Komentarze

 • Samsung: nowy tablet ma być lepszy niż iPad 3

  Ocena komentarza: 0
  Ja bym chciał na Windowsie.

  38

 • Domowa sieć w kilku krokach - jak skonfigurować sieć

  Ocena komentarza: 0
  Średnio zaawansowany użytkownik po przeczytaniu tego artykułu najprawdopodobniej nie dowiedział się nic nowego.

  Początkujący dalej nic nie wie po za tym jak wyglądają screeny z routera na które może popatrzeć u siebie na swoim routerze.

  Początkujący wciąż nie wie:
  -podstawowych cech WiFi i rodzai
  -gdzie znaleźć MAC
  -tego że MAC należy do karty sieciowej więc laptop ma 2
  -urządzenia różnych standardów np. g i n mogą się gryźć w jednej sieci
  -podstawowych definicji z zakresu sieci
  -wiele innych podstawowych informacji, które z pewnością są bardziej potrzebne od screenów z kreatora czy screenow z dd-wrt które są od razu w googlach

  Ja bym ocenił ten artykuł co najwyżej na 3/5

  37

 • Domowa sieć w kilku krokach - jak skonfigurować sieć

  Ocena komentarza: 0
  Przyznam, że gdy zobaczyłem artykuł to w pierwszej chwili bardzo się ucieszyłem, a w drugiej przyszła do głowy obawa, że znowu będzie miętki, zbyt powierzchowny i nie wnoszący nic nowego. Niestety obawy się ziściły... o ile dla początkującego artykuł może być przydatny to dla użytkownika nawet odrobinę bardziej zaawansowanego jest bezużyteczny.

  Jeśli chodzi o opisane funkcje to mamy totalną klapę... w zasadzie przepisaliście to co jest już napisane w opisach routera... Dodatkowo po co opisywać kreator?! Kreator jest dla ludzi nie zainteresowanych takimi artykułami. Nie ma żadnych opisów jak de facto skonfigurować różne konfiguracje, a tylko jakie opcje znajdują się w ustawieniach routera. Fajnie, że jest poruszony temat alternatywnego firmware, ale moglibyście chociaż zrobić jakieś testy transferów, radzenia z zapchaniem, a tu nic. Tzn. coś jest: stwierdziliście, że jest to samo co w oryginalnym sofcie i dużo więcej... Wydaje mi się, że każdy artykuł powinien wychodzić poza ramki instrukcji obsługi dostarczonej przez producenta.

  Wszystkie pożyteczne informacje w tym artykule można streścić w kilku podpunktach zajmujących może z pół strony... Po cholerę klepać 6 stron o niczym? Moim skromnym zdaniem ten artykuł powinien być "artykułem sponsorowanym" dla początkujących.

  37

 • Google Chrome przegoniła Firefoxa

  Ocena komentarza: 3
  No ja niestety muszę się nie do końca się zgodzić bo jednak zdarza mi się raz na jakiś czas trafić na sytuację gdzie ff nie potrafi czegoś prawidłowo wyświetlić bądź wyświetlić wcale. Głównie są to jakieś stare biedne strony, ale nie zmienia to faktu, że jednak się zdarza. Poza tym ie wcale nie jest złe, dla podstawowego użytkownika nie ma absolutnie różnicy z czego korzysta, a niektórym interfejs ie może się podobać.

  A propos dorzucania ie do windy to moim zdaniem jest to rzecz absolutnie normalna, nie popieram decyzji ue oganiczającej i rzekomo wprowadzającej zdrową konkurencję. Przecież nie karamy producentów samochodów za to, że dorzucają do swoich samochodów swoje radia, a nie te "wolnorynkowe". IMHO jest to po prostu część wyposażenia, paczka którą kupujemy i właśnie na taką paczkę godzi się klient. Natomiast idąc dalej można by jeszcze nakazać wybór kalkulatora, gierek, notatnika czy jakichś innych elementów. Moim zdaniem jest to głupota, tym bardziej, że przecież OS tańszy się od tego nie robi. A to że konsument nie wie to jego strata, przecież na tym opiera się wolny rynek - nie wydaje mi się by gdziekolwiek na świecie był prawny nakaz informowania o ofercie konkurencji. Dlatego też nie logiczne byłoby nie uwzględnianie ie w analizie wyników. Należy pamiętać, że za sukces odpowiada nie tylko jakość produktu ale i marketingu, a tu mikromiękki daje sobie radę.

