Komentarze

 • Putin oferuje 340 tysięcy złotych za złamanie sieci TOR

  Ocena komentarza: 0
  a cebula na zagrychę

  37

 • Retuszowane są nie tylko zdjęcia ludzi - sprzęt także jest upiększany

  Ocena komentarza: 0
  Hmmm, jak by to ująć, więc obaj wiemy, o co chodzi. Tyle, że dyskusja rozpoczęła się wokół samej modyfikacji zdjęcia produktu. Jeżeli przejdziemy już do reklamy, to tak jak piszesz, niedomówienia i inne pierdoły, i to one właśnie potrafią nieźle nakłamać. Na zdjęciu nie pokażesz wydajności procesora, za to w reklamie już możesz poszaleć. Jakość materiału ubrań? Jakością jest m.in. np. trwałość w czasie eksploatacji. Słabej lub wysokiej wytrzymałości nie pokażemy na zdjęciu. A my cały czas poruszamy się wokół zdjęcia. Materiału do reklamy. Zdjęcie powinno być atrakcyjne. To od reklamy zależy, na ile zakrzywi rzeczywistość. Na zdjęciu samochodu marki TATA nie zobaczymy, że śmiga 320 km/h. To możemy napisać w reklamie. Nawet w salonie może wyglądać atrakcyjnie. Czar pryska, gdy do niego wsiadamy. Ja także się z Tobą zgadzam, ale odnoszę się tylko i wyłącznie do materiału graficznego, a artykuł jest nie o reklamie, a o poprawkach w zdjęciach. Grafika 3D też była potraktowana w sposób nieco uwłaczający. Jakość i atrakcyjność grafiki zależy nie od techniki, a od grafika, jego umiejętności i możliwości narzędzi, którymi się posługuje. Czy jest w stanie osiągnąć zamierzony cel. A co zrobi z tym marketing, to już inna sprawa. Tak czy inaczej, pozdrawiam. Ciekawie i spokojnie się dyskutowało.

  37

 • Retuszowane są nie tylko zdjęcia ludzi - sprzęt także jest upiększany

  Ocena komentarza: 0
  Najczęściej o tandetności tworzywa dowiadujemy się biorąc produkt do ręki. Nawet najgorszy plastik może wyglądać czadowo, gdy jest w gablocie, na półce. Nie potrzebne zdjęcie. Odpowiednie oświetlenie stoiska i efekt murowany. Oczywiście, gdy mówimy o tandetnych produktach. Do tego wyszukana i ciekawa oprawa wokół produktu. Wizualnie mogą dorównywać tym z wysokiej półki. W przypadku takiego Rolexa, nie ma mowy o wciskaniu tandety. Tu chodzi np. o wydobycie zalet, zwiększenie czytelności przekazu, poza całym blaskiem od razu widzimy, czym dysponuje ten produkt. Każdy element jest czytelny bez wysiłku odbiorcy. Reklamę widzimy tylko przez chwilę i musi do nas dotrzeć. Inaczej nie spełni swojego zadania. Skąd pewność, że w realu ten zegarek tak nie wygląda? Często się spotykam z opinią, że np. ta gitara w realu wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciu. Więc trzeba zdjęcie tak przygotować, by odpowiadało rzeczywistości oraz podkreśliło zalety. Czy widzieliście w reklamach np. kosmetyków, bielizny brzydkie kobiety, brzydkich facetów? Nie. Przepraszam wszystkich brzydkich :) Taka jest fotografia reklamowa i tyle. Każdy z nas będąc producentem robiłby tak samo. Katalogi biur podróży są pełne niesamowitych atrakcji. A w realu różnie bywa. Następne, trailery filmów. Ile razy było, że wszystkie ciekawe sceny były zawarte w trailerze. Tłumy leciały do kin i lipa. To jest reklama. Tak ciężko zrozumieć. A przed zakupem takiego np. telefonu możemy go w salonie obejrzeć. Kupując on-line możemy odesłać.

