Gry komputerowe

Schizm: Prawdziwe Wyzwanie

przeczytasz w 1 min.

Schizm najpewniej ze względu na tytuł (choć w błąd mogła wprowadzać również bardzo wysoka jakość tej produkcji :)) często postrzegana jest jako gra zachodnia. A tymczasem powstała na polskiej ziemi, w Rzeszowie!

Studio Detalion sprzymierzyło się z LK Avalon i wspólnie stworzyli jedną z najbardziej niesamowitych przygodówek w historii nie tylko naszego kraju. Miała klimat, świetną fabułę, ale dech w piersiach zapierał przede wszystkim pietyzm, z jakim została wykonana.

Historię opowiedzianą w Schizmie stworzył australijski pisarz Terry Downling. Miał on też spory wpływ na kreację fantastycznego świata, z latającymi miastami na czele, których nie powstydziłby się James Cameron. Oprawa graficzna jak na rok 2001 była rewelacyjna, a twórcy przygotowali dokładnie 969 lokacji, które mogliśmy obejrzeć z polem manewru wynoszącym 360 stopni!

Schizm to produkcja nieco niszowa i głównie z tego względu nie odniosła spektakularnego sukcesu. Wiernych fanów miała jednak w Polsce, a przede wszystkim - poza jej granicami. Śmiało można klasyfikować ją w ścisłej piątce najlepszych gier znad Wisły.

Ciekawostka: Schizm to jedna z pierwszych gier na świecie dostępnych wyłącznie na nośniku DVD. W 2001 roku był to kolejny "strzał w stopę" na drodze do sukcesu.