  58

 • 500 000$ by chronić Wikipedię przed reklamami

  Ocena komentarza: 0
  Spójrz na siebie "biedaku" ;)

  32

 • 500 000$ by chronić Wikipedię przed reklamami

  Ocena komentarza: 2
  hipokryta :D

  32

 • 500 000$ by chronić Wikipedię przed reklamami

  Ocena komentarza: 1
  Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie mów nic bo twoje opinie nie podparte argumentami są gówno warte...

  32

 • 500 000$ by chronić Wikipedię przed reklamami

  Ocena komentarza: 4
  Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Już dawno nie słyszałem takich głupot. Wikipedia daje możliwość upowszechnienia wiedzy w społeczeństwie, możliwość która nigdy nie istniała i istnieć nie będzie w świecie książek. O ile oczywiście nie należy się ograniczać do Wikipedii pisząc jakąś pracę czy przygotowując się do zajęć to jak najbardziej warto do niej zerknąć w poszukiwaniu prostszej w przyswojeniu, odszukaniu i wykorzystaniu wiedzy powszechniej na niebotyczną ilość tematów i zagadnień rozwijającego się świata. Może przykładowo dzięki Wikipedii ludzie przestaną podskakiwać w celach antykoncepcyjnych ;) Do zapoznania się na podstawowym poziomie o prostych rzeczach nie potrzebna jest biblioteka i kilka książek... gdybyśmy się mieli do tego ograniczać to zamiast wykorzystywać zdobytą wiedzę marnowalibyśmy sporo czasu na jej poszukiwanie i w efekcie rozwój musiałby zwolnić.

  Według Ciebie chcąc zapoznać się z listą składników E mam wyłączyć internet i zasuwać do biblioteki? To jest chyba żart z Twojej strony.

  Wikipedia jest świetnym narzędziem, należy ją rozwijać i lepiej kontrolować oraz sprawdzać poprawność artykułów, ale z pewnością nie należy jej kasować czy doprowadzać do upadku.

  Ludzie klikają w Wikipedię nie z lenistwa, a z ciekawości i chęci zdobycia wiedzy. A ci, którzy są leniwi i tak nie sięgną po książki, więc lepiej żeby znali podstawy wiedzy z Wikipedii niż nie znali niczego.

  32

 • Batman: Arkham City - na PC dużo ładniejsza, premiera za kilka dni

  Ocena komentarza: 2
  thumbs up :)

  55

 • Czy zrezygnowalibyście z papierowych rachunków za usługi tv/tel?

  Ocena komentarza: -1
  Co ma krótka żywotność produktów do tematu przesyłania listów z fakturami? Czytaj ze zrozumieniem, a swoje pseudo-moralizowanie zachowaj dla siebie.

  W zakresie tego tematu sprawa jest prosta: mniej listów = mniej zmarnowanego papieru = ścięte drzewa można użyć do innych celów lub nie ścinać(wersja dla naiwnych)

  Dodatkowo nie muszę zaglądać do skrzynki, rozpakowywać listów, przechowywać tej dokumentacji tylko wszystko zawsze mam na kompie w zasięgu paru kliknięć :)

  26

 • Pięć najczęściej komentowanych wydarzeń tygodnia

  Ocena komentarza: 0
  Jeśli możesz to daj jakiegoś linka, chętnie o tym poczytam...

  6

 • Telefony w posiadaniu coraz młodszych dzieci

  Ocena komentarza: 0
  Moim zdaniem najważniejsze jest odpowiednie wychowanie. Jeśli ktoś zaniedbuje swoje dziecko to i bez telefonu może wyrosnąć "zepsute". Natomiast jeżeli dziecko widzi dobre przykłady zachowań i jest dobrze wychowane(ogólnie rzecz biorąc) to fakt posiadania komórki czy komputera nie będzie miał żadnego negatywnego wpływu - trzeba po prostu nauczyć odpowiednio korzystać z tych dobrodziejstw.

  Jedno dziecko dostanie młotek i rozwali ci wazon, a drugie zbuduje zabawkowy domek...

