Nagrywarka DVD Samsung SH S202N

przeczytasz w 2 min.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem nagrywarki DVD Samsung SH S202N. Kupiłem ją około półtora roku temu. Nagrywarka chodzi cicho. Do płyty głównej jest podłączona przez kabel ATA, ale mimo tego chodzi szybko. Posiada ona funkcję LightScribe. Jest to przydatna funkcja, dzięki której na specjalnych płytach można nagrywać etykiety. Do nagrania etykiety potrzebny jest spcjalny program. Może to być na przykład Nero, które przeważnie jest dołączone do nagrywarki w wersji OEM.

Od frontu, czyli od przodu nagrywarki jest panel koloru czarnego. Znajduje się na nim zielona dioda, która sugnalizuje zamykanie i wysuwanie tacki oraz odczyt i zapis płyt. Oczywiście jak w każdej nagrywarce jest przycisk służący do otwierania i zamykania napędu.

 

Specyfikacje nagrywarki DVD Samsung SH S202N.

 1. Interfejs: ATA
 2. Typ napędu: Wewnętrzny
 3. Mechanizm podawania płyt to tacka
 4. Technologia LightScribe
 5. Dołączone oprogramowanie: Nero + Sterowniki

 

Prędkość zapisu i odczytu płyt:

Do testów i zbierania informacji o nagrywarce użyłem następujących programów: Nero InfoToll, Nero DiscSpeed, VSO Inspector.

 

Czas dostępu:

  

 

Zaś tutaj są informacje na temat płyt CD

Jak widzimy czas dostępu do płyty jest w miarę krótki. Użycie procesora rośnie w miarę przyspieszenia przez nagrywarkę, ale nie jest duże.

 

A oto szczegółowe informacje na temat płyty DVD

 Natomiast przy płytach DVD użycie procesora podczas pracy jest dużo większe. Nie oszukujmy się 34% to jednak dość dużo. Czas dostępu jest nieznacznie dłuższy niż w przypadku płyty CD.

 

Odczyt porysowanych płyt.

Skusiłem się też, na sprawdzenie jak nagrywarka radzi sobie ze starymi i porysowanymi płytami. Według tego co pokazuje program VSO Inspector nagrywarka radzi sobie bardzo dobrze.


A oto zdjęcie tej płyty

 

Uważam, że jeżeli ktoś nie potrzebuje napędu Blu-ray to ta nagrywarka jest w sam raz. Nie tylko szybka, ale też niezawodna, tania i przedewszystkim dobrze wykonana. Tacka od napędu wysuwa się płynnie i jest solidna, a nie to co w niektórych napędach, że aż strach ich używać.

 

Moja ocena nagrywarki DVD Samsung SH S202N

 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PrzemasK
  0
  posiadam tą nagrywarkę już ponad 2 lata i rzeczywiście jest dobrym produktem w przystępnej cenie.
  Co do głośności to cichutkiej bym jej nie nazwał, ale głośna też nie jest, tak że da się znieść.
  Co do recenzji większych zastrzeżeń nie mam, jednakże zabrakło mi większego opisu technologii Light Scribe, ponieważ czytający zapewne chcieli by wiedzieć jak wygląda wypalona płyta. Sam raz się skusiłem i wypaliłem więc powiem tak, szału nie ma, aczkolwiek jakość jest znośna więc raczej ciekawy dodatek.
  Natomiast jedynym minusem tego napędu jak dla mnie jest to, że ma tylko złącze ATA, a nie SATA. Przez co powstaje większy bałagan w mojej obudowie.
  A recenzje oceniam na solidne 4 :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zrób jeszcze test podkładki pod myszkę może coś wygrasz
   • avatar
    marcin_kg
    0
    Po co recenzujesz nagrywarkę DVD przecież to bez sensu, bo ta technologia stoi w miejscu już od jakiegoś czasu i naprawdę każda zakupiona obecnie będzie dobra.
    Ode mnie 2 za pracę.
    • avatar
     marcin_kg
     0
     "Do płyty głównej jest podłączona przez kabel ATA, ale mimo tego chodzi szybko" Rozbawiłeś mnie tym zdaniem :) Co ma interfejs do szybkości pracy nagrywarki.
     • avatar
      0
      Coś słabiutko...
      Widać że za bardzo przyjąłeś do siebie pojęcie MINI recenzja.
      Dam 4
      • avatar
       marcin_kg
       0
       Następną mini recenzję proponuje zrobić o płycie DVD+R :)
       • avatar
        marcin_kg
        0
        Co to ma do rzeczy, że nic nie napisałem? mam prawo do krytyki jeśli coś mi się nie podoba i nie twierdze, że sam bym to zrobił lepiej więc uwaga nie na miejscu kolego.