Wiedźmin 3 – darmowe dodatki
Gry

Wiedźmin 3 – darmowe dodatki

przeczytasz w 5 min.

Oto 16 darmowych dodatków do Wiedźmina 3 - czy CD Projekt RED stanął na wysokości zadania?

Ocena benchmark.pl
 • 4,9/5
Plusy

- otwarty świat pełen przygód; - niezwykle rozbudowane i wciągające zadania poboczne; - taktyka walki dostosowywana do konkretnego typu potworów; - wyraziste i ciekawe postacie; - import decyzji z Wiedźmina 2; - mnogość nawiązań między innymi do kina oraz literatury; - udoskonalony system zażywania i odnawiania eliksirów; - błyskotliwe dialogi; - karcianka Gwint

Minusy

- irytujące zachowania Płotki; - bugi uprzykrzające rozgrywkę; - miejscami kulejąca grafika

[Aktualizacja - 18.08.2015] Gra jest kompletna. REDzi opublikowali wszystkie darmowe dodatki do Wiedźmina 3. Zapowiedziano jeszcze dwa płatne dodatki - Serce z Kamienia (październik) oraz Wino i Krew (pierwszy kwartał 2016).

Przypominamy, że przygotowaliśmy dla was benchmarkowe centrum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje związane z tym tytułem.

CD Projekt Red wie, jak przyciągnąć uwagę mediów i zaskarbić sobie sympatię graczy. Wiadomość o zestawie 16 darmowych DLC do Wiedźmina 3 jest tego najlepszym przykładem. I choć zapowiedziane dodatki wypuszczane są regularnie jak w zegarku, to jednak każdy z nich daje do myślenia, czy rzeczywiście są one naprawdę atrakcyjne czy stanowią jedynie nic nieznaczącą nowinkę. Darowany koń darowanym koniem, ale warto czasami zajrzeć mu w zęby.

 

Zestaw temerskiego rynsztunku

Płotka to zwierzę uparte i momentami irytujące. Nie znaczy to jednak, że nie zasługuje na prawdziwie bojowy rynsztunek. Dlatego w pierwszym darmowym DLC CD Projekt Red postanowił zająć się właśnie tym aspektem. Przygotowano klapy na oczy, siodło oraz juki rodem z Temerii, które nadają wiedźmińskiemu wierzchowcowi wojowniczy wygląd i poprawiają jego statystyki.

A ponieważ dobrze jest, kiedy jeździec prezentuje się równie imponująco, jak jego wierna klacz, także Geralt może przyodziać temerską zbroję. Choć parametry nowego rynsztunku nie są oszałamiające, jego wygląd częściowo rekompensuje tę stratę. W porównaniu z innymi pancerzami dostępnymi na początkowym etapie gry ten robi naprawdę dobre wrażenie i żal ściska serce, że jest on równie elegancki, jak i kosztowny.

Opisany sprzęt można nabyć u kupca w Białym Sadzie – być może w ramach podzięki za to, że ocaliliśmy go od gryfa.

 

Zestaw nowych fryzur dla Geralta

Żyjemy w czasach, w których nie tylko kobiety, ale i mężczyźni spędzają godziny przed lustrem. Nic więc dziwnego, że i Gerlat uległ tej modzie. Kolejny z darmowych dodatków do Wiedźmina 3 pozwala nam jeszcze lepiej zadbać o wygląd naszego bohatera. Możemy więc między innymi przystroić go w wąsy i bokobrody rodem z carskiego dworu lub nadać mu niemal chłopięcy wygląd przycinając jego słynne siwe włosy.

Jak gdyby specjalnie dla punków i zbuntowanych nastolatków pojawiła się też opcja wygolenia skroni wiedźmina z jednoczesnym pozostawieniem na czubku głowy czegoś, co przypomina irokeza. O gustach się nie dyskutuje, toteż poprzestańmy na tym, że w tym zestawie niektórzy znajdą coś dla siebie. Starczy udać się do dowolnego balwierza, żeby tam za kilka miedziaków wypróbować nowy image.

Dla mnie te przymiarki zakończyły się powrotem do mniej ekscentrycznych fryzur z wersji podstawowej. W fachu zabójcy potworów najprostsze rozwiązania bywają najlepszymi, także wtedy, kiedy chodzi o włosy.

 

Nowe zadanie – zlecenie: Zaginieni górnicy

Trzeci dodatek do Dzikiego Gonu jest wyjątkowy, bo oferuje nie tyle unikalny element garderoby czy też zmianę wyglądu Geralta, ale wprowadza do rozgrywki zupełnie nowe zadanie. Wprawdzie w Wiedźminie 3 trudno się nudzić, a robota nieprzerwanie pali się w rękach, jednak tym, którym wciąż mało mordowania potworów i ratowania bezbronnych chłopów CD Projekt postanowił powierzyć jeszcze jedną misje.