  65

 • Asus PA238Q: monitor z matrycą IPS i kolorem 10-bit

  Ocena komentarza: -1
  No nie wiem... ja bym takiego monitora nie przyjął, gdyż każdy monitor ma w specyfikacji potwierdzoną zgodność z normą (nie pamiętam nazwy), która zakłada możliwość wystąpienia konkretnej ilości nieprawidłowo funkcjonujących pikseli lub sub-pikseli. Więc monitor jest jak najbardziej zgodny z umową. Jest oczywiście kwestia wprowadzenia w błąd przez sprzedawcę, ale przecież generalnie sprzedawcy nie okłamują nikogo w tej kwestii. Nie muszą też informować o tej normie jeśli kupujący o te kwestie nie zapyta. Co wynika z tego, że norma ta jest powszechnie znana i używana i domyślnie zakłada się, że nie jest specyfiką danego towaru... przecież nikt w spożywczym nie informuje, że w maśle jest tłuszcz, jest to bowiem elementarna wiedza w zakresie informacji o produkcie.

  Rozdzielczość fizycznie się przecież nie zmienia więc nie widzę problemu.

  Według mnie twój sposób to próba żerowania na niewiedzy sprzedawcy i nic więcej. Jeżeli komuś bardzo mocno zależy na braku złych pikseli to niech wybiera producentów którzy dają stosowne gwarancje, lub sprzedawców którzy z racji prowadzonej polityki sprzedaży mają stosowne gwarancje lub po prostu wymieniają ze swojej łaski ;) Przykładowo mi zależało na 100% sprawności dlatego kupiłem monitor w małym sklepie gdzie sprzedawca zgodził się go wygrzewać prawie cały dzień pracy sklepu i załatwić wymianę jeśli coś będzie nie tak.

  Jeśli oczekujesz fair play od sprzedawcy to sam też graj fair play ))

  13

 • DotA 2: pomysłowy trailer i pierwszy turniej

  Ocena komentarza: 0
  Generalnie jak już ktoś napisał ma to być wierna kopia doty... jak w szachach - może i deska ładniejsza ale reguły te same. Zmiana na DOTA 2 ma pozwolić na rozwój dzięki ominięciu ograniczeń platformy warcrafta. Jak ktoś w ogóle porównuje do czegokolwiek grafikę czy brak "zmian" to nie ma po co w ogóle się zabierać za tą grę... po prostu nie jest dla niego.

  17

 • Genius: przystępna cenowo myszka z bambusa

  Ocena komentarza: 0
  Z pewnością nie drewno... a okleina, która może być naturalna(drewno) lub sztuczna (tworzywo sztuczne imitujące drewno). Taka okleina ma grubość około 0,5 milimetra w zależności od producenta, z pewnością nie kilka, a w tym przypadku może i mniej. Rozróżnić nowoczesną okleinę najłatwiej po dotyku... naturalna jest chropowata, a sztuczna jest gładka, choć obie mogą wyglądać bardzo podobnie. Na kliknięcie wpływu mieć nie powinno, ale wg mnie myszka jest brzydka z kształtu.

  19

 • Twórcy pierwszych komputerów zapowiadają koniec PC

  Ocena komentarza: 0
  Dodatkowo choć przyznam, że nie widziałem surowych danych, najlepiej takich z wykazami dla poszczególnych krajów, to jednak ważne jest by się nie sugerować tylko udziałem procentowym a przeanalizować wartości i ilości bezwzględne, bo może się okazać, że tak jak pisałem wcześniej po prostu więcej ludzi kupuje sprzęt komputerowy w ogóle.

  110

 • Twórcy pierwszych komputerów zapowiadają koniec PC

  Ocena komentarza: 0
  Powodem nie jest to, że ludzie masowo przechodzą z Desktopów na Laptopy, a to że w dzisiejszych czasach grupa ludzi korzystających z komputera po prostu jest całkiem inna niż kiedyś. Dziesięć lat temu, np. rodzina miała jeden komputer DesktopPC i korzystało z niego tylko parę osób, zazwyczaj np. mąż, syn a reszta rodziny raczej miała niezbyt wiele kontaktu ze sprzętem. Wiązało się to oczywiście zarówno z ceną jak i możliwymi zastosowaniami takiego PC. Dzisiaj mamy po prostu inne czasy i inne zastosowania. W przypadku laptopa grupa docelowa jest zwyczajnie inna niż grupa docelowa DPC. Jeżeli np. przeciętna dziewczyna potrzebuje komputera "do neta" to oczywiste jest, że wybierze laptopa a nie desktopa. Natomiast ci bardziej zaawansowani użytkownicy bezspornie pozostaną przy desktopie, może nawet dokupią laptopa ale nie będzie to zamiana sprzętu a swego rodzaju rozbudowa parku maszyn.

