Komentarze

 • Pierwsze wyniki wydajności procesora AMD Carrizo

  Ocena komentarza: 4
  Poniekąd rozumiem twój tok myślenia nie mogę się z nim nie zgodzić, ale osób podobnie myślących jest garstka, wierz mi.

  Jednak strzelam że z 80% (jak nie więcej) Polaków kompletnie nie zna się na rynku IT i sugeruje się wyłącznie aktualną modą oraz sugestiami rodziny bądź sprzedawców.

  Piszesz że na półkach sklepowych jest to co najlepiej się sprzedaje. To wytłumacz mi dlaczego od pewnego czasu praktycznie każdy market sprzedaje laptopy poniżej 1000zł oparte właśnie na układach od AMD? Przecież jak sam twierdzisz w tym przedziale cenowym lepszy będzie Celeron. Prawda?


  Cytując: "Nic nie zmienisz udając się do sklepu i kupując produkt AMD tylko dlatego, żeby zrobić na złość Intelowi. Jedyną osobą, która na tym ucierpi będziesz Ty sam." stwierdzam iż jesteś w ogromnym błędzie, gdyż to klient jest tym który kreuje rynek. Oczywiście marketing ma mu w tym bardzo pomóc, ale to on zawsze podejmuje tą ostateczną decyzję.

  Jak myślisz dlaczego sklepy boją się wystawiać laptopy oparte na układach od AMD, bo się nie sprzedadzą? Nie, bo te na Intelu sprzedają się szybciej - magia marki i sugestia sprzedawcy.

  Od 3 lat handluje komputerami opartymi wyłącznie na układach od AMD, i nie narzekam na brak klientów. Baa tych mi ciągle przybywa. Przez ten czas mogę na palcach jednej ręki wyliczyć osoby które zapytały się dlaczego AMD a nie Intel. Reszta sugerowała się wyłącznie wyglądem, rozmiarem i ceną.

  Jak to Makłowicz czasem powiada "Dajcie nam ryby a będziemy je jedli", i to samo mogę powiedzieć o komputerach. Niech markety i sieciówki (pokroju Komputronika czy X-Kom) wystawią laptopy z A6, A8 i A10-tkami na półki sklepowe a klienci sami dokonają wyboru w co lepiej zainwestować, a nie tylko budżetówki oparte na E1 czy E2 poniżej tysiąca złotych.

  60

 • Pierwsze wyniki wydajności procesora AMD Carrizo

  Ocena komentarza: 5
  Tutaj masz potwierdzenie testów z PClaba: http://www.youtube.com/watch?v=-4xgnkBecSE

  Ciekawe prawda?

  60

 • Pierwsze wyniki wydajności procesora AMD Carrizo

  Ocena komentarza: 10
  AndreoKomp jeśli testy umieszczone na tym pro-intelowskim portalu traktujesz na poważnie to naprawdę Ci współczuje - naiwności.

  Od kiedy portal ten przejął Onet do testów procesorów trzeba zawsze dodać z 5-10% do każdego z układów od AMD, gdyż włodarzy Onetu interesuje wyłącznie kasa, a tej akurat Intel nie oszczędza na marketingu i podkupywaniu wszystkich na około.

  60

 • Pierwsze wyniki wydajności procesora AMD Carrizo

  Ocena komentarza: 6
  To wytłumacz to klientom 40+, 50+, 60+ i starszym? Myślisz że tacy klienci zakupiony komputer (laptop) będą od razu po uruchomieniu katować benchmarkami? Taki klient patrzy wyłącznie na cenę i sugeruje się przede wszystkim (sugestywną) opinią syna, zięcia lub wnuczka, a w najgorszym przypadku sprzedawcę) który guzik się zna na rynku IT, ale i tak w sklepie będzie udawać wszechwiedzącego.

  60

 • Pierwsze wyniki wydajności procesora AMD Carrizo

  Ocena komentarza: 7
  A gdyby tak chociaż raz zrobić tz. "focha" i całkowicie olać jedna z generacji monopolisty, pozostając przy obecnej generacji lub wybierając produkt konkurencji? Podejrzewam że wtedy Intel ze strachu przez ucieczką inwestorów i klientów stworzyłby układ o progresie wydajności nie 10 a co najmniej 50-60 procentowym.

  I kto okazałby się największym wygranym w tej batalii? Klient oczywiście.

  Konkurencja była, jest i zawsze będzie motorem napędowym dla innowacyjności. Wystarczy tylko zerknąć na rynek mobilnych układów ARM.

  60

 • Pierwsze wyniki wydajności procesora AMD Carrizo

  Ocena komentarza: 12
  Czy naprawdę trzeba co niektórym tłumaczyć jak dziecku pięcioletniemu?

  Mając na myśli "kraj zaściankowy" chodziło mi o to, że największe markety oraz sieciówki (czyli sprzedające najwięcej komputerów i laptopów) oferują i promują (polecają) urządzenia oparte głównie na układach monopolistycznego Intela. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Magia marki i kasa. Kasa którą Intel przekupywał sieci handlowe, za co już nie raz płacił gigantyczne kary, które i tak okazały się być wpisane w koszty monopolisty.