Tym razem przyjdzie nam rozwiązać tajemnicę górników znikających z osady na Skellige. Żeby rozpocząć śledztwo w sprawie dziwnych zaginięć, musimy udać się do wioski Blandare na Ard Skellig i przejrzeć lokalną tablicę ogłoszeń. Jest to zdecydowanie jeden z ciekawszych dodatków, jednakże trudno posądzać go o oryginalność.

Nie jest to rozbudowane zadanie poboczne, a jedynie zlecenie, które w dodatku nie wyróżnia się szczególnie spośród innych już wcześniej dostępnych.

 

Alternatywny strój dla Yennefer

Jak powszechnie wiadomo, gracze Wiedźmina 3 dzielą się na tych, którzy wzdychają do Triss oraz tych, którym serce skradła kruczowłosa Yen. Dla tych ostatnich przygotowano niespodziankę, która sprawi, że ich oczy zabłysną. Bo oto nie jesteśmy już skazani na biało-czarny mundurek czarodziejki z Vengerbergu, a zamiast tego możemy ją przystroić w kreację znacznie bardziej wyzywającą.

Dekolt ozdobiony piórami, odsłonięte ramiona i czarne koronkowe pończochy... Wszystko to można aktywować po ściągnięciu dodatku w opcjach gry. O ile sam strój prezentuje się naprawdę szykownie, to nie zawsze pasuje do okoliczności.

W niektórych cutscenkach wolelibyśmy oglądać Yen w jej klasycznym ubraniu, co zresztą czasami ma miejsce, bo bywa, że nowy ciuch czarodziejki nieoczekiwanie ustępuje miejsca wersji pierwotnej.

 

Zestaw nilfgaardzkiego rynsztunku

Pancerzy w najnowszym Wiedźminie nie brakuje. Niektóre z nich to lśniące w słońcu arcydzieła płatnerskiej sztuki, inne przypominają rozciągnięte swetry po starszym bracie. Wszystkie są na swój sposób piękne, choć do tej pory brakowało wśród nich jednej ślicznotki. Mowa o zbroi nilfgaardzkiej.

Każdy, kto skrycie zazdrościł ubioru oficerom spod znaku cesarskiego słońca, może teraz nabyć odpowiedni strój u kwatermistrza Krwawego Barona. Podobnie jak w przypadku rynsztunku temerskiego, parametry nie nadążają za wyglądem. Za to ten ostatni zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających strojnisiach.

O Czarnych można mówić, że mordują, gwałcą, puszczają z dymem całe osady, ale jedno im oddać trzeba – umundurowanie mają pierwsza klasa!

 

Zestaw wybornych kusz

Niezależnie od tego, czy chcemy dać nura w morze, żeby tam zapolować na utopce, czy też błyskawicznie sprowadzić bazyliszka do parteru, kusza jest tym elementem wiedźmińskiego ekwipunku, bez którego trudno będzie sobie poradzić. Stąd pomysł twórców Dzikiego Gonu, żeby oddać w nasze ręce kilka unikalnych modeli tego rodzaju broni.

Można je zakupić między innymi od kwatermistrza w Kasztelu Wrońce, kowala w Kaer Trolde oraz w jednym z novigradzkich sklepów. O ile większość kusz jest łudząco podobna do tych, które były już dostępne w wersji podstawowej, o tyle wzrok momentalnie przyciąga broń elficka. Wygląda ona naprawdę niecodziennie i ciekawie.

Po raz kolejny jednak trzeba zaznaczyć, że moc nie idzie w parze z wyglądem, co znaczy, że bardziej doświadczeni gracze mogą być mocno rozczarowani.

 

Bohaterowie z ballad – zestaw neutralnych kart do gwinta

Gra karciana Gwint w Wiedźminie 3 potęgą jest i basta. Po prawdzie brakuje tam zachęty i powodu do używania różnych frakcji, jak i również po zdobyciu odpowiedniej talii, praktycznie nie istnieje dla nas żadne wyzwanie, tym niemniej pomysł REDów na zastąpienie kościanego pokera był znakomity.

Być może 7 dodatek, czyli „Bohaterowie z ballad – zestaw neutralnych kart do gwinta” urozmaici nieco grę w karty? Nieco… Nazwa sugeruje, że to kolejne karty do gry, podczas gdy w rzeczywistości są to jedynie nowe skiny do istniejących kart neutralnych (np. Regis, Zoltan Chivay, czy Yennefer). Cóż, dobre i to.