  Moim skromnym zdaniem w krótszym okresie dojdzie do nasycenia rynku, po czym nie będzie dochodziło do wielkich zmian w udziałach w rynku. Oczywiście dużo zależy od dobrobytu w danym kraju - okres może się np. wydłużyć jeśli przeciętną rodzinę nie będzie stać na posiadanie laptopa dla każdego domownika. Natomiast w długim okresie rzeczywiście może i dojdzie do jakichś drastycznych przesiadek, ale tak naprawdę przewidywanie tego co będzie za 20 lat jest zwyczajnie ślepym trafem, i będzie zależne od większych przełomów technologicznych, bo na razie mamy raczej ciągły rozwój bez większych przełomów.

  110

 • Microsoft i Nokia planują wspólną akcję na GamesCom

  Ocena komentarza: 0
  Zgadzam się w 99%. Do zdecydowanej większości zastosowań symbian jest wystarczający a może nawet lepszy bo szybko działa i oferuje dobry intuicyjny interfejs bez zbędnej przesady bajerów. Dodatkowo jak dla mnie niesamowitą wręcz zaletą jest aplikacja Ovi Maps, której odpowiednika chyba nie ma na androida(?). Niestety różnorodność aplikacji na symbiana leży. Gdyby nie to, że nokia ostatecznie rezygnuje z tego systemu i platformy ovi, to nawet bym się nie zastanawiał... a tak jestem po prostu zmuszony wziąć coś na androida. Trzymam jednak kciuki za Nokię, myślę że w ciągu następnych dwóch lat Nokia powinna ustabilizować swoją pozycję, a może nawet wróci na wyżyny sprzed paru lat.

  11

 • Anonimowi chcą zdyskredytować Breivicka

  Ocena komentarza: 0
  Problemem jest też fakt, że kraje muzułmańskie w dużym stopniu różnią się między sobą w poziomie radykalizmu czy umiarkowania religijnego, co utrudnia uświadomienia sobie problemu z jakim mamy do czynienia. Wyobraźmy sobie jednak zamierzchłe czasy dominacji Kościoła, poziom jego władzy nad innymi krajami, poziom indoktrynacji, ograniczenia dostępu do wiedzy, wyprawy krzyżowe, palenie czarownic. Jednym słowem powrót do tamtych realiów - przecież chrześcijańskich - zrobiłoby z naszej d. tzw. jesień średniowiecza. Jeżeli ktoś jest w sobie w stanie wyobrazić średniowieczne realia, to teraz niech postara się przenieść je na islam. Oczywiście nie przesadzajmy z odwzorowaniem tej projekcji ale wciąż spora część by została. Oni mają inny świat, zupełnie inny - my w spokojnej Polsce nie jesteśmy sobie wyobrazić by gdzieś na świecie np. w takiej Papui sąsiedzi wspólnie zarzynali sąsiadkę bo stwierdzili, że jest wiedźmą bo na kogoś spojrzała dzień przed zachorowaniem tej osoby! Czy w afryce gdzie są przypadki ludobójstw, zabijania dzieci bo są "przeklęte" i innych makabrycznych rzeczy które ludzie robią sobie na wzajem czysto ze względu na to że się między sobą różnią...

  48

 • Anonimowi chcą zdyskredytować Breivicka

  Ocena komentarza: 0
  Moim zdaniem należy zacząć od zamknięcia(uszczelnienia) granic UE, południowych w szczególności, oraz wywaleniem wszystkich nielegalnych imigrantów. Potem zastanowić się jak zapobiec kryzysowi wewnętrznemu - zaczynając od racjonalizacji systemów socjalnych w szczególności części dotyczącej właśnie emigrantów) i uwolnieniu słowa w dyskusjach społecznych na temat różnorodności kultur i religii. Tak jak ktoś już powiedział, islam to nie tylko religia ale cały ustrój państwa - dlatego nie wolno tego traktować w ograniczeniu do wiary w boga, wróżki i inne bajeczki itp. To jest styl życia, kultura, moralność, prawo itp. w jednym. W naszej kulturze religia definiuje prawie tylko i wyłącznie fakt wiary w boga nie wpływając zasadniczo na żaden inny aspekt życia, gdzie w islamie de facto determinuje on(bo to nie tylko religia a cały system życia, można by powiedzieć) prawie każdy inny aspekt życia.