  Jeśli ktoś nie wierzy to zapraszam do pierwszego lepszego marketu lub sieciówki. Ile np. w takim Media Markcie czy Saturnie można znaleźć laptopów do wyboru? Dajmy na to że ze 100. Ile z tych laptopów to konstrukcje oparte na układach AMD? Jedno góra dwa urządzenia, i to w jakim przedziale cenowym? Najniższym. O taką "zaściankowość" właśnie mi chodziło. Jaki taki klient ma wtedy wybór?

  Zaraz ktoś napisze "Ale przecież na stronach internetowych marketów czy sieciówek jest od groma komputerów czy laptopów opartych właśnie na AMD" - No zgadza się są, ale dlaczego tylko w sklepie internetowym (czy na allegro) a nie na półce danego sklepu? Oczywiście dlatego, że póki co tradycyjna sprzedaż ma się bardzo dobrze i długo jeszcze trend ten będzie dominować nad sprzedażą przez internet.

  Intel to korporacja która ma głęboko w czterech literach swoich klientów (a już w szczególności swoich wyznawców którzy i tak będą kupować każdą nowość którą wypuści). Przez brak rzeczywistej konkurencji ze strony AMD, monopolista zamiast skupić się na tym aby każda kolejna generacja procesorów była co najmniej 80% wydajniejsza od poprzedniej, od dłuższego już czasu kleci odgrzewane kotlety w coraz niższym procesie technologicznym, których progres wydajności oscyluje w granicach 5-10%.

  A co robią konsumenci? Zamiast zmusić monopolistę do cięższej pracy nad nowymi generacjami, jak grzeczne dzieci cały czas kupują jego układy, argumentując to wyświechtanym sloganem "bo kupuję to co uważam w tym momencie za wydajniejsze".

  60

 • Pierwsze wyniki wydajności procesora AMD Carrizo

  Ocena komentarza: 17
  Jest progres, więc jest i nadzieja na większą sprzedaż - to w USA. Polska to niestety kraj zaściankowy opanowany praktycznie w całości przez Intela, więc na tym rynku nie spodziewam się rewelacji. Chociaż mam ogromną nadzieje że się mylę.

  60

 • Laptopy - nominacje na Produkt Roku 2014

  Ocena komentarza: -1
  Masz racje. Nie ma to jak Lenovo z miękkimi jak plastelina zawiasami (i nie ma tu znaczenia cena urządzenia), lub MSI z notorycznie źle dobranym układem chłodzenia, przez co podczas grania z laptopa robi się żelazko. Tylko brać a potem płakać.

  10

 • AMD planuje procesory w 20 nm dla tabletów - początki Project Skybridge

  Ocena komentarza: 3
  Bardzo proszę nie dokarmiać zielonego Trolla - mjwhite.

  Troll ten najwidoczniej nie może znaleźć pracy bo całymi dniami siedzi przed komputerem (podejrzewam że na nic lepszego jak Pentium 4 go nie było stać) i wypisuje totalne głupoty - notabene których nigdy nie podpiera żadnymi dowodami.

  Szczególnie spodobało mu się trollowanie każdej nowej wzmianki o AMD oraz Radeonach. Ciekawe dlaczego?

  55

 • Jak z podkręcaniem Haswell-E miesiąc po premierze? Rekord 6,6 GHz

  Ocena komentarza: 0
  Intel powoli goni AMD (jeśli chodzi o OC oczywiście) :-). Jeszcze im brakuje ale są na dobrej drodze ;-)

  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-fx-8370-procesor-vishera-podkrecony-8723-mhz-the-stilt.html

  20

 • Samsung wycofa się ze sprzedaży laptopów w Europie

  Ocena komentarza: 10
  Jeśli myślicie że Szajsung zwija się z laptopami tylko po to aby zwiększyć przychody urządzeń mobilnych (np. tabletów), to jesteście w gigantycznym błędzie. Tajemnicą jest bardzo duża jak na europejskie standardy ilość reklamacji Szajsungowych laptopów (i nie tylko laptopów). Koreański gigant zdaje sobie doskonale sprawę, co produkuje i ile tego wraca na reklamacje, dlatego aby nie drażnić więcej klientów w europie, zawczasu dmucha na zimne i oddaje rynek laptopów innym producentom, skupiając się na promocji innych swoich bubli.

  Przestańcie się łudzić i otwórzcie w końcu oczy. Jeśli chodzi o elektronikę użytkową, to do europy trafia najgorszy sort, przez co serwisy w europie nie nadążają z naprawami, i często klient otrzymuje nowe urządzenie. Znam temat bardzo dobrze, gdyż na własnych oczach przekonałem się jak funkcjonują autoryzowane serwisy w Polsce.

  Osobiście to już nie mogę się doczekać kiedy swoje manele z europy zawiną inne "Bublarnie" z Lenovo i HP na czele.

