Gry komputerowe

Skoki Narciarskie 2003: Polski Orzeł

przeczytasz w 1 min.

Wiadomo, że w skokach narciarskich liczył się przede wszystkim Deluxe Ski Jump, ale i gra Skoki Narciarskie 2002 autorstwa niemieckiego studia potrafiła całkiem nieźle bawić.

Rok później ktoś stwierdził "po co Niemcy, w Polsce zrobimy to taniej!". I tak oto L'Art rzucone na głęboką wodę musiało w ekspresowym tempie opanować tajniki tego niebezpiecznego sportu, a - bądźmy szczerzy - telewizyjny komentarz Włodzimierza Szaranowicza wcale nie pomagał.

W praktyce wyszło więc dość średnio, ale gra wylansowana na Małyszomani, kosztująca niecałe dwadzieścia złotych po prostu musiała się dobrze sprzedać. Sukces był na tyle duży, że Dobra Gra wydawała kolejne edycje jeszcze przez kilka kolejnych lat, w pewnym momencie dokonując zmiany podwykonawcy - na słynne Metropolis Software. Co zresztą "Skokom" wyszło na dobre.

Ciekawostka: Do gry wydana została złota edycja, zawierająca fanowskie modyfikacje. Wśród nich mogliśmy znaleźć nowoczesną i futurystyczną K-300. Prognozowano, że pierwszy obiekt tego typu zostanie oddany do użytku w roku 2008...