Komentarze

 • Autobus na wodór od polskiego Ursusa

  Ocena komentarza: -1
  Oj kolejny przestraszony i strachem oszukany. Tak dałeś się wkręcić jak duża ilość ludzi. Teraz będziesz kupować swój własny dym i jeszcze będziesz się cieszyć że tanio.

  Fakty - Tlen również absorbuje promieniowanie podczerwone, w mniejszym stopniu niż CO2, ale jest go znacznie więcej i to jego absorpcja będzie dominująca.
  CO2 jest w atmosferze w ilości ~2,5%, człowiek ma w tym udział też ~2,5%, przy czym cała ekologiczna szopka może doprowadzić do zmniejszenia emisji o 10%. Czyli 0.1*0.025*0.025=0,0000625. Czyli przy wielkim wysiłku, który będzie niezwykle kosztowny uda się nam odjąć 6 setnych promila ze składu atmosferycznego CO2. Ale również możemy oczekiwać zmniejszenia przyrostu biomasy, która wiąże CO2 z powietrza.
  Kolejnym faktem jest ponad 60% absorpcja promieniowania na odległości 10m w powietrzu. Nawet gdyby przyjąć, ze za całość tej absorpcji odpowiada CO2, co jest absolutną nieprawdą, to i tak wpływ ludzki będzie na poziomie 2,5 promila. Większą "zbrodnią" jest to że nie pamiętam 60 i ile było w tym eksperymencie niż wpływ człowieka na efekt cieplarniany. Dodam że troposfera to 12km w górę. Owszem, wypadało by skalować to wraz ze zmianą gęstości w górę. Najlepszym dowód na tą absorpcję dostarczają wspinacze wysokogórscy - zapytajcie się ich czy na wysokości kilku km npm czują się jak w cieplarni.
  Wpływ emisji CO2 przez człowieka na zmiany klimatyczne to największy przekręt XX wieku, który trwa do dziś. Kto sobie to sam przeliczy i uświadomi nawet najbardziej utytułowane głowy nazwie idiotami, kiedy otworzą paszcze i zaczną mówić o wpływie CO2 na klimat. Są ludzie świadomi, że to bzdura, są również ludzie nieświadomi, jak i ci co kłamią komercyjnie.

  Co do pary wodnej - żadne odkrycie. Od dawna wiadomo że chmurki to ciepłe pierzynki, oraz kolny dowód na to jak wydumany jest wpływ CO2 na klimat.

  Co do wodorowego autobusu - jestem za. Zmniejszy się ilość cząstek stałych w powietrzu na terenach miejskich. Te najdrobniejsze emitowane z nowoczesnych silników z zapłonem samoczynnym są rakotwórcze. Te silniki powinny pierwsze znikać z pojazdów biorących udział w transporcie miejskim.


  18

 • Polacy liderami blokowania reklam - czy spasują tak jak dzieje się to w USA?

  Ocena komentarza: 1
  Dojdzie do tego, że skrypty będą skutecznie blokowane przez mechanizmy przeglądarek.

  74

 • 300 tysięcy nowych miejsc pracy dzięki Kickstarterowi

  Ocena komentarza: 3
  Crowdfunding, jest obecnie tym czymś, czym miała być giełda zanim wlazły na nią w celach spekulacyjnych banki. Jedyna główna różnica jest w "cenie".
  W momencie kiedy bankierom uda się wpakować na platformy crowdfunding-owe, to będzie ich koniec, podobnie jak giełda, która zrobiła się rajem dla spekulantów, zamiast miejsca pozyskiwania kapitału na rozwój z pominięciem kredytów bankowych.