  9

 • ASUS X99-A: tańsza płyta pod procesory Haswell-E

  Ocena komentarza: 4
  O tym samym chciałem napisać. Płyta jest już do kupienia więc najprawdopodobniej występuje identyczny problem z przepalaniami jak w droższej "siostrze". Mnie to osobiście akurat guzik interesuje, gdyż od lat siedzę na AMD, ale taki przeciętny "Kowalski" zanim wyda 1000zł na płytę główną to chociaż chwilkę się zastanowi czy warto, zaś przeciętny "Schmidt", "Baptiste" czy "Williams" zarabiający w euro czy funtach, bez wahania skusi się na nowość monopolisty, po czym może obudzić się z ręką w nocniku, gdy zamiast charakterystycznego loga producenta płyty głównej na monitorze, poczuje swąd spalenizny. Tym bardziej w płycie przeznaczonej już bardziej "dla ludu", gdzie zapewne nie zabrakło tańszych podzespołów gorszej jakości.

  Swoją drogą niech się martwi Intel - może w końcu konsumenci obudzą się z letargu i zwrócą większą uwagę na konkurencję.

  9

 • Intel Haswell-E i płyty X99 się palą - pierwsze przypadki awarii

  Ocena komentarza: 26
  I jak zawsze przy takiej okazji przychodzi mi na myśl tylko jedno stwierdzenie - "A nie mówiłem?" To była tylko kwestia czasu, kiedy monopolista połknie swój ogon - "zachłannego zysku". Nie tylko Intel stał się zakładnikiem swojego sukcesu. Firm które miały problemy ze swoimi "najmłodszymi dziećmi" można wymieniać bez końca. Samsung, LG, SONY, Apple, Dell, HP, ASUS - to tylko wierzchołek góry. Firm w branży IT które na poważnie biorą do siebie znaczenie słowa - JAKOŚĆ, można szukać ze świecą.

  Nie oszukujmy się. Dziś popyt na elektronikę jest tak wielki, że żadnego Giganta rynku IT nie stać dziś na dział kontroli jakości. To co schodzi z taśm produkcyjnych trafia bezpośrednio do sklepów. Bo po co są gwarancję? I to my konsumenci stajemy się tak naprawdę królikami doświadczalnymi dużych korporacji. Pytanie tylko do czego taka polityka nas wszystkich doprowadzi?

  Przy okazji. Może mi ktoś przypomnieć czy AMD miało kiedykolwiek podobne wpadki z prockami i chipsetami co Intel? Bo jakoś sobie nie przypominam.

  62

 • Polecane telewizory do 12000 zł

  Ocena komentarza: 1
  http://www.xiaomiworld.com/xiaomi-mi-tv2.html - poprawiony link.

  40

 • Polecane telewizory do 12000 zł

  Ocena komentarza: 7
  https://www.youtube.com/watch?v=7vJ6p6g9QEU ;-)

  A tak na poważnie, to są duuuuuuużo tańsze alternatywy dla tych "opróżniaczy portfela" - http://www.xiaomishop.com/125-xiaomi-mi-tv-47inch-1080p-3d-quad-core.html.

  Ale europejczycy (oraz amerykanie) i tak wiedzą lepiej, i kupują jak największe i jak najdroższe, dając się frajerować korporacjom takim jak Szajsung, LG czy SONY, a takie artykuły jak ten, mają tylko zwiększyć zainteresowanie "modnych" marek.

  Jako szczęśliwy posiadacz "chińczyka" od Xiaomi z którego jest bardzo zadowolony, raczej już nie skusze się na żadną z modnych marek, za które najczęściej przepłaca się i to bardzo.

  40

 • AMD szykuje nową promocję Never Settle - darmowe gry do Radeonów

  Ocena komentarza: 21
  AMD szaleje :-) I bardzo dobrze.

  34

 • AMD planuje trzy nowe procesory FX i przecenę starszych modeli

  Ocena komentarza: 6
  Akurat podałeś przykład testu najmniej obiektywnego, gdyż PCLab to zagłębie ultrafunboyów Intela, i dotyczy to zarówno osób udzielających się na tym portalu jak również redakcji. Ostatnio najwidoczniej nacisnąłem komuś na PCLabie za mocno na odcisk, bo zostałem od razu i bez żadnego ostrzeżenia zbanowany. Na benchmarku panują na szczęście nieco inne zasady i rzadko (raczej) się zdarza aby ktoś został zbanowany za swoje poglądy. Osobiście nie wierze w żadne testy żadnego z popularnych portali o tematyce informatycznej w tym kraju, gdyż 90% tych testów, to testy sponsorowane, w szczególności przez Intela, tylko po to aby monopolista stał się jeszcze większym monopolistą. Takie jest moje zdanie.

  Wracając jednak do tematu. Nie zaprzeczam ani nie usiłuje dowieść, że FXy są energooszczędne, ale nie można też od razu wyciągać pochopnych wniosków, że użytkując te procesory od razu pójdziemy z torbami po otrzymaniu rachunku za prąd. Intelowskie I5tki owszem pobierając mniej prądu od FXów, ale nie jest to "aż" taka wielka różnica, jak to próbują udowodnić niektórzy. Pobór prądu nie zawsze zależy wyłącznie od procesora. Mają na to też wpływ inne elementy komputera takie jak płyta główna czy zasilacz. Oczywiście różnice są symboliczne, ale zawsze jakieś są.

