Avatar użytkownika Katarzyna Cichocka

Katarzyna Cichocka

data dołączenia:

Moje komentarze (16)

  • Avatar użytkownika neytiri
   neytiri
   Heheh tak źle i tak niedobrze, jak nie ma w co grać i sezon ogórkowy, to człowiek marudzi, że nudno, a teraz jak jest klęska urodzaju, ja się zastanawiam jak mój portfel to wytrzyma ;).
   • Avatar użytkownika neytiri
    neytiri
    Trudno, żebym trzymała się czyjegoś innego zdania niż własnego, powiedziałabym nawet, że to chyba oczywiste.

    Tak się akurat składania Panie Grzegorzu, że ja też zajmuje się dziennikarstwem, ba, nawet je studiuje i jestem dość wyczulona na taki sposób retoryki, gdzie tak naprawdę w oświadczeniu było dużo napisane, ale koniecznie na temat.

    Rozumiem, że benchmark musi (tak, powiedzmy, że musi) utrzymywać się z reklam, bo chwilowo jest to jego główne źródło dochodu. Ja tego nie neguje, bo nikt nie lubi pracować za darmo, a redaktorów jakoś trzeba opłacać. Tylko, że niestety z jednej strony mówicie tutaj o uczciwości wobec was i nie blokowania reklam. Z drugiej właśnie trafiają się takie kwiatki, gdzie piszecie oświadczenie na temat wkurzającej reklamy Mass Effect 2 i nawet nie znajduje się tam jakże proste słowo przepraszam, bo przecież tylko wytrwali nie zainstalowali sobie wtyczek blokujących to ustrojstwo, a dodatku pojawia się ono ile dni po fakcie?

    Oficjalne potępianie adblocka i wycinanie go z newsów już sobie podaruje, bo naprawdę nie chcę mi się ścierać klawiatury pisząc o obiektywizmie dziennikarskim.

    Rzeczywiście Panie Grzegorzu w tej materii nie za bardzo mamy o czym rozmawiać, bo reprezentujemy dwa tak odmienne spojrzenia na zawód dziennikarza, że jakiejś części łącznej to my tutaj nie znajdziemy.
    • Avatar użytkownika neytiri
     neytiri
     Domyślam się, że to nie jest takie hop-siup. Mimo wszystko denerwuje mnie takie lekceważące podejście z Pana strony, że jeśli czytelnik ma na tyle szczęścia by zadać jakieś konkretne pytanie z reguły otrzymuje suchą odpowiedź z cyklu "Tak pracujemy nad tym", ewentualnie jeśli jego komentarz jest w jakiś sposób niewygodny jest on kompletnie ignorowany.

     A przecież wystarczy proste nakreślenie sytuacji, tak porozumieliśmy się z reklamodawcą, ale zaprojektowanie nowego banera potrwa parę dni. Zamiast tego serwowana jest nam papka, jak to benchmark ceni sobie opinie czytelników.

     No dobrze, jeśli rzeczywiście macie takie podejście do ludzi, to ja chyba muszę zmienić podejście do tego portalu. Zamiast jakiś głupich skrupułów, adblock i koniec problemu, bo nie lubię jak traktuję się mnie jak dziecko.
     • Avatar użytkownika neytiri
      neytiri
      Nie wiem czy to takie oczywiście, negatywnymi komentarzami, tematami na forum i banerami benchmark zarzucany był przez kilka dni. Natychmiastowa reakcja niby też wydawała się być oczywistym działaniem, tak samo jak usunięcie tej reklamy od razu, a jednak wyszło jak wyszło.
      • Avatar użytkownika neytiri
       neytiri
       Herezja! Przecież benchmark.pl potępia adblock. Lepiej się nie przyznawaj bo Cię święta inkwizycja wygodnym krzesłem potraktuje :P.
       • Avatar użytkownika neytiri
        neytiri
        Stare przysłowie mówi, że nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba. Niech sobie przepłacają, w końcu ich pieniądze.
        • Avatar użytkownika neytiri
         neytiri
         Ja się nie gniewam, zdarza się. Ale to trochę smutne, że żyjąc w świecie jakim żyjesz, potrafisz widzieć tylko negatywy, a brak pozytywów.
         • Avatar użytkownika neytiri
          neytiri
          Swoją drogą, czy robią co ja chcę? Cóż głosowałam na nich, nie wstydzę się tego i uważam, że są lepszą alternatywą od PiSuaru. Realizują jakiś program, czasem lepiej, czasem gorzej, czasem bardzo gorzej, ale coś robią. Zamiast gonić magicznych panów przestępców w teczkach IPN.
          • Avatar użytkownika neytiri
           neytiri
           Po pierwsze nie chciał, tylko chciała.

           Po drugie o tej ustawie blackouteurope.pl trąbił już jak wchodziła do Europarlamentu, ale jak wtedy trzeba było interweniować u Eurodeputowanych zanim ją ratyfikowano, Polacy siedzieli na tyłku i mówili, że ta ustawa u nas nigdy nie wejdzie w życie bo to zaściankowy kraj. Teraz nagle co poniektórzy obudzili się z ręką w nocniku, ale pretensji nie mają do siebie, tylko do kogo? No do rządu oczywiście :P

           A po trzecie, rozumiem, że jak rządził PiS to nie było afer, głupich ustaw i komisji? Jak rządził LSD też nie było, a wcześniej to w ogóle za nas decydowali, żeby wszystkim było lepiej no nie? Powiedz mi proszę, czym aż tak bardzo różni się ten rząd od poprzednich bo jakoś nie kumam? Ale frustracje trzeba sobie przecież wyładować na czymś, a najlepiej nie iść głosować, nic nie robić i potem twierdzić, że jest źle.

