Avatar użytkownika Jakub Orszulak

Jakub Orszulak

data dołączenia:

Moje komentarze (7)

  • Avatar użytkownika Bryan
   Bryan
   Widzę, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. To nie jest SMARTWATCH drodzy Państwo tylko Zegarek Fitness, a to bardzo duża różnica. Proszę przeglądnąć przeglądarkę i wyszukać różnice w zastosowaniu tych dwóch sprzętów.

   Od siebie dodam, że jeżeli poprawią system- który w poprzedniej wersji był bardzo mulący- to jest to zegarek godny uwagi.
   Mają być wersje z pulsometrem w pasku, co jest bardzo interesujące, ciekawe tylko jaką dokładnością będą się cechować... .
   • Avatar użytkownika Bryan
    Bryan
    Zajmuję się pozyskiwaniem dotacji i taki opis jak tutaj, każdy może sobie wyczytać na oficjalniej stronie poświęconej wnioskom unijnym.
    Najważniejsze to przedstawienie jak taki wniosek na prawdę wygląda.

    Otóż:
    - dotację można otrzymać wyłącznie na opracowanie produktu/usługi/technologii, z góry uprzedzam, że wdrożyć ją trzeba we własnym zakresie finansowym,
    - badania mogą wykonać TYLKO polskie jednostki naukowe ze statusem naukowym A+, A lub B- inaczej mówiąc tylko najbardziej rozwinięte uczelnie w kraju, gdzie w przypadku "szybkiej ścieżki" jest możliwość stworzenia własnego zespołu badawczego... ,
    - najbardziej interesujące jest to, iż wcześniej był limit wartości projektu do 100 tyś. złotych czego teraz nie widzę, nie ma tutaj miejsca na wywody czym zostało to spowodowane ale osoby wtajemniczone wiedzą, jak to się będzie kończyć... .

    Nowa polityka dofinansowania polega na tym, żeby to firmy w pewnej części finansowały badania instytutów co jest śmieszne, bo nie ma gwarancji sukcesu danej technologii, a o kosztach wdrożenia nie wspomnę. Dawniej uczelnie dostawały 100% dofinansowania na badania, a przedsiębiorca wykupywał sobie tylko licencje po czym mógł otrzymać nawet 100% na wdrożenie tej technologii i wprowadzenie jej na rynek.

    Aktualnie muszę wspomnieć, że nie ma dotacji dla "biednych" (nie ujmując nikomu).
    Duzi gracze jakich obsługuję korzystają z 1.2 gdzie brane jest pod uwagę wdrożenie, a mała firma niby skąd ma wziąć np. 20tyś. na opracowanie "innowacyjnego" oprogramowania do sklepu za 100tyś., a potem jeszcze co najmniej 10tyś. na zastosowanie go w swojej firmie?
    Odpowiedź brzmi: na kredyt! Ale nie byle jaki kredyt. Tylko finansowany przez wybrane instytucje finansowe ;)
    Pozdrawiam
    • Avatar użytkownika Bryan
     Bryan
     Z racji obowiązującej mnie tajemnicy mogę tylko powiedzieć, że między 2017- 2018 r. wyjdzie Polska technologia, która będzie wprowadzać paliwo wodorowe do aktualnych silników spalinowych na podobnej zasadzie jak aktualne instalacje LPG. Dwa największe koncerny samochodowe nad tym czuwają i chcą to wypuścić na światło dzienne więc jest duże prawdopodobieństwo, iż ta technologia nie przepadnie gdzieś w papierach. Także życzcie nam powodzenia ponieważ Polacy mają na najbliższe lata niewyobrażalne pomysły i możliwości na płaszczyźnie naukowej ;)
     • Avatar użytkownika Bryan
      Bryan
      Nikt nie przedstawił jeszcze Lumii 1030. Były na ten temat spekulacje ale okazało się, że to Lumia McLaren która została porzucona- i są to informacje z oficjalnego źródła. Artykuł do poprawy!
      -1
      • Avatar użytkownika Bryan
       Bryan
       OTG ma być po nowym roku dopiero.
       • Avatar użytkownika Bryan
        Bryan
        Aż się musiałem zalogować bo takich bzdur nie spodziewałem się tutaj. Zdjęcia tego telefonu pochodzą od tego samego autora co "pokazał" światu Lumię 830, a sam Tom Warren powiedział, że to jeden wielki FAKE! Dodajcie ten fakt do artykułu bo wprowadzacie ludzi w błąd.
        • Avatar użytkownika Bryan
         Bryan
         Widzę, że logika czytelników poszła w odstawkę. Wyniki porównywalne są do poprzedniego szkiełka tego samego rozmiaru czyli GG2 przy czym, jeśli ktoś się interesuje tym nieco bardziej, zwykłe szkiełko także tego samego rozmiaru dawno by już pękło. Producent NIGDY nie użył słowa, że szkło jest niezniszczalne. Szkło to jest jak na razie najwytrzymalsze jakie możecie sobie zaoferować. Powodzenia z normalną szybką przy 5" ekranie. Użyjcie myślenia.