Komentarze

 • OLED spintroniczny: nowa technologia i nadzieja na tańsze i jaśniejsze wyświetlacze organiczne

  Ocena komentarza: 0
  Niestety ogólnie biorąc OLED zużywa więcej energii na taką samą zwierzchność i intensywność świecenia co LCD opartych na LED diodach. Więc jeszcze technologia LCD będzie sporo czasu gościć. Dowolne testy przez używanie przeglądarki w urządzeniach mobilnych, gdzie mnóstwo jest białych elementów na ekranie, LCD przekroczy w czasie działania dowolny ekran OLED (o tych samych parametrach i przekątnej). Nikt nie zaprzecza, że OLED ma znacznie więcej do zaoferowania (posiadam Galaxy note i nigdy się nie przesiądę na urządzenia przenośne z LCD, o ile nie będzie wyboru całkiem) ale jeżeli weźmiemy pobór mocy to OLED świecąc cały czas na biało pożera więcej energii. Jedynie jest ekonomiczny używając mieszanych trybów, np. filmy, gry, mieszana grafika i obraz, ponieważ OLED pokazuje obraz dynamicznie, więc zużywa ogółem mniej prądu poprzez zalety tech technologii. Ale zauważyłem pewien mankament na demo urządzeniach z OLED u operatorów komórkowych. Piksele się wypalają, tak samo jak na technologii plazmowej. Po długim wyświetlaniu tych samych elementów, poswatają "upiorne plamy, mgiełki poprzednich obrazów".

  20

 • Twórcy Wiedźmina 2: gracze nie wiedzieli jak przechodzić grę, to nasza wina

  Ocena komentarza: 1
  Absolutnie nie zgadzam się i zaprzeczam. Oczywiście, że wiedziałem o konsekwencjach wyboru odpowiednich ścieżek, przecież tym się miał szczycić Wiedźmin 2. Gra jest świetna i bardzo dopracowana pod każdy względem. Jest klimat, jest grywalność, grę można przejść z innymi elementami wyboru, więc nie jest nudna, i dobrze się pamięta. Uwielbiam tą grę, jest znacznie więcej dopracowana niż jedynka i lepsza też. Oprócz jakichś drobnostek, mogę tylko gratulować wydawcy gry. I mogę powiedzieć jeszcze: CHCE WIĘCEJ!.

  43

 • Intel SSD 320, 330 i 520: wkrótce spore obniżki cen dysków SSD

  Ocena komentarza: 0
  Ostatnio nabyłem laptopa Smasung Chronos 7 serii. Posiada hybrydowy dysk 8GB SSD/1TB HDD. Bardzo fajny laptop, chociaż "drogawy" i nie wszystko cacy, ale ogólnie świetny sprzęt. Zaś hybrydowe rozwiązanie jest po prostu celujące, system jest na dysku SSD, i ładuje się bardzo szybko, tak samo błyskawicznie trwa hibernacja i przebudzenie. Właśnie to potrzebuję od SSD, zaś w innych zadaniach jest standardowo. Więc kto nie chce jeszcze pchać się całkowicie w SSD, warto naprawdę skorzystać z takiego hybrydowego wariantu o ile nie kosztuje kroci, zwł. sprawdza się laptopach, bo w stacjonarnym komputerze mi nie za bardzo zależy jak szybko "wstaje" system i jak jest wielce ekonomiczny.

  61

 • D-Link DAP-3690: wodoszczelny dwuzakresowy punkt dostępowy do zadań specjalnych

  Ocena komentarza: 2
  Bardzo, bardzo interesujący sprzęt. Ale brak danych podstawowych takich jak cena i dostępność.