  50

 • AMD planuje trzy nowe procesory FX i przecenę starszych modeli

  Ocena komentarza: 7
  Uwielbiam czytać wypociny internautów nie mających kompletnie pojęcia co komentują, cały czas porównując współczynnik TDP Intela i AMD. Zawsze mam niezłą polewkę z tego :-)))

  A prawda jest taka że nie można porównywać TDP owych producentów gdyż zarówno AMD jak i Intel swoje TDP wyliczają zupełnie inaczej.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Thermal_Design_Power

  Już pierwsze zdanie wyjaśnia wszystko: "Rozumienie terminu jest różne w przypadku wiodących producentów procesorów."

  Także zanim zaczniesz pisać głupoty o tyj jakie to FXy są prądożerne, to może najpierw zapoznaj się ile tak naprawdę pobiera twój cudowny Celeron.

  50

 • Intel zwraca kasę gdy kupisz odblokowany procesor i nową płytę główną

  Ocena komentarza: 7
  Gość ma absolutną racje. Intel wypuścił buble i teraz chce się zmieść problem pod dywan oferując super rabaty: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/problem-instrukcje-tsx-procesor-intel-haswell-e-ep-broadwell-y.html

  Ale fakt pozostaje faktem. Procesory nie są w pełni sprawne. Zastanawiam się czy gdyby taki zwolennik Intela miał kupić samochód z niedziałającą klimatyzacją, to też by stwierdził że "i tak 99% ludzi z tego nie skorzysta"

  50

 • Intel Core i7-4770K podkręcony do 7194 MHz - nowy rekord OC

  Ocena komentarza: 17
  Rozumiem że ów rekord dotyczy procesorów wyłącznie Intela. Bo jeśli (być może) autorowi chodziło o rekord "ogólny" procesorów, to ten od dawna należy do konkurencyjnego AMD.

  Zarówno FX (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD_FX-8150_procesor_podkrecony_do_8805_MHz_-_nowy_rekord_aktualizacja_28.05.2012-40036.html)

  jaki i układ APU (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-a10-6800k-procesor-richland-podkrecony-8-ghz-the-stilt-rekod.html)

  34

 • AMD wchodzi na rynek SSD – premiera modeli Radeon R7

  Ocena komentarza: 7
  Widać że wyjątkowo Ci się nudzi w domu, skoro nie potrafisz odpuścić. Jeśli nie wiesz po co powstały dyski SSD to postaram Ci to wyjaśnić w jak najbardziej prosty sposób - abyś zrozumiał.

  Dyski SSD z założenia mają obsługiwać głownie system operacyjny oraz zainstalowane programy (i gry). Czyli mówimy głownie o odczycie danych z takiego dysku. Czy codziennie instalujesz Windowsa, przeglądarkę internetową lub gry? Chyba nie. Z założenia dyski SSD miały współpracować z tradycyjnymi dyskami HDD. Z założenia również wszystkie pliki TEMP miały być tam gromadzone (w odpowiednim folderze). Z Założenia oczywiście, gdyż jak życie pokazało konsumenci są mądrzejsi od producentów sprzętu i zdecydowana ich większość olała zalecenia nie konfigurując w ogóle systemu. Sam osobiście mam tak skonfigurowany komputer, dzięki czemu ograniczyłem ilość operacji zapisu na swoim SSDku do minimum.

  Jednak technologia idzie do przodu i powstają coraz bardziej pojemne i coraz bardziej zaawansowane technologicznie konstrukcje, co daje dużo większą żywotność takich dysków. Także nie pisz bzdur, że dyski SSD z założenia są nieopłacalne.

  Oczywiście trzeba również wspomnieć o dyskach SSD umieszczonych w laptopach. Tam nie da się zamontować dwóch dysków (no chyba że ktoś na stałe podepnie dysk zewnętrzny), przez co nie da się ograniczyć ilości operacji zapisu na takim dysku. Jedak nie oszukujmy się, żywotność dzisiejszych laptopów jest na tyle niska (strzelam 3-5 lat), że trzeba być naprawdę geniuszem aby (w czasie żywotności laptopa) wykorzystać w 100% ilość cykli zapisu obecnych dysków SSD.

  43

 • AMD wchodzi na rynek SSD – premiera modeli Radeon R7

  Ocena komentarza: 24
  AMD się rozkręca. I za taką postawę warto pochwalić. Zamiast wydawać miliony "zielonych" na walkę z Intelem, lepiej poszukać nowych rynków sprzedaży. Wszak marka Radeon jest bardzo dobrze rozpoznawalna.

  43

 • Gigabyte X99-UD7 WIFI: topowa płyta pod procesory Intel Haswell-E

  Ocena komentarza: 6
  Płyta fajna ale jaz zwykle pod procki które mnie osobiście kompletnie nie interesują.

  Swoją drogą ciekawe ile się takich "topowych" płyt sprzeda gdy konsumenci odkryją jak duży bubel Intel ukrył w swoich najmłodszych dzieciach - Haswellach.

