Komentarze

 • Apple zwariował! Cena za upgrade RAMu w nowym MacBook Pro 13 zwala z nóg

  Ocena komentarza: 0
  @kitamo Nie zgadzam się wgl. To że ktoś zarabia dużo nie znaczy że ma się dać bezmyślnie doić.

  To, że pracownik zarobi w popołudnie 1500 PLN zależy od jego umiejętności i być może od sensownego sprzętu sensowny to nie to samo co jabłecznik. Na lapku niejabłkowym z i5, dobrą ilością pamięci, SSD zrobi to samo za mniejsze pieniądze.

  Jabłecznik nie oznacza sukcesu zawodowego. Znam trzy osoby z takim czymś. Dwie z tych trzech to ameby. A trzecia osoba zrobiła sukces i kupiła jabłecznika, bo jest fanem firmy i chce mieć cienkie coś z jabkiem na obudowie bez kabli. A jego pracy spokojnie mój laptop by temu komuś starczył.

  67

 • Apple zwariował! Cena za upgrade RAMu w nowym MacBook Pro 13 zwala z nóg

  Ocena komentarza: 0
  W lutym kupiłem używany HP ProBook 6570b z i5 3340M, 8GB RAM, SSD 120GB za 800PLN. Dołożyłem w miejsce DVD nowy HDD 1TB. Całość wyszła pi razy drzwi 1000PLN. Śmiga fenomenalnie. Uruchamia się w 12sec. Można go samemu przebudować/usprawnić. 4x USB i klawiatura numeryczna co jest bardzo ważną dla mnie cechą. Standardowe wyjścia video/audio. Bateria wymienialna. Standardowy niczym nie wyróżniający się wygląd i rozdzielczość 1366x768... Tak, to dla mnie zaleta.

  No ale można kupić lapka "jabłecznika" za 6500PLN bez możliwości rozbudowy, bez klawy numerycznej, bez USB i wyjścia video (tak można kupić przejściówki w cenie pewnie połowy mojego lapka). W końcu jest cienki, ładny, ma szpanerską rozdziałę (lupa do tego?) i ma japko na obudowie...

  Musiałbym chyba z tyłkiem na mózgi się pozamieniać aby to kupić za cenę 6-7 razy większą niż mój...

  67

 • Piękna, a śmiertelna dla smartfona tapeta. Nietypowy, ale poważny błąd w systemie Android

  Ocena komentarza: 6
  Ciemnoszara lub czarna tapeta na kompie/smartfonie = mniej problemów/bodźców/rozproszenia/zbędnych popierdułek.

  15

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 0
  Nie miałem bym ni o szybkiej jazdy jak by szybkojezdni nie byli inwazyjni. W sensie nei wymuszali na innych szybkiego jechania. Nic bym do tego nie miał. Ja nie wtrącam się do Twojego stylu bycia, Ty do mojego. Ale niestety tak nie jest. Ludzie nie rozumieją że nie każdy tak chce i usiłują nawracać na swoją modłę, bo wszyscy i inne trele morele. Więc jestem całkowicie przeciwny takiemu czegoś nawet jak to oznacza totalny komunizm... trudno. Będzie wolniej, będzie bezpieczniej/spokojniej. Jak nie mam poglądów lewicowych to tutaj bym pojechał po bandzie. Bez skrupułów/empatii/wyrozumiałości. Nie ma innej takiej grupy ludzi do której nie mam wgl. empatii ani wyrozumiałości jak szybkojezdni kierowcy... To zbyt inwazyjna grupa ludzi... Jeszcze żeby sobie sami szybko jechali ale przecież wszyscy muszą...

  48

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 0
  @szmariosz Leć sobie jak wszyscy ale beze mnie. Nie mam potrzeby lecieć ani być jak wszyscy...

  Pozdro :)

  48

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 0
  @michael85 Czy ja gdzieś pisałem że chce anarchii?

  Po prostu nie mam potrzeby tak szybkiej jazdy. To takie chore. Jak jadę prawym pasem na dwupasmowej to w czym problem? Chcesz szybko jechać to jedź.. ale bez mojego udziału. Ja nie mam ochoty lecieć ani by c jak wszyscy. Jestem sobą i działa/funkcjonuje wg swoich potrzeb czy założeń.

  Może maść na ból pupy potrzebny?

  48

 • Brakowało nam jej. Messenger odzyskuje świetną funkcję

  Ocena komentarza: 4
  @Qazzy Poselstwo wyślijmy. Posiedzą w lata. Dobrze się zapoznają z problemem i jak wrócą to przedstawią rozwiązanie.

  W pracy zdalnej testowałem ankiety. Bez zbędnego ględzenia szybko można mieć ogląd sytuacji. Fajna sprawa i sam konkret.

  6

 • Redmi 1A oficjalnie zaprezentowany. Trudno będzie znaleźć tańszy... monitor

  Ocena komentarza: -1
  Nie rozumiem czemu te artykuły artykułów są ostatnio nadawane a takim głupkowatym i pretensjonalnym stylu.

