Gry komputerowe

Książę i Tchórz

przeczytasz w 1 min.

Książe i Tchórz to nie byle kto, bo znalazł się na naszej prestiżowej liście 100 gier XX wieku. A to nie byle co, bo to najpewniej największe zestawienie tego typu w całym internecie!

Oczywiście obecność dzieła duetu Jacek Piekara & Adrian Chmielarz mogła budzić pewne kontrowersje, dlatego jasno podkreśliliśmy wówczas, że jest to ukłon w stronę całego rynku polskich przygodówek lat dziewięćdziesiątych. A Książę i Tchórz był bez wątpienia jedną z najlepszych - jeśli nie najlepszą - dzięki znakomitej fabule i poczuciu humoru jego twórców.

Tytułowy Książę, w którego ciele zresztą wcale nie przebywa umysł wspomnianego Księcia, stara się odzyskać utraconą reputację. Prowadzi to do serii zabawnych i niecodziennych sytuacji, masy kombinowania i naprawdę fantastycznej przygody. Jednym z jego największych sojuszników jest mag Arivald, któremu głosu użyczył wielki fan gier komputerowych, aktor Kazimierz Kaczor.

Ciekawostka: W grze kilkukrotnie pokuszono się o aluzje do Wiedźmina (tego od Sapkowskiego), nie zabrakło nawet amuletu w kształcie głowy wilka.