Gry komputerowe

Teenagent

przeczytasz w 1 min.

Teenagent to jedna z sympatyczniejszych gier w tym zestawieniu. Przygodówka Metropolis Software została wydana w 1994 roku (rok później doczekała się reedycji na CD jako Nowy Teenagent).

  • Uwaga: Teenagenta można legalnie, za darmo i w wersji dopasowanej do Visty/Win7 ściągnąć z serwisu GOG.com - niestety po angielsku, więc bawi zupełnie inaczej...

Jedna z pierwszych produkcji Adriana Chmielarza nie była ani specjalnie skomplikowana, ani nie kryła się za nią fabuła czyniąca naszego bohatera zbawcą narodu. Niemniej jej lekki, luźny charakter sprawił, że wielu przechodziło ją po kilka razy, choć sposób przejścia znali już na pamięć.

Chyba głównie za sprawą humoru i kapitalnych dialogów. W końcu sytuacja, kiedy nastolatek zostaje zrekrutowany do specsłużb i bada wyjątkowo dziwną sprawę znikającego złota może doprowadzić do absurdalnych sytuacji. A dodajmy do tego fakt, że głosy podkładali bożyszcza nastolatków lat dziewięćdziesiątych - Gulash, Martinez, Wicik i Alex, czyli redaktorzy Secret Service!

Ciekawostka: Teenagent kipi od aluzji. Są w nim nawiązania do Gwiezdnych Wojen, Indiany Jonesa, Spidermana, filmu Ptaki, piosenek Boba Marleya czy gry Tajemnica Statuetki.