  O porażce Intela już było na benchmarku - http://www.benchmark.pl/aktualnosci/problem-instrukcje-tsx-procesor-intel-haswell-e-ep-broadwell-y.html

  2

 • Intel ujawnia informacje o procesorach Broadwell

  Ocena komentarza: 4
  Fajny artykuł tylko zastanawia mnie jedna rzecz.

  Dlaczego autor tego artykułu ani słowem nie wspomniał o tym że Intel dał ciała i wyłącza we wszystkich procesorach Haswell i Broadwell funkcje TSX?

  Czyżby kolejny sponsorowany artykuł?

  23

 • MSI planuje czarno-białą płytę Z97 SLI Krait Edition

  Ocena komentarza: 0
  A kiedy wersja pod procesory AMD?

  19

 • IBM prezentuje chip nowej generacji naśladujący działanie ludzkiego mózgu

  Ocena komentarza: 12
  Szkoda że IBM wycofał się w latach 90tych z batalii o rynek procesorów x86. Gdyby dziś zamiast monopolistycznego Intela oraz próbującego gonić go AMD, procesory produkowali jeszcze IBM oraz VIA, to dzisiejsze procesory nie dość że byłyby dużo wydajniejsze ale zdecydowanie tańsze. Wystarczy tylko zerknąć na rynek procesorów mobilnych (gdzie mamy kilkunastu producentów procesorów ARM), aby przekonać się jak konkurencyjność potrafi wpłynąć na rozwój technologiczny.

  45

 • ASUS Crossblade Ranger: płyta pod Kaveri dla graczy i overclockerów

  Ocena komentarza: 8
  Na Asusa jednak można liczyć. Bardzo cieszy fakt, iż segment płyt gamingowych nie należy w 100% do Intela.

  30

 • ASRock H97M Anniversary: tania płyta pod Intel Pentium G3258

  Ocena komentarza: 6
  To ma być "TANIA" płyta?????
  Ludzikom od Intela już tak się w głowach pop.....o, że najwidoczniej sprzedawać coś poniżej 100 dolców to dla nich wstyd i hańba. Nie ma to jak monopol monopolisty.


  Za to płyty pod procki AMD nie dość że lepiej wyposażone to o niebo tańsze. Pierwszy lepszy przykład z rządu:

  MSI A78M-E45
  (od 180zł na skąpcu)

  Gniazdo procesora:FM2/FM2+
  Taktowanie pamięci: 2133/1866/1600/1333 MHz
  Maksymalna ilość pamięci: 64 GB
  złącza dla dysków i napędów: 6x SATA 6 Gb/s
  Karta dźwiękowa: 7.1
  4 x USB 3.0, 2 x USB 2.0
  Radiator na sekcji zasilania

  18

 • ASUS A88X Gamer: tańsza płyta pod AMD Kaveri dla graczy

  Ocena komentarza: 6
  Na zdominowanym przez Intela rynku, zawsze cieszy kolejny rodzynek dla układów AMD. Osobiście cieszę się że Asus nie sprzedał się totalnie Intelowi, i nadal wspiera AMDowe APU.

  18

 • Oficjalne stanowisko studia Crytek w sprawie doniesień o jego dużych kłopotach

  Ocena komentarza: 2
  Thermaltake Frio Advanced

  Internet, Muzyka, Filmy - ok 40 stopni
  Gry - 50 - 55 stopni

  59

 • Oficjalne stanowisko studia Crytek w sprawie doniesień o jego dużych kłopotach

  Ocena komentarza: -7
  72 stopnie Celsjusza??????? Buhahahahahahahahahahahahahahaaaaaa
  Żartujesz sobie oczywiście? Mam nadzieję że tak, bo jeśli to normalna temperatura procesorów Intela podczas grania, to jestem ciekawy jakie masz rachunki za prąd. Teraz wychodzi na jaw jaki to Intel jest energooszczędny.
  Buhahahahahahahahahaha. Ssory nie mogę cię powstrzymać od śmiechu.

  Osobiście posiadam AMD Visherkę FX-8320 podkręconym z 3,5 GHz do 4,5 GHz. Procek chłodzony bardzo wydajnym coolerem Termaltake. W pokoju popołudniu mam ponad 30 stopni, i jak dotąd nawet podczas wielogodzinnego grania procek nie rozgrzał się powyżej 55 stopni. Nawet Radeon 7870 z autorskim chłodzenie Gigabyta (trzy wydajne wentyle) radzi sobie z wysokimi temperaturami w pokoju.

  Także gratuluje raz jeszcze wybory Intelowskiego wydajnego, energooszczędnego układu grzejącego się jak żelazko. :-)

  59

 • ZAiKS nadal chce opodatkować smartfony i tablety - i mówi dlaczego

  Ocena komentarza: 5
  Jak złodziejom z ZAiKSu tak źle w Polsce to niech się wyniosą do Francji, gdzie (jak widać na zaprezentowanych slajdach) złodziejskie instytucje mają totalny raj, okradając obywateli z ciężko zarobionych pieniędzy.

  Jeśli MY zwykli obywatele nie zbierzemy się do kupy i nie zaczniemy walczyć z tym złodziejstwem to za kilkanaście lat będziemy musieli oddawać połowę naszej pensji dla pseudo instytucji takich jak ZAiKS.

