Gry komputerowe

Crime Cities

przeczytasz w 1 min.

Trochę nieoczekiwanie futurystyczna Crime Cities podbiła serca polskich graczy. Nie wiemy kto był bardziej zdziwiony - gracze, którzy spodziewali się kiepskiej zabawy, czy Techland, który nie spodziewał się tak dobrych recenzji.

A jednak udało się. Wydana w 2000 roku gra będąca połączeniem GTA z symulatorem lotu i wyścigami okazała się prawdziwym hitem, a Polacy z dumą mogli manifestować swoją sympatię do Techlandu i prognozowanego geniuszu tej firmy. No bo jeśli jakąś grą interesuje się Strategy First, to znaczy, że jest co najmniej bardzo dobra.

Tradycyjnie, jak to na przełomie XX i XXI wieku było, nieocenioną rolę w tym wszystkim odegrało czasopismo CD-Action, w którym Crime Cities najpierw dostało bardzo wysoką ocenę, a następnie w pełnej wersji trafiło na płytę. Tysiące graczy wciągniętych w klimat futurystycznego miasta wykonywało niełatwe misje - a była ich ponad setka!

Ciekawostka: Przebój w Polsce, porażka na zachodzie. Poza portalem IGN, który przyznał 8/10, prasa była bardzo krytyczna wobec produkcji Techlandu.