  5

 • LG Optimus LTE 2: smartfon zapowiedziany oficjalnie - cena i specyfikacja robią wrażenie

  Ocena komentarza: -6
  Ufff tak samo napiszę kilka słów jako użytkownik Galaxy Note. Po pierwsze, wiedząc żarłoczność topowych produktów LG na energię, to sorry ale sobie odpuszczę 4 rdzenie. 2GB RAM dobre posunięcie, ale nie aż takie wymagane, 1GB jest w Note i żadnych problemów, używa się w końcu internetu tak samo jak w komputerze, bez obkrojeń i słów "albo". Fajny krok, ale takie naciągnięty. Przy tym LCD robi urządzenie znacznie cięższe i grubsze. Note jest bardzo cienki jak na swoje gabaryty, i bardzo lekki, przy tym świetnie trzyma bateria. Po moim iPhone'ie, Galaxy Note jest jak Nomad na pustyni, zawsze możesz liczyć na jego pracę w potrzebie i bardzo długo. Życzę nie pchać więcej rdzeni lub RAMU a znacznie zadbać o wydłużenie pracy sprzętu. I co, że będzie działa najszybciej, kiedy wyczerpie się w parę godzin używania. To nienormalne.

  38

 • Telewizja DVB-T: błąd Wiadomości w sprawie odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

  Ocena komentarza: -6
  Jest prawda taka, że potrzebna jest dobra antena, zwykłe anteny bez wzmacniaczy cienko pracują nawet w centrum miasta. Więc oczywiście bardzo drogich urządzeń nie ma potrzeby nabycia, ale jeżeli ludzie uważają że będą oglądać cyfrówkę na zwykłym drucie jak analogówka, to czeka ich niesmaczne rozczarowanie. Niestety, DVB-T potrzebuje dobrej anteny z wzmacniaczem, i czym dalej od nadajnika, tym lepszy musi być sprzęt. Oczywiście bez przesady.

  56

 • Galaxy S3: dlaczego smartfon Samsunga ma panel Super AMOLED zamiast wersji Plus?

  Ocena komentarza: 0
  Boże tyle jadu o nic, używam Galaxy Note z AMOLED HD i absolutnie nie odczuwam żadnego dyskomfortu. AMOLED jest bardzo dobrą technologią, mój monitorek nie ma może idealnej jednolitości świecenia jak LCD, ale wszystko inne jest po prostu niesamowite. najciekawiej, że na najniższej jasności, panel AMOLED odwzorowuje bardzo dobrze kolory. Są zawsze żywe, i bardzo dobre. AMOLED jest świetną technologią, dziękuję Samsungowi że ją rozwija i nawet pakuje w jakieś fajniejsze urządzenia za psie pieniądze. Nowy Galaxy Note można kupić już za mniej niż 1500zł, a jest bardzo mocną jednostką i największym komercyjnie dostępnym ekranem AMOLED i podziałkę ma dużą też.

  19

 • Diablo 3: darmowa gra przez cały weekend dla każdego

  Ocena komentarza: 0
  Całkowicie popieram, napisał wrażenia na battle.net i opieprzają mnie aż się kurzy, że jak śmiem pisać opinię o grze, kiedy jest beta i jeszcze taka, której chyba gorszej nie przypominam z z wględu problemów połączenia. Ogólnie, podtrzymuję opinię, Diablo I, Diablo II są wdł. mnie znacznie ciekawszymi tytułami, nawet dzisiaj.

  227

 • Diablo 3: darmowa gra przez cały weekend dla każdego

  Ocena komentarza: 0
  No cóż mogę powiedzieć po kilku godzinach grania. Oczywiście rozpieprza mnie to ciągłe rozłączanie z serwerem i wyrzucanie z gry, jeżeli mają tak wyglądać zabawy w przeszłości bez internetu ani rusz, bo do tego dąży cały przemysł gier, to ja bardzo podziękuję za takie molestowanie psychiczne. Gra ma naprawdę niewielkie wymagania, gram prawie na max ustawieniach przy HD rozdzielczości, na komputerze z 2008 roku, który kosztował mnie mniej niż 2500zł. Efekty specjalne, dźwięk, cukierkowość i wyjątkowość? Niespecjalnie takowe zauważyłem. Nie wiem, nie ma tajemniczości jak Diablo 2, i w ogóle nie ten klimat co poprzednia cześć. Wrażenia bardzo średnie, dałbym tej grze 6 punktów z 10. Chociaż bardzo lubię gry RPG, znacznie mnie więcej kręcą ostatnie produkcje innych firm, niż to to. Bez wodotrysków, takiego poziomu rozgrywkę mogli wprowadzić jeszcze w 2006 roku, może było by na temacie, teraz zaś jakoś jakoś nie widzę wydanie na to >200zł. Sorry, ale za te pieniądze chcę czegoś więcej Wooow.