  Zamiast "Redmi 1A oficjalnie zaprezentowany. Trudno będzie znaleźć tańszy... monitor" bardziej rzeczowo będzie brzmiało "Xiaomi zaprezentowało oficjalnie swój pierwszy monitor. Ujawniamy specyfikację/cenę/nazwę itp.". Ten drugi tytuł mówi mi, że artykuł mówi, że prawdopodobnie, tekst będzie rzeczowy, profesionalny na temat. A drugi ma wywołać dyskusję, emocje czy co? Czytając taki tytuł mam wrażenie, że autor traktuję czytelnika jak takiego lekko nieogarniętego głąbika :)

  No cóż.... W odpowiedzi na pytanie z tytułu... W ciągi 20 sek. w dużym sklepie internetowym znalazłem monitor w cenie 269 PLN. Nowy z gwarancją. I jest jeszcze kilka w cenie poniżej tego Xiaomi (nie umniejszając rzecz jasna Redmi 1A, bo go absolutnie nie krytykuję).

  18

 • Redmi 1A oficjalnie zaprezentowany. Trudno będzie znaleźć tańszy... monitor

  Ocena komentarza: 0
  @Obiektor 60Hz jest spoko. Nie iem czemu ludzie mają z tym ból tyłka.

  18

 • Ile osób zmieści się w kapsule SpaceX Dragon? Jak się nią steruje? I sukces, udany start misji załogowej

  Ocena komentarza: 3
  Jak nie zapomnę to sobie puszczę.

  Powrót do wersji loga z lat 80. bardzo mi się podoba. Lubię taki styl graficzny.

  22

 • W Assassin’s Creed Valhalla będziesz mógł zdissować przeciwników

  Ocena komentarza: 1
  @kombajn Polska język trudna język? TAK. To jeden z cięższych do nauczenia się jeżyków na świecie. Niestety...

  Po za tym bycie redaktorem nie obliguje do pisania tylko i wyłącznie w tym jedenym danym języku. Niedorbiajmy ideologii do przekazywania infromacji.

  Nie wiedziałem co to znaczy zdiissować. Sprawdziłem. Kilkanaśice sek. to zajęło. Teraz wiem. I tyle.

  Ale można mieć bul pupy. nie chcesz tego słowa używać. Nie używaj. I tyle. Problem solved.

  5

 • Volvo zdecydowało. Nowym samochodem tej marki nie pojedziesz więcej niż 180 km/h

  Ocena komentarza: 0
  @matikiller Czemu mnie nie dziwi, że zakopali mój koment. Wystaczy wyjechac na drogę i widac fanatyzm prędkości.

  Wiem jak się jedzie osobowym 90km/h na autostradzie bo ja nigdy szybciej nie jeżdżę. Jest prawy pas. I można. Ale jak dla mnie niedzie nie powinno być wolno jechać 140km/h. Pooglądaj sobie nawet filmiiki tu na forum udpostępniane. Większość wypadków jest przy znacznych prędkościach. W tym na autostradzie. Duża prędkość. Brak odstępu. Gwałtowne manewry. Jadąc wolniej nawet jak czyjaś wina można wymanewrować a na tych autostradach jakiś wyścig szczurów...

  Oczywiście można tez jechać 90 tam gdzie jest 40. I to jest przykre że najinteligentniejszy gatunek na ziemi nie umie ponować nad sobą i musi na siłę przekraczać prędkość. DO tego wymuszać pierwszeństwo czy wyprzedzać na siłę aby w pracy/sklepie być parę min wcześniej...

  Jeżdżę samochodem jak i rowerem. Nie mam żadnej wyrozumiałości dla szybkiej jazdy. Absolutnie żadnej (pomijając pojazdy uprzywilejowane z wyłączeniem oszołomów z rządu).

  Z tego co widzę najgroźniejsze to zbyt szybka jazda, wyprzedzanie (to najczęściej powiązane z tym pierwszym) i wymuszanie pierwszeństwa co by nie jaśnie panie nie czekało 10 sek.

  Mi najlepiej jedzie się 50km/h. Najspokojniej. Odstresowo. Dla mnie taki limit może być wszędzie.

  A czemu koment zakopany... bo cała masa ludzi uważa, że musi zapierdzielać. I im się to należy jak psu zupa. A tu ktoś mówi, że wcale nie trzeba i można to ograniczyć :) Że ludziom chce się żyć w takim pędzie...

  48

 • A co gdyby się okazało, że Windows 10 w trybie gry… obniża wydajność w grach?

  Ocena komentarza: -3
  Tak jak kilku powyżej pisało... Dezaktywuję dużą część systemu WIndows 10 po instalacji. Defender i aktualizacje na pierwszy odstrzał. Największe szkodniki. Ten system na domyślnych ustawieniach jest niezdatny do użytku. Mam czasem w pracy wątpliwą przyjemność pracy na czymś takim. System operacyjny sabotuje i utrudnia prace userowi. Istna droga przez mękę.