  37

 • Historia muzyki podsumowana przez Google - zobacz mapę Music Timeline

  Ocena komentarza: 0
  No właśnie, bo zespół WEEKEND był hitem tylko przez weekend :) Nazwa zobowiązuje:)

  8

 • Retuszowane są nie tylko zdjęcia ludzi - sprzęt także jest upiększany

  Ocena komentarza: 6
  A parowozy nie są już standardowym wyposażeniem PKP :)

  37

 • Retuszowane są nie tylko zdjęcia ludzi - sprzęt także jest upiększany

  Ocena komentarza: 2
  Ha, ha, ha :) Takie rzeczy robi się od zawsze. W fotografii analogowej też się stosowało różne zabiegi, retusze, fotografia HDR itd. Hello!!! Wszystkie fotki wymagają retuszu i korekty. Szczególnie gdy mają trafić na reklamę. W reklamie chyba o to chodzi by zachęcić :) A może mi coś umknęło? Tak to jest, jak się nie ma o tym pojęcia. Wtedy wychodzą artykuły z nietrafionym przesłaniem. Ja akurat zajmuję się od wielu lat zawodowo grafiką. Nie rozumiem myślenia ludków czepiających się ingerencji w zdjęcia. A wracając do 3D, to gwarantuję, że od lat można zrobić render, który zmyli nie jedno doświadczone oko. Ale to wiedzą ci, którzy siedzą w grafice 3D. Fotorealizm to nie problem.

  37

 • Zakrzywione telewizory OLED 4K od LG w 3 rozmiarach

  Ocena komentarza: 0
  z dwa tygodnie temu oglądałem LG w Saturnie, nie pamiętam modelu, mnie to nie zachwyciło, ale to tylko moje odczucie, na cenę też nie zerkałem, więc jednak są dostępne na rynku

  32

 • AKG K545 - flagowe słuchawki w zgrabniejszej wersji

  Ocena komentarza: 0
  Oj, tu bym polemizował. Jeżeli są produkowane w Chinach, to muszle lubią po jakimś czasie pękać. Takie np. K240 MK II, sprzęt profesjonalny, pęknięcia do kilku milimetrów. Lipa. Zainteresowałem się tym problemem, gdy na moich k271 MK II pojawiły się pęknięcia. Na szczęście są to tylko pęknięcia i nic się nie rozpada. Oczywiście są wyprodukowane w Chinach. Oryginały austriackie nie mają tego problemu, niestety droższe o ponad stówę. Brzmieniowo moje są są niezłe, kwestia gustu. Jak to monitory studyjne. Takie K550 potrafią mieć nierówny balans między kanałami. Może to zależy gdzie robione i na jaki rynek. Moje mają jeszcze taką zaletę, ze można w nich słuchać godzinami, zdarzało mi się, że cały dzień i zero zmęczenia czaszki czy piekących uszu, a są to przecież konstrukcje zamknięte, i tu kolejny plus, izolacja akustyczna. Tak więc, firma jest dobra, ale można mieć pecha.

  19

 • Wyniki konkursu: Kalendarz adwentowy 2013 - 20, 21, 22, 23, 24 grudnia

  Ocena komentarza: 0
  Moje gratulacje Panowie :)

  34

 • Wyniki konkursu: Kalendarz adwentowy 2013 - 19 grudnia

  Ocena komentarza: 0
  Gratulacje Mistrzu :) Wielki Szacun.
  Trzeba przyznać, że nagroda ma kolor świąteczny.
  Przydałyby Ci się jeszcze jakieś zabawki z rodziny ROG.

  No i powodzenia tym, którzy jeszcze nie wygrali,
  a Tobie w kolejnych konkursach.
  Fajnie, jak ludziska wygrywają.
  Pozdro

  16

 • Wyniki konkursu: Kalendarz adwentowy 2013 - 6, 7, 8 grudnia

  Ocena komentarza: 0
  Dzięki :) To moja pierwsza wygrana, nigdy wcześniej mi się nie udało :) Życzę powodzenia w kolejnych losowaniach. Pozostałym uczestnikom także. Jeszcze parę fajnych nagród czeka. Pod choinkę bardzo miła niespodzianka. Gratulacje dla pozostałych laureatów.

