Komentarze

 • Poradnik: jak wybrać zasilacz komputerowy

  Ocena komentarza: 0
  Nie koniecznie... Posiadałem przez około 6-7 lat Zasilacz "pół-pasywny" Topower 420W NF Titanium. ŚWIETNY sprzęt - bezgłośny i stabilny. Niestety zaczął piszczeć przy starcie i czasem w ogóle nie ruszał. Problem to na 90% jeden z kondensatorów (piszczenie powstaje gdy część elektrolitu wyparuje i blaszki w środku zaczynają drgać w rytm zmian prądu, a w momencie jak się zetkną jest charakterystyczne BOOM).

  W każdym razie planowałem przylutować ale z braku czasu po prostu nabyłem modularny Corsair z 7 letnia gwarancją 650W (w testach nawet 750W pociągnie na luzie). Oczywiście cena zaporowa. ale za 7 lat spokoju i udźwignięcie każdej przyszłościowej konfiguracji? Moim zdaniem warto.

  109

 • Gra League of Legends robi furorę na świecie - statystyki nie kłamią

  Ocena komentarza: 2
  Trolujesz chyba. HoN jest bardziej wierną "ewolucją" DOTY. Ale "niestety" jest znacznie bardziej skomplikowany i w efekcie LoL jest bardziej popularny. Bo większość mu po prostu nie podoła.

  29

 • Komputer dla gracza - przegląd trzech zestawów na każdą kieszeń

  Ocena komentarza: 0
  Ok... Ludzie wchodzą na ten serwis [czasem] żeby zasięgnąć opinii.

  Przeczytają taki artykuł i jeszcze pomyślą że to dobry zakup (bo tak jest napisany - a napisany tak został bo producent "podarował" redakcji sprzęt do testów i jak go obsmarują to więcej tego nie zrobi, więc przemilczą słonia w składzie porcelany jakim jest cena - NIE SKŁAMIĄ tylko po prostu przemilczą)

  Teraz od tego jest sekcja komentarzy żeby te "napalone 12-20" latki które poświęciły trochę czasu na zdobycie aktualnej wiedzy o rynku zwróciły i zjechały ta beznadziejna cenę i ktoś kto szuka informacji zwróci może uwagę na takie rady.

  I do niego należy decyzja co się mu opłaca. Osobiście wydaje mi się że gdybym chciał nauczyć się szyć ubrania to efekt po pierwsze byłby mizerny, a po drugie zajęło by to z tydzień 2 nauki.

  W przypadku komputera wystarczy wpisać w google "jak złożyć samemu komputer" i kliknąć niemalże na oślep - większość instrukcji do klocków lego jest trudniejsza na boga... : /

  Ludzie po prostu się boja komputerów - jak wszystkiego czego nie rozumieją.

  178

 • Komputer dla gracza - przegląd trzech zestawów na każdą kieszeń

  Ocena komentarza: 2
  HeHe. Ugryzę przynętę.

  Co lepsze? Komputer za 2600 czy 2 razy lepszy komputer za 2829 :)

  Przyznam racje z systemem... Ale win 8 home oem podobno już za 350 będzie. Ale jeżeli masz już system (chociażby stary oem - patrz stara obudowa :D) lub chodzisz na studia techniczne to nie problem.

  178

 • Radeon HD 7850 i 7870 - test, cena i opinie

  Ocena komentarza: 0
  za 930 już jest 7870 (1100MHZ). raczej lepiej niż 660 za 130 zł mniej... Chyba - bo brakuje mi testów MAX OC vs MAX OC tych dwóch kart.

  282

 • Komputer dla gracza - przegląd trzech zestawów na każdą kieszeń

  Ocena komentarza: 2
  Ten najsłabszy zestaw za 2600 ma i3 i 650 :)

  A bez szczególnie długiego szukania na allegro (drożyzna :P)masz:
  Core i5 3570K + custom cooler (850 +100)
  radeon 7870 1GHz 2GB 256bit (autor cool 940)
  2x4Gb dobrego ramu (~150)
  płyta na z77 (msi z crosfire jak Ci coś odbije... 339)

  W sumie 2379!!

  (obudowa i zasilacz [500W] ze starego kompa ) lub jakieś markowe za powiedzmy (450 - overkill...) czyli z zasilaczem i obudową 2829 (w tym 200 zł to obudowa którą bez jaj - już raczej masz) Złożenie zajmie Ci jedno popołudnie jak robisz to po raz pierwszy. A w dobrym sklepie komputerowym w mieście jeszcze ze stówkę od tego ukradniesz...


  178