Avatar użytkownika Bartłomiej Mazan

Bartłomiej Mazan

data dołączenia:

Moje komentarze (10)

  • Avatar użytkownika kosma71
   kosma71
   Tak sobie czytam opinie o tym, że gra za krótka i nasuwa mi się refleksja:
   Ponoć trylogia "Władca Pierścieni" Tolkiena miała tylko jedną wadę - była za krótka:)
   • Avatar użytkownika kosma71
    kosma71
    Spodziewałem się więcej. Pamiętacie premiere kart NV DX10 ?
    To był pogrom w grach DX9 i długi okres pierwszeństwa w DX10. Nikt nie pisał na forach: "poczekajcie jak wyjdzie to czy tamto" albo "zobaczycie co będzie jak wyjdą gry DX10 i poprawione sterowniki". Oczywiście karta wnosi nowe technologie i usprawnienia ale tak naprawdę o wydajność w grach tutaj chodzi.
    • Avatar użytkownika kosma71
     kosma71
     I jeszcze "możemy się spodzieważ". Powinno być: "spodziewać" :)
     • Avatar użytkownika kosma71
      kosma71
      Kryteria można zmieniać. Niektóre wręcz należy.
      Chyba nikt tu nie twierdzi, że "Eurowizja" to impreza sportowa.
      A jednak spokojnie pasuje do przedstawionych definicji.
      Konkurencja, eliminacje, zasady, jury, aktywnośc fizyczna (taniec, krtań, przepona), doskonalenie, zabawa itp.
      Nawiasem mówiąc konkurencje artystyczne były w programie starożytnych igrzysk.
      • Avatar użytkownika kosma71
       kosma71
       Całe szczęście, że mimo tych wszystkich organizacji i federacji tworzących definicje i wpisujących w nie sztuczne dyscypliny są jeszcze ludzie, którzy mają zdrowy rozsądek albo instynktownie wyczuwających co jest sportem, a co nie jest. Najgorsze jest to, że pniższa scenka za parę lat nie będzie już absurdem:
       - Tato, chcę uprawiać sport, zapisuję się do sekcji, jakieś 4 h dziennie przez pięc dni w tygodniu - mówi 10 letni synek do ojca.
       - Świetnie synu. piłka, koszykówka, pływanie, a może jakieś sporty walki ???
       - Tak tato, CS...
       - Dobrze. Tylko pamiętaj, musisz być wytwały, nie zniechęcaj się, nie opuszczaj treningów, nawet jak poczujesz, że nie dajesz rady. Będę cię pilnował czy spędzasz odpowiednią ilość czasu przed komputerem i podwoził rano na treningi. A tutaj masz na myszkę. Kup jakiś model zatwierdzony przez federację.... - zgodził się ojciec. Jak każdy rodzic wybiegał myślami w przyszłość widząc pokaźne stypendium....Może jakaś szkoła mistrzostwa sportowego....
       • Avatar użytkownika kosma71
        kosma71
        Sport to droga jaką się przechodzi od bycia słabym, dobrym w danej dziedzinie do bycia jeszcze lepszym. Każdy może być sportowcem, nie trzeba być wyczynowcem. Droga ta ma być pokonywana z wysiłkiem ciała, umysłu i woli a nieodzownym elementem ma być ból jaki zawsze towarzyszy pokonywaniu siebie. Nawet jak przegrasz to coś masz. Jesteś wewnętrznie i zewnętrznie silniejszy, szlachetniejszy. Dla mnie e-gaming nie ma nic wspólnego ze sportem. Jak odejdziesz od komputera po skończonej rozgrywce to nie masz nic. Absolutnie nic (chyba, że grałeś o kasę i wygrałeś). Sztuczne naciąganie uproszczonej maksymalnie definicji sportu do e-gamingu, który jest tylko profesjonalnym wyczynem (w skrajnych przypadkach). Podciąganie tego pod sport, to tylko próba stworzenia nowej medialnej niszy, dzieki której można zarobic na graczch i kibicach kasę.
        • Avatar użytkownika kosma71
         kosma71
         I bardzo dobrze. Niech ustalą wysokie kary. Niech zabronią Zobaczymy wtedy jakie będą zyski z koncertów i sprzedaży płyt z muzyką. Ciekawe jakie będą wpływy ze sprzedaży sprzętu dla graczy (komputery i akcesora). Jaka będzie popularność wykonawców i ich kontrakty reklamowe. Nie wspomnę o czystych płytach, odtwarzaczach mp3, divx, mkv i setek innych. Rozumiem, że jak chce się coś mieć to trzeba za to zapłacić. Ale wydaje mi się, że z polityką cenową koncernów medialnych jest jak z podatkami. Gdy osiągną pewien poziom to wpływy zaczynją maleć. I wyeliminowanie alternatywy jaką jest możliwośc pobrania za darmo gry, filmu czy muzyki na pewno nie rozwiąże problemu malejących zysków producentów. Inna sprawa to udostępnianie...
         • Avatar użytkownika kosma71
          kosma71
          No właśnie o to mi chodzi. Nawet dodatkowy 9800GTX nie jest w stanie udźwignąć efektów PX. Gdyby tak było to gra miałaby ok 40 fps.
          • Avatar użytkownika kosma71
           kosma71
           Ja mam już dość tego sformułowania "odgrzewane kotlety". To jakaś epidemia. Każdy recenzent karty graficznej musi koniecznie go uźyć. Przynajmniej raz na jeden artykuł.
           Nie rozumiem. Firma stara się wyprostować nazewnictwo. Przy okazji udoskonala produkty i sterowniki. Ale nie, ludzie muszą ponarzekać. Tylko gadanie jak to są nabijani w butelkę...
           • Avatar użytkownika kosma71
            kosma71
            Widać że na jednej karcie NV się nie pogra z PhysX. Widać też że 9800GTX+ nie daje rady efektom PX. Gdyby dawał wydajnośc powinna być taka sam jak przy wyłączonych PX.
            Ale grę i tak ograniczają sterowniki albo procesor.
            Przy wyłączonych PX 9800GTX nie róźni się bardzo od GTX295.