  W Polsce nie wyróżnisz spośród osób młodych (np. wiek 20-30lat gdyż reprezentują ukształtowane już psychicznie aktualne pokolenie) ateisty, katolika, prawosławnego, protestanta, oraz najprawdopodobniej osoby żadnego innego z w miarę popularnych systemów wierzeń, gdyż w odróżnieniu od islamu nie kształtują one już ludzi w tak istotnym znaczeniu, a raczej jesteśmy produktem kultury oświecenia naukowego, technologicznego, społecznego, politycznej wolności itp. Dlatego trzeba zrozumieć, że jest to ścieranie się dwóch cywilizacji o ogromnie różniących się poziomach rozwoju.

  48

 • Anonimowi chcą zdyskredytować Breivicka

  Ocena komentarza: 0
  Jakże makabryczne ale jednak prawdziwe ;)

  48

 • Anonimowi chcą zdyskredytować Breivicka

  Ocena komentarza: 0
  Potrafię zrozumieć szacunek ale i tak widząc, że rozumiesz ten temat to trochę się gryzie taki kontrast w twojej wypowiedzi. :)

  48

 • Anonimowi chcą zdyskredytować Breivicka

  Ocena komentarza: 0
  +1
  W świetle takich opcji decyzyjnych, skłonny byłbym nawet wybrać 10 ojców dyrektorów ;)

  48

 • Catherine - trójkąt miłosny po japońsku

  Ocena komentarza: 0
  Dalej robią najlepsze gry. To co wychodzi na konsole zazwyczaj jest świetne, ma nowe świeże pomysły, jest grywalne i różnorodne w swym klimacie. Na pieca masz same odgrzewane kotlety już od kilkunastu lat. Najśmieszniejszy jest rynek rpg na PC - ta sama gra na różnych silnikach - kreatywność twórców wg mnie jest wręcz żałosna. Pokaż mi ile wyszło gier na PC w ciągu ostatnich np. 10 lat, które były rzeczywiście innowacyjne. Na konsole co roku wychodzi coś wartego uwagi i nie pasujące do typowego szablonu. Na pc wygląda to tak jakby wszyscy grali od 10 lat w szachy i się podniecali jakie to super wypasione i nowoczesne szachownice im serwują co roku... ale to wciąż tylko szachy. Wydaje mi się, że po prostu asortyment gier na pc już od jakiegoś czasu robi się przestarzały - gracze nie mogą zrozumieć fun'u gier z konsol.

  Nie twierdzę oczywiście, że to coś powyżej będzie świetne, ale nie musi to być beznadziejne dziwadło.

  15

 • Windows 8 - jeden dla wszystkich

  Ocena komentarza: 0
  Ciemność widzę...

  Otóż niektórzy używają więcej komputerów niż jeden i chcą by ich sprzęt działał też w innych gniazdkach niż "to jedne".

  Także zachowaj swój niedorozwinięty humor dla siebie.

  117

 • Windows 8 - jeden dla wszystkich

  Ocena komentarza: 1
  To jest właśnie to co non-stop słyszę od kumpla... Ale spójrz na to od innej strony. Przeciętnego odbiorcę końcowego nie interesuje czyja jest wina, on po prostu dostaje produkt, który nie działa. Taki odbiorca może, nawet nie wiedzieć co to jest sterownik.

  To jest tak jakby nagle np. Ford zaczął produkować samochody tylko i wyłącznie na wodór nie nawiązując pomyślnie żadnej współpracy z firmami trzecimi w celu zapewnienia infrastruktury stacji z wodorem. W efekcie nikt nie kupi takiego samochodu bo nie ma jak go użytkować, nawet jeśli samochód byłby super świetnym produktem. Tak samo większość osób nie założy w dzisiejszych czasach konta w internetowym banku, który ma tylko 10 bankomatów w całym kraju. Nikogo też nie będzie interesowało czyj jest to problem - banku, niechęci współpracy firm trzecich, czy wpływu księżyca.

  Nikt nie kupuje strun do gitary, której nie posiada.

  Także dziecinne wskazywanie palcem "to oni!" można sobie darować, bo koniec końców nikogo to nie obchodzi w momencie wyboru.

  117

 • Windows 8 - jeden dla wszystkich

  Ocena komentarza: 1
  Spoko, rozumiem, ale chyba smartphone-a, tablet, laptopa czy nawet domowy komputer jesteś w stanie wyłączyć 1-2 razy do roku, żeby nie było problemów, tak?

