Avatar użytkownika

data dołączenia:

Moje komentarze (21)

  • Avatar użytkownika h___b
   h___b
   Przerypane to ty możesz mieć. Pewnie sobie nawet z tego sprawy nie zdajesz, ale to co teraz robisz to najzwyklejsze przywłaszczenie z art 284 § 3 kk zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Miłego dnia ;)
   • Avatar użytkownika h___b
    h___b
    Na dobry początek to przydałoby się uniemożliwić ukrywanie numeru czy stosowanie numerów zastrzeżonych co wyeliminowałoby częściowo anonimowość takich osób a także gdyby operatorzy na żądanie klienta musieli, bez gadania i zbędnych procedur, blokować wskazane numery.

    Sam miałem drobny problem bo ktoś mi wysyłał z zastrzeżonego numeru strzałki o różnych dziwnych porach. Operator rozłożył ręce, do organów ścigania nie było z czym iść więc mi zostało zainstalowanie programu blacklist. Dobrze że miałem telefon z symbianem.
    • Avatar użytkownika h___b
     h___b
     Jakby dawali coś takiego - http://kropserkel.com/horse_head_pillow.htm - to bym się skusił ;)
     • Avatar użytkownika h___b
      h___b
      Kolego masz chyba małą paranoję. Pomyśl o tym ;)
      • Avatar użytkownika h___b
       h___b
       Nie martw się - skarbówka nie ma tyle czasu żeby wszystkich trzepać.
       • Avatar użytkownika h___b
        h___b
        Spokojnie. Nie ma co panikować, że fiskus przeczyta nasz maile. Cytat z uzasadnienia projektu ustawy: "Celem przepisu jest umożliwienie organom kontroli skarbowej pozyskiwanie wyłącznie informacji o adresach i nazwach osób fizycznych i przedsiębiorców tj. danych identyfikacyjnych." I tak też na zdrowy chłopski rozum należałoby rozumieć zwrot "dane identyfikacyjne podmiotu" i tak tez to wygląda w samym projekcie. Co się dalej będzie z tym działo to już inna sprawa ;)

        Poza tym kto powiedział że chodzi tylko o providerów. Kolejny cytat z uzasadnienia mówiący od kogo będę mogli pozyskiwać informacje: "administratorów lub właścicieli stron internetowych, administratorów lub właścicieli serwisów, właścicieli serwerów oraz podmiotów świadczących usługi utrzymania domen i stron internetowych."
        • Avatar użytkownika h___b
         h___b
         Ja to nie wiem. Może ja jakiś stary jestem ale jak dla mnie to najważniejsze w telefonie jest to czy dobrze się sprawdza jako (teraz uwaga - trzymajcie się skarpet) telefon ;) Do obsługi budzika czy kalendarza nie potrzebuję czterech rdzeni, dotykowego reagującego na lizanie ekranu i obsługującego to wszystko superhiperwydajengo OSa. Mam E51 i jak dla symbian jest wystarczający. Howgh!
         • Avatar użytkownika h___b
          h___b
          Mówisz - masz ;) http://en.wikipedia.org/wiki/Spife
          • Avatar użytkownika h___b
           h___b
           No ciekaw jestem jak oni chcą to osiągnąć. Jakbyś mógł przytoczyć jakiegoś linka do projektu to byłbym wdzięczny. Chętnie się pośmieję w wolnej chwili :)
           • Avatar użytkownika h___b
            h___b
            Na wstępie powiem, że nie znam projektu polskiej wersji HADOPI ani nie popiera tego typu regulacji, ale tak gwoli ścisłości to ani wujek ani brat to nie są osoby które łączy z tobą w świetle prawa stosunek towarzyski tylko pokrewieństwa ;)
            • Avatar użytkownika h___b
             h___b
             Zapukali do drzwi najaktywniejszych bo i mogli się tam najbardziej obłowić. Wyszli pewnie z założenia że skoro ktoś udostępniał w dużych ilościach programy komputerowe itp. to tym samym też je posiada również w dużych ilościach. Tym samym policja nie potrzebowała żadnych wniosków od osób pokrzywdzonych i mogła działać z urzędu na podstawie art 278. par 2 kk. Jednocześnie też na tej samej podstawie można ścigać osoby które tylko ściągają programy komputerowe których to nie obejmuje dozwolony użytek osobisty jak w przypadku filmów czy muzyki.
             • Avatar użytkownika h___b
              h___b
              Jestem fanboyem, ale dobrego stosunku jakość/cena :P

              MSI Ci się podoba - no i dobrze, ale nie mów mi że kupując sprzęt kierujesz się głównie kolorem czy ciekawym wzornictwem (no chyba że śpisz na forsie) bo to jest gorsze niż "fanboystwo" (czy jak to tam odmienić ;)) bo to jest zwykła hmmm... głupota (no hard feelings ;))
              • Avatar użytkownika h___b
               h___b
               Tak sobie patrzę na wyniki na http://www.laptopmag.com/ i czarno na białym widzę, że na standardowej baterii U160 ma wynik o 2h gorszy (8:37 vs 10:36) niż Asus 1005PE, który jest w takiej samej cenie. Te 15h to jest na bank wyśrubowany czas na niestandardowej baterii. No i ta nagroda za styl - czarna klawiatura w brązowej obudowie ze srebrnymi dodatkami. Łejezu :/ To już bardziej stylowy jest mój stareńki eee901 ;)
               • Avatar użytkownika h___b
                h___b
                No jak Kaylani przyjedzie mnie osobiście "poprosić" to... się zastanowię ;)
                • Avatar użytkownika h___b
                 h___b
                 No i dobra. Rapid stanie się legalny i może padnie. Co z tego. Zostało jeszcze jakieś kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) innych podobnych serwisów. Jeden zdycha a na jego miejsce wyrastają dwa następne a zanim ktoś się za nie zabierze zdążą się nachapać a ludziska poużywać ;) Pewnie w końcu kiedyś wykombinują jakiś stałą i szybką procedurę walki z tego typu serwisami ale do tego czasu wszyscy piraci przerzucą się na inny system dystrybucji plików.