  3

 • Gorilla Glass może chronić obiektyw także w aparacie cyfrowym

  Ocena komentarza: 0
  Filtr, jak sama nazwa wskazuje służy do filtrowania, a nie do ochrony. Do ochrony obiektywu jest dekielek.
  Dla tych co chcą zakładać UV-kę do ochrony, to radzę zakładać renomowaną, o jak najlepszej jakość optycznej. Te niepotrzebne szkiełka na obiektyw mydlą obraz. Dodam jeszcze, że hartowane szkło, poprzez wprowadzenie wewnątrz szkła naprężeń nie jest zupełnie obojętne optycznie. Należy to rozumieć, że będzie mydlić na pewno.
  Zwykły dekielek amortyzuje uderzenia, filtry UV sztywno przenoszą uderzenia na mechanikę obiektywu.

  8

 • Zakaz blokowania reklam - tak walczą Chiny

  Ocena komentarza: 0
  Ach jak wybiórczo, ach jak wspaniale. Zapomnieliście napisać, że aby emitować reklamy będzie potrzebne coś w rodzaju zezwolenia wydanego przez władzę.

  Całość prowadzi do tego, że blokowanie reklam będzie zakazane, aby biznesy powiązane z nomenklaturą mogły się kręcić. Czyli będą tu równi i równiejsi. Tylko ci równiejsi będą się rozwijać. A jak ktoś się władzy nie spodoba, to o reklamach będzie tylko mógł pomarzyć. Cała praca będzie tylko pro publico bono.

  15

 • Co tam 4K - TVP chce rozdzielczości 16K

  Ocena komentarza: 0
  Materiały NTSC mogą być VFR, ale to dotyczy tylko ~24fps i ~30fps aby TV mógł w locie dodawać klatek, lub je usuwać w zależności od trybu w którym pracuje. 60fps nie będzie nigdy, tym się tylko dzieci YT zachwycają.
  W systemach 25fps można utworzyć plik wideo vfr, ale i tak zostanie to zignorowane i wyświetlone w 25fps-ach.

  36

 • Co tam 4K - TVP chce rozdzielczości 16K

  Ocena komentarza: 0
  Na VBR 4Mbit przy FHD i h264 dostaniesz obraz żyleta, Niech tylko będzie odpowiednio duży bufor, aby piki się mogły zmieścić. Przy 1,8Mbit potrafi to dobrze wyglądać. Degradacja obrazu do zauważenia praktycznie tylko w cieniach.

  36

 • Gry szybsze na Ubuntu, czy na Windows 10?

  Ocena komentarza: -2
  To jest wraper do OpenGL. Konkurencja, czyli AMD została pogoniona ze swoimi zamkniętymi sterownikami, ze względu na ich jakość i stabilność. Karty AMD działają na mesie z OGL 3,0.
  Nie sprawdzałem jak całość działa na otwartych, ale kiedyś próbowałem WOTa na zamkniętych - 3fps, fruwające tekstury, całkowicie niegrywalne, ba całkowicie nieoglądalne.
  Wydajność karty pod windows była zupełnie nieistotna. Wolna karta, czy szybka, tak samo to wyglądało.

  Najczęściej przy takich "portach" znajdziesz informację, że wymagają kart nvidii.

  77

 • Windows 10 jednak nie takim hitem - Microsoft redukuje oczekiwania

  Ocena komentarza: -1
  Oczywiście że OpenGL ma coś wspólnego z Vulcanem - jest nim grupa Khronos i na tym wspólność się kończy.

  DX12 będzie dostawał tylko wsparcie od MS. Pozostałe studia, wspierane przez nvidię czy przez AMD będą wspierały Vulkan-a. Powód jest bardzo prosty - nie mają najmniejszej ochoty budzić się z ręką w nocniku jak było w przypadku DX10, kiedy to MS i podyktował jak mają projektować układy graficzne. Im się w dłuższej perspektywie, w dłuższym okresie czasu w żadnym wypadku nie opłaca się ekstra wpierać DX12. Nie mają najmniejszej ochoty na stanie się zakładnikami WIN10 czy jego kolejnych mutacji. Dla użytkownika to bez znaczenia, czy gra będzie używać Vulkan-a czy DX12, czy wcześniejszego DX. Jedynym zainteresowanym DX12 jest MS, bo to promuje mu automatycznie W10. Ani NVIDIA, ani AMD nie mają ochoty partycypować w kosztach promowania W10.

