Komentarze

 • W końcu spadają ceny kart graficznych

  Ocena komentarza: 0
  "Obrót kryptowalutami generuje przychód m.in. w przypadku:

  sprzedaży kryptowaluty (zamiany kryptowaluty na walutę tradycyjną, np. złotówki (PLN), euro (EUR), dolara amerykańskiego (USD),
  zamiany kryptowaluty na inną kryptowalutę, na towar lub na usługę. Zamianę kryptowaluty należy traktować jako formę jej odpłatnego zbycia, analogicznie jak zamianę jakichkolwiek innych praw majątkowych, np. wierzytelności."

  Potrzebny Ci tylko kurs EUR lub USD. Przy zamienie będziesz musiał określić wartość rynkową, więc określasz ja od razu w PLN i nie ma problemu.

  24

 • Polski grafen nie podbije świata - władze nie pomogą

  Ocena komentarza: 0
  Edycja - Do saser.
  Trochę prawdy, ale też mnóstwo głupot. Tylko z to co piszesz na temat sposobów poprawy liczby urodzeń ma sens. Co do wpływu pracy urzędników na gospodarkę... mylisz się. Wyobraź sobie co by się stało z gospodarką gdyby Państwo nie realizowało swoich funkcji? Bo przecież przez urzędników te funkcje waśnie realizuje, bez człowieka nic samo się nie zrobi. Chociaż rozumiem ogólne rozżalenie postawą wielu urzędników to nie oceniaj tego co robią mając tak ograniczoną wiedzę i światopogląd. Jestem pewien, że gdybyś pracował w urzędzie to postępował byś podobnie do swoich kolegów, prawda? Na pewno nie wiesz (bo niby skąd?), że nie tak dawno dzięki pracy urzędników jednego z urzędów NIE wypłacono pewnej grupie oszustów coś koło 500 mln zł? A to tylko pojedynczy przypadek, jest takich z pewnością znacznie więcej. A co do nie zabierania... pusta idea. Właśnie na tym polega rola Państwa, że pobiera podatki i przeznacza je na określone cele. Dlatego właśnie z podatku gościa co nigdy nie miał nie i nie zamierza mieć dzieci finansuje się świadczenia dla tych co dzieci mieć chcą. A nie zabierać... nie zabierać komu? Bo chyba nie wszystkim? Skąd wtedy pieniądze na szkoły i żłobki? A jak nie zabierać tylko tym co chcą mieć dzieci to jak to zweryfikować? Przecież to kolejna kasa do wydania i to dużo, dużo więcej kasy niż wydawane jest na obsługę programu o którym mowa. System podatkowy może jest daleki od doskonałości ale znajdź mi takiego co potrafi stworzyć lepszy, bo sam na pewno nie potrafisz.

  83

 • Ochrona praw autorskich - serwisy nie ukryją się już za marnymi mechanizmami

  Ocena komentarza: 0
  Fakultetu z prawa to kolego na pewno nie masz... Nie możesz przerzucić nakładanych ustawą kar i obowiązków na inną osobę jeśli przepis ustawy wprost na to nie pozwala. Twoje Rozwiązanie spowoduje jedynie, że jak serwis dostanie karę za nielegalne treści i ją zapłaci, to będzie mógł żądać rekompensaty od gościa co zatwierdził regulamin i zamieścił ten nielegalny filmik. Następnie trzeba się zastanowić czy będzie to wykonalne?

  20

 • Wirtualna Drukarka - wysyłka korespondencji w XXI wieku

  Ocena komentarza: 1
  zawsze ważny jest stempel na poczcie, to wynika z ustawy. Jak wyślesz np. kurierem to liczy się już data wpływu.

  6

 • Sposób na 100 razy tańszą produkcję grafenu

  Ocena komentarza: 12
  Dokładnie, 100 razy to zmniejszył tylko koszt jednego ze składników procesu produkcji. A jaki ma to udział w całości kosztów? Pewnie znikomy.

  Dlaczego oszukujecie ludzi pisząc takie bzdurne tytułu artykułów?

  8

 • Ceny telewizorów LG OLED ostro w dół

  Ocena komentarza: -1
  A to przypadkiem nie wynik transakcji karuzelowych i opartych na nich oszustw polegających na wyłudzaniu zwrotów podatku VAT z budżetu państwa? Jak towar 20+ razy zmienia właściciela i na niektórych etapach sprzedawca nie zapłaci VAT'u to można do kieszeni przytulić nawet 100% lub więcej wartości samego towaru? Myślisz, że dlaczego niektóre sklepy (tak, te największe sklepy w Polsce) oferują sprzedaż sprzętu za "cena producenta x kurs waluty + marża kilka procent" mimo, że oprócz ceny nabycia ponoszą inne znaczne koszty (transport, logistyka, pracownicy, marketing itp.) ? Jak na 20 pośredników to ceny mamy w kraju śmiesznie niskie ;)

  40

 • AMD Radeon R9 Fury X - płytka drukowana i chłodzenie

  Ocena komentarza: 2
  Brak zwrotów nie ma nic do faktu że to było oszustwo. Zwrotów nie było bo się ludziom nie chciało z lenistwa albo zwyczajnie im się nie opłacało itp. A oszustwo to fakt i tyle.