  17

 • Monitor ViewSonic VX2770Sml z 27" panelem IPS o rozdzielczości Full HD i technologią MHL

  Ocena komentarza: 0
  nie masz pojęcia o IPS-ach to siedź cicho, tylko trolować potrafisz. Lekko słaby to ty jesteś. Czas reakcji jak w artykue i full HD dla 27''. To mało? Jeżeli z 20 cm patrzysz na monitor to gratuluję :) Ja poczekam na info o cenie. IPS-y mam w domu i pracy od wielu lat. Nie ma sensu drążyć tematu.

  10

 • Microsoft prezentuje komputer do grania w rozdzielczości 11520 x 2160 za 17 tysięcy dolarów

  Ocena komentarza: 3
  ale tytuł "łosia" dostaje się za darmo

  54

 • Microsoft prezentuje komputer do grania w rozdzielczości 11520 x 2160 za 17 tysięcy dolarów

  Ocena komentarza: 2
  i do tego obróconych o 90° hi hi

  54

 • Sony i Panasonic pracują nad nowymi dyskami optycznymi o pojemności 300 GB

  Ocena komentarza: 3
  A muza na CD będzie wychodziła. Ludzie wydają po kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy na dobre audio i będą sięgać po płyty. Winyle też nie zniknęły. Sprzęt lampowy także ma się świetnie. SACD, BluSpec, DVD-Audio - do wyboru. Owszem, są przetworniki DAC i zdobywają popularność. Nie każdy jednak po to sięga. Nie tylko wygoda jest istotna. A może chodzi o coś więcej. Cała ta zabawa w sięganie po płytę na półce. Odpalanie lampowca, czekanie aż się rozgrzeje, umieszczenie płyty w napędzie/gramofonie. Dźwięk analogowy (z winyla) ze wszystkimi wadami i zaletami. Liczy się klimat. Tak samo CD jak i winyl i DVD i inne nośniki będą funkcjonowały. Może będą niszowe, ale będą.

  30

 • Słuchawki HAMA N-Tune i Inspiration alternatywą dla Beats Studio

  Ocena komentarza: 0
  he he he, nie narzekajcie na beatsy, żeby docenić ich walory trzeba je zdjąć z głowy i na nie patrzeć. Naprawdę ich wygląd może się podobać. Do tego ładne, duże "b". Na imprezie towarzyskiej są przecież dodatkiem do stroju, jak torebka lub biżuteria, stylowy zegarek.
  Jak kogoś stać na beatsy, to stać go na drugie słuchawki do słuchania muzyki :) Dopóki ludzie tyle za nie płacą to producent tyle za nie bierze. Mnie to nie dziwi. Ja osobiście bym ich nie kupił.

  11

 • Wniosek patentowy Microsoftu na podglądanie użytkowników kamerami czy nie łamią licencji

  Ocena komentarza: 0
  Trudno powiedzieć, czy się śmiać, czy płakać. Pomysł genialnie debilny. Siedzę przed kompem, odpalam np. muzę, za plecami na ścianie wielki plakat np. jakieś kapeli albo fotka ładnej kobiety, licencja drze ryja żebym dopłacił. Tak, plakat za słuchanie muzy też niech płaci. Litości. Był taki sprytny film "Eagle eye" i tam ciekawie pokazali inwigilację. A może pewne mechanizmy już działają a my o tym nie wiemy.

  98

 • Biała obudowa Enermax Ostrog z większym oknem

  Ocena komentarza: 3
  tak, wnętrze obudowy :)

  28

 • Biała obudowa Enermax Ostrog z większym oknem

  Ocena komentarza: 0
  oj tam, oj tam. Ortografia to pikuś, i tak skumasz o co chodzi. Gorzej, gdy ktoś ma problem ze składnią i dodatkowo ma ubogi słownik. Nie ma szans, by przelał swoje myśli na litery w komentarzu, jednocześnie zachowując zrozumiały odbiór przez osoby czytające ;) Taki ktoś jest biednym człowiekiem nie mogąc się podzielić własnymi spostrzeżeniami. Ma dobre intencje a i tak od kolegów na forum dostanie w dupe :)

  28

 • Biała obudowa Enermax Ostrog z większym oknem

  Ocena komentarza: 0
  dokładnie, tak jak piszesz, 15 lat temu praktycznie wszystkie były w kolorze IVORY. Może nie białe, ale prawie. Obudowy monitorów także. nagle świat zapragnął czarnych. Był oczywiście problem z wprowadzeniem czarnych obudów do monitorów, normy nie pozwalały. ale i to przeszło.Teraz białe jest piękne. I nie piszę o firmie z jabłkiem. Tak czy inaczej, kolor i design to kwestia gustu. Chociaż niektóre designy nie powinny być nigdy prezentowane :)