  109

 • Windows 10 jednak nie takim hitem - Microsoft redukuje oczekiwania

  Ocena komentarza: 5
  Ależ odkrycie, kiedy widać tendencję spadku udziałów W10. Oznacza to, że część ludzi wraca do wcześniejszych systemów, a za wzrost udziałów W10 głownie odpowiada sprzedaż nowego sprzętu, która w okresie letnim spada.

  109

 • Polski start-up chce (i może!) zachwycić Microsoft

  Ocena komentarza: 2
  Ok, ale smartfon, gdzie się mazia palcem po ekranie, dodatkowo gładkim i jednolitym to nie narzędzie dla niewidomego.

  6

 • Następca microSD - superszybka karta pamięci UFS

  Ocena komentarza: 0
  Może się przyjąć. Dla wielu urządzeń karta mSD ma maksymalną pojemność 32GB. Jest za dużo problemów z kompatybilnością coraz to nowszych i pojemniejszych kart SD.
  Jednak to czy mu się uda będzie zależeć od tego czy to będzie otwarty standard, czy tylko dla samsunga. Jeśli to drugie, to mogą być cudowne, ale się nie przyjmą.

  18

 • Windows 10 ma już ponad 44% udziałów - przynajmniej na Steam

  Ocena komentarza: 0
  Dodaj drugi dysk i z niego startuj. Możesz również zainstalować na wykrojonych partycjach (/home koniecznie osobna), a GRUBa wrzucić na pena i startować z USB. Wystartujesz z USB będziesz miał Linuxa i windowsa do wyboru. Bez pena wystartuje windows.

  30

 • Windows 10 ma już ponad 44% udziałów - przynajmniej na Steam

  Ocena komentarza: 2
  Oni doskonale wiedzą. Wzrost W10 jest głownie z nowym sprzętem na komputerach prywatnych, Stąd ich tyle na steam-ie. Na firmowych króluje W7. W7 ma "wsparcie" do 2020r

  30

 • Windows 10 ma już ponad 44% udziałów - przynajmniej na Steam

  Ocena komentarza: 0
  Tak na serio na Vistę się nie przeniesiesz. Na intelu ostatnie configi na których się dało były na ivy bridge. Na haswellach wysypywała się podczas instalacji.
  Wraz z utratą wsparcia podstawowego również z W7 mogą być problemy przy instalacji na nowym sprzęcie.

  30

 • Windows 10 ma już ponad 44% udziałów - przynajmniej na Steam

  Ocena komentarza: 0
  Się ciesz że wykopali fglrx. Na nim się nawet używki sypały.
  Jak masz kartę AMD, to wypada mieć wykrojona partycję pod windows i na nim grać. W zamkniętych sterach te same błędy ciągły się przez lata. Kolejne wersje nie wnosiły nic nowego innego jak tylko możliwość współpracy z nowszymi kernelami.
  Ja już w 14.04 świadomie zastąpiłem go MESĄ. Miałem tego g dosyć.

  30

 • Aparat w Huawei P9 reklamowany zdjęciem z... aparatu Canon EOS 5D Mark III [AKT.]

  Ocena komentarza: 1
  Jeśli chcą pokazać możliwości puszki, to chyba oczywiste, że nie będą pokazywać ograniczeń kitowych obiektywów.

  32

 • Aparat w Huawei P9 reklamowany zdjęciem z... aparatu Canon EOS 5D Mark III [AKT.]

  Ocena komentarza: 0
  To mały błąd z ich strony, ot nie podmienili EXIFa. To zwykła dokleja do plików jpg, którą można dowolnie edytować.