  117

 • Windows 8 - jeden dla wszystkich

  Ocena komentarza: 2
  No tak... mam kolegę zawziętego linuxoid-a, coś tam wiecznie kombinuje, bierze udział w jakichś beta testach debiana bodajże. Od czasu do czasu zdarza nam się posprzeczać, wręcz już profilaktycznie, w tematyce linux vs. windows. Ostatnio próbował podłączyć kamerkę creativa do pod ubuntu (właśnie w ramach sprzeczki - taki mini test;) - dodam że kamerka była na rynku z rok. Oczywiście pod windą działa z chodu, zero configuracji czy instalacji - wręcz PlugnPlay. Niestety na linuksie najpierw nie działało wogóle, po dłuższych kombinacjach zadziałało, ale opóźnienie było chyba ze 2 sekundy. No i w zasadzie chyba na tym się skończyło bo dalej mu się nie chciało szukać rozwiązań bo to tylko zakład.

  Więc spoko, że jest... gdzieś tam, ale żeby był tu to mu jeszcze daleka droga do przejścia została.

  117

 • Windows 8 - jeden dla wszystkich

  Ocena komentarza: 0
  A ja myślę, że bullshit ;) Nie widzę żadnej różnicy... a tak w ogóle to chyba w sp1 do w7 prawie nic i nie zostało dodane poza starymi łatkami.

  117

 • Windows 8 - jeden dla wszystkich

  Ocena komentarza: 0
  Ja bym nie był takim sceptykiem... Prawie wcale nie wyłączam, ale usypiam W7 i jak na razie żadnych nieprawidłowości nie doświadczyłem. W każdym razie nic co by wskazywało właśnie na te powody.

  117

 • Facebook będzie produkował oprogramowanie

  Ocena komentarza: 0
  Tak Tak właśnie! A ja właśnie z tych wszystkich powodów nie mam też np. konta w banku bo nie potrzebuję, przecież mam gotówkę, a jak coś to trzymam oszczędności na koncie mamy ;) Ogólnie to nie ruszam się z domu, wszystko zamawiam pod adres sąsiada, tak żeby nikt nie znał mojego adresu - w końcu wiesz warto walczyć o prywatność, przecież poczta, sklepy internetowe, wszyscy cholera mieliby moje dane. Internet mam przez pakietowe z numeru na kartę i jadę wyłącznie przez TOR. Nie mam też żadnego ID wszystkie powyrzucałem, po czym przeprowadzka kilkukrotnie pod rząd. Zadni znajomi nie wiedzą gdzie jestem i co robię - w sumie to nie mam znajomych.

  Także masz rację, do samodzielnego myślenia trzeba dorosnąć ;)

  Rozumiem, że mogą Ciebie irytować nadużycia owych portali, ale jeśli nie widzisz dla nich sensownych zastosowań, i nie jesteś w stanie kontrolować swojego zachowania w sieci to może rzeczywiście powinnaś skorzystać z technik podobnych do tych wyżej opisanych ale przynajmniej nie zaśmiecaj sieci, ok? ;)

  10

 • Intel wkroczy na rynek smartfonów

  Ocena komentarza: 0
  Google może i nie ale Samsung może ;) Mają ogromny wydział budowlany. Zresztą nie ma co się dziwić przecież to konglomerat, podobnie jak Japońskie Keiretsu taka organizacja zajmuje się wszystkim co w danej gospodarce kraju przyniesie jej zyski. Kiedyś w zasadzie cały przemysł w Japonii leżał w rękach kilku Keiretsu. Nie zdziwiłbym się nawet jakbym za parę lat nosił majtki od Mitsubishi ;D

  10

 • Ruszył piracki dostawca internetu

  Ocena komentarza: 0
  A co ma piernik do wiatraka. ID potrzebujesz w kwestiach formalnych, a jak odpalasz swojego własnego pc to chyba nie musisz mu przedstawić Dowód Osobisty aby cię zalogował?????? Także kolego wody z mógu nie rób proszę :)

  64

 • Ruszył piracki dostawca internetu

  Ocena komentarza: 0
  Tak tylko jest problem, że żyjemy w systemie gdzie wprowadzenie takich przyjaznych użytkownikowi praw, i ich przestrzeganie będzie bardzo trudne. Taki TOR poprostu pozwala ci nieco ominąć ograniczenia - stworzony przez ludzi dla ludzi a nie przez system dla systemu. Dzisiaj wystarczy się zastanowić i wyliczyć na ilu serwisach jestem zarejestrowany, a zaczyna człowieka przerażenie ogarniać - nie znasz człowieka to wpisujesz w google i lecisz po kolei, coś tam zaczyna wyskakiwać, a mówię przecież o najprostszej drodze, wyobraź sobie co może wygrzebać specjalista. Dlatego właśnie powstają różnej maści rozwiązania promujące anonimowość.

