Komentarze

 • Prześwietlili salamandrę, by stworzyć tego robota

  Ocena komentarza: 2
  A jak salamandra zniosła takie długie naświetlanie promieniami X? Obrońcy zwierząt, gdzie się podziewacie!? :)

  2

 • World of Warships – torpedy w celu!

  Ocena komentarza: 0
  Ciąg dalszy:
  Niejednokrotnie miałem sytuacje, że "opracowałem" wyższy tier okrętu za punkty PD, a wiele dni czy wręcz tygodni nie było mnie stać na jego zakup. Ale ja gram po 1-2 godziny dziennie, więc może jeśli ktoś poświecą grze dużo więcej czasu, to od strony ekonomii ma łatwiej.
  - fatalny wręcz system matchmakingu - dobieranie okrętów w walczących grupach woła o pomstę do nieba, pomimo zapewnień ekipy WG o "dużych zmianach na lepsze". Wielokrotnie zdarzało mi się, że walczyłem w grupach gdzie jednocześnie były okręty tieru 3-4 i 7. W przypadku pancerników na przykład zasięg artylerii był dwukrotnie większy dla wyższych tierów co uniemożliwiało totalnie nawiązanie jakiejkolwiek walki. Machmaking jest fatalny, dobrze chociaż, że grupy są prawie zawsze zbalansowane co do poszczególnych klas okrętów, natomiast z jakich te będą tierów, to totalna porażka.
  - mapy - są jak na mój gust zbyt małe, ale jest to akceptowalne na potrzeby, jak rozumiem, szybkiej rozgrywki, natomiast małe mapy mijaj sie z celem, gdy graja na przykład 4 lotniskowce na takiej mapie.

  To tak mniej więcej na szybko, ale i tak POLECAM! I uważajcie, bo strasznie wciąga :)

  15

 • World of Warships – torpedy w celu!

  Ocena komentarza: 0
  Gram w WoWs'a od czasów bety,już ponad pół roku i gram prawie codziennie, podzielę się więc z wami kilkoma uwagami co do tego tytułu, które przyszły mi do głowy tak na szybko:
  1. Najpierw to co cieszy:
  - klimat - pierwsza klasa! uwielbiam i polecam każdemu! Nie ma to jak satysfakcja kiedy pełna salwa z czterech potrójnych wież pancernika wyląduje celnie na przeciwniku
  - grafika - cieszy moje oczy i jest wystarczająco szczegółowa, chociaż czasami razi sterylnością na zbliżeniach ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że dodanie jakichkolwiek załóg jest niewykonalne :) Jednak psuje mi to trochę immersję :)

  2. Wady i to co razi:
  - brak zmiennych warunków pogodowych. Morze jest zawsze płaskie jak stół, a pogoda piękna. Szkoda, szkoda, szkoda i mam nadzieję że jednak się to kiedyś zmieni.
  - nie do końca dobry balans klas, dotyczy to zwłaszcza lotniskowców i bzdurnych "sztywnych" konfiguracji szwadronów. Różnica między japońskimi a amerykańskimi lotniskowcami jest tak duża, że zmusiło mnie to do rozwinięcia obu drzewek lotniskowców
  - beznadziejna ekonomia na wyższych "tierach" rozbudowana na wyciąganie realnej kasy z kieszeni graczy, na przykład upgrade wyrzutni torped niszczyciela 8 tieru kosztuje dwa razy wiecej kredytów niż cały pancernik 4 tieru! To boli, bardzo, bo kredytów nie zarabia się wcale dużo więcej pomiędzy poszczególnymi tierami. Doświadczenie owszem, rośnie szybciej ale nie kredytu. Uniemożliwia to rozwój wszystkich klas jednocześnie, ze względów stricte ekonomicznych.

  15

 • Drobny błąd w oprogramowaniu, poważne konsekwencje

  Ocena komentarza: 1
  Początek mojego komentarze to była figura retoryczna, ponieważ tak naprawdę nie czepiam się. Wystarczy zapoznać się z oryginałem artykułu, w którym wyraźnie jest napisane: "On the night of the 25th of February, 1991, a Patriot missile system operating in Dhahran, Saudi Arabia, failed to track and intercept an incoming Scud. The Iraqi missile impacted into an army barracks, killing 28 U.S. soldiers and injuring another 98."
  To wyraźnie wskazuje, że chodziło o koszary a nie o żadne baraki, jest więc to zwykły błąd autora artykułu, który nie przyłożył się do tłumaczenia, zresztą błąd niestety bardzo częsty wśród polskich dziennikarzy.

  19

 • Drobny błąd w oprogramowaniu, poważne konsekwencje

  Ocena komentarza: 1
  Może się czepiam, ale strasznie mnie wkurza, kiedy autorzy artykułów czerpiąc z anglojęzycznych źródeł, nie przykładają się do tłumaczenia. Już piszę o co mi chodzi: w drugim przykładzie, dotyczącym błędu w oprogramowaniu systemów Patriot, autor napisał, że "rakieta scud trafiła w amerykańskie baraki". No i co z tego? Przecież w barakach to zazwyczaj trzyma się sprzęt budowlany, przebierają się robotnicy itp, ale nikt w nich nie przebywa na stale. A już zwłaszcza żołnierze w bazie wojskowej, wiec jakim cudem zginęło 28 osób a 100 zostało rannych? Już tłumaczę - w wyniku błędu w tłumaczeniu autora artykułu a nie błędu w oprogramowaniu. Po prostu angielskie słowo "barracks" to nie nasze swojskie baraki, ale KOSZARY, panie redaktorze.

  19

 • Wiedźmin 3: Dziki Gon pokazany raz jeszcze - wideo w rozdzielczości Full HD i 60 fps [AKT.]

  Ocena komentarza: 7
  Fajne. Najbardziej podoba mi się samozapalająca się pochodnia wyciągana z kieszeni. Pokryta białym fosforem? A kieszeń do gaszenia uszyta z azbestu? :)

  Ale tak serio, to czekam z niecierpliwością, by położyć swoje łapska na myszce i klawiaturze, i grać, grać, grać...

  44

 • Testy GeForce GTS 450 - nieoficjalnie

  Ocena komentarza: 0
  Witam wszystkich formumowiczów

  Jako że reprezentuję dystrybutora sprzętu komputerowego, nie udzielam sie na forum, chociaż pilnie je śledzę, aby nie być posądzony o stronniczość, jednakże dzisiaj zdecydowałem sie napisać tego posta, ponieważ mamy już w magazynach kilka modeli kart GTS450 i czekamy tylko na datę premiery (NDA obowiązuje do 12.09) i pragnę kolegów uspokoić, że o ile sklepy nie przesadzą z marżą, to cena brutto wersji z referencyjnymi zegarami nie powinna przekroczyć 500zł, a wersji firmowo podkręconych, będzie oscylowała w granicach 550zł brutto.

  Pozdrawiam,
  Bunny

  58