  227

 • Diablo 3: darmowa gra przez cały weekend dla każdego

  Ocena komentarza: 0
  Uff gram, gram. Ale mam takie dejavu pykając w to, że po prostu aż szlak trafia. Wszystkim mi przypomina grę na iPhon'a Dungeon Hunter 2. Boże, pomyślałbym, że tworzyła to jedna i ta sama osoba. Oczywiście są różnice, ale jak podobieństwo klimatu, postaci, historii i w ogóle wszystkiego zadziwia. No i oczywiście serwery nie wyrabiają tego, też mem problemy z ciągłym graniem. Sami sobie winni mogli by wersję jednoosobową nie robić zależną aż tak od battlenet. Ale cóż, próbuję pykać dalej, zobaczymy co się da, puki co nie wciąga nawet jak wyżej upominana gra, która po prostu jest świetnie przemyślana.

  227

 • CD Projekt znów jest wydawcą gier Blizzarda

  Ocena komentarza: 0
  Cóż, ja kupiłem wersje online rosyjską, za bodajże 60zł w dzień wydania. Tyla lat czekałem na kontynuację, nawet do bety SCII się załapałem, ale kiedy wyszło, że będzie kosztować na dzień dobry ponad 150 zyla, no to sorry, jakoś mnie zapał minął. A Rosjanie i jeszcze kilka państw, dostali opcje wersje tańsze, limit na 3 miesiące za ~60pln, więc skorzystałem i nie żałuję, dobrze się nabawiłem, i później pół roku nie przypominałem o tej grze w cale, chociaż SC jedynkę czasami popykam dla odmiany. Zaś o ile wiem, be pierwszej części nie zagrasz w drugą. Co jest też bardzo ciekawym obciachem, nie mam poprzedniej gry nie ma kontynuacji. Trochę drogo to kosztuje, przecież sprzęt kupujesz za sporą kasę, a tu gra kosztująca znowu ponad 150zł. A granie tej gry na PS3, lub Xbox360 to jakość sobie bardzo średnio wyobrażam. Niestety nie jest to gra konsolowa, chociaż łatwa do adaptacji. Jeżeli będzie możliwość znowu kupię wersję rosyjską, bo wiadomo że taniej.

  86

 • Ubuntu 11.04 - darmowy i funkcjonalny system operacyjny

  Ocena komentarza: 0
  Tyle ludzie opisują problemów z Ubuntu, kiedy ja się zastanawiam dla czego nie miałem żadnego jeszcze od wersji 9. Nie wiem, nie męczyłem się ani z kodekami, ani z flashplayer, jedyny większy problem był zainstalowanie sterowników dla drukarki. Mam lub zarządzam kilkanaście komputerów z Ubuntu. Są stare rupiecie z 2003 roku i najnowsze, żadnych problemów. Chodzi jak strzała, zero zwisów zero problemów, do żadnego nie szukałem specjalnie żadnych sterowników, jedynie do grafy ATI doinstalowałem z menu. Dla mnie Ubuntu w ogóle jest dobrze wizualnie oprawiony i dosyć intuicyjny. Łatwo znaleźć potrzebny program nawet laikowi. Jedyna wada systemu jego mała popularność i brak wsparcia od producentów urządzeń i poważnych komercyjnych programów. Możliwie nie ma wszystkiego w j. polskim, ale jakoś prawie nikt nie męczy się z tym problemem z mojego otoczenia, każdy zna przynajmniej podstawowo j. angielski w razie czego po prostu telefonują. Nie mówię że system sam miód i cukierek, ale ma potencjał i jest to dobrze rozwinięty system.

