Avatar użytkownika

Arael

data dołączenia:

Moje komentarze (87)

    • Avatar użytkownika Arael
      Arael
      "To przeczytaj sobie test na Hexusie - czarno na białym jest napisane, że ghosting nie ma _nic_ wspólnego z Freesync. Wszystko to kwestia kiepskich matryc które do tych dwóch monitorów wsadzili.
      Ale po co ja się męczę - fanboje i tak wiedzą swoje."
      - obawiam się, że sam jesteś fanbojem i takoż jesteś w błędzie, który wytykasz innym. Ponieważ variable vsync to ekstremalnie ekscytujący temat i największy przełom w jakości grafiki komputerowej od czasów 120Hz monitorów LCD, to badałem temat godzinami i czy ci się podoba czy nie jest tak:

      1. Ghosting wynika z tego, że obecna implementacja FreeSync to w istocie FailSync, ponieważ monitory z tym znaczkiem NIE MAJĄ elektroniki dedykowanej do obsługi tegoż... Eliminacja ghostingu wymaga od elektroniki zapamiętania ostatniej klatki obrazu (tablic LUT), a następnie policzenia dla nowej klatki jakie napięcia przyłożyć sterując matrycą, żeby nie było ghostingu. Tego się NIE DA osiągnąć programowo, więc FreeSync w obecnej formie jest spalony jeśli chodzi o ghosting.

      2. Konsekwencją braku elektroniki robiącej poprawny variable vsync jest również marny zakres działania, który zawiera się w fizycznych możliwościach sterowania samej matrycy - G-Sync jest niezależny od matrycy i jeśli fps spadają poniżej ok. 40fps dubluje odświeżanie, poniżej 20fps potraja, itd. Efekt? Działa od 0fps do max odświeżania monitora. Atrapy variable vsync ze znaczkiem FreeSync tego nie mają, bo wszystko co zrobili producenci to "na głupa" dali możliwość odświeżania matrycy w jej własnym zakresie z różnymi czasami. Nie dopłacili ani dolara do elektroniki, która implemetowałaby ten mechanizm DOBRZE. Tym śmieszniejsze jest wołanie extra $$$ za monitory z FreeSync - choć nie wątpię, że klienci wśród frajerów pod postacią hejterów nVidii na pewno się znajdą.

      3. Kto jest winny tej sytuacji? VESA za beznajdziejną specyfikację Adaptive Sync i AMD za rozdawanie znaczka FreeSync monitorom, które nie powinny go dostać. Tymczasem ta niedobra nVidia zrobiła variable vsync jako pierwsza, dawno temu i dobrze, ludzie grają na tym od ponad roku, a konkurencja własnej dupy obiema rękami na raz jak widać nie potrafi znaleźć. Cwaniaczki od plucia na nVidię powinni się zainteresować pluciem na organizację VESA, producentów monitorów FreeSync i samo AMD, bo dzięki tym trzem filarom mamy gwarancję,
      0
      • Avatar użytkownika Arael
        Arael
        To o czym piszesz, to rejestrowanie obrazu kamerą w większej skali tonalnej niż potrafi wyświetlić typowy ekran, np. w 16bit na kanał, po czym zmontowanie fragmentów obrazu tak, żeby nie było przepaleń, co w praktyce oznacza "spłaszczenie" go do skali tonalnej wyświetlacza, gdzie wygląda nienaturalnie (to zależy od montażu jeszcze), ale prezentuje widzowi po takim spłaszczeniu więcej informacji i więcej detali niż klasycznie zarejestrowany obraz. To o czym mowa w przypadku tego nowego standardu HDMI, to zapewne możliwość przesyłu obrazu w szerszej skali tonalnej ("niespłaszczonego"). Otwartym pozostaje pytanie czy jest to początek telewizorów wyświetlających HDR i takiegoż contentu (w rozumieniu szerszej skali tonalnej, czyli od czerni po rażące oczy kolory), czy po prostu jest to działanie na przyszłość, a takich TV nie zobaczymy do czasów upowszechnienie się OLED, QDLED, czy czegokolwiek, co w przyszłosci nadajdzie po wysłużonym i mocno niedoskonałym LCD.
        4
        • Avatar użytkownika Arael
          Arael
          Odpowiedź brzmi "Tak", bo możesz zainstalować Virtu MVP na Intelu z grafiką w procku i renderować na tej Tesli, a wyświetlać na integrze - ludzie w ten sposób mieli wydajność zbliżoną do Titana, jak jeszcze jego GPU był dostępny tylko pod postacią Tesli.

          ...tylko po co, skoro jest to nieobcięty GTX 780 Ti z większą pamięcią (która w grach się nie przyda) i niższymi zegarami (które upupią wydajność), a nieobcięta wydajność w podwójnej precyzji w istniejących grach się nie używa, więc nic po niej. Cenę przemilczę, ale podpowiem, że na QuadSLI z GTX 780 Ti wydajność będzie lepsza... I jeszcze zostanie na monitory do nVidia Surround.
          0