  32

 • Śmiertelny wypadek podczas jazdy na Autopilocie Tesli

  Ocena komentarza: 8
  Radar dostrzegł, tylko została potraktowana jak tablica nad drogą. Ciężarówka nie jechała wzdłuż, tylko w poprzek oraz wymusiła pierwszeństwo. Jako tablica, ponieważ w systemie zapewne nie było scenariusza, że może znikąd nagle pojawić się na drodze naczepa ustawiona w poprzek naczepa. W przeciwieństwie do europejskich mają one dużo wolnej przestrzeni. Na dole systemy nic nie wykryły, a na górze predkość zero = tablica.
  System Tesli nie pozwala się prowadzić całkowicie autonomicznie, bo inaczej samochód się zatrzyma. Oznacza to że przypadek był na tyle nagły, że ani elektronika, ani kierowca nie zareagował prawidłowo.

  29

 • Śmiertelny wypadek podczas jazdy na Autopilocie Tesli

  Ocena komentarza: 0
  Jaki do przodu, aż tyłu braknie.

  W tym wypadku było klasyczne wymuszenie pierwszeństwa przez ciężarówkę. Samochód przejechał pod naczepą ścinając dach. Padło akurat na Tesle, ale w przypadku innych samochodów skończyło by się tak samo.

  29

 • Zortrax M300 - precyzyjna, duża drukarka 3D z Polski

  Ocena komentarza: 0
  To sobie ją zrób. To nie są jakieś magiczne urządzenia. Wyjdzie cię to dużo taniej niż kupno.

  4

 • Zortrax M300 - precyzyjna, duża drukarka 3D z Polski

  Ocena komentarza: 0
  "Rozdzielczość: 90-300 mikronów"

  I to raczej zdecydowanie bliżej tej górnej wartości. Przy zwiększaniu rozmiarów dokładność leci na pysk. Przyczyną jest tzw "bezwładność" i przeciążenia podczas poruszania głowicą. Belki są dłuższe i dużo mniejsze siły są potrzebne aby pojawiały się ugięcia tej samej wartości co w krótszych. Oznacza to, że aby uzyskać tą samą dokładność należy drukować dużo wolniej. A obiekty kubicznie są znacznie większe i drukowanie trwa i trwa.
  Nie spodziewam się, że M300 będzie miało podobną opinie jak M200, bo przeskalowanie to za mało.

  4

 • OLED + 4K + HDR, czyli LG chce zostać królem telewizorów

  Ocena komentarza: 5
  8EV, bardzo rzadko do 9EV a nawet 8,5EV to kontrast natychmiastowy ludzkiego oka, czyli taki przy którym nie zmienia się otworu źrenicy. To jest ~450:1 w jednostkach liniowych. Problem z czernią jest, bo technologia LCD z tylnym podświetleniem jest upośledzona. Na nic wielkie cyfry, kiedy najjaśniejsze punkt na obrazie wraz cieniami otoczenia, będące poniżej czerni na LCD muszą mieści się w kontraście natychmiastowym ludzkiego oka. Technobełkot nic nie zmienia, bo ludzie i tak na koniec wyregulują sobie całość, że obraz jest w okolicach 450:1.
  Większa jasność pozwala tylko oglądać kiedy jest jaśniej, ale dalej zostajemy przy kontraście 450:1.

  25

 • BREXIT: Czy Google pomógł podjąć Brytyjczykom właściwą decyzję?

  Ocena komentarza: -1
  Zakłady potraciliśmy bo za czasów pewnego ministra, wibitnego fachowca na literę L zakłady były sprzedawane po wartości księgowej. Czyli w większości po cenie gruntu i niezamortyzowanych do końca nieruchomości. Cały park maszynowy, jeśli był zamortyzowany to jego wartość wynosiła ZERO.

  24

 • Zakaz handlu w niedzielę - dobry czy zły pomysł?

  Ocena komentarza: 0
  To nie jest potrzebne. Wystarczy że nie da się obejść 200% stawki za pracę w dni wolne. Podobnie za pracę w godzinach nocnych. Wtedy wielki handel sam się pozamyka w niedziele.

  106

 • Zakaz handlu w niedzielę - dobry czy zły pomysł?

  Ocena komentarza: 1
  To że ci się podoba nie oznacza, że handel w niedziele jest OK. Pojedź do Niemiec i spróbuj coś kupić w supermarkecie w niedziele. Nic nie kupisz, bo wszystkie są zamknięte.