  A po modyfikacji instalatora i wycięciu połowy systemu... Windows 10 jest całkiem spoko i da się lubić :) Jest po prostu normalny i działa tak jak chce tego user.

  W sumie jak by tak do tego podszedł MS ile by zaoszczędzili na projektowaniu systemu, wdrażaniu, testach, programistach. Mogli by za tą samą kasę sprzedawać lepszy jakościowo produkt, który by nie był tak kontrowersyjny. Ale korporacje kierują się jakimś „fuck logic”.

  Albo chociaż wypuścić wersję home dla lemingów i wersję pro dla tych którzy ogarniają. Lemingi będą zadowolone, bo nie wiedzą że można mieć lepiej a ogarniający będą też zadowoleni produktem, nad którym mają kontrolę, który nie utrudnia pracy na komputerze.

  24

 • Windows 7 vs Windows 10 przy modernizacji sprzętu – sprawdzamy, czy opłaca się pozostać ze starym Windowsem!

  Ocena komentarza: 1
  @rlistek Ale mi 30 fps nie przeszkadza na moim PC.

  Czy Tobie przeszkadza co ja zobaczę a czego nie? Albo ile będę miał fps? Jeśli dla kogoś te 10 fps jest warte 1000 PLN to ok. Nic mie do tego. Dla mnie nie jest to warte tej, kasy bo mi to różnicy żadnej nie zrobi. No co więc się spinać? Kto chce dać tysiaka za 10fps niech da. Kto nie chce niech nie da. I wszyscy będa happy :)

  Zauważyłem pewną zależność. Wystarczy nie chcieć czegoś na czymś komu bardzo zależy i od razu zachowania atakując/agresywne/spinanie się. Ciekawy motyw psychologiczny aczkolwiek całkowicie do niczego nie prowadzące zachowanie. Tzn. bezcelowe w sumie.

  61

 • Windows 7 vs Windows 10 przy modernizacji sprzętu – sprawdzamy, czy opłaca się pozostać ze starym Windowsem!

  Ocena komentarza: 1
  @SaintInside Proszę o uzasadnienie grożenia banem.

  Moje zdanie na temat Win10 nie jest pozytywne. Nie musi być... A serwis Benchmark oficjalnie widać, że odnosi się bardzo pozytywnie do systemu mimo, że jest w jakiś sposób kontrowersyjny. Jest dużo zdań pochlebnych jak i krytycznych względem niego.

  Głównym i w sumie jedynym powodem czemu na PC mam Win10 jest DX12... Konfiguracja tego to była droga przez mękę.

  Prześledziłem wykresy i nie ma tam dla mnie jakichś wielkich różnic. Nie mam hopka na punkcie liczby fpsów. W zdecydowanej większości grając w te gry wgl bym nie zauważył różnicy albo były by delikatne różnice które bym olał.

  I jeśli ktoś ma inne zdanie i dla niego różnica między 67 a 77 fps jest bardzo duża to ok. Nic mi do tego. Ale ja jej nie zobaczę.

  Start systemu 2x szybszy być może być ale na tej konkretnej konfiguracji. Przerobiłem kilka komputerów i różnice w czasach startu są pomijalne.

  Nie rozumiem tu straszenia banem.... Nie naruszyłem netykiety, nie ma wulgaryzmów, nie ma byków walących po oczach. Wypowiedź nie narusza prawa. Opisałem swoje obserwacje, wyraziłem swoje zdanie. Czy to jest zakazene?

  61

 • Windows 7 vs Windows 10 przy modernizacji sprzętu – sprawdzamy, czy opłaca się pozostać ze starym Windowsem!

  Ocena komentarza: 2
  Artykułu na Benchmarku na nt. Win10 są tendencyjne. Zawsze ten system jest wychwalany i nie ma wad. Jak by ktos dał w łapę.

  A tak ode mnie:

  1. Start większości systemów trwa podobnie. Na HDD ok. 45-55s. Na SSD ok. 22s. Na stacjonarnych. +/- coś tam. Nie ma dwukrotnej różnicy chyba że porównujemy dobrze skonfigurowany szybki PC z jakimś wolnym, zamulonym, zaśmieconym. To wtedy tak.

  2. Różnice w grach rzędu 5-7% nie są dla mnie zauważalne bez względy czy to będzie 5fps, 15fps, 50fps czy 150fps. Robiłem kiedyś testy. Musi być min 20% aby moje zauważyło coś a od 50% ma ręce i nogi. Tutaj to kosmetyka nie warta rozważań. Nie wpłynie na jakość rozgrywki. Tu bym ubolewał nad Brakiem DX12 w starszych systemach. Tyle, że to jest sztuczne postarzanie produktu. Czyli sztuczny problem z czarnej pupy wprowadzony na siłę aby uszczęśliwić ludzi WIN10

  3. Win10 jest pierwszym system MIcrosoftu, do którego czuję antypatię i niechęć. Dopiero po dezaktywacji wielu jego wodotrysków ten system ma ręce i nogi. Ale ustawienie tego systemy aby chodził tak jak tego oczekuję to droga przez mękę.

