Laptopy

Logitech V500

przeczytasz w 2 min.
charakterystyka
 
technologia
optyczna
komunikacja
bezprzewodowa
tech. komunikacji
radiowa
rozdzielczość
800
próbkowanie
125Hz
profil
dla prawo- i leworęcznych
ilość przycisków
2
interfejs
USB (tylko)

V500 to mysz do notebooków, wyróżniająca się małymi rozmiarami i ciekawym designem. Metalowo-plastikowa konstrukcja ze schowkiem na nadajnik oraz touchpad w miejsce kółka sprawiają, że trudno pomylić tę mysz z jakąkolwiek inną.

Nowy produkt Logitecha jest przeznaczony przede wszystkim dla właścicieli laptopów, którzy w pracy muszą być mobilni i często się przemieszczają - oczywiście razem ze swoim wiernym gryzoniem. Dlatego całość została zaprojektowana tak, aby zajmować jak najmniej miejsca, a przy tym nie stracić zanadto na funkcjonalności.Sama mysz jest bardzo niewielka - kiedy weźmiecie ją do ręki, zdacie sobie sprawę, że jest to jeden z najmniejszych gryzoni jakie trzymaliście. Niestety trochę kosztem wygody - trzeba się do niej przyzwyczaić. W ręku trzyma się więc inaczej niż pozostałe myszy - samymi palcami. Można też próbować oprzeć na niej całą dłoń, ale wówczas utrudnimy sobie dostęp do touchpada.

Przyciski są dwa - działają poprawnie, chociaż minimalnie zbyt twardo. Touchpad przy przesuwaniu wirtualnego kółka wydaje z wbudowanego w myszkę głośniczka ciche, krótkie dźwięki, przypominające kliki. Wokół touchpada znajdują się cztery przyciski kierunkowe. Dotykowe, naturalnie.

Do komunikacji bezprzewodowej myszka wykorzystuje dwie baterie AAA. Jeśli chodzi o nadajnik, to trzeba przyznać, że Logitech bardzo się postarał. Jest to klucz bardzo niewielkich rozmiarów - około 5 cm x 1,5 cm x 0,5 cm. Elegancki, niewielki i lekki. Ma bardzo dobry zasięg - nawet w odległości kilku metrów mysz sprawowała się bez zarzutu. Natomiast po skończonej pracy możemy go odłączyć i włożyć do specjalnego schowka w myszy. Podstawkę gryzonia wsuwamy do środka, a całość zajmuje jeszcze mniej miejsca. Myszkę możemy schować w eleganckim etui dołączanym w komplecie.

Wykonanie V500 jest idealne i bardzo gustowne. Metalowy spód i plastikowa góra są przyjemne w dotyku, perfekcyjnie wytopione i mają miły dla oka kolor. Ogólnie mysz jest bardzo elegancka i trudno jej cokolwiek pod tym względem zarzucić.

Układ optyczny byłby bardzo dobry, gdyby nie to, że trudno jest tak wyregulować jego czułość, aby wskaźnik myszy przesuwał się po ekranie wygodnie i płynnie. Jego częstotliwość odświeżania wynosi 125 Hz, a efekt akceleracji wstecznej prawie nie występuje.

Generalnie - gryzoń wygląda świetnie i jak na swoje rozmiary jest całkiem wygodny. Jednak trochę brakuje mu precyzji oraz środkowego przycisku. V500 nie jest też urządzeniem, które chciałbym mieć przy swoim desktopie - ale jako dodatek do notebooka nadaje się świetnie.

PODSUMOWANIE
Kształt i wykonanie
2/3
Ergonomia przycisków
2/3
Ergonomia rolki
1/2
Precyzja
3/4
Ogólna ocena :
(8/12)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!