Klawiatury

Przegląd płaskich klawiatur - c.d.

przeczytasz w 2 min.

Nasz przegląd płaskich klawiatur uzupełniliśmy o kolejne interesujące modele. Zapraszamy do lektury: * A4Tech KL-7MU Slim - z wbudowanym hubem USB * BTC 6300CL Ultra Slim - podświetlana

Rodzaj złącza: PS/2
Układ klawiszy: Standardowy
Liczba klawiszy: 104
Liczba przycisków dodatkowych: 17
Wbudowane porty: USB, Microphone (mini-jack), Earphone (mini-jack)


Przyciski dodatkowe: Previous, Next, Stop, Reload, Web, Volume Down, Previous Track, Next Track, Stop, Play/Pause, Mute, Volume Up, Search, Favorites, Mail, My Computer, Calculator

Czarne klawisze z jasnożółtym nadrukiem zamknięte w bardzo lekkiej, srebrnej obudowie. Tak właśnie prezentuje się KL-7MU koncernu A4Tech.

Układ klawiatury jest zupełnie standardowy i nie zawiera żadnych zbędnych urozmaiceń. Klawisze, mimo że są o połowę niższe niż zwykle, nie maja notebookowego kliku. Wciskają się bardzo 'plastikowo', a ich wyważenie nie jest idealne - można się jednak do tego przyzwyczaić. Smuci jednak nieco nierówne wykonanie niektórych elementów.

Bardziej niepokojący jest umieszczony na klawiszach nadruk - wygląda dość słabo, przez co nie wróżymy mu dużej trwałości. Tym bardziej, że w naszym egzemplarzu niektóre klawisze funkcyjne były na wpół starte "firmowo", od samego początku.

Przyciski dodatkowe znajdują się w górnej części klawiatury, pokryto je matową, srebrną farbą, dobrze komponującą się z resztą obudowy. Wciskają się dość miękko i są sensownie pogrupowane: po lewej umieszczono te związane z Internetem, po prawej systemowe, a na środku znajduje się grupa przycisków multimedialnych. Jednym z ciekawszych jest przycisk "Kalkulator". I choć korzystanie z nich nie jest szczytem wygody, mogą być użyteczne.

Elementem wyróżniającym tę klawiaturę na tle konkurencji jest wbudowany przedłużacz USB (jeden port po prawej stronie) oraz audio (w postaci dwóch gniazd Mini-Jack na lewym boku). Dzięki temu możemy podłączyć do komputera aparat fotograficzny, czy słuchawki bez konieczności schylania się pod biurko. Pomysł jest ciekawy i stosowany od jakiegoś czasu w klawiaturach firmy Apple. Mamy nadzieję, że za jakiś czas znajdzie stałe miejsce również w tych pecetowych.

Mimo tego, klawiatura A4Techa szczególnie nie zachwyca. Przeciętne klawisze, średniej jakości wykonanie i mało wysublimowany design. Warta uwagi ze względu na USB i audio, ale poza tym taka sobie.

OCENA
Wykonanie
1/3
Ergonomia klawiszy
1/3
Układ klawiszy
2/2
Przyciski dodatkowe
1/2
Ogólna ocena :
(5) przeciętna

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login