  28

 • Pierwszy film z gry GRID 2 - zobacz gameplay

  Ocena komentarza: 2
  ale na jakiej masce siedzenie mistrzu? monitor robi za przednią szybę, następnie jest maska, kierownicę z rączkami masz przed monitorem czyli przed szybą, jeżeli w ogóle masz kierownicę do gierki. Ja tylko tak jeżdżę. Taki układ chyba jest logiczny. Twoje rączki z kierownicą, następnie szyba (monitor) dalej maska i jazda. Sorki, ale te komentarze krytyczne trochę mnie irytują. Ja nigdy nie lubiłem dwóch kompletów kierownica-rączki. Ograniczanie widoku na monitorze i dodatkowe elementy, które odwracają uwagę. Wolę skupić się na wyścigu, niż na dzięsiątkach informacji wyświetlanych na monitorze podczas jazdy. Jadąc samochodem w realu też nie zawsze widać maskę. Chyba że masz długą furę z przedłużoną maską i siedzisz wysoko, np. oldskulowa ciężarówa ruska albo Kenworth.

  30

 • Niesamowita mysz Level 10 zaprojektowana przez BMW Group DesignworksUSA

  Ocena komentarza: 0
  a może auta słabo się sprzedają, a za 50 lat BMW będzie robić tostery :)

  60

 • Niesamowita mysz Level 10 zaprojektowana przez BMW Group DesignworksUSA

  Ocena komentarza: 1
  oj ma to coś - cenę :)

  60

 • Niesamowita mysz Level 10 zaprojektowana przez BMW Group DesignworksUSA

  Ocena komentarza: 0
  he, a może można ją w zmywarce czyścić? problem z bani :)

  60

 • Windows 8 według Gabe Newella jest katastrofą i zagrożeniem - stawia on na system Linux

  Ocena komentarza: 0
  a ten kurde o jądrach zaczyna.

  Nie porównuje, czytaj ze zrozumieniem!!!!
  O linuxie na routerze nie musisz mi pisać.
  W bankomatach także jest, gdybyś nie wiedział.
  W serwerowniach także znajdziesz pingwina.
  Ja z punktu widzenia zwykłego użytkownika komputera PC.
  Odpalasz kompa, odpalasz soft i działasz.
  Do pracy jest potrzebny, np. Adobe soft. Łyso?
  Kup pakiet Adobiego na linuxa, albo Enfocus.
  Nawet nie wiesz co to takiego. Owszem, zaraz sprawdzisz na googlach :)
  Czy ja coś nietakiego na linuxa napisałem?
  Nie!!!!!!
  Tylko tyle, że nie każdy lubi pingwina. I nie musi.
  Każdy system ma swoje miejsce i może zdobywać nowe rynki, zastosowania, dlatego marketingowcy szaleją. Tak było jest i będzie.
  Konsumenci oceniają, co dla nich jest lepsze.
  Zanotuj sobie, przeczytaj 8 razy i nie wyskakuj.

  120

 • LG 84LM9600: telewizor 84" Ultra HD w sprzedaży - wyprodukowano tylko 84 egzemplarze

  Ocena komentarza: 0
  Cena masakryczna? Za LG to raczej tak.
  Rok temu to była nowinka: "firma Bang&Olufsen zaproponowała klientom telewizor BeoVision4, który charakteryzuje się przekątną ekranu równą 85" oraz ceną 85 000$." Tu to cena była kosmiczna. No ale za jakość wykonania, design itd. się płaci.
  Cena do 100 kzł raczej nie rusza. Można sobie kupić kolumny do audio za jedyne 1 000 000 pln, kable głośnikowe za 100 000 pln, odtwarzacz CD za 200 000 pln, kolce do kolumn za jedyne 12 000 pln, wzmacniacz audio za 400 000 pln. Dalej wymieniać? ;) pozdrawiam

  36

 • Windows 8 według Gabe Newella jest katastrofą i zagrożeniem - stawia on na system Linux