  61

 • Zobacz jak wygląda pierwszy DOOM na silniku trzeciego

  Ocena komentarza: 0
  @szymcio30 Takie filmiki są spoko. Mam 21" CRT TV i jest git. Na 42" jest słabo ale na tym CRT jest spoko.

  W 1993r. też się zachwycali grafiką Dooma. Wtedy to był najwyższy poziom.

  12

 • W Polsce byłby hitem? Xiaomi pokazało monitor za około 400 złotych

  Ocena komentarza: 0
  @mrocznysedes Jeśli kupujesz pod ludzi, bo co powiedzą, bo moda, bo owczy pęd, bo reklama, bo zewnątrz sterownym trza być to tak :) Obciach. 24K minimum i 365Hz bo przy 200Hz tak klatkuje, że ojeja. Oczy łzawią. I jaki wstyd.

  Jak kupujesz pod swoje wygania dla siebie to nie jest obciachowe to co nabędziesz czy to będzie FHD czy co innego.

  25

 • Microsoft 365 zamiast Office 365. Płacisz tyle samo, a dostajesz więcej

  Ocena komentarza: 14
  Abonamenty, kredyty zwłaszcza konsumpcyjne i itp. co okresowe haracze to zuo. Lepiej unikać do póki można.

  Może kredyt na dom albo na działalność ok. Przynajmniej się zwróci albo zarobi na siebie. Ale reszta tych abonamentów ma na calu dojenie klienta na czysto.

  Lepiej mieć włąsność za swoje anie płacić co miesiąc przez następne lata za używanie tego czy tamtego.

  Wgl jakaś moda od kilkunastu lat jest aby otoczyć się pierdylionem usług, abonamentów, kredytów zamiast kupić raz albo po prostu samemu zrobić. Kreuje się jakąś mentalność niewolnika.

  Nie pasuję o tego stylu bycia.

  27

 • W Polsce byłby hitem? Xiaomi pokazało monitor za około 400 złotych

  Ocena komentarza: 0
  Myślę, że spoko. Cena uczciwa. Wygląd ok. stonowany bez żądnych i kiczowatych oczowalących dodatków. Powiedzmy tak na pierwszy rzut oka, bo nie wiem jaki to obraz wyświetla ale pewnie standard. Nie mam nic przeciwko aby był w sprzedaży.

  Sam jednam mam zwyczaj kupować używane rzeczy. Tanio można wyrwać fajne rzeczy bez vatu (znaczy się haraczu) czy podatku od nowości. W tej cenie kupowałem monitory ale wszystkie używane z pełną regulacją (DELL i o podobnym systemie regulacji)

  25

 • To nie żart - kółka do Maca Pro kosztują tyle co laptop i telefon razem

  Ocena komentarza: 2
  @kalkulatorek To raczej nie brzmi jak komplement pod adresem użytkowników jabłecznika. Można by napisać... jacy użytkownicy taki marketing :) Z jednej strony prawda , z drugiej pewnie stwierdzenie może być nieprawdziwe. Ale takie info ma mieć odbiorców czy tam jakiś target. Ja tym targetem nie jestem. Sam bym się poczuł orżnięty na kasę ostatnim debilem ale ktoś ten przekaz kupi... Natomiast jabłecznik robi na tym dobry biznes. Wystarczy wydać coś z japkiem, odpowiednim wyglądem, kolorem i zareklamować ze to dla tych najlepszych i można sprzedawać 5x drożej. A ludzie na marketing/propagandę/perswazję/religię są zaskakująco mało odporni i podchodzą dość bezkrytycznie. Od jakiegoś czasu mnie to zadziwia w dość szerokim ujęciu przeraża zarazem. Bo w tym świecie żyję...

  44

 • To nie żart - kółka do Maca Pro kosztują tyle co laptop i telefon razem

  Ocena komentarza: 8
  Jak już napisałem po innym arte... Nie rozumiem fenomenu tej firmy...

  Tam był "tani" jabłecznik (smartfon) za 2500 PLN. Ty są kółka do stacjonarnego jabłecznika w podobnej cenie. Dla mnie telefon/smartfon (zwłaszcza jabłecznik) nie jest warty 2500 PLN. ŻADEN. A kółka... podobne do mojego krzesła obrotowego kupiłem za jakiś, strzelam, 50 PLN. Cenić można sobie można.... Jak bym znalazł frajera co kupi ode mnie kółka jak "japko" nalepię to pewnie że mu sprzedam. Ale, że ludzie kupują te rzeczy w absurdalnych cenach. Jak by nie kupowali to by wszystkie te firmy a zwłaszcza jabłecznik usiadł na tyłku i zracjonalizował ceny. Tylko klienci pokazują, że można ich doić i podnosić co roku ceny o pięciokrotność inflacji i tak kupią. Bardzo duża tu wina konsumentów jest...

