Gry komputerowe

Liga Polska Manager 2000

przeczytasz w 1 min.

Liga Polska Manager, czyli coś, co budziło w wielu miłośnikach piłki nożnej bardzo ambiwalentne uczucia. Z jednej strony każdy wiedział, że jest całkowicie nierealistyczna, a na rynku znajdziemy przynajmniej trzy lepsze produkcje tego typu. Z drugiej strony - była tak potwornie grywalna.

Ustalanie składu, transfery, trening, zarządzanie klubem - wszystkie aspekty w zasadzie spłycono do minimum, na dodatek trudno było oprzeć się wrażeniu, że w dużej mierze decyduje przede wszystkim kwestia... losowości. A mimo to Liga Polska Manager wciągała. Była to zresztą chyba jedyna gra, która dostatecznie szybko pozwalała ściągnąć w nasze szeregi Ronaldo - i wcale nie przeszkadzało jej to, że prowadzimy akurat Wisłę Płock.

Odpowiedzialny za jej stworzenie Marksoft wprowadzał kolejne wersje programu od połowy lat dziewięćdziesiątych, aż do roku 2005. Później firma próbowała szczęścia między innymi w branży koszykówki - bezskutecznie.

Ciekawostka: Jedną z ukrytych opcji w grze była możliwość... kupienia meczu. Może jednak wcale nie była aż tak nierealistyczna?