 

Nowe zadanie – zlecenie:  Złoto Głupców

„Złoto Głupców”, to podobnie jak „Zaginieni Górnicy” kolejne dodatkowe zadanie. Z pewnością rozpoczyna się nietuzinkowo - od pieczenia Bożenki na ruszcie. Osobników o słabszych nerwach uspokajamy informacją, że Bożenka jest (była) świnią. Taką różową, z zakręconym ogonem.

Chodzą słuchy, że w przygodę zamieszane są zaczarowane świnie, ale któż by bajaniom wiary dawał…

 

Poszukiwania: Rynsztunek Szkoły Wilka

W grze można znaleźć rynsztunek Szkoły Kota, Żmii, Gryfa i Niedźwiedzia, jednak zabrakło zbroi i mieczy szkoły do której należy Geralt. Ten DLC łata to zaniedbanie i pozwala zdobyć rynsztunek Szkoły Wilka, jeśli tylko mamy dostęp do Kaer Morhen. Rynsztunek można oczywiście ulepszyć i chodzą słuchy, że jest to najlepszy zestaw w grze.

 

Alternatywny wygląd Triss

Kasztanowłosa czarodziejka nie jest gorsza od czarnowłosej konkurentki i też zafundowała sobie dodatkowe wdzianko. Nie można zaprzeczyć, że wygląda w nim wyjątkowo ponętnie, acz i w poprzednim prezentowała się uroczo.

 

Zestaw Skelligijskiego Rynsztunku

Pora przywdziać zbroję nordyckiego twardziela. Po prawdzie nie znajdziemy tu rogatego hełmu, ale Geralt w cieżkiej zbroi ze Skellige i tak będzie przyciągał wzrok niewiast spragnionych prawdziwych samców alfa. Nie zabrakło oczywiście opowiedniego wyposażenia dla Płotki. W tym rynsztunku każdego gracza najdzie ochota na spróbowanie żywota pirata z wysp. Eh, popłynąć w stronę zachodzącego słońca, palić, gwałcić i mordować...

 

Najgroźniejszy potwór na Skellige

Niby zwykłe wiedźmińskie zlecenie, ale coś tu śmierdzi... Czemu zleceniodawca nie przyjął pomocy od innych ludzi? Dlaczego ofiara zmarła ze starości? I kto do cholery rzuca w Geralta odłamkami skalnymi?

 

Nowe zadanie - Jak Kot z Wilkiem

Krótkie, ale klimatyczne zadanie w którym będziemy mogli spotkać się z innym wiedźminem - adeptem znienawidzonej Szkoły Kota. Jak skończy się owe spotkanie? Czy wiedźmini poklepią się po plecach i skosztują gorzałki, czy też skrzyżują swoje miecze?

 

Alternatywny wygląd Ciri

W końcu również Cirilla doczekała się wymiany garderoby. Oczywiście w odróżnieniu od czarodziejek, jej odzienie jest po prostu efektowną zbroją, a nie fikuśną suknią. Ale jak to mówią - nie suknia zdobi wiedźminkę, czy jakoś tak...

 

Nowe animacje ciosów kończących

Od czasu do czasu, Geralt ma w zwyczaju efektownie wykończyć przeciwnika. Dzięki temu dodatkowi nabiera on większej fantazji i wachlarz "finisherów" zostaje poszerzony. Dodatek ewidentnie przeznaczony dla osób lubiących podziwiać latające członki.

 

Nowa Gra +

Jeśli ukończyłeś już grę i szukasz nowych wyzwań, oto tryb Nowa Gra +, dzięki któremu możemy rozpocząć grę na nowo, jednak wykorzystując naszego przypakowanego Geralta. Oczywiście wyzwania w Nowej Grze + będą jeszcze trudniejsze.

Współautorem jest Marcin Jaskólski

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sharimsejn
  23
  Fryzura Gracjana najlepsza :D Przeleciałem przez wszystkie i zostałem przy początkowej :D
  • avatar
   Verratti
   6
   Kiedy była premiera Rome 2 TW producenci wpadli na pomysł, że podzielą grę na podstawkę i na płatne DLC. W podstawce otrzymaliśmy kilka grywalnych państw a jak chciałeś pograć resztą musiałeś dokupić DLC które zawierało 1-3 dodatkowe państwa. W pierwszym ROME TW miało się dostęp od razu do wszystkich państw w podstawowej wersji gry.