  44

 • Nowy iPhone SE zaprezentowany! Jest tani (jak na Apple) i dobry, ale dla wielu będzie brzydki

  Ocena komentarza: 11
  Tani Android - 400 PLN
  Tani jabłecznik - 2400 PLN

  Nie rozumiem, fenomenu jabłeczników. Na pewnie nie jestem targetem tej firmy.

  60

 • Koniec z podwójnymi spacjami w tekście. Word będzie je podkreślać

  Ocena komentarza: 1
  @Marucins Pracuję w zawodzie, wymagającym studiów wyższych. Dostaję dokumenty tak sformatowane, że jak bym był szefem w tej firmie to bym chyba pozwalniał. Spacje, przecinki, za dużo spacji, tabulatorów, brak spacji, spacje przed znakami interpunkcyjnymi, znaki interpunkcyjne bez spacji wgl. Raz piszą numerację arabskimi, raz rzymskimi. Jeden akapit Arial 11, drugi Calibri 12. Zmienisz jakiś znak to tekst się sypie. Równanie tabulatorem to jeszcze jako tako ujdzie, bo się to jakoś trzyma ale równanie spacją to zbrodnia... Justowanie, wyśrodkowanie nie sną znane za dobrze, a niektórzy nie wiedzą o istnieniu czegoś takiego.

  7

 • OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro zaprezentowane. Sporo nowości, ale ceny w górę

  Ocena komentarza: 2
  Hm... COVID-19, mam nadzieję, sprowadzi trochę marketingowców na ziemię. Myślą, że jak globalny kryzys to smarty po 4K czy 5K będą schodziły jak ciepłe bułeczki?

  17

 • Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć

  Ocena komentarza: -1
  @darek79r19 W 1918r. Świat nie był jeszcze naszpikowany antenami radiowymi. Od lat 20. dopiero...

  Wyrzuć TV, router Wi-Fi, radio, telefon/smartfona/urządzenia BT. Wyjedź do Sudanu Południowego albo Burkiny Faso. Będziesz bezpieczniejszy. Fale radiowe to zło. Zjedzą Cię. A tam ich nie ma i ciemnogród panuje. Ludzie tłuką głowami w pustynie kilka razy dziennie i nie przełykają śliny w ramadan :)

  95

 • Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć

  Ocena komentarza: 6
  @kronic NIe staje się... On już jest idiotą. Tylko technologia mu to dobitnie pokazuje... I nie umie się z tym pogodzić, że w sumie to głupi jest. A myślał, że wręcz przeciwnie.

  95

 • Płoną anteny 5G w Europie. To nie ten przeciwnik, z którym powinniśmy walczyć

  Ocena komentarza: -1
  Takie rozwinięte państwa i cywilizacja a mentalność obywateli rodem ze średniowiecza. Niczym się to nie różni od „pasterzy kóz z Nigerii”, którzy lubią przybywać na zachód…

  Jak ktoś się boi się tego 5G to chwilka… 4G jest git. 3G jest git. Ludzie uzależnieni od smartfona, którzy ciągle walą w ekran jak jakieś zombie boją się 5G… Jakaś hipokryzja. Niech wywalą smarty i zrezygnują z internetu mobilnego wgl. Ale to by było życie bez selfiaczków, jesfbuczków, pokemonków, pudelków, durnych gierek, ryjków pieseczka na zdjęciu, brylowania na insta, durnych filmików…

  95

 • Próba uruchomienia Windows 10 na komputerze z zaledwie 192 MB RAM. Sądzicie, że nieudana?

  Ocena komentarza: 0
  @bullseye Windows 2000 to najlepszy system na jakim pracowałem. Prosty interfejs, bez zbędnych gadżetów. Wymaganie mniejsze nieco niż u Windsows XP. Nie zgodzę, się jednak że XP był jakiś trefny. Także korzystałem i to dłużej niż 2 miesiące. Nie wiem, co ludzie robią, że im systemy tak zwalniają/zamulają po jakimś czasie. I to nie tyczy się tylko XP ale wszystkich. Czemu u mnie od reinstalu do reinstalu mijają lata i system jest nadal tak samo albo prawie tak samo responsywny.

  Spwoją drogą znienawidzona Vista i 7 to był drugi mój ulubiony system (to prawie ten sam system). Nie był wcale zły. Nie wiem czemu ludzie tak plują na Vistę. I jak to ktoś gdzieś tu na pisał. Vista to najładniejszy system w historii :) Trzeba było po instalacji nieco nad nim popracować.

  Z Windowsem 10, który mi nie pasuje (chyba jako jedyny Windows) można także dojść do porozumienia ale to droga przez mękę polehającą na dezaktywacji kolejnych "wodotrysków" tego systemu. I tak nadal czasem działa on po swojemu, co jest nie do zaakceptowania prze zemnie. Komputer ma działać po mojemu nie po swojemu.