  A prawda jest taka, że instytucje takie jak ZAiKS to przykrywka wytwórni fonograficznych do wyciągania jeszcze większej kasy od ludzi. Bo jaki procent z tych pseudo podatków dostają sami artyści?

  100

 • Watch_Dogs na zintegrowanej grafice Intela

  Ocena komentarza: 8
  Dlaczego szanowna redakcja nie zrobiła porównania badziewnych Intelowskich GMA do konkurencyjnych zintegrowanych Radeonów?
  Ludzie w polskiego oddziału Intela o to ładnie poprosili, czy może dobrze zapłacili za ten sponsorowany test?

  40

 • Spróbuj się nie zaśmiać widząc cenę zakrzywionego 105" 4K TV Samsung

  Ocena komentarza: 5
  Kupiłbym za tą kasę akcję AMD i czekał na odpowiedni moment aby z bardzo dużym zyskiem je sprzedać ;-) Bo Intel wiecznie na fali wznoszącej nie będzie.

  83

 • Odpicowane Oddworld na zwiastunie premierowym

  Ocena komentarza: 1
  Jak sobie tylko przypomnę zarwane nocki przed telewizorem (z pupą ;-) młócąc w "must have" lat 90tych (w tym oczywiście Oddworld), to aż się łezka w oku kręci. To były czasy...

  27

 • Nowy cel Mozilli: lżejsze zdjęcia na stronach bez utraty jakości

  Ocena komentarza: 5
  Po to powstał AdBlock Plus aby właśnie blokować reklamy w internecie.

  16

 • OnePlus One doczeka się aktualizacji do Androida L

  Ocena komentarza: 0
  Też mi argument. A na jakim poziomie są serwisy Szajsnunga czy LG (o Sony nawet nie wspomnę) w Polsce? A gdzie wymienieni producenci produkują swoje urządzenia? Oczywiście że w chinach.

  Sam posiadam od miesiąca chińczyka Xiaomi Red Rice z którego jest bardzo zadowolony. I zakup tego telefonu uzmysłowił mi, że nie ma co patrzeć na producentów modnych marek (którzy i tak robią totalnych frajerów ze swoich klientów, kilkakrotnie zawyżając ceny swoich flagowców), tylko trzeba szukać alternatyw o najlepszym możliwym stosunku ceny do wydajności.

  37

 • AMD A10-7800 - wydajny procesor Kaveri dla niepodkręcających

  Ocena komentarza: 4
  A za to "cudwony" Intel ma swoją ofertę wprost wzorcową.

  Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu internetowego, aby porównać (w danym przedziale cenowym) ilość oferowanych procesorów od AMD i Intela. AMD proponuje (dosłownie) kilka układów, zaś (monopolista) Intel - kilkanaście. A czym tak naprawdę różnią się te układy? Mikroskopijną różnicą w wydajności, czy poborze prądu?

  Więc tak naprawdę która oferta jest dużo bardziej skomplikowana dla przeciętnego Kowalskiego?

  17

 • Plants vs Zombies: Garden Warfare - testy wydajności Mantle vs DirectX

  Ocena komentarza: 8
  AMD FX-8350 - 630zł
  Intel Core i7-4960X - 3640zł

  Nie mam więcej pytań - wybieram AMD.

  63

 • AMD FirePro W8100: profesjonalna karta z obsługą 4 wyświetlaczy 4K

  Ocena komentarza: 0
  Kmycic - mnie jeszcze bardziej.

  27

 • Chiński smartfon sprzedawany w Polsce z… fabrycznie wbudowanym trojanem

  Ocena komentarza: 3
  Oj dzieciaku, dzieciaku nawet nie wiesz co ta telewizja i internet zrobiły z twoim mózgiem. Proponuje Ci, abyś wyłączył komputer, poszedł na dwór pograć w pikę z kolegami, a nie pisał bzdury.
  Myślisz że wymienieni przez Ciebie producenci taaaak bardzo dbają o swoich klientów, że oferują tylko i wyłącznie najlepsze podzespoły? A powiedz mi proszę, w jakim kraju produkowana jest cała elektronika? Jeśli nadal łudzisz się że jest inaczej to już Ci odpowiadam - CHINY. Jeśli nadal łudzisz się że markowe to najlepsze, to zapraszam do pierwszego lepszego serwisu Samsunga czy Sony. Tam pracownicy ledwo się wyrabiają z naprawami, tak jest ich dużo.

  Sam posiadam chińczyka - Xiaomi Red Rice i jestem z niego bardzo zadowolony. Raz że fabrycznie wyposażono go w (moim zdaniem) najlepszą na świecie wielojęzykową nakładkę (MIUI), to telefonik posiada wyświetlacz nie byle jaki bo wyprodukowany przez LG. Za telefon zapłaciłem niecałe 600zł i gdybym nawet miał go wysłać na gwarancję do Chin, to i tak warto było zainwestować w ten telefon. A na horyzoncie widać już telefony za 300-350$ od Amazona, czy OnePlus One o dużo lepszych parametrach niż ten Red Rice.

