MAGIX Ratuj swoje kasety wideo! - zestaw do przegrywania kaset VHS
Oprogramowanie

MAGIX Ratuj swoje kasety wideo! - zestaw do przegrywania kaset VHS

przeczytasz w 1 min.

Na zapomnianych kasetach VHS mogą kurzyć się ważne nagrania. Za pomocą zestawu MAGIX - Ratuj swoje kasety wideo! przeniesiesz je do cyfrowego formatu.

Magnetowidy i kasety VHS już dawno odeszły do lamusa. Odtwarzacze które wprowadziły nas w erę filmów z Rambo i Terminatorem, lub na których oglądaliśmy swoje pierwsze nagrania leżą dziś na śmietniku historii - lub też w zapomnianym kącie piwnicy. Zapewne wielu z was może jeszcze posiadać kasety VHS, często z cennymi nagraniami. Występy dzieci w przedszkolu, nagrania z wakacji, imprezy rodzinne - to często cenne wspomienienia, którym żal przepadać. Jak jednak przegrać materiał z analogowej kasety do formatu cyfrowego? Można skorzystać z oferty firm, które oferują takie usługi. Bądź zaopatrzyć się w zestaw MAGIX - Ratuj swoje kasety wideo!

Zestaw "ratunkowy" zawiera się w niewielkim pudełku. Jego najważniejszą częścią jest niepozorne urządzenie przypominające pendrive - jest to oczywiście konwerter audio/wideo. To właśnie dzięki niemu możemy przesłać do komputera obraz i dźwięk za pomocą kabli RCA (Cinch), SCART (Eurozłącze) lub S-Video (Y/C). W zestawie znajduje się również przedłużacz USB, kabel mini USB - RCA / S-Video, oraz SCART - RCA. Na płycie DVD znajduje się oprogramowanie za pomocą którego zgramy interesujące nas materiały z kaset VHS, jak i obrobimy wideo. Oczywiście do działania wymagany jest sprawny magnetowid (lub kamera) oraz... same kasety VHS bądź inne rodzaje taśm. Producent chwali się, że zestaw MAGIX - Ratuj swoje kasety wideo! jest najczęściej kupowanym rozwiązaniem do ratowania VHS.