   CD Project wpadł na podobny pomysł tylko udostępnia DLC za darmo. Zamiast wydać całą grę w podstawowej wersji odkrajali kawałek tortu i pakuję każdy kawałek w DLC. "Bo jesteśmy fajni nie tak jak inni, my dajemy DLC za darmo". Żeby pograć w 100% wersje gry trzeba poczekać jeszcze parę tygodni :)
   • avatar
    Vassago
    6
    Uwielbiam tę grę ale mam nadzieję, że CDP, oprócz patchy koncentruje się na bugach bo po dwóch łatkach ilość błędów wciąż jest ogromna. Nie są to błędy uniemożliwiające granie ale i tak irytują. Nie wiem jak to jest w przypadku konsol, gram na PC.
    • avatar
     Smuga
     3
     Przyznam bez bicia, że Yen po prostu hipnotyzuje (nie dodatek a ogólnie), niby zbitek pikseli w jakiejś grze ale aż skręca na jej widok... brawo projektanci i graficy.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Czy ja jestem jedyną osobą która uważa że DLC w którym:
      -sprawdzamy tablicę ogłoszeń
      -szukamy nadawcy zlecenia (30sec)
      -jedziemy do jaskini (2min)
      -rozmawiamy z Trollem
      -wracamy po nagrodę (2min)
      TO NIE JEST DLC TYLKO KPINA Z LUDZI KTÓRZY PŁACĄ ZA ORGINAŁ. CD ZGRED ma nas za idiotów. Całe te DLC to kupa gówna która na siłę została wycięta z oryginału.
      • avatar
       krato234
       1
       Get the london look
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        Skończcie już promować to gówno dla ubogich.
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         Szczerze, implementacja HairWorks na głowie Wiedźmina wygląda daremnie, mało realistycznie jakby miał włosy z grubych sztywnych drutów.
         Spory koszt wydajnościowy dla takiego efektu? eeee.... no.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Ja mam tylko nadzieję, że kolejne darmowe DLC to nie będą alternatywne stroje, tylko jakieś dodatkowe misje- zwyczajnie skończyłem główny wątek fabularny, misje poboczne i zlecenia, a teraz bujam się po mapie odkrywając pozostawione do tej pory zapytajki. Z tego powodu inny wygląd Triss, Yen czy innego bohatera nic mi nie da... bo już ich nie mam szans spotkać :(
          • avatar
           Dunny
           0
           ,,Wiesław''' było nie było to kapitalna produkcja, ale i tutaj jest kilka ( no może kilkanaście ) baboli,które w oczy kłują niemiłosiernie. Przykładowo widok jeźdżca na koniu w grze należy do sytuacji tak rzadkich jak spotkanie Veyrona na drogach POlski. Wygląd pancerzy woła o pomSte do nieba tak samo jak ich różnorodność i przede wszystkim przydatność ( jedyny z nich pożytek to odszukać i do żyda ). Efekty pogodowe tragedia, gdzie uelwy , gdzie zawieje i zamiecie snieżne ? ...i tak można by pisać i pisać. Oczywiście nawet z tymi ( i innymi ) wadami gra to mistrzostwo, ale mocno niepopieszczone a szkoda :/ ( Gerant ze szkoły Wilka a rynsztunku w podstawce nie ma lol ) . Ok minusujcie :)
           • avatar
            Konto usunięte
            -1
            Najtańsze klucze do gier:
            https://www.g2a.com/r/user-55b3d87daae9c


            • avatar
             kuba223
             -5
             Tez mi dodatki.To wszytsko powinno byc w podstawce,a misje poboczne,to poprostu wyciete misje z kazdej lokacjii po 1 ,i teraz beda nam je serwowac po 1 ,i klekajacie narody jacy ro Redzi sa szczodrzy i hojni.
             • avatar
              kombajn
              -5
              Nawałnica newsów o jednej grze (choćby nie wiem jak dobra miała być) robi się w pewnym momencie koszmarnie męcząca. Otwieram lodówkę i zastanawiam się czy mi wiedźmin nie wyskoczy z zamrażalnika ;)
              Swoją drogą co wy sie ludziska tak wzniecacie tymi wiedzminami, grałem chwile w pierwszą część ale po godzinie odinstalowałem bo równie koszmarnej mechaniki gry nie widziałem od czasu gier na pegasusa. Dwójke dostałem kiedyś gratis ale nawet mi się nie chce tego instalować żeby sprawdzić czy cokolwiek poprawili. Byłem na spotkaniu z twórcami Wiedźmina jakoś w 2005 lub 2006 roku i obiecywali gruszki na wierzbie w porównaniu z tym co zobaczyłem w gotowym produkcie, więc całość trafiła u mnie do koszyka pt przereklamowany gniot.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               nie wiem czy ktoś kto pisał o rynsztunku ze szkoły wilka grał w grę, ale były tam przed DLC oprócz niedźwiedzia, gryfa i żmii, także pełne sety wraz z ulepszeniami ze szkoły kota. czyli wilk jest tak naprawdę piątym setem (jeśli liczyć żmiję, na którą składają się tylko miecze bez zbroi).
               • avatar
                belineaenter
                0
                Czekam na aktualizacje 1.7 bo jestem przeładowany samymi unikatami i przydała by się skrzynia! Kiedy będzie?
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 Już jest łatka 1.7