  115

 • Ubuntu 11.04 - darmowy i funkcjonalny system operacyjny

  Ocena komentarza: 0
  Niestety nie zawsze możesz zrobić to co uważasz za stosowne. Na ograniczenia administracyjne, bardzo krzywo spoglądała osoba nadzorująca, więc pomysł dobry i bardzo wyręczający, ale niestety niewykonalny. Przewrócenie po restarcie, też nie dostałem pozwolenia bo nie, i tak na prawdę już wolałem poświecić 30 min na załadowania kopii i skonfigurowania kilku rzeczy. Niestety tak samo uczniowie też nie są kompletni idioci, fizycznie mają dostęp do PC i możesz ile chcesz zabezpieczać próbują wszystko na swój sposób. Po drugie komputer służy tylko prawie do przeglądania WWW, na multimedia, kopiowania zapisywania treści na DVD, edukacji dla nauczycieli, i różnych drobnostek. Różnie z tym walczyliśmy ale jednak poskutkowało zainstalowanie Ubuntu. Po edukacji nauczycieli byłem w ciągu całego roku tylko jeden raz! Miałem dodać kilka programów których sobie życzyli, i postawienie dysku na 1TB do magazynowania danych. Do tych czas żadnych skarg, żadnych problemów. Uczniowie nie mają chęci kombinowania przy Ubuntu, a nauczycielom już na tym nie zależy, bo i tak nie będzie to działo. A jak dobie coś życzy osobistego, są netbook'i mogą sobie takie mieć i robić co dusza zapragnie.

  115

 • Ubuntu 11.04 - darmowy i funkcjonalny system operacyjny

  Ocena komentarza: 0
  Ubuntu mimo swoich wad, jest naprawdę dopracowany system. Mało awaryjnym i bardzo stabilny. Używam od wersji 9, zainstalowałem go na kilka komputerach w szkole i teraz mam święty spokój od wielu lat, sam się dobrze aktualizuje, ma wszystkie narzędzie do pracy na każdy dzień i w końcu spokój z tymi cholernymi programami uczniów i idiotów nauczycieli, co bez końca muszą pchać coś "ślistaśniego" od siebie. Do tego czasu windows sypał się co 2-3 miesiące. 1000 razy mówiono o tym żeby nie pieprzyć system bo jest to własność społeczna. Ale niestety brak rozumienia. Zaś po Ubuntu wszystko działa stabilnie i bez pretensji. W prawdzie potrzebne było szkolenie dla osób nierozgarniętych ale bardzo się opłaciło! Oczywiście problem, że nie wszystko do Ubuntu jest, ale teraz jak kupujemy nowy sprzęt, zawsze badamy czy będzie dobrze dział na Linuksie. Ale teraz coraz mniej z tym problemów, ponieważ urządzenia stają się co raz mniej zależne od komputera więc nie ma już takich oporów. Zaś Ubuntu 11 używam od ponad miesiąca, zainstalowałem po trzecim już rozsypaniu się Visty na moim laptopie, i mam już jej tak głęboko po dziurki w nosie, że już wolę byle co innego aniżeli to badziejstwo, co strasznie spowalnia dobry nowoczesny laptop. DO Ubuntu nie mam żadnych zastrzeżeń, żadnego żmudnego instalowania, wszystko działa! Jedynie nie pracuje mi wielodotykowość pada od myszki, a tak miodzio. Nie służy mi do pracy, więc sprawdza się w 100% jako zamiana paskudnej Visty. Polecam Ubuntu!

  115

 • iPhone 5 dopiero we wrześniu

  Ocena komentarza: 0
  Ochh.... jacy ludzie egoistyczni. Niedobre bo niedobre. Posiadam iPhona 4, przed tym miałem wiele lat iPod'a. Są to bardzo zbliżone urządzenia pod względem funkcjonalności. iPod 4'ej generacji, zaciera tą granicę jeszcze więcej. Więc wracając do iPhona, lubię Apple za to, że mają bardzo dobrze wszystko organizowane, dużo programów, uaktualnienia, dodatki itp. itd. Sam iPhone ma dużo wad jako urządzenie do telefonowania (muszę przyznać, że mój wiekowy K850i pod tym względem jest o niebo lepszy), ale programowa użyteczność jest po prostu znakomita. Nie ma takich rzeczy jak z Androidem, że kupisz telefon, a za pół roku nie dostaniesz aktualizacji, a z czym wiąże się brak nowych programów, ponieważ nie masz szans dostać nowszego Androida od producenta, który ma cię w d*pie. Więc powiem, krótko: jako gadżet i przenośny komputer iPhone jest świetny, lecz jako telefon jest prawie do niczego. Jest to raczej komputer z funkcją telefonu, nie zaś telefon z funkcją komputera. Niektóre, nielogiczne rozwiązania mnie strasznie irytują, przy tym jest jedna BARDZO duża wada oprócz zalet iPhona: wysiada po prostu błyskawicznie! 1' generacji iPod'a ładowałem co 2-3 dni używając spontanicznie. Zaś iPhone pod takim samym obciążeniem wytrzymuje max. 18-24h. Jeżeli nie znajdę sposobu tego zmienić (a niby wszystkie wodotryski powyłączałem lub zablokowałem) to wolę to sprzedać, kupić kilka iPod'ów i normalny nowoczesny telefon innego producenta.