  64

 • Windows 8 - co szykuje Microsoft?

  Ocena komentarza: 0
  +100

  86

 • Windows 8 - co szykuje Microsoft?

  Ocena komentarza: 0
  +10

  86

 • W PES 2011 wybudujesz nowe stadiony

  Ocena komentarza: 0
  Tak Tak mogliby szybciej do tych podań podchodzić a nie stać jak jakieś klocki, bo często to przypomina popularną ostatnio reklmę snickersa ;)

  5

 • Sound Blaster z dynamiką 122 dB

  Ocena komentarza: 0
  No dobra z tymi 20 pln to przesadziłem :D

  134

 • Sound Blaster z dynamiką 122 dB

  Ocena komentarza: 0
  Nie no jasne! Jak Ci pasuje to spoko, mi też by pasowały ;) Narazie siedzę na takich "trochę lepszych od podstawowych" słuchawkach (senki hd485) bo mieszkam w aku. Ale komuś może już nie pasować bo ma wyższe wymagania, lepsze ucho, potrzebę premiowania się itp. Chodziło mi poprostu o to że jest różnica i nie można mówić, że jej nie ma. Oczywiście jako kompletny produkt takie głośniki sprawują się bardzo dobrze bo nie trzeba kombinować, kupować amp-a, ot tak podłączyłeś choćby telefon ;) i już bdb gra. Nie jestem audiofilem, ale z doswiadczenia też wiem, że najbradziej różnicę się czuje z przejścia z lepszego na gorsze i wtedy dopiero zaczynamy cenić to co mieliśmy ;) Poprostu mózg przystosowuje się do charakterystyki odbieranego dźwięku... jak wystarczająco długo będzieszsiedział na sprzęcie za 20pln to się może wydawać że nawet on całkiem nieźle gra ;)

  134

 • Gadżety z przyszłości

  Ocena komentarza: 0
  No niestety dużo w tym racji, nie potrafimy kontrolować swojego otoczenia... trochę to wygląda jak kupienie samochodu i brak kasy na paliwo :/

  36

 • Dragon Age 2 oficjalnie zapowiedziany

  Ocena komentarza: 0
  EE tam najlepsze jest Final Fantasy VII :D

  A tak serio to faktycznie jest to kwestia tego kto co lubi. Natomiast nie rozumiem "fenomenu" Mass Effect, pograłem w czII ze dwie godziny i mi to kompletnie nie podpasiło :/ Nędzny system, biedne levele, i uboga rozgrywka - przechodzisz kwadratowe poziomy, strzelanie przypomina gta :/, nie wiem czy dalej się fabuła mocno rozkręca ale pierwsze 2-3 godziny to lipa, no i w dodatku jak zawsze po 5-10 zbędnych gadek z każdym napotkanym gościem, rozumiem nieliniowość ale na PC chyba trochę przesadzają z tymi gadkami, same gadki bez pomysłu. Może jestem wybredny :D, widocznie nie mój typ i tyle. IMHO gra jak najbardziej powinna się "rozkręcać" a nie bombardować, tyle że od początku powinna zasysać, a jak ja siedzę i poprostu czekam kiedy to w końcu zacznie mnie chociażbyu zasysasć to imo słabiutko :/

  27

 • Sound Blaster z dynamiką 122 dB

  Ocena komentarza: 0
  PS: te kolumny były podpięte do zestawu Harman Kardon i powiem ci że nawet radio brzmiało dobrze.