           Strasznie mnie bawi ta Polska mentalność, bo polityk to jest automatycznie złodziej i bandyta, ale jak pan Kowalski ściąga z sieci tyle nielegalnego softu, że aż kable trzeszczą to on jest biedny, bo nie ma na bułkę i ma niskie zarobki, a w ogóle to buble są i on za to nie będzie płacił. Ot, taki podwójny standard, a jak przychodzi co do czego to święte oburzenie.
           • Avatar użytkownika neytiri
            neytiri
            Ten WTF to mi jakoś tak strasznie Pidgina przypomina, który swoją drogą jest chyba trochę schludniejszy i bardziej estetyczny. Jedyny minus to to, że lubi się czasami powiesić. Ale jako alternatywę do przerośniętego komunikatora gg bardzo polecam.
            • Avatar użytkownika neytiri
             neytiri
             Literówkę? Przyznam szczerze, nie, nie pomyślałam, że mógł Pan w całym komentarzu strzelić literówkę, który jakby nie było, napisany jest tak, jakby zwracał się Pan do mężczyzny. Przyznam, że zareagowałam złośliwie, ale takie wpadki zdarzają się nagminnie w Internecie i ja bardzo nie lubię, jak piszę się do mnie w taki sposób. Myślę, że Pan też by się zdenerwował, gdyby pisano do Pana jak do kobiety, bo jest to trochę lekceważące.

             Co do Timesa, przepraszam, nie zwróciłam uwagi na przedrostek i myślałam, że chodzi o Brytyjską wersję Times'a, która już od dawna ma abonament na swoje treści. Fakt, że materiały na stronie głównej są darmowe, ale archiwalne objęte są już abonamentem. W przypadku Wall Street Journal, byłam przekonana, że jest tak samo, ale jeśli nie, przyznaje się do błędu.

             Co do WSJ, rzeczywiście, nie mam pojęcia, może jakieś badania, procenciki, słupki? Zmienne nie wyciągnięte z kapelusza?
             • Avatar użytkownika neytiri
              neytiri
              Przepraszam bardzo, ale jak zastępca redaktora naczelnego piszę do mnie per "Pan" w komentarzu, w którym dość otwarcie wypowiadam się w formie żeńskiej, to nie wiem czy robi sobie żarty, czy po prostu nie potrafi czytać ze zrozumieniem?

              The Times czy Wall Street Journal wprowadził abonamenty, bo właśnie nie żeruje na reklamach. To jest ta forma zarabiania na portalu, która rzekomo zainteresowała by tak mały procent użytkowników benchmarka, że w ogóle jest nieopłacalna.

              Co do samej rzetelności, tak, news byłby rzetelny gdyby Pan napisał o wtyczce adblock bez dorabiania jakiś personalnych poglądów czy ideologi, bo to jest właśnie rzetelność dziennikarska. Informowanie o faktach w miarę obiektywnie. Odwołując się do naszego rodzimego słownika.

              rzetelny
              1. «wypełniający należycie swe obowiązki»
              2. «taki, jaki powinien być, odpowiadający wymaganiom»
              3. «zgodny z prawdą, wiarygodny»

              Tutaj zwracam szczególnie uwagę na słowo wiarygodny, bo co jak co, ale Pan jest niewiarygodny do ekstremum.
              • Avatar użytkownika neytiri
               neytiri
               Panie Grzegorzu, muszę przyznać, że trochę Pan mnie tym newsem zastrzelił. Szczerze się przyznam, że zastrzelił mnie Pan do tego stopnia, że aż założyłam sobie konto na benchmarku (chociaż nigdy wcześniej nie miałam takiej potrzeby) aby tylko dodać ten komentarz.

               Z tego co zrozumiałam pracował lub pracuje Pan w niejednej redakcji i niejeden news czy artykuł Pan już w swojej karierze dziennikarskiej napisał. Dlatego pytam się, co się stało z rzetelnością dziennikarską?

               Jakoś nie mieści mi się w głowie, że pisząc newsa potrafi Pan dzielić informacje na te wygodne (w domyśle, te które benchmark popiera) i te już mniej wygodne (które benchmarkowi już nie pasują do ogólnego stanu rzeczy), a najbardziej martwi mnie ta liczba mnoga. Czy mam rozumieć, że skoro Pan wypowiada się w liczbie mnogiej, Pana stanowisko jest jednocześnie stanowiskiem całej redakcji? Bo jeśli tak, szczerze przyznam, że zaczynam wątpić w obiektywizm tego portalu.

               Nie tylko widzę tutaj jakiś szeroko pojęty konflikt interesów (potępianie adblocka, skoro sam benchmark zarabia na reklamach), ale też dorabianie jakiejś ideologi do artykułu, który jakby nie było widnieje w dziale aktualności. Może jakoś źle zrozumiałam, ale wydawało mi się, że w co jak co, ale w aktualnościach chodzi o najnowsze wiadomości przedstawione w rzetelny sposób, a nie jakiejś propagowanie idei?