  95

 • Polski pomysł na portfel z Bluetooth - akcja na Kickstarterze [AKT.]

  Ocena komentarza: 1
  Mówicie o kieszonkowcach a pomysł ma zapobiegać zgubieniu portfela a nie jego kradzieży

  27

 • ASRock prezentuje pierwsze płyty z USB 3.1

  Ocena komentarza: 0
  "ASRock planuje wydać specjalne e d y c j e płyt głównych Z97 Extreme6 (LGA 1150) i X99 Extreme6"

  Czytaj ze zrozumieniem to nie będziesz miał pretensji. Tu nie chodzi o nowe płyty główne.

  8

 • Hatred jednak się spodobał - brutalna polska gra trafi na Steam

  Ocena komentarza: 0
  i t ' s - 4 znaki

  40

 • Hama Speedshot – gdy precyzja konsolowego kontrolera to za mało

  Ocena komentarza: 7
  Wygląda na próbę zrobienia z konsoli PC'ta... to ja nadal wolę PC :/

  34

 • Podatek od liczby pobranych GB z Internetu - tak ma być na Węgrzech

  Ocena komentarza: -1
  Nie obrażaj mnie koleś! Sam pracuje w US i nie wiem czy byłbyś w stanie zrobić to i tyle co ja. A jeszcze bardziej wątpię w to że byłbyś zadowolony z takich zarobków.

  Twój podstawowy błąd to to, że generalizujesz sprawę. Wiele osób mi podobnych naprawdę stara się by ktoś dostrzegł ich zaangażowanie i to docenił ale jakoś nie mogą doczekać się podwyżki czy awansu...

  Mówisz, że urzędnicy wyzyskują obywateli? Urzędnicy są obywatelami! Może administracja jest bardzo rozbudowana ale to nie wina urzędników, który rzekomo dostają kasę za nic. Rozbudowane prawo powoduje, że urzędnicy naprawdę mają co robić, nie mówię, że wszyscy bo wszędzie jest jakaś patologia i tego się nie uniknie. Dlaczego prawo jest takie obszerne? Bo ludzie robią wszystko, żeby jakoś te przepisy ominąć lub wykorzystać na swoją korzyść! Problemem jest sama mentalność obywateli!

  Administracja jest zła? Tak? To powiedz mi ile prywatnych firm wykorzystuje swoich pracowników? To chyba jest znacznie poważniejszy i powszechniejszy problem. Gdyby ludzi nie trzeba było zmuszać do przestrzegania prawa to wszystkie problemy same by się rozwiązały i nie byłoby potrzeby tworzenia kolejnych chorych przepisów!

  To wszystko razem jest ze sobą powiązane i tworzy jedno wielkie błędne koło? ale czy to dostrzegasz? "Nie! To wina administracji tych darmozjadów!" Jesteś naprawdę ograniczonym człowiekiem co widać po tym, że w każdym komentarzu powtarzasz ten sam, jak bardzo błędny!, argument.

  114

 • G.Skill Phoenix Blade: dysk SSD o wydajności 2000 MB/s

  Ocena komentarza: 0
  Graczom MMO pewnie by pomogło. Ale czy to będzie się opłacać... wątpie!

  52

 • Dlaczego Windows 10, a nie 9? Bo Windows 95 i 98

  Ocena komentarza: 0
  tak? a znasz choćby jedną aplikację, która rozpoznaje windows 1.0? hm? hmm?

  78

 • Samsung SSD 840 i 840 EVO: problem ze spadkiem wydajności - producent pracuje nad rozwiązaniem

  Ocena komentarza: 0
  Czytam artykuł i nie jestem pewien czy chodzi tylko o te dane, które już od dawna nie były odczytywane czy także o te które były dawno temu zapisane i wielokrotnie odczytywane przez ten czas.... bo jeśli chodzi o ten pierwszy przypadek to to nie jest duży problem

  30

 • Palit GeForce GTX 670 JetStream: autorska karta z cichym i wydajnym chłodzeniem - cena

  Ocena komentarza: 0
  A to wada?

  27

 • CeBIT: ekstremalne płyty ASRock X79 Extreme11 i Fatal1ty Champion

  Ocena komentarza: 0
  "ulokowano po osiem banków pamięci,"
  Naprawdę?

  22

 • Dyski SSD - test porównawczy i ceny

  Ocena komentarza: 1
  Jestem ciekawy czy pamiętaliście o aktualizacji firmware w Crucialu bo to dużo zmienia....

  89