  Pokaż mi proszę Szajsunga, LG czy Sony za 600 zł, który będzie miał duży wyświetlacz (4,7"), cztery rdzenie, 1GB RAM, 2 kamerki (8 i 3 Mpx), oraz pojemną baterię, nie wspominając o nakładce systemowej nie obciążającej telefonu.

  61

 • MSI 970 Gaming: płyta pod AMD FX dla graczy

  Ocena komentarza: 6

  Mnie tylko zastanawia polityka Intela. Bo skoro monopolista jest pewny swej pozycji rynkowej, to dlaczego cały czas uniemożliwia AMD normalne funkcjonowanie na rynku IT, stosując swoje zagrywki monopolistyczne. Przecież jeśli urządzenia oparte na Intelu są dużo bardziej opłacalne od tych proponowanych przez AMD, to przeciętny klient nawet gdyby miał wybór miedzy AMD i Intelem to świadomie wybrał by urządzenie z niebieską naklejką. Czyżby Intel bał się że klienci mający wybór, częściej decydowaliby się na produkty oparte o układy AMD?

  61

 • MSI 970 Gaming: płyta pod AMD FX dla graczy

  Ocena komentarza: 7
  nie ma to jak opierać się o sponsorowane testy z portalu który utrzymują takie firmy jak Intel. Masz może jakiś bardziej obiektywne testy? np:

  http://www.youtube.com/watch?v=QbRc6Fb2u0A

  http://www.youtube.com/watch?v=rIVGwj1_Qno

  Moją intencją nie jest na siłę udowodnienie wyższości AMD nad Intelem, tylko pokazania że układy AMD wcale nie są gorsze od intelowskich i w wielu przypadkach wydajność jest zbliżona (porównywalna). Tylko to co mnie najbardziej wkurza to fakt. iż osoby które choć trochę znają się na rynku IT (głównie sprzedawcy) mają klapki na oczach (bardzo często sponsorowane przez Intela) i zamiast propagować konkurencyjność, oferują (a czasami wręcz wciskają) produkty głownie z niebieską naklejką. Przykładów można mnożyć bez końca: Media Markt, Saturn, Euro, Media Expert. Intel już podpadł Komisji Europejskiej za zagrywki monopolistyczne, i z tego co widzę na co dzień w sklepach, chyba szykuje się kolejna (mam ogromną nadzieje że tym razem dużo bardziej dotkliwa) kara.
  Nienawidzę monopolu na rynku, i bardzo mnie to boli że portale takie jak ten, zamiast promować konkurencyjność, za parę złotych tworzą testy ukierunkowane pod "sponsora". Tylko dlatego aby monopolista stał się większym monopolistą.

  Powiedz mi tak szczerze. Gdyby np. dziś rynek układów x86 (między AMD i Intelem) rozkładał się podobnie procentowo jak rynek układów GPU (AMD i nVidia) to miałbyś tak wysokie ceny I5 czy I7 jakie są obecnie na rynku?

  Pamiętaj że monopol zawsze hamował i hamuje innowacyjność.

  Zobacz jak wspaniale rozwija się rynek mobilny gdzie masz kilkunastu (jak nie kilkudziesięciu) producentów procesorów ARM.

  61

 • MSI 970 Gaming: płyta pod AMD FX dla graczy

  Ocena komentarza: 4
  sadys - w każdym przedziale cenowym????
  Udowodnij mi proszę że w każdym przedziale cenowym (już nie wspomnę o układach enerooszczędnych) Intel (jak to określiłeś) bije AMD wydajnością.

  Udowodnij mi proszę bo osobiście jestem Ci w stanie udowodnić i to w ilu przypadkach że AMD wcale gorsze od Intela nie jest. Oto dowody jak bardzo Intel wgryzł się w mentalność polskich (i nie tylko) konsumentów, którzy jak "grzeczne pieski" pozostają wierni monopoliście z Santa Clara:

  AMD-FX-8350 vs Intel Core I5-4460 (ok 650zł - źródło Skąpiec.pl)
  http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4460-vs-AMD-FX-8350

  AMD FX-8320 vs Intel Core I3-3250 (ok 500zł - źródło Skąpiec.pl)
  http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3250-vs-AMD-FX-8320

  AMD FX-6350 vs Intel Core I3-3220T (ok 430zł - źródło Skąpiec.pl)
  http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3220T-vs-AMD-FX-6350


  Nawet AMD-owe APU jest w stanie śmiało konkurować z intelowskimi układami:

  AMD-A10-6800K vs Intel-Core-i3-3220T (ok 430zł - źródło Skąpiec.pl)
  http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3220-vs-AMD-A10-6800K

  AMD-A8-6600K vs Intel Core I3-2120
  http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-2120-vs-AMD-A8-6600K


  61

 • MSI 970 Gaming: płyta pod AMD FX dla graczy

  Ocena komentarza: 10
  Martines - co twoim zdaniem znaczy odświeżyć?

  Robić tak samo jak Intel? Wypuszczać co pół roku "odświeżone" układy o wzroście wydajności 5-10 %?