  23

 • Intel: my też wesprzemy USB 3.0

  Ocena komentarza: 0
  Intel Thunderbolt z założenia ma bardzo poważną wadę, nie posiada funkcji zasilania urządzenia. Wersję którą promuje Intel jest na kablach miedzianych (z założenia ma być na kablu optycznym) i jednak też nie ma opcji zasilania urządzenia. Kabel optyczny ma sporo wad i ograniczeń jak: łatwo go można połamać/uszkodzić, ma ograniczoną elastyczność, jest droższy w produkcji. Intel próbuje tak na prawdę wcisnąć go na siłę. USB 3.0 powinno być na dzień dobry już od 2006-2007 roku. Między USB 1.1 i USB 2.0 przeszło zaledwie kilka lat, w 2002 roku był w każdym PC. A tutaj mamy prawie 2012 rok, a urządzeń na USB 3.0 jak kot napłakał, nie mówiąc, że posiada go tylko mniej 1% komputerów na świecie. Producenci tylko niewielką cześć PC wypuszczają z nowym USB 3.0, za co odpowiedzialny jest wprost INTEL z swoją idiotyczną polityką! USB posiada sporo wad, ale jest bardzo praktyczny i wróżę mu jeszcze co najmniej długich 10 lat życia. Fajnie, że jest wstecznie zgodny, właśnie tak powinno być, najczęściej urządzenia elektroniczne służą przynajmniej 3-5 lat więc jest możliwość użycia ich w nowych urządzeniach. Jakby swoje istnienie thunderbird nie skończył podobnie jak FireWire. Też był szybszy, doskonalszy, nawet zasilał urządzenia do 500 mAh, a jednak nie był praktyczny więc drogi, i zakończył żywot na rynku konsumenckim po zniknięciu kamer na kasety DV.

  18

 • Intel: my też wesprzemy USB 3.0

  Ocena komentarza: 0

  18

 • Intel: my też wesprzemy USB 3.0

  Ocena komentarza: 0
  Intel Thunderbolt z założenia ma bardzo poważną wadę, nie posiada funkcji zasilania urządzenia. Wersję którą promuje Intel jest na kablach miedzianych (z założenia ma być na kablu optycznym) i jednak też nie ma opcji zasilania urządzenia. Kabel optyczny ma sporo wad i ograniczeń jak: łatwo go można połamać/uszkodzić, ma ograniczoną elastyczność, jest droższy w produkcji. Intel próbuje tak na prawdę wcisnąć go na siłę. USB 3.0 powinno być na dzień dobry już od 2006-2007 roku. Między USB 1.1 i USB 2.0 przeszło zaledwie kilka lat, w 2002 roku był w każdym PC. A tutaj mamy prawie 2012 rok, a urządzeń na USB 3.0 jak kot napłakał, nie mówiąc, że posiada go tylko