  23

 • Próba uruchomienia Windows 10 na komputerze z zaledwie 192 MB RAM. Sądzicie, że nieudana?

  Ocena komentarza: 0
  @kitamo Nie powinien i tak przecież nie robi. A przerobiłem już kilka Widnwosów.

  Powyżej była mowa o czystym systemie bez uruchomionych programów. Logiczne, że jak coś się uruchomi to zużycie wzrośnie. Nie wyobrażam sobie żeby system używał pamięci tyle ile jest np. 64GB bo jest tyle. To raczej jakiś brak optymalizacji.

  Sprawdziłem u mnie przed chwilą. System po starcie zużywa 0.9 GB. Uruchomiłem dwie przeglądarki z kilkoma zakładkami i zużycie wszystkiego wzrosło do 2,3 GB (przerażające jest to jak strony są ociężałe i niezoptymalizowane dla durnego wyglądu a przeglądarki to jakieś kombajny chyba). Po wyłączeniu zużycie spadło 0,9 GB. To dość logiczne i naturalne. Mam więc wyrzucić 5,5GB ramu, bo dziś jeszcze nie wyszedłem ponad 2,3 GB?? No chyba się przyda jak uruchomię kilka rzeczy więcej niż teraz a zrobię to jeszcze dziś...

  Ja z tego jak ten system działa jestem zadowolony. A używanie czegoś dlatego że to jest to jakaś bzdura. To jak jeżdżenie do sklepu 100m. samochodem dlatego, ze ma się samochód. Sensu nie ma ale można użyć bo jest.

  23

 • YouTube będzie usuwał filmy sugerujące związek sieci 5G z COVID-19

  Ocena komentarza: 1
  @ch3rub Mogę wziąć serio różne teorie spiskowe. I to, że ktoś wirusa wykorzystuje/wykorzysta jako przykrywkę do machlojek to dość logiczne i niebezpieczne. Nawet NWO już ma jakiś sens. Jednak aby wirus był przykrywką do budowy sieci nowej generacji to się kupy nie trzyma.

  Korpo - Chcemy wam dac lepszego neta :)
  Lud - Nie. Umrzemy. Nie chcemy go.
  Korpo - TO mata zarazę. Siedźta w domu. To zechceta :)

  A prawdą jest to, że z  80% jutuba to syf, głupoty, zidiociałe filmiki lasujące mózg. I w sumie jak by sakasowali i zostawili tylko sensowny, wnoszący coś kontent to bym nie płakał. Widzę, jak net ludziom mózgi lasuję i jestem przerażony brakiem krytycyzmu i sceptycyzmu u ludzi. Ale bez przesady. A nie w tę ani w tamtą.

  38

 • YouTube będzie usuwał filmy sugerujące związek sieci 5G z COVID-19

  Ocena komentarza: 1
  Jeśli już chcą usuwać głupoty, kocopoły i inne brednie t niech to zrobią kompleksowo. Czyli z 80% Jutuba jest do wywalenia... Niech będę konsekwentni a nie wybiórczo brednie będą usuwać.

  38

 • Komputery do pracy biurowej - do księgowości, pakietu office i internetu

  Ocena komentarza: 4
  Jabłecznik za 5.000 PLN do pracy biurowej... jakie oderwanie od rzeczywistości...

  Zgadzam się z przedmówcą. Polisingowy laptop lub stacjonarka. Za mojego lapka HP polisingowego dałem 800 PLN, dołożyłem dysk. Razem wyszło 1.000 PLN. Mam i5, SSd, HDD, 8GB RAM. Śmiga wspaniale a spokojnie sprzęt za 500 PLN wystarczy. Pójdzie, net, office, program do fakturowania.

  2

 • Już we wtorek zobaczymy najlepsze smartfony 2020 roku? Wszystko co wiemy o serii Galaxy S20 w jednym miejscu

  Ocena komentarza: 3
  Wszystko ładnie pięknie. Wydajne, łądne i ma amoleda. Tylko marketingowcy stracili kontakt z bazą pprzy wycenie tych sprzętów.

  Dla mnie smartfon nie przedstawia takiej wartości aby dać za niego 1000 euro... musiał bym z pupą na mózgi się pozamieniać aby za tyle to kupić. Powiedzmy, że dla mnie maksymalna stawaka za topowy tel to jakieś 1500 PLN. Jest to realne jakieś antomiast 2000, 3000, 4000 PLN to są chore ceny za coś takiego. A zroku na rok ceny topowych pikują w górę i zastanawia mnie czemu ludzie po tak zdzierczych cenach to kupują. Bo jak by nie kupowali to cała idea podwyższania ceny roku na rok by w łeb wzięła i musieli by producenci trochę do realnego swiata wrócić.