  Chodzimy do sklepu w Niedziele bo możemy. Nie dlatego że potrzebujemy, tylko dla tego że możemy. Jak będą markety zamknięte w niedziele, to będziemy chodzić w sobotę. Nic się w ogólnym rozrachunku nie zmieni, bo co mamy skonsumować jako konsumenci i tak skonsumujemy. Tu się nic nie zmieni.

  Mamy wolną amerykankę i totalne olewanie kodeksu pracy. W tym i szukanie wszelkich niedopowiedzeń. Np wynagrodzenie za pracę w dzień wolny powinno być za większą stawkę plus obowiązkowy dzień wolny - dostajesz dzień wolny i masz się cieszyć. Podobnie z systemem 12h. Liczą ci ile godzi w miesiącu masz pracować i za każdą płacą ci normalnie. Niestety ale taki system mógł być tylko możliwy na zasadzie 8+2+2 czyli 8*100%+2*150%+2*200%. Ale sobie to obeszli przez ogólna ilość godzin i mówią ze jest OK. Jeszcze większy kryminał jar w transporcie. Jak się wczytasz w kodeks to znajdziesz coś takiego jak roczny limit nadgodzin. W transporcie kierowcy robią go w miesiąc.
  Gania się nas jak niewolników i maja w d. parawo. Również w d. mają go instytucje które są powołane do kontroli przestrzegania prawa, a to oznacza, że można nas ganiać jeszcze bardziej.
  Ale czemu się dziwić.
  Sprawa bieżąca, doskonale ilustrująca jakość osób zajmujących się prawem w naszym kraju, czyli związanymi z TK. Prosty czytelny punkt konstytucji definiujący TK - TK składa się z 15 sędziów TK. To co tworzy np 6-ciu sędziów TK? Napewno nie TK, bo ten ma zdefiniowaną ilość głów w konstytucji. Do orzekania jest ich potrzeba 15-tu. Natomiast nigdzie nie ma ograniczenia ilości sędziów TK. I tak jedna i druga strona sporu prezentuje poziom osób kwestionujących 1+1=2.

  106

 • Średnioformatowy bezlusterkowiec 50 Mpix - zrobił go Hasselblad

  Ocena komentarza: 4
  To nie jest średnioformatowy aparat. To że Hasselblad robił średnioformatowce nie oznacza że to średnioformatowiec. Mały średni format zaczyna się od 6x4,5cm. To jest różnica kolosalna. To jest większe niż mały obrazek, coś na co obecnie mówi się full frame, ale średnim formatem to nie jest. Bez ochów i achów i w te upały zimny kubełek na głowę.

  7

 • Xiaomi przedstawia... elektryczny rower

  Ocena komentarza: 2
  A co to wielkie halo? Elektryka każdy sobie może zrobić. Części są łatwo dostępne. Nawet silniki zaplecione już w odpowiedniej średnicy koła. Brakuje tu bardzo istotnej informacji - pojemności akumulatorów, bo tryb wspomagania to obowiązkowy i wg prawa jedyny możliwy w elektrykach. Problem w tym, że wspomaganie może być na różnym poziomie. Inne prawne oficjalne ograniczenia to 250W 36V i chyba max 25km/h.
  Dla chcących jeździć na większe dystanse tylko silnik spalinowy. A zgodnie z wyrokiem sądu jeśli silnik nie przekracza 50cm3, i można z wyłączonym silnikiem jeździć dalej jak rowerem, to ciągle jest to rower. W porównaniu do elektryków nie ma żadnych dodatkowych prawnych obostrzeń. Po tym jak SN zdefiniował spalinowy rower ustawą się go już nie ruszają, a elektryki... no cóż, silnik "500W" ograniczony przez sterownik do 250W jest sprawniejszy, ze względu na stare P=I^2*R. 250W może być mocniejszy, jeśli dostanie większe napięcie niż 36V. Akumulatory mogą być 36V, ale przetwornice nie są żadną nowością. Regulacje prawne jak już powinny się ograniczać najwyżej do maksymalnej prędkości wspomaganej lub nie (tzn tylko na silniku)

  11

 • Harley-Davidson: nadjeżdża elektryczny motocykl

  Ocena komentarza: 0
  Znawca motocykli...
  Odpowiedz na pytanie dlaczego czas przyspieszenia do 100km/h jest dla "scigaczy" klasy 600 i 1000 praktycznie identyczny. I to się niewiele zmieni.