  18

 • Cinema 3D - niemęczące 3D od LG - relacja

  Ocena komentarza: 0
  Monitory "3D" z podobną technologią, już są od ponad kilku lat i kosztują tylko 30-40% drożej niż takie same monitory bez podobnej opcji. Jedyną wadą takiego rozwiązania było: 3D wspierana tylko przez karty nVidia, rozdzielczość jest niższa i jednak długie używanie tego wynalazku może męczyć. Ale to była technologia pasywna, nie mówiąc o technologii aktywnej promowanej przez nVidia z spec. okularami zaś nie potrzebującej specjalnego monitora. Pasywna technologia wdł. mnie jest znacznie lepsza. Znika wiele wad, które doskwierają ludziom używając aktywnych okularów. Japończycy w przeszłym roku pokazali dobrze dopracowaną technologię "3D" do oglądania bez używania okularów i możliwością oglądania obrazu 3D pod dużymi kontami. Jest znacznie więcej zaawansowana od tej prezentowanej przez LG, ale już dostępna komercyjnie .... prawda za dużą pieniądze. Na temat konwersacji "na locie" materiał 2D z 3D ma już dawno Samsung, i wdł. osób testujących sprawdza się bardzo dobrze. Cena tylko dosyć wysoka, ponieważ nie ma tam jakichś zaawansowanych technologii, wszystko prawie to samo oprócz kilku szczegółów

  35

 • Rosja chce zablokować Gmail, Hotmail i Skype

  Ocena komentarza: 0
  Trochę omylnie opisany temat, ponieważ z źródeł powiedzmy "oryginalnych" po prostu był podjęty temat, o niemożliwości inwigilacji w takie programy, tak aby było możliwość przejęcia informacji. Jednak jak sam Putin powiedział, że jest to problem, ale mało prawdopodobne, aby doszło do odcięcia lub zablokowanie wymienionych usług, ponieważ sam się przyznał, że nie ma sposobu na pełną kontrolę podobnych środków komunikacji. Ludzie znajdą sposób na ominięcie tych blokad i oprócz namieszania nie dostaną tej kontroli o jaką im się marzy. Jest tylko jedna możliwość, odcięcia sieci i powstrzymanie kontaktu z światem. Wątpię aby w "demokratycznej" Rosji, na jaką władza tak krzykliwie woła takie zachowanie miało miejsce. Chociaż kto tam wie, rząd USA też nie jest święty, po prostu lepiej ukrywa "trupy". A jest tak samo "wolny" jak każda Rosja.

  21

 • Graliśmy w Wiedźmina 2!

  Ocena komentarza: 0
  Nie mogę się doczekać tego tytułu, czekałem na Wiedźmina I chyba z 5 lat, odwiedzałam stronę twórców co ileś miesięcy, i gra ciągle była w powijakach, nikt nie wiedział na pewno czy będzie ukończona na 100%, ale jednak chwała Bogowi tak się stało, i mimo tego, że nie lubię RPG zbytnio, to Wiedźmina przechodziłem kilkakrotnie, z różnymi wątkami. Właśnie mnie to kręciło, że mogę zrobić 1000 rzeczy po za liniowością fabuły. Złożyłem sobie wtedy komputer pod Crysis, tak aby w miarę dobrze ciągnął na max detalach, więc z grą Wiedźmina nie było problemów na monitorze 16:10 przy wysokiej rozdzielczości, gra wyglądała już w jedynce całkiem dobrze, chociaż wiadomo że silnik był sporo za stary na czas wyjścia gry. A teraz kontynuacja z większą miodnością rozwijania fabuły i różnymi wątkami itp.. Ktoś powie, dlaczego nie zagra się w jakąś grę on-line RPG?, ale powiem, że nie mam czasu na siedzenie przy PC non stop, a w tej grze mogę podziwiać świat Geralta podejściami, i ciągle badać jakieś wątki bez pośpiechu i nerwów czerpiąc z tego niesamowitą frajdę. Więc wracając do tematu, bardzo czekam na ten tytuł, niestety Crysis II mnie rozczarował pod względem nieliniowości i oprawy graficznej. Jest to fajna gra, ale nie ma tego co ja lubię, i nie nawiązuje do I części praktycznie niczym. Więc teraz Wiedźmin II jest na pierwszej kolejce kupna, zaś na drugim miejscu jest tytuł: Portal II..... miodzio mmmmm..... żal, że czasu mam tak mało........