  134

 • Sound Blaster z dynamiką 122 dB

  Ocena komentarza: 0
  Stary sory ale jakoś ciężko mi uwierzyć w to co mówisz... nie miałem do czynienia akurat z Z5500 ale słyszałem Z2300 - lipa że aż żal dupę ściska jak za te pieniądze to złodziejstwo... słyszałem też zestaw creativa 5.1 nie pamiętam modelu ten z ich najwyższego segmentu ale wersja podstawowa kumpla kosztował ok.500 pln a ostatni raz jak je sprawdzałem to były za chyba 800 pln... powiem tak jak na pierdziałki komputerowe to już gra bardzo fajnie, głośno i na imreze ujdzie ale jak za tą kasę to ździerstwo... jak usłyszałem kolumnę 1500pln/szt. to dopiero ona grała świetnie i różnica była jak niebo a ziemia. Także sorry ale nie wierzę że jest "minimalna" różnica między tymi twoimi Z5500 a porządnym zestawem amp+kolumny... wydaje mi się że tak mówią ludzie którzy siedzieli całe życie na 2.1 creativa aż doszli do końca skali głośników komputerowych... może się mylę, przekonaj mnie :)

  134

 • Sound Blaster z dynamiką 122 dB

  Ocena komentarza: 0
  Normalnie Amerykę odkryłeś ;) Problem jest tylko w jednym porządny sprzęt do słuchania muzyki żadko kiedy nadaje się jako sprzęt do kompa przed którym siedzimy w odległości do 1m :) Wtedy potrzebne są poprostu bardzo dobre słuchawki albo właśnie zestaw "komuterowy" :)

  134

 • Jeden kabel, który zastąpi wszystkie

  Ocena komentarza: 0
  A wgłębiał się ktoś dokładniej w technologię intela, chodzi mi o te kable/światłowody, mają mieć kosmiczne parametry i być stosowane również wewnątrz kompa. Jak ktoś coś więcej o tym słyszał to dajcie znac lub jakieś linki(Googla umiem obsługiwać ;) chodzi mi o jakieś trudno dostępne informacje).

  42

 • Jeden kabel, który zastąpi wszystkie

  Ocena komentarza: 0
  Aha zapomniałem dodać, że ponoć mają już kupca na jeden z tych promów, którym jest muzeum smithsonian(nie wiem czy poprawnie napisałem). Nie wiem ile w tym prawdy gdyż ponoć jeden już mają.

  Pozdrawiam

  42

 • Jeden kabel, który zastąpi wszystkie

  Ocena komentarza: 0
  Dla sprostowania: pisząc "prom prawdziwy" mam na myśli kompletny, zdolny do latania itp. Takiego sprzętu NASA nie sprzedaje wogóle ;)
  Do sprzedarzy są przeznaczone bodajrze 3 promy przy czym kupcem może być muzeum. Promy są sprzedawane bez silników, jako eksponaty i nic więcej. Dodatkowo sprzedawane były też jakieś silniki, ale nie wiem na ile sprawne i kompletne, natomiast są na pewno z lat 70-tych.

  42

 • Jeden kabel, który zastąpi wszystkie

  Ocena komentarza: 0
  Ok nie słyszałem o tym że NASA ma do sprzedania owe promy za kilkadziesiąt milionów, a szczególnie że nikt ich nie chce kupić w tej cenie... może mówisz o miniaturach/zabawkach lub tych już leżących na złomie bo akurat prawdziwy prom w tej cenie to wręcz super okazja ;) Pomijając tą "drobną" nieścisłość to "turystyka kosmiczna" nie zmienia nic w kwestii urzytej metafory.

  42

 • Polska gra podbija Niemcy

  Ocena komentarza: 0
  W czołgach też są komputery... i to jeszcze jakie :D

  82

 • Jeden kabel, który zastąpi wszystkie

  Ocena komentarza: 0
  Ja rozumiem oczywiście że marzenia to piękna rzecz, ale bez przesady z tym bezbrzewodowym szaleństwem. Minie jeszcze spooooro czasu zanim zobaczymy sensownie wykonaną technologię bezprzewodową dla urządzeń multimedialnych, z średniego przedziału cenowego ;) Reszta się zbytnio nie liczy bo to że ludzkość już lata w kosmos jeszcze nie znaczy że moge wpaść do salonu Forda i kupić prom...

  IMHO znajdą się dziesiątki nowych zastosowań i standardów w których potrzebne będą kable, przecież już są zarodki standardów kilka razy przekraczających rozdzielczością FullHD... jestem ciekaw jak chcecie taki obraz przesłać bezprzewodowo w ciągu najblizszych 5 lat...

  Jasne że to też spekulacja, ale wystarczy spojrzeć na ostatnie 10 lat i widać jak na talerzu że z innowacją ciężko.

  42