  21

 • Harley-Davidson: nadjeżdża elektryczny motocykl

  Ocena komentarza: 0
  Teraz będzie postęp, zamiast 90km przejedzie 120km po ładowaniu trwającym 4,5h zamiast 3,5h.

  21

 • Powstaje smartfon z 8 GB pamięci RAM

  Ocena komentarza: 1
  Nie zamyka aplikacji jeśli nie musi. Przez co działa szybciej. Najwolniejsza jest "pamięć dyskowa flash". Odwołania do niej "mulą".

  18

 • „Król spamu” spędzi 2,5 roku w więzieniu

  Ocena komentarza: -1
  Nigdy nie trzeba było x.RAR.EXE uruchamiać, aby wypakować. Wszytstkie archiwizatory potrafią pominąć nagłówek EXE i wypakować to co w środku. A jak nie dają rady, tzn że to nie archiwum. Kiepskie tłumaczenie.

  15

 • Prawie połowa oprogramowania w Polsce bez licencji

  Ocena komentarza: 0
  Pozbycie się Denuvo nie jest trudne. Bardziej można powiedzieć że jest dużo bardziej czasochłonne. To jest dodatek wkompilowany w działającą już grę. Jest dużo więcej roboty z wywalaniem chwasta. Zresztą taka jest rola zabezpieczeń - dać czas wydawcy, że jedyne kopie dostępne są tylko "oryginałami".

  26

 • Pirackie oprogramowanie oferowane w przetargach publicznych?

  Ocena komentarza: 0
  Rozwiń swojego posta i wyjaśnij.
  Bardzo ciekawe są te koszty utrzymania.

  Ludzie się boją Linuxa, bo Ballmer ich nastraszył.

  40

 • Pirackie oprogramowanie oferowane w przetargach publicznych?

  Ocena komentarza: 0
  Autocada już nie kupisz, również nie da się już zrobić upgradu. Od połowy (tak ~) Autodesk zakończył wsparcie i sprzedaż Autocada i produktów na nim opartych. Jedynie co obecnie zostało to wynajem programów w chmurze.
  Przykład już nieaktualny.

  40

 • Polska firma chce unieszkodliwić adblocki

  Ocena komentarza: 5
  Standard reklamy, oraz kodeks etyczny. Obecnie reklamy to w dużej części oszustwa przez niedopowiedzenia.

  40

 • Polska firma chce unieszkodliwić adblocki

  Ocena komentarza: 1
  Niech się redakcja cieszy, że użytkownicy blokują reklamy. W dużej mierze chroni to wasze tyłki przed odpowiedzialnością karną.
  Listek figowy w stylu "Redakcja nie odpowiada za treść reklam" w sądzie nie przejdzie. Redakcja bierze za to pieniądze i ponosi odpowiedzialność.
  Rynek "reklamowy" to obecnie parada oszustów. W dużej mierze panują tam niedopowiedzenia, po to aby skusić klienta. Kupi "rewelacyjny" produkt, oczywiście wg reklamy, a później okazuje się że został naciągnięty na bubel, który niby ma funkcje o które mu chodziło, ale są one zupełnie bezużyteczne. Abyście lepiej zrozumieli - kamerka reklamowana jako FHD, wielkimi literami, a później okazuje się że nagrywa w tej rozdzielczości w kilku klatkach na sekundę. O tego typu niedopowiedzenia w reklamach chodzi. Są one oszustwem. Mają skłonić konsumenta do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem.