  34

 • iiyama: 24-calowy monitor z matrycą VA

  Ocena komentarza: 0
  Posiadam już spory kawał czasu monitor Lenovo ThinkVision L220x na matrycy S-PVA, i nie wiem, co był robił jak by się coś stało mu, tak się cieszę tym nabytkiem, że chciałem mieć drugi taki monitor, ale niestety nawet używany jest bardzo ciężko dostać. Matryca S-PVA tak wyróżnia jakością i kątami od zwykłych więcej popularnych konstrukcji paneli LCD, że nie można tego opisać. Różnica jest kosmiczna. Także posiadam monitor na matrycy S-ISP i jednak w porównaniu z S-PVA, kolorki fajne ale kąty a zwł. czerń bardzo tak sobie. S-IPS prezentuje się lepiej niż TN bez dyskusji, ale ma swoje małe ale. Ogólnie nie rozumiem dla czego tak mało monitorów na matrycach S-PVA lub MVA jest dzisiaj na rynku. Mój monitor wiekowy prawda, ma tylko 6ms reakcji GtG, ale zauważalnego smużenia prawie brak (bez problemu przetrawi CS'a itp.), ma świetną jakość obrazu i dobre kąty widzenia (niemal idealne). Mój nowy 22" nabytek kosztował mnie w 2008 r. zaledwie 1350zł. Cena nie kosmos, zaś w porównaniu z TN po prostu miażdży jakością obrazu. Ale cóż, jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi na pewno o kasę. Przynajmniej S-IPS jest popularniejsze, ponieważ po moim Lenovo, piszę na moim laptopie tą wiadomość, ma TN 15" i chcę go wyrzucić, jakość obrazu jest błeeee....., bez końca walczę o odchylanie monitora, żeby obraz pasował bez zniekształceń. Czuję wielki dyskomfort, ale cóż, niestety nie ma z czego zbytnio wybierać. :(

  15

 • Kingston pokazał co daje dobra pamięć - relacja

  Ocena komentarza: 0
  Interesująca relacja. Na temat laptopa, jest to laptop MSI serii X300. Są bardzo lekkie i cienkie, ale wydajne, chociaż nie dokońca przemyślane konstrukcyjnie.

  20

 • Komputerowe nagrywarki dla płyt 128 GB

  Ocena komentarza: 0
  Niestety, ta technologia się nie przyjmie. Zbyt ciężko poprawnie nagrać płytę. Już przy 2 warstwach są wielkie szanse zahaczyć o mikropył, i masz "dziurę" w zapisie, jest to znacznie odczuwane, podczas nagrywania DVD DL, które nie ma tak gęstego "upakowania" jak BD, już nawet nie wspominając o 4 warstwach!, kiedy dowolny paproch może zaszkodzić zapisowi i zepsuć tak drogie płyty BD. Z strony multimedialnej, wszystko jest OK, ale z strony nośników informacji, niestety nie ta epoka. Przyszłość już dawano za pamięciami stałym takimi jak NAND FLASH. Oferują szybki transfer, bardzo dobrą odporność na różne czynniki, są bardzo małe i tanieją z każdym miesiącem. Oprócz ceny, która już nie przekracza za 4GB-20zł nie najgorszej jakości pamięci NAND Flash - nie mają żadnych poważnych wad, wszystko zmierza dalej w tym kierunku, są szybsze, pojemniejsze i więcej odporne. Wróżę płytom DVD jeszcze przynajmniej 10 lat zdrowego życia na rynku, puki nie wymyślą zapis optyczny, który jest szybszy, odporny i znacznie pojemny. Może być to zapis technologii 3D lu holograficznej, ale pewnie wymyślą jakieś odpowiedniki pamięci o zamkniętych konstrukcjach, których żywotność będzie przekraczać co najmniej 5-10 lat.

