XiaoYi Home Camera - tani monitoring do domu
Akcesoria Mobilne

XiaoYi Home Camera - tani monitoring do domu

przeczytasz w 2 min.

XiaoYi Home Camera to domowa kamera do monitoringu i nie tylko. Sprawdzamy jak daje sobie radę w praktyce.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

cena; możliwości; przyciski funkcyjne; wygląd; dedykowana aplikacja; system powiadomień; tryb nocny; łatwa obsługa;

Minusy

nie najlepsza jakość obrazu; brak możliwości podglądu z przeglądarki internetowej;

Kamera domowa, kamera sportowa, kamera do wszystkiego... Nie da się ukryć, że od czasów popularyzacji sprzętu GoPro wszelkiego typu kamery przeżywają drugie życie. Z kamerami domowymi sprawa jest o tyle ciekawa, że to bardzo niedoceniane, ale szalenie funkcjonalne urządzenia. Potwierdza to XiaoYi Home Camera, tania i naprawdę nieźle wykonana kamera do monitoringu.

Nie nagramy za jej pomocą wysokiej jakości wideo, które później zdobędzie mnóstwo wyświetleń na YouTube, ale pozwoli nam na zainstalowanie w domu prostego monitoringu. Możemy przekonać się, czy pod naszą nieobecność nasz czworonożny pupil nie robi zbyt dużej demolki w domu lub czy (odpukać) ktoś się do niego nie włamuje.

Sprawa wygląda podobnie jak z wideorejestratorem do samochodu - nie doceniamy go, dopóki film z niego nam się nie przyda. Potem będziemy jeździć z nim już zawsze.

Xiaomi Yi Home pudełko

XiaoYi Home Camera – test kamery do domu

Jeszcze przed wyciągnięciem kamery z pudełka wiemy, że będzie to ładne i bardzo estetyczne urządzenie. Przekonanie to potwierdza się już gdy trzymamy Xiaomi Yi Home w rękach. Kamera jest mała, ładnie zaprojektowana i nieźle wykonana. Plastiki są dobrej jakości, stopna daje dobrą przeciwwagę i kamera zawsze stoi stabilnie bez względu na to pod jakim kątem ją ustawimy. Wykonanie i wygląd zatem na plus - urządzenie na pewno nie oszpeci naszego domu.

Xiaomi Yi Home front

Cieszyć może fakt, iż kamera nie posiada żadnym przycisków, poza tym odpowiedzialnym za reset urządzenia, który znadziemy z tyłu modułu kamery. Dodajmy tu, że całość składa się ze stopki, podstawki oraz wspomnianego modułu kamery. W pudełku oprócz tych elementów znajdziemy jeszcze ładowarkę USB z odłączaną wtyczką 230 V oraz krótką i wystarczającą w pełni instrukcję obsługi.

Całością pracy kamery zarządzamy z poziomu aplikacji mobilnej Yi Home dostępnej na systemy mobilne Android i iOS. To serce całego systemu, gdyż sama kamera posiada tylko wspomniany przycisk Reset, który wciśniemy jedynie za pomocą agrafki czy innej igły oraz slot na kartę microSD o pojemności od 8 do 32 GB. Po za tym, moduł kamery posiada jeszcze diodę sygnalizacyjną, czujnik ruchu oraz mikrofon i głośnik.

Specyfikacja techniczna:

  • Rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli
  • Zoom cyfrowy: x 4
  • Przysłona: f/ 2.0
  • Kąt widzenia obiektywu: 111 stopni
  • Dedykowana aplikacja: tak; Android, iOS
  • Wbudowany mikrofon: tak
  • Wbudowany głośnik: tak
  • Cechy dodatkowe: dioda sygnalizacyjna i czujnik ruchu