  "Art 286 KK § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

  Teraz poważnie zastanówcie się kim jesteście publikując reklamy i "reklamy". Bierzecie udział w oszustw(ie/ach) i dostajecie z tego dole.
  Naprawdę cieszcie się z tego, że ludzie blokują reklamy. Najbardziej odrażające w reklamach jest kłamstwo. Tego ludzie nie ciepią. AdBlocki to wentyl bezpieczeństwa dla was.

  40

 • Czy AMBOLED Philipsa podbije Europę?

  Ocena komentarza: -1
  Ja już nie kupię żadnego produktu korporacji na S. Wszykie ich produkty jakie miałem się zepsuły.

  34

 • HTC 10 ma być smartfonem fotograficznym

  Ocena komentarza: 0
  Ja się dziwię, że producenci kompaktów, tacy jak nikon czy canon nie wpadli jeszcze na pomysł kompaktofonu. Flagowiec nie flagowiec, zdjęcia będą tylko dobre dla tych wyjątkowo mało wybrednych, czyli mierne. Do kompaktu się nie zbliżą możliwościami, a to ze względu na nieakceptowalne dla smartfonów rozmiary. Fotka przy okazji - czemu nie, ale rozpisywanie się nad jakością to strata czasu.

  7

 • FBI poradziło sobie z zabezpieczeniami iPhone'a

  Ocena komentarza: 1
  Ocicjalna propaganda to zasłona dymna i tyle

  19

 • Rozwiązanie na wolny druk 3D? Więcej głowic

  Ocena komentarza: 0
  To są cztery drukarki, których pola druku zachodzą na siebie. Przy takich długich przedmiotach i wielu głowicach największe straty czasu oraz utrata dokładności występuje na akceleracji i hamowaniu głowicy. Przy takich długich przedmiotach jak z filmiku przy inteligentnie dobranym wypełnieniu zysk wcale nie będzie aż tak duży, jak by to miało wynikać z ilości głowic.

  , to jest dokładnie taka logika.
  Drukarki potrafią osiągać znacznie większe prędkości druku, niż im aplikują ich użytkownicy. Ważne aby nie szaleć z parametrem akceleracji, bo to jest najbardziej obciążający ramę i psujący dokładność wydruków parametr.

  Chwalą się, że to "przemysłowy" pomysł, ale nieśmiertelna niebieska taśma na stole tego wcale nie sugeruje.

  4

 • Telewizory Samsung SUHD na 2016 rok - co zaoferują?

  Ocena komentarza: 0
  Odpowiedz na pytanie z tematu: Zaoferują literkę S przed U.

  9

 • Sprzedaż aparatów cyfrowych - jak zmieniała się w ciągu 6 lat

  Ocena komentarza: 0
  Kiedyś były popularne głupawki nic nie mogące, ale pstrykające. Teraz to naturalny rynek smatfonów. W kwestii kompaktów, to producenci foto też są sami sobie winni. Produkowali buble o krótkiej żywotności. Klient jak już miał smatfona, to po awarii aparaciku nie kupił następnego, tak jak zamierzali producenci. Chciwością i postarzaniem produktu w tym segmencie sami się załatwili.

  Co do lustrzanek, to one cały czas działają magicznie. Magia ich polega na tym, że fonopstrykacz po otrzymaniu takiej wyposażonej w dłuższego spacerzooma prawie zapomina o tym, że smatfon ma coś, co nazywa się aparatem.

  10

 • Aparat Xiaomi Mi 5 raczej nie zawiedzie - mamy pierwsze zdjęcie

  Ocena komentarza: 0
  Zdjęcie jest dowodem na słabą jakość, oraz tym że autor newsa dał się zwieść.
  Obiektyw lub sensor lipa, albo oba naraz lipa.
  Zdjęcie wykonane przy bardzo silnym i kontrastowym świetle. Przy dobrej optyce zieleń powinna w takich warunkach wyjść czysta i soczysta. Niestety taka nie jest. Oznacza to, że obiektyw aparatu flaruje i pełno w nim światła rozproszonego, które funduje sprzętową mgłę.
  Oczywiście superkontrastowe motywy są idealne nadają się do pokazywania jakie ostre są te nieostre obiektywy. Po utracie kontrastu jeszcze wiele jego pozostaje na wyrysowanie czytelnych detali. Niestety, przy gorszych warunkach oświetleniowych jest dramat.
  Jest jeszcze jedna mała rzecz wpływająca na jakość obrazu - główny motyw, który ma udowadniać jak jest dobrze jest zielony. Połowa pikseli w matrycy jest zielonych.

