Avatar użytkownika Maciek K

Maciek K

data dołączenia:

Moje komentarze (32)

  • Avatar użytkownika mack0
   mack0
   Po tytule myślałem, że mamy do czynienia z dwoma radiami, a tu tylko działanie w 2 zakresach :). Takie coś było już dawno w Netgearze WNDR3700 i Linksysie WRT610N.
   @Wildthink
   WNR3500L jest jednym z lepszych routerów z funkcją NAS, ale nie wymagaj od niego wydajności jak na oddzielnym NASie. W końcu w NAS'ach wsadzają podzespoły jak w kompie, np. platforma na atomie-wydajność netbooka.
   IMO design nowego Asusa ciekawy, ale co za tym idzie cena również...to ja już wolę WNDR3700 za prawie 200zł mniej.
   • Avatar użytkownika mack0
    mack0
    Nie wiem co kto miażdży, ale na pewno nie powyższe routery ;). Co w tym nowego-kontrola rodzicielska,konto gościa?Parental Control jest już od dawna w dużo tańszych Netgearach, a konto gościa stało się standardem w modelach z wyższej półki. Dobrze tu ktoś wyżej podał przykład WNR3500L, który mimo braku modemu ADSL jest świetnym routerem w cenie poniżej 300zł. Ciekawe jak z zasięgiem tych linksysów...jak nic nie poprawili w stosunku do WAG200G, czy WRT120N to niezła porażka.
    • Avatar użytkownika mack0
     mack0
     Technologia WiDi weszła już jakiś czas temu, tylko nie było o niej głośno, bo jak już wspomniano w artykule dotyczy notebooków nowych z prockami core i3/5/7.Dla mnie rozwiązanie jest wystarczające do oglądania filmów (w dalszym ciągu są to DivXy) i prowadzenia prezentacji. Samo zastosowanie do gier wymaga znacznie mniejszych opóźnień, więc tu ameryki nie odkryliście :). Muszę przyznać, że nie słyszałem wcześniej o innych przystawkach niż ta Netgeara, w artykule też konkretów nie podali. Ja dostałem push2tv w komplecie z notebookiem i jestem zadowolony z jej działania, nie ma problemów z połączeniem i zasięg jest dobry. Cena moim zdaniem nie jest wygórowana, a otrzymujemy komfort siedzenia na kanapie bez kabla :D
     • Avatar użytkownika mack0
      mack0
      Ciekawy artykuł, przemyślane testy i dobre wykresy. Trzeba przyznać, że autor włożył w niego wiele pracy. Podobają mi się realne testy zasięgu i prędkości przesyłu danych. Tp-linka też kiedyś miałem i wieszał się bardzo często, więc widać że ten przypadek w teście też może się powtarzać na co dzień. Proponuję odpalić torrenty na kilkanaście godzin i jednocześnie korzystać z neta na innym komputerze-to jest dobry test, bo przy dużej ilości połączeń może się wieszać. Ja od kiedy zmieniłem tp-linka na nowego netgeara wnr2000 to mam święty spokój. Router chodzi już od kilku miesięcy bez resetu, wzór stabilności. Szkoda, że w teście autor miał do dyspozycji tylko 2 modele, bo chętnie przeczytałbym porównanie jeszcze z netgearem i linksysem w tym przedziale cenowym.
      • Avatar użytkownika mack0
       mack0
       U mnie na E5200@3,8Ghz mam 90sek (bez zmiany history state), czyli dwukrotnie gorzej niż najsłabszy core i5 w Waszym teście. Z tego taki wniosek, że do photoshopa przydają się wysokotaktowane 4 rdzenie :)
       • Avatar użytkownika mack0
        mack0
        I dlaczego nie wolno takich rzeczy sprzedawac....
        http://www.youtube.com/watch?v=7NDq8ATBJxM&feature=related
        • Avatar użytkownika mack0
         mack0
         Szczerze? D-linkowi daleko jeszcze do Cisco pod względem wykonania i niezawodności w działaniu. Ja swojej sieci na pewno nie zbudowałbym na ich switchach, routerach, itp, bo przejechałem się na dawnym modelu DI-524, który wieszał się codziennie. Od tamtego czasu korzystam ze sprzętu sieciowego Netgeara-zarówno w domu jak i w pracy. Nie wiem dlaczego piszecie, że zszedł z poziomu, bo moim zdaniem w dalszym ciągu robi najlepsze sieciówki, AP, routery, itp, a domowe ma w dobrych cenach (w porównaniu z linksysem, który też należy do czołówki).
         • Avatar użytkownika mack0
          mack0
          A kto będzie seedował takie rzeczy? ;). Idea dobra, tylko pliki wymrą tak szybko jak pojawią się pijawy. Wątpię, żeby ktokolwiek po ściągnięciu interesującego aktu prawnego miał ochotę go udostępniać, a nawet jeśli to do czasu usunięcia go z dysku...
          • Avatar użytkownika mack0
           mack0
           Jak się ma aktualnego antywira to przecież wykrywa, sami to napisali :). Inna kwestia, że głupota ludzka nie ma granic i do tej pory masa ludzi podpiętych pod neta nie ma zabezpieczeń :(. Mam takie pytanie w temacie: w ostatnim chipie podobno dołączyli mks_vira, czy można go gdzieś ściągnąć (chcę sobie przetestować), czy muszę kupić gazetę?
           • Avatar użytkownika mack0
            mack0
            Zgadzam się z przedmówcą co do NIS i McAfee. Programy AV mogą się mylić przez moduł heurystyki i wykrywać czyste pliki jako nieznane odmiany wirusa...jednak w tym przypadku zawiniło McAfee, bo problem nie leżał w samym wykrywaniu pliku, co w błędnej aktualizacji. Szkoda tylu ludzi, którzy zaufali tej firmie, jak widać można się ostro przejechać. Ja korzystam z mks_vira 9.0 i na szczęście takich jazd nie miałem. Polecam wszystkim przesiadającym się z McAfee :),ale też współczuję utraty danych i stawiania na nowo systemu.