  Ocena komentarza: 0
  " bo kto nie lubi pingwinka?!"
  ja nie lubię. I co mi zrobisz?
  Mów za siebie.
  Nie lubię, nie leży mi ten system i tyle.
  Nie krytykuję linuxa, nie korzystam. Każdy ma wybór.
  Ja mam W7 i mi to odpowiada. Wyjdzie pełna W8 plus jakieś serwispaki i czas pokaże czy to udany system. XP też wyszedł jako kicha i po serwispakach się poprawiło znacznie. Vista - także. Dla mnie W7 jest OK i przy nim pozostaję. Nikogo nie namawiam na M$. Nie piszę że to jedyny sensowny system. Każdy ma to co lubi. Wojna marketingowa trwa. Mam to gdzieś czy mnie ktoś zminusuje.

  120

 • MSI GT70: wydajny notebook z kartą Nvidia GeForce GTX680M - pierwsze wyniki testów

  Ocena komentarza: 0
  Tak, dobrze napisał. Zależy tylko, gdzie się pracuje. Niektórym wystarczy popracować 2 tygodnie.

  20

 • Computex: Noctua prezentuje innowacyjne coolery i wentylatory

  Ocena komentarza: 2
  a ja mam Scythe Ninja II na pasywie i nie narzekam. Jest wystarczająco chłodno i chyba ciszej niż te wentyle :) Oj chyba dużo ciszej :) Szczerze, to nie miałem doczynienia z Noctua, nie mam zdania, totalnie obojętny. Czy są ładne? takie brązowe - kwestia gustu, nietanie i niedrogie - kwestia portfela. A co mi tam, nie rusza mnie to. Ciekawostka dla mnie i tyle. Jeżeli są dobre, to dobrze, jeżeli nie, to mnie to ... kolejna okazja by poczytać kłótnie :)

  20

 • be quiet! Dark Power Pro 10: porządne zasilacze o mocy 550 - 1200 W - cena i specyfikacja

  Ocena komentarza: 0
  O! Dostałem minusa bo mi padły zasilacze i odważyłem się o tym napisać :( Cóż za niefart.

  21

 • be quiet! Dark Power Pro 10: porządne zasilacze o mocy 550 - 1200 W - cena i specyfikacja

  Ocena komentarza: 2
  ja dziękuję za bikłajety, jeden mi padł po 3 miesiącach, drugi tuż po gwarancji, koledze tak samo po gwarancji, zabraliśmy do firmy, żeby koledzy w laboratorium testowania zaawansowanych układów elektronicznych na to zerknęli. Oddali, w środku przepych niskolotnej chińszczyzny. Na takich podzespołach, że po prostu musiało paść. Ja miałem StraightPower a znajomy DarkPower. Owszem, bardzo praktyczne, dużo kabli, możliwości podłączenia, automatyczne sterowanie wentylatorami w obudowie. Bardzo praktyczny gdy działa. Może nie wszystkie modele są takie, może teraz lepiej je robią. Tak czy inaczej, ja osobiście radziłbym trochę ostrożności. Taka moja przestroga. Szkoda by było wydanych np. 500 gdy padnie po gwarancji. W tej cenie już można poszperać i mieć wybór. Może ktoś mnie skrytykuje, trudno, może komuś się mój komentarz przyda. Pozdrawiam wszystkich. Tych za i tych przeciw :)

  21

 • Sharp BIG AQUOS: gigantyczne telewizory 60 do 80 cali z technologią Quattron - ceny

  Ocena komentarza: 0
  chciałem na początku napisać technologicznie różną elektronikę

  30

 • Sharp BIG AQUOS: gigantyczne telewizory 60 do 80 cali z technologią Quattron - ceny