  Aby cokolwiek dobrego powiedzieć dobrego o jakości zdjęć, to testowe musi być wykonane w nie najlepszych warunkach oświetleniowych. Na zdjęciu powinny się znaleźć detale kolorach podstawowych. I zdjęcie _musi_ wyglądać dobrze. Jak jest słabe, to nie winne są warunki, tylko sprzęt.

  9

 • ASUS Travelair N - bezprzewodowy dysk przenośny

  Ocena komentarza: 1
  Użytkownikom jest potrzebny sprzętowy, bezduszny i bezlitosny wspomagaczacz kasowania danych, zwłaszcza zdjęć i filmików. Jeśli ktoś ma zapchaną kartę fotkami, to oznacza że 99% z nich należy usunąć. Użytkownik boi się ich usunąć, "bo mogą się przydać, bo są takie cenne". To taka współczesna forma "zbieractwa" typu "bo może się przydać".

  Dobrze wiedzieć, że odczyt z danych z dysku, to obecnie "streaming treści z dysku". Przy okazji zagnę pewnie sprzedawce w sklepie pytaniem "Z jaką prędkością są streamowane dokumenty Word-a?". Ale będę mądry, a całe pokłady ogaru będą aż uszami wychodzić.

  Jak komuś nie starcza jedna karta, to niech sobie kupi drugą, nawet trzecią i czwartą. Jeśli potrzebuje piątej to niech się idzie leczyć. Nawet z tą piątą będą tańsze i mniejsze, lżejsze i mniej zawodne.


  6

 • Serwerowe procesory AMD Zen zaoferują do 32 rdzeni i kontroler DDR4

  Ocena komentarza: 1
  Jedyny "konkret" to ~40% większy IPC. W porównaniu do obecnej generacji "maszyn budowlanych" to AMD odleci.
  Jeśli będzie dobra wydajność na W, to będzie oznaczać, że intel będzie się bardziej starał o klienta...

  24

 • Microsoft szykuje kolejne zwolnienia w dziale mobilnym

  Ocena komentarza: -1
  Kaflami na siłę pogrążył windows.

  8

 • Goclever wchodzi na rynek laptopów - kompaktowy model Insignia 1410 WIN za 789 zł

  Ocena komentarza: 0
  Ten procesor fizycznie więcej pamięci nie obsłuży. To są muzealne twory od intela. Teraz masz upychanie zawartości magazynów.

  21

 • Czy piractwo jest winne słabej sprzedaży gier? - Eksperyment crackerów z 3DM

  Ocena komentarza: 7
  Ściąga, ponieważ wydawca jest oszustem i naciągaczem. Aby zobaczyć jak wygląda gra, musisz wydać pieniądze, zaakceptować durną, w dużej ilości niezgodną z kodeksem cywilnym licencje, która nie pozwala ci na nic, po to aby zobaczyć, że gra jest w wersji pre alfa.
  Oczywiście wydawca nie odpowiada za jakość, to pierwsze punktu licencji.

  106

 • Czy piractwo jest winne słabej sprzedaży gier? - Eksperyment crackerów z 3DM

  Ocena komentarza: 0
  Odpowiedzi w ankiecie wskazują dwa z powodów, trzecim jest niesamowita wręcz wtórność, czwarty dla mnie - nie kupie żadnej gry z DRMem. Gram sobie w różne f2P, w jednych płacę, w innych nie. W sumie oszczędność na pieniądzach wydawanych na sprzęt bardzo duża.

  106