

Urządzenie łatwo skonfigurować, dodatkowe możliwości są zintegrowane w jednym programie, a do tego wszystko działa na tyle płynnie, by umożliwiać bezstresową pracę. Innymi słowy, projektor w Lenovo YOGA Tab 3 Pro to strzał w dziesiątkę, pod warunkiem, że nie oczekujecie wybitnie dużej jasności.

Może Cię zainteresować:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Na androidzie??? :) taaaaa sprzęt dla profesjonalistów ;) :D
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   te zdjęcia wyglądają jakoś beznadziejnie... nie postaraliście się.
   nie chcę nic mówić, ale robicie ładną antyreklamę firmie Lenovo :P
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Polecam dokonać testu serwisu Lenovo.

    4 dniowy tablet dotarł do serwisu w Niemczech 2 grudnia. Należało wgrać system i partycję recorvery. Do tej pory nie mam żadnej wiadomości z serwisu. Konsultant stwierdził czekają na części zamienne WTF. Zero wiadomości co i jak. W życiu niech nikt nie kupuje Lenovo. Polecam też poczytać posty na FB Lenovo Polska.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Będzie może pełna recenzja tego tabletu?