  20

 • Dlaczego warto przejść z Windows 7 na Windows 10

  Ocena komentarza: 0
  @digitmaster Ale pozwolisz, że ja sam autonomicznie podejmę decyzję jaki będę miał system... bez uszczęśliwiania na siłę.

  Swoją drogą mam na lapku do pracy Vistę, która jest starszym system i bardzo dobrze mi z tym.

  60

 • Dlaczego warto przejść z Windows 7 na Windows 10

  Ocena komentarza: 3
  @Smuga Też nie wiem po co nowy dla bajerów jak ten bez bajerów jeździ... Ludzie mają spinę z tymi samochodami... Jakieś kompleksy czy co...

  60

 • Dlaczego warto przejść z Windows 7 na Windows 10

  Ocena komentarza: 24
  Propaganda... Artykuł jest koejnym z serii mającym stworzyć u lidzi potrzebę czegoś/strach przed kimś. W tym wypadku potrzebę przejścia na Win 10. Tego się nie da czytać. Win 10 jest bez skazy. To taki sam bełkot jak propaganda nazistowska, radziecka itp. Media, korporacje tak jak rząd piorą mózgi obywatelom. Jak powiedział mistrz propagandy III Rzeszy... "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.". Na Benchmarky prawdą objawioną do której dorabia się ideologię (jak ja kurka nienawidze ideologii!!!) jest to, że Win 10 jest najwpanialszym osiągnięciem programostą i daje szczęście i wgl świat bez niego to kupa. Nie ważne czy chesz czy nie to masz mieć Win 10. NIe masz samodzielnie i świadomie wybrać. Masz mieć i tyle. Goebbels chciałby żyć i pracować w XXIw. :)

  60

 • W aucie Słońce to twój wróg. Bosch ma broń do walki z nim

  Ocena komentarza: 0
  @krecik88
  Przecież okulary korekcyjne czy tam z ochroną UV i tak taniej wyjdą i do tego bez ingerencji w konstrukcję samochodu.

  16

 • W aucie Słońce to twój wróg. Bosch ma broń do walki z nim

  Ocena komentarza: 0
  @solasoft
  No małym. Nic więcej nie potrzebuję.

  Mam nadzieje, że aut dla Kowalskiego nie będą więcek komplikować ale zapewne to złudna nadzieja.

  16

 • W aucie Słońce to twój wróg. Bosch ma broń do walki z nim

  Ocena komentarza: 0
  @benutzer
  Na stronie producenta. Tak na szybko Kia Picanto, Fiat Panda, parę modeli Dacia (bez żądnych promocji). Swoje 7 lat temu kupiłem za 31 tys. w salonie.

  16

 • W aucie Słońce to twój wróg. Bosch ma broń do walki z nim

  Ocena komentarza: 5
  W moim aucie do tego mam okulary przeciwsłoneczne za całe 12 PLN... a nie kolejny gadżet za ciężkie PLN'y...

  Serio... zadziwia mnie jak skutecznie producenci/marketingowcy wmawiają ludiom tej całej masy elektroniki w aucie, które służy do przejechania z punktu A do B a nie lotów w kosmos. Potem cena jest samochodów jest chora, po połowa tej ceny to jakieś durne, nie poetrzebne wykonania przez auto swojej funkcji bzdety, które do tego komplikuja maksymalnie konstrukcję, przez co jest bardziej awaryjna, a że to elektronika nie korbki i inne mehcnicze rzeczy to koszty naprawy są wyoski e jak i sama naprawa jest trudniejsza. Jak by te wszystkie bzdey powywalał to by wyszło że nowe auto z salonu nie kosztowało by 30-40tys. PLN ale np. 10-20tys. PLN.

  Nie mówiąc już o zaniku umiejętności poruszania się samochodem, które jest nadźbane pierdylionem czujnikó zwalniających z myślanie i ułatiwających życie (do póki działają). A jak się zepsują to co... sorry... nie umiem parkować bo mam czujnik ale dziś się zwiesił/zepsuł...

  Masakra z tą motoryzacją jest...

  16

 • W 2019 roku Polacy chętnie odwiedzali kina, ale największym hitem nie okazał się żaden z filmów fabularnych

  Ocena komentarza: -4
  Wgl. nie rozumiem po co chodzić do kina jak, w o niebo lepszych warunkach, mogę ten sam film obejrzeć w domu.

  Z listy powyżej oglądnąłbym 4 filmy. Reszta wgl. mnie nie interesuje. Może kiedyś je obejrzę, moż nie. Ale na bank nie w kinie.

  26

 • Inteligentne urządzenia chcą pozbyć się ludzi? Alexa namawia do samobójstwa dla dobra planety

  Ocena komentarza: 0
  Nic w tym dziwnego... To po prostu logiczne rozumowanie. Obserwując postępowanie ludzi plus czytając sobie o historii niesty stwierdziłem, że gatunek homo sapiens mimo ogromnego potencjału, marnuje ten potencjał, nie umie się kontrolować (jednostki nie kontrolują się, nie działają logicznie, i jest największym zagrożeniem dla planety, ekosystemu, innych gatunków (mimo że nie konsumuje ich) i o zgrozo... dla samych siebie... działanie takiego Skynetu jest po prostu racjonalne. Maszyna/AI zadziała logicznie. A człowiek skonsumuje to co potrzebuje plus wszystko co jest w zasiegu ręki tylko dla samego konumowania/wykorzystania. I to jest przerażające...