  Ocena komentarza: 0
  no dobrze, oglądałeś, tylko że te telewizory mają technologicznie różne matryce. Dla przykładu: LC80LE645E - czyli LC80 telewizor 80 cali, LE645 to seria elektroniki do przetwarzania obrazu. Ja mam LC40LE830E i gdy go kupowałem to podobno była to najbardziej zaawansowana elektronika.
  Zwróć uwagę, że chociażby same 60-tki potrafią różnić się bardzo mocno ceną. Matryce mogą być identyczne, quatron II generacji. Różnią się elektroniką i ma to nie tylko przełożenie na wejścia i wyjścia, ale przede wszystkim na przetwarzanie sygnału zanim trafi na matrycę. To tak jak wzmacniacz audio na różnych scalakach.
  Nie żebym faworyzował sharpa bo go mam i jestem b. zadowolony. Ogromne możliwości kalibracji kolorów, w zasadzie wszystkie standardy sygnału TV, analogowe i cyfrowe DVB-T, DVB-C, DVB-S, slot na moduł CI. Dobrze by było porównać na początek same 60-tki i wydać opinię w porównaniu dodatkowo do czołowych producentów takich jak SONY, SAMSUNG.
  Napisz może które dokładnie modele oglądałeś i z jakiego żródła leciał sygnał.
  Na moim tv nawet kanały SD wyglądają przyzwoicie, czego nie mogłem powiedzieć o innych producentach gdy kupowałem tv we wrześniu.
  Poza tym mój w porównaniu do niższych modeli właśnie sharpa był wyprodukowany w japonii.
  Nie bez powodu sharp ma 55% rynku japońskiego.
  Oczywiście mogę się mylić, ale należałoby sprawdzić wszystkie modele. Poza tym ocena jakości wyświetlania obrazu może być subiektywna, tak jak z muzyką.
  Możliwe, że masz rację. Czas pokaże.

  30

 • Samsung wyprodukował pierwszy grafenowy wafel

  Ocena komentarza: 2
  niestety, nie każdy może, z różnych przyczyn, może w twoim otoczeniu wszystkim żyje się różowo, nie masz pojęcia co się dzieje w społeczeństwie, poza sobą nic innego nie dostrzegasz. Upadek muru i wydarzenia z tym związane, te przed i po, obserwowałem na bieżąco, ty nie miałeś pojęcia co się dzieje, ważne żeby pampers był suchy :) Spuść z tonu i rób swoje, bez uszczypliwych komentarzy.

  60

 • Samsung wyprodukował pierwszy grafenowy wafel

  Ocena komentarza: 16
  no oczywiście, zarobki także, podwyżki jednak są co parę lat, ale ceny są szybsze :) zarabiasz 3k, to fajnie, a ile jest osób które zarabiają 1k i poniżej. Gdyby najniższą było chociaż 2k to OK. O tym mówię. Socjal na zachodzie i u nas. Tu są duże różnice. Najniższa krajowa - tak samo. Tak było, jest i będzie. Nie każdy ma szansę wyjechać na zachód i żyć godnie. To takie moje zdanie. Co do emerytur to masz rację, ale pożyjemy, zobaczymy. Chyba zrobiło się politycznie :) A nie o tym ten portal.

  60

 • Samsung wyprodukował pierwszy grafenowy wafel

  Ocena komentarza: 13
  Najtańszą to mają chyba rosjanie, jak by nie patrzeć, oni także są w Europie, patrząc na cenę paliwa w stosunku do zarobków to już nie jest tak różowo. Ceny dążą do cen unijnych, a zarobki? ...

  60

 • Sąd nakazał HotFile udostępnić IP użytkowników

  Ocena komentarza: 0
  Zaraz się ktoś odezwie, że są darmowe softy, np. blender, gimp itd. Gdyby darmowy konkurował z płatnymi, to te darmowe zaczęły by kosztować, lub firma od płatnych pozbyła by się konkurencji, np. wykupując ich, lub odkupując prawa do niego. Lepiej zapłacić np. 1 mln $ za prawa, niż w ciągu najbliższych kilku lat stracić 5 mln $ przez spadek sprzedaży.
  Jeżeli nauczę się na piracie i pójdę do pracy, pracodawca kupi mi legal i tu producent zarabia. Jego program jest popularny i firmy go kupują. Gdyby ludki nie znali programów nadal by były zecernie :)

