Komentarze

 • Premiera przeglądarki Opera 11

  Ocena komentarza: 0
  Opera łączy szybkość chroma z możliwością personalizacji firefox. Ma absolutnie wszystko co powinna mieć doskonała przeglądarka, a teraz dodatkowo wtyczki, puki chrome nie będzie mieć porządnego mechanizmu blokowania reklam to niestety będzie w tyle. Opera ma świetny minimalistyczny design czego brak firefox. Mechanizm szybkiego wyszukiwania jest rozwiązany po prostu genialnie, własną wyszukiwarke dodać jest bardzo łatwo a mechanizm wyszukiwania bezpośrednio w pasku adresowym został zaprojektowany bardzo zmyślnie. O innych funkcjach nie będę wspominał były to po prostu smaczki które odkrywałem przez ostatnie pół roku odkrywałem niczym mały dzieciak.

  Chcę zachęcić do spróbowania Opery, wiadomo nie każdemu może się spodobać ale ja używałem wszystkiego byłem wiernym użytkownikiem firefox przez dobre parę lat ale dla mnie Opera to po prostu przeglądarka idealna i prawdopodobnie ciężko będzie mi zmienić zdanie jak było w przypadku firefox.

  51

 • Test przeglądarek - jaka z nich jest najlepsza?

  Ocena komentarza: 0
  Zawsze używałem Firfoxa jednak po wypróbowaniu wersji 10.6 Opery przesiadłem się na Operę gdyż oferuję większą szybkość i nie mniejsza funkcjonalność. Firefox to doskonała przeglądarka jednak problem w tym, że jak instalujemy więcej rozszerzeń to nie działa tak szybko i jest bardziej pamięciożerna .Chrome mi kompletnie do gustu nie przypadł mimo tej szybkości odczuwam braki w funkcjonalności .

  Myślę, że Firefox, Chrome i Opera to przeglądarki warte polecenia. Gusta są różne dlatego warto wypróbować inne przeglądarki. IE jest daleko w tyle i ciężko będzie odzyskać swój udział.

  Podsumowując:

  Opera: szybkość, interfejs, doskonały rendering,dodatkwoe funkcje(Opera link , Turbo, Unite)
  Firefox: personalizacja, stabilność
  Chrome: szybkość, integracja z usługami google

  140

 • Firefox 3.5: nowe funkcje, premiera

  Ocena komentarza: 0
  Trzeba pamiętać, że benchmarki to nie wszystko. Ważna jest także wygoda użytkowania i możliwość personalizacji a pod tym względem firefox nie ma sobie równych. Więc mimo, że firefox jest wystarczająco szybki i ma ogromne możliwośći personalizacji.

  45

 • Trzecia część Simsów wyciekła do sieci. Piraci triumfują?

  Ocena komentarza: 0
  Prawda jest taka ,że obecne produkty które wychodzą na rynek są mocno zbugowane. Zakupiłem grę Battleforge miało trochę buggów ale nie były irytujące, po pierwszym patchu ciągle wyskakuję mi error przez co gra jest niegrywalna. A taki quakelive - jest za darmo, jest grywalny i ciągle dopracowywany i poprawiany a to wciąż beta a jednak jest bardziej dopracowana niż większośc gier które są wypuszczane w cenie 150 zł. Gdzie się podziały gry jak Baldurs Gate wypieszczone i dopracowane od początku do końca. Sins of solar empire mimo ,że nie miał zabezpieczeń to i tak sie sprzedał bo gra była dobra.

  Więc twórcy niech sie trochę zastanowią co wypuszczają bo jak wypuszczają crap to niech się nie dziwią, że nikt go nie kupuję. Prawda jest taka, że jak ktoś zrobi coś dobrego inni na pewno to docenią a przynajmniej część.

  81

 • UPC przyspiesza. Nawet do 30Mb/s!

  Ocena komentarza: 0
  Internet od UPC to naprawdę wysokiej jakości produkt. Nigdy nie uświadczyłem przerwy w dostawie ani spadku prędkości. Tu przynajmniej jak się płaci to zawsze mamy to za co zapłaciliśmy a nie raz 2 mbps a raz 8 mbps.

  41

 • Godzina dla Ziemi - 28 marca 20.30

  Ocena komentarza: 0
  Idea est szlachetna ale też niebezpieczna proces regulacji generatora nie jest taki łatwy jak wyłączenie światła a energii elektrycznej na szarsza skale magazynować się nie da. Oznacza to ,że większość energii pójdzie w starty. Nie potępiam celu akcji ale szlachetne działania nie powinny być niebezpieczne. Zakładając ,że wszyscy ci co biorą udział w akcji mają świetlówki ponowne załączenie światła w tym samym momencie też stanowi problem gdyż świetlówki z początku pobierją dużo więcej mocy, dlatego PSE operator radzi aby nie trzymać się kurczowo wyznaczonych godzin dla bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego.

  Moim zdaniem zamiast być oszczędnym godzinę w roku warto być oszczędnym cały rok.

  145

 • Internet Explorer 8 cz.2. Bezpieczeństwo i testy porównawcze Firefox, Chrome, Opera, Safari

  Ocena komentarza: 0
  IE8 to może krok na przód ale jak na 8 wersje to trochę słabo. Microsoft musi se zdać sprawę ,że musi robić kroki na przód nieco szybciej. Skopiowali nieco pomysłów z FF i Chromai może dobrze bo warto stosować sprawdzone rozwiązania. Może firefox nie jest najszybszy, najstabilniejszy i najbezpieczniejszy ale jest złotym środkiem i jak dla mnie niedoścignionym wzorem. Gdyż mamy ponadprzeciętną możliwość dostosowania go do własnych potrzeb. No i ma coś czego inni nie mają rozszerzenie ADBlock, które ogranicza nam nieco ilość reklam.

  Należ sie brawa google za Chroma stworzyli demona szybkości mam nadzieje, że w przyszłej wersji będzie możliwość dodawania rozszerzeń oraz tworzenia własnych.

  Podsumowując czekam na dalszy rozwój Chroma a IE używać będe tylko do pobrania Firefoxa po formacie :)

  72