  37

 • Facebook i Instagram zbanują influencerów za płatne promowanie e-papierosów i broni

  Ocena komentarza: -1
  Banda hipokrytów chce w oczach ludzi teraz wyjśc na porządnickich i przejmujących się dobrem ludzkości... Powinni zakaząc pormowania czegololwiek (reklama to coś w stylu propaganty, także jest perswazją) bo to po prostu manipulacja bez względu na to czy się chce komuś wtłoczyć do umysłu chęć kupienia peta jak i smartfona czy papieru toaletowego...

  3

 • Masz nieaktualne oprogramowanie? Nie jesteś sam. Putin wciąż używa systemu Windows XP

  Ocena komentarza: 1
  @bodziokrak
  Nie widzę związku z tematem... Nie wyrażałem opinii nt. tego jaki system polityczny ma być w PL lub jaki ma nie być.

  Dziwi mnie ta cała antyrosyjska propaganda okraszona zaszłościami historycznymi. Zamiast na kontaktach z Rosją korzystać/zarabiać to się te kontakty psuje.

  Do tego artykuł z lekka prześmiewczy wobec człowieka do którego żaden z komentujących (w tym ja) nie może nawet się porównywać. To się ludzie komentujący bądź piszący takie newsy pośmieją że Win XP używa.

  A akurat on prowadzi politykę dość sprawnie, i jest postacią z którą się inne rządy liczą. Z polskiego rządu (tego obecnego zwłaszcza) śmieje się zarówno on jak UE.

  Inaczej rzecz ujmując ten człowiek na zdjęciu co używa Win XP jest sprytniejszy, zaradniejszy, inteligentniejszy od tych co się z niego w artykułach śmieją, gdyż polska polityka historyczna (każda polityka historyczna to manipulacja) czy rządowa propaganda mówi, że Rosja to zło, Putin to zło i Ty obywatelu wierz, że to wróg (każda władza musie mieć wroga) i trzeba się przed nim bronić. Jak nie napada to można się pośmiać, że używa Win XP a korpo z USA zalecają win 10 :)

  20

 • Masz nieaktualne oprogramowanie? Nie jesteś sam. Putin wciąż używa systemu Windows XP

  Ocena komentarza: 3
  "producenci zawsze apelują" bo dbają o swój interes ale jak widać można żyć i funkcjonować lepiej niż większość ludzi na tej planecie. Jakoś świat mu się nie zawalił z braku aktualizacji i faktu że coś jest nieaktualne.

  Putin to bardzo dobry i sprawny polityk. U nas się nasze "przydupasy i wypierki" z niego śmieją i szydzą ale ton prowadzi bardzo racjonalną, logiczną, skuteczną politykę i to z nim się liczą wielcy tego świata a nie z tymi z Wawy...

  20

 • Pro Display XDR - nowy monitor Apple można czyścić tylko oryginalną ściereczką

  Ocena komentarza: 0
  @michal_mat
  Jak darmowa to bierę. Hojne to Apple.

  29

 • Pro Display XDR - nowy monitor Apple można czyścić tylko oryginalną ściereczką

  Ocena komentarza: 15
  Hm... zastanawia mnie fenomer "Jabłeczników".... A ta ściereczka jak się zabrudzi to nowa pewnie z 1000PLN z oryginalnym nadrukiem jabłka.

  29

 • Testujemy monitor dla profesjonalistów - iiyama ProLite XB3288UHSU

  Ocena komentarza: 2
  Zastanawiam się nad tym monitorem lub używką DELL'em 27" 2560x1440. Za 200PLN to jest chyba najtańszy monitor 31,5" 3840x2160 o budowie zbliżonej do DELL'i. Poniżej tego rozmiaru to to całe 4K nie ma wgl sensu. Do pracy jako koljny monitor do PC wydaje się, ze jest OK.

  Natomiast to całe 60Hz nie jest dla mnie żadnym minusem. Nie mam zamiaru na nim grać ale nawet na monitorze do gier nie potrzebuję niczego więcej niż 60Hz. NIe rozumiem tego podjarania fps'mi i Hz...

  9

 • Plus ma dla Was świąteczną niespodziankę i telefony, których nie kupicie nigdzie indziej

  Ocena komentarza: 6
  Reklamy Plusa z Szymonem Majewski i hasłem "brawo wy/ty/ja" niesamowicie mnie osłąbiają swoim kiczem i głupotą... Czy na prawdę ta firma uważa, że większość jej klientów to jakieś ameby umysłowe... ?

  2