  77

 • Sąd nakazał HotFile udostępnić IP użytkowników

  Ocena komentarza: 0
  wertey masz rację, Twoja muza dociera do większego grona słuchaczy, ściągają np. z czystej ciekawości, jeżeli przypadnie do gustu, przyjdą na koncert i zapłacą za bilet, kasę dostajesz. Słuchałem np. zespołu Metallica i do czarnej płyty było OK, gdybym kupił następną żałował bym. Lubię starą dobrą metallicę, nowa mi nie leży, ale są osoby, które lubą ten zespół właśnie od późniejszych produkcji. Tak to jest, ściągnij, posłuchaj, kup. Z ciekawości pobrałem nasz krajowy VADER płytę Necropolis, tak bez przekonania, z czystej ciekawości, kilka dni później żona mi kupiła na urodziny, jestem bardzo zadowolony, zrobili dobrą muzę, kasa się należy i koniec. Niech chłopaki dalej tak tworzą. Co do programów, nie oszukujmy się, bez piractwa niewielu by znało taki soft jak corel, który królował parę lat temu, a dziś adobe wśród grafików. A skąd się wzięły pierwsze wersje Winowsa 7 na torentach itd. Celowo wyciekły by piraci testowali wersje beta, bo udostępniona później na serwie MS zatykała im łącza, był problem z pobraniem. Grafika 3D ma się jeszcze ciekawiej, by poznać 3ds maxa nie wystarczy wersja 30-dniowa, po tylu dniach to zapamiętamy interfejs i coś tam jeszcze, mało kogo stać na program za 15 000 pln by się przekonać że to jednak nie to i mieć gadżet na półkę, tak dla lansu. A ilu mamy świetnych grafików. Kiedyś w konkursie na grafę 3D była klauzulka, że nie jest wymagany legalny soft, nagrodą był właśnie legal, organizatorem był prodycent maxa, i co łyso antypiratom? hi hi

  77

 • Scythe Ninja: nowa wersja coolera będzie cichsza

  Ocena komentarza: 0
  a ja mam ninja 2, na pasywie, E8400 bez kręcenia, 38-43°C i jest git, w stresie do 55°C, oczywiście dobra buda musi być, kiepska to go nawet nie pomieści, chyba że wytniemy dziure w budzie i wyprowadzimy chłodzenie na zewnątrz, będzie wyglądało jak amerykańska fura :) Cichutko, chłodek na procku, te nindża to fajowa sprawa. Wystarczy jakikolwiek cichy wentyl, żeby żebra dostały przeciągu i można się bawić w owerkloking :) sajt nindża żondzi :)

  41

 • Zalman: 135 mm wentylator w miejsce 120 mm

  Ocena komentarza: 0
  "kojarzy głownie się systemami chłodzącymi powietrzem jak i cieczą",
  trochę nie po polsku,
  "kojarzy się głównie z systemami chłodzącymi powietrzem oraz cieczą"

  6

 • Sześć ThinkPadów od Lenovo z Sandy Bridge

  Ocena komentarza: 0
  i taki drobiazg w tytule:
  "Sześć ThinkPadów od Lenovo z Sadny Bridge",
  wydaje mi się, że powinno być "Sandy",
  a może mi coś umknęło :)

  15

 • Kinect otwiera się na system Windows

  Ocena komentarza: 0
  Spoko, ależ proszę :)

  8

 • Kinect otwiera się na system Windows

  Ocena komentarza: 0
  "co pozwoli w pełni legalnie podłączyć Kinecta komputera",
  czegoś tu brakuje:
  "co pozwoli w pełni legalnie podłączyć Kinecta DO komputera"

  8

 • Kinect otwiera się na system Windows

  Ocena komentarza: 0
  " które umożliwia sterowanie ruchami własnego ciała",
  he, czyli bez kinecta nie będziemy mogli się poruszać?
  a może by tak: " które umożliwia sterowanie ruchami przy pomocy własnego ciała"

  Trochę zabrzmiało jak stymulator serca :)

  Pozdrawiam

  8

 • AMD obniżyło ceny konkurentów GTX 560 Ti

  Ocena komentarza: 0
  No to z innej beczki Panowie, ten tytuł to mógłby być
  trochę poprawiony, lekko nie po polsku:
  "AMD obniżyło ceny konkurentów GTX 560 Ti",
  brzmi, jakby AMD decydowało o cenach nvidii,
  czyli swoich konkurentów.
  Może by tak: "AMD obniżyło ceny konkurentów dla GTX 560 Ti".
  Tak mi się wydaje.

  Pozdro

  23