  AMD idzie swoją drogą i bardzo dobrze. Ich APU docenili najwięksi gracze rynku konsol, a za chwile docenią też producenci urządzeń mobilnych - http://biznes.benchmark.pl/artykul/firma-amd-jako-jedyna-na-rynku-zaoferuje-komplementarna-platforme-arm-i-x86

  61

 • MSI 970 Gaming: płyta pod AMD FX dla graczy

  Ocena komentarza: 10
  Płyta zapowiada się bardzo smakowicie. Zobaczymy jaka będzie cena.

  61

 • Intel zapłaci 1 mld kary za nieuczciwą konkurencję - wyrok podtrzymany

  Ocena komentarza: 8
  W końcu ktoś się dorwał do dup..ka tego monopolisty. Miliard euro to drobne dla Intela, ale też (jakaś tam, ale zawsze) przestroga.

  Najsmutniejsze jest fakt, iż kilka lat po tej aferze i procesie sondowym, Intel cały czas prowadzi politykę monopolistyczną. Sam prowadzę sklep komputerowy i mając dostęp do wszystkich największych hurtowni komputerowych w tym kraju, na co dzień spotykam się z sytuacjami które dobitnie pokazują jak Intel bezczelnie i z premedytacją wciska sklepom swoje produkty. Codziennie ze swojej firmowej skrzynki wyrzucam masę spamu, w którym zdecydowana większość to MEGA PROMOCJE urządzeń opartych właśnie na Intelu. Ja osobiście mam to w czterech literach, gdyż handluje głównie urządzeniami opartymi na układach AMD, ale ilu przedsiębiorców prowadzących swoje sklepy komputerowe, pod naporem takich wypasionych promocji nie skuszą się na wybór właśnie Intela. A zwykły konsument komu ma zaufać jak nie sprzedawcy. Notorycznie słyszę od swoich klientów: "Panie ja się na tym nie z nam". Taką niewiedzę jawnie wykorzystują korporacje takie jak Intel.

  Przez monopolistyczną politykę Intela codziennie zmagam się też z sytuacją, tracenia masy czasu na szukanie np. ciekawych laptopów wyposażonych w układy APU od AMD, gdyż tych trzeba w Polsce szukać ze świecą. Znalezienie laptopa na układzie A10-5750M w polskiej hurtowni graniczy dziś z cudem, gdzie wystarczy przejrzeć zachodnie (niemieckie, holenderskie, francuskie czy angielskie) hurtownie czy portale aukcyjne aby przekonać jak bardzo Intel kontroluje polski rynek IT.

  CHORE !!!!

  I właśnie z tego powodu przenigdy nie zaproponuje swoim klientom rozwiązań opartych na monopoliście z Santa Clara (chyba że klient będzie wyjątkowo uparty ;-)

  34

 • Intel Core i7-4770K: procesor rekordowo przyspieszony do 7181 MHz

  Ocena komentarza: 4
  Już nie wiem kto jest większym ściemniaczem: Intel czy portale komputerowe które za parę "zielonych" napiszą co tylko zechcesz.

  Rekord kręcenia CPU (a nawet GPU) od dawna należy do AMD.
  Oto dowody:

  AMD FX-8150
  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-fx-8150-procesor-podkrecony-do-8709-mhz-nowy-rekord-potwierdzony.html

  AMD A10-6800K
  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-a10-6800k-procesor-richland-podkrecony-8-ghz-the-stilt-rekod.html

  34

 • Podkręcanie Intel Pentium G3258 możliwe na płytach MSI H97

  Ocena komentarza: 7
  Uwielbiam czytać komentarze pod artykułami dotyczącymi monopolisty z Santa Clara. Za każdym razem mam ubaw po pachy i to "za darmola" :-D

  Intelowcy cieszą "michy' że ich bożyszcze wydało odblokowanego schaboszczaka z możliwością dodatkowego podpieczenia - za którego (w porównaniu do konkurencji) jak zwykle trzeba extra dopłacić. Ale co to dla wiernych sympatyków "niebieskiej naklejki", ważne że to Intel. Wystarczyło nakleić odpowiednią naklejkę z dopiskiem - "Na 20lecie marki Pentium" i już naiwni konsumenci kupieni.

  Tak dla przypomnienia. Konkurencyjne układy CPU (a nawet APU) z literką K (w podobnym przedziale cenowym), od dawna mają możliwość podkręcania zegara. Ba. Swego czasu dało się nawet jednym klawiszem odblokować uśpione rdzenie. Osobiście udało mi się z czterordzeniowego Phenoma 960T zrobić sześciordzeniowca.

  Jak już wielokrotnie pisałem, nawet gdyby AMD wydało 2 razy wydajniejszy układ, to i tak Intel będzie się lepiej sprzedawał, gdyż jako monopolista ma więcej do powiedzenia.

  16

 • AMD A10-6800K Richland podkręcony do 8 GHz - do chłodzenia użyto ciekłego azotu

  Ocena komentarza: 1
  Rok później Intel chwali się podkręceniem swojego procesora do "magicznej" wartości 7 GHz ;-) I kto jest za kim?

  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-core-i7-4790k-procesor-devils-canyon-podkrecony-7-ghz.html

  12