  24

 • Epson SX425W - radzi sobie ze wszystkim

  Ocena komentarza: 0
  A to dziwnie się składa, że najpierw redakcja Benchmark.pl wysyła Epson SX425W do mnie do przetestowania, a teraz mówi że nie mam podstaw do krytykowania. Przecież zmierzyłem te czasu absolutnie dokładnie co do sekundy, a zaś jakość zdjęć, no cóż pozwala życzyć znacznie więcej, zwł. od sprzętu, który jest produktem 2010 roku. a nie zaś 2001. Zrozumiałem o co chodzi z tym testem, i nie do końca rzetelną i bezstronną recenzją lub testem jak kto woli, ponieważ praktycznie po opublikowaniu tej recenzji zobaczyłem reklamę Epson na stronie tytułowej Benchmark.pl no i jeszcze promującą właśnie ten model. Nie chcę być chamski, ale A) jakość fotograficzna, jest jakością fotograficzną a nie pseudo coś tam podobnego, B)czasy wykonywania zadań dla urządzenia są podane nieprawdziwe, jak i w skanowaniu tak i w drukowaniu. Ale nie zmienia to mojego zdania, że test jest przeprowadzony dobrze i napisany ciekawie, ale nie daje to usprawiedliwienia pisania kompletnych bzdur, tylko dla usprawiedliwienia zysków. Czyta benchmark.pl wiele osób, chcą dokładnie poznać i ukształtować opinię co jest dobre a co nie, nie zaś zawieść się kompletnie na polskich portalach i czasopismach, ponieważ nie piszą w nich krytycznie w obawie o kasę. Niestety, ułożyła mi się taka opinia, bardzo mi przykro.

  33

 • Epson SX425W - radzi sobie ze wszystkim

  Ocena komentarza: 0
  Niestety, jeżeli wychodzi z tego artykułu że drukarka oferuje jakość fotograficzną z fotolabu, to gratuluję takiego założenia. Jakość zdjęć jest co najmniej średnia, i nie zmienia tego faktu nawet ustawiając najlepsze tryby jakości. Urządzenie jest niezłe, ponieważ tanie i pozwala na używanie sieci WiFi. Ale po za tym, jest bardzo powolne w wydruku, jakość wydruku jest bardzo przeciętna w porównaniu z konkurencją zaś jeżeli chodzi o zdjęcia to naprawdę polecałbym kupienie innego sprzętu, ponieważ drukarka drukuje takim ziarnem, że 10'letnie HP'ki potrafią drukowa znacznie lepiej i co najważniejsze SZYBCIEJ!. A ogólnie test całkiem dobry i przemyślany, niestety podane czasy wykonywania poszczególnych operacji w artykule SĄ NIEWIARYGODNE I ODBIEGAJĄ OD RZECZYWISTOŚCI!

  33

 • StarCraft II: Wings of Liberty - graliśmy

  Ocena komentarza: 0
  Ściągam jeszcze instalator, potrwa to jeszcze z 10-15h, ale wątpię, czy będzie tam wybór języka. Jutro napiszę, jeżeli tak interesuje ten temat.

  139

 • StarCraft II: Wings of Liberty - graliśmy

  Ocena komentarza: 0
  Pójdzie spoko, ale nie na rozdzielczościach HD

  139

 • StarCraft II: Wings of Liberty - graliśmy

  Ocena komentarza: 0
  No cóż trudno, nabyłem właśnie klucz za 499 rubli, coś z ~11€ za wersję rosyjską ( wersja za tą kwotę ma tylko 120 dni gry na battlenet, dodatkowy czas to kupno abonamentu lub dopłata za klucz wieczysty), czyli cena jak najbardziej do zaakceptowania, że by sprawić sobie frajdę. Rosjanie mają fajnie i nie zamierzam sobie odmówić grania w moją ulubioną grę, wprawdzie beta mi nie przyszła do gustu, ale chyba dla tego, że chciałem grać jak w singla, przebadać całe jednostki, złapać smaczek gry bez pośpiechu i rzeźni od samego początku zabawy. Oczywiście z oferty może skorzystać każdy..., każdy kto zna rosyjski chociaż na poziomie zaawansowanym, ponieważ inaczej kupna tej wersji nie ma sensu, rosyjski nie angielski, niby dużo słów podobnych, ale cyrylica robi wieeelką różnicę. ;) Przyznam, że najpierw chciałem ją ściągnąć z sieci bo przyznam, że 200 zł na grę zbyt wielka kwota jak na moją głowę, ale czekałem na drugą serię tak długo, nie chciałbym rezygnować lub odkładać kupna gry. Ale dzięki Bogu przypomniałem sobie, że w Benchmark pisano o tanią wersję dla Rosji, aby zachęcić do kupna, nie zaś "piracenia". I się sprawdziło, ja grę nabyłem za przyzwoitą cenę jak na moją kieszeń, jestem szczęśliwy, a producent dostał za to kasę i też ma się dobrze.

  139