Komentarze

 • Co najczęściej psuje się w komputerach Polaków?

  Ocena komentarza: 1
  Na zajęciach rozbieram zasilacze, 80% uszkodzony wentylator.

  84

 • SilverStone FF122: filtr dla wentylatorów z łatwym montażem

  Ocena komentarza: 0
  Jakiś miesiąc temu musiałem oczyścić radiator od procka, był w połowie zatkany kurzem.

  36

 • Neutralny Internet to drogi Internet

  Ocena komentarza: 0
  Pracowałem w sieci internetowej bez transmisji strumieniowych(wtedy). Pokrycie było 7% czyli łącze 8Mbit na 114Mbit płaconej przez abonentów. Dawało radę. Operator sieci szkieletowej gwarantował 1Mbit.. z tych 8. Czyli gwarancja była na poziomie 1% abonamentu użytkownika końcowego. nie wszyscy na raz korzystają ze stron - krótko się ściąga długo jest czytana. Transmisja np. wideo zabija ten system 1%. Ciekawe jakie teraz jest pokrycie?

  66

 • AMD zwolni 10% pracowników - restrukturyzacja firmy trwa

  Ocena komentarza: 0
  Z 286 16 MHz na 486 miałem 20 krotny wzrost wydajności. To był kop! Z takiej perspektywy I5, I7 Buldozzer w których rośnie potęga rdzeni (niewykorzystanych) to prawie to samo. I5-bez antywira jest (realnie) szybszy niż I7 z antywirusem. O co ten spór? O marne 50% wydajności?

  36

 • AMD Bulldozer przekracza granicę 8,5 GHz - rekord pobity?

  Ocena komentarza: 2
  Podziwiam AMD za ten medialny szum. U nich geniusze siedzą w marketingu u Intela w konstrukcyjnym. Ciągle słychać o Buldozerze. Rok czekania/opóźnienia ciągle przecieki tydzień w tydzień. Po premierze to samo: ekstra pudełko, prawdopodobnie wodne chłodzenie, rekord OC. Przypomina to brazylijski serial: nic ważnego a tak zrobione że niby sensacja goni sensację.

  65

 • Podkręcony AMD Bulldozer może uszkodzić zasilacz

  Ocena komentarza: 2
  Zgadzam się z Deksterem 77, czy dobrze mi się wydaje że intele maja max 95W a Buldozzer 125W przed przetaktowaniem? Jest to najwięcej pobierający mocy procesor to i spali sie to i owo. Rozbieram z uczniami zasilacze na części. Wraz z upływem czasu jakość maleje. Stare zasilacze po 150W(całkowitej) mają 3-4 razy grubsze przewody i mają solidniejsze zaciski i wtyczki niż w nowych 700W.

  62

 • Lexar: pamięć DDR3 8 GB do desktopa i notebooka

  Ocena komentarza: 0
  ZASTOSOWANIA DUŻEGO RAM-U
  Założyłem RAMDYSK i wrzuciłem do niego plik do obróbki, przyspieszenie 6-8 krotne w stosunku do HDD. 3-4 krotne do SSD. Niedogodność przed wyłączeniem trzeba pamiętać przegrać na dysk.
  Żona mi miesza w systemie, po poważnym kryzysie małżeńskim musiałem jej przyznać ADMINA. Chciałbym mieć pełne buforowanie dysku systemowego w ramie, tak aby po ponownym włączeniu system był jak nowo-założony bez różowych tapet... wirusów itp, idiotycznych wygaszaczy i krótkim rejestrem

  25

 • Intel Sandy Bridge-E: 6 procesorów do połowy 2012

  Ocena komentarza: -1
  Pytanie: co popycha giganta do rozwoju produktów? Skąd przyspieszone premiery? obniżki cen?
  Odp: Oddech konkurencji na plecach
  Pyt: Co by było bez konkurenta?
  Odp: Monopol, stagnacja, wzrost cen
  Kibicujmy konkurencji to zyskamy wszyscy.
  Ja chyba kupię Buldozera

  53

 • AMD Bulldozer: wiemy co jest w metalowej puszce

  Ocena komentarza: 0
  Oficjalna premiera JUŻ JUTRO?

  153

 • Zamki otwierane nie kluczem, a za pomocą gestów

  Ocena komentarza: 0
  Może być bardzo skutecznym zabezpieczeniem. Nawet ten sam gest ze względu na budowę dłoni może być nie do "podrobienia" przez kogoś innego. Z rozkodowaniem po spożyciu, zgadzam się nie potrafię wbić kodu powyżej 3%%, palec nie trafia w cyfry...

  17

 • Serious Sam 3: zdjęcia z wakacji w Egipcie

  Ocena komentarza: 0
  Po całym dniu intelektualnych wyzwań marzę o prostej nawalance!

  34

 • AMD Bulldozer: ujawniamy tajemnice procesorów - nieoficjalne

  Ocena komentarza: 0
  Jestem już znudzony i zmęczony tymi reklamami. Proponuję ciszę "przedwyborczą" dopóki Buldozzer nie wyczołga się na półki sklepowe.

  295

 • Intel kupił firmę Trinigy, twórcę Havok Game Engine

  Ocena komentarza: 0
  Ostatnio nie daje sie już czytać komentarzy, do moderatorów zróbcie coś z tym! Ja oczekuję wiadomości, po awanturę pójdę na stadion.
  Ignorowanie pieniaczy nie ma sensu - wystarczy dwóch żeby się sami napędzali i zaśmiecili wątek. Może taka funkcja blokuję komentarze "Pana X"? oczyści atmosferę

  74

 • Zmazywalny papier i2R to prawdziwy e-papier

  Ocena komentarza: 0
  1)Raczej wolałbym coś jak wyświetlacze z "Red Planet". Wyciągane z rolki.
  2)Poza tym papier, stosuję coraz rzadziej. To nie jest nośnik 21 wieku

  6

 • TOP-10: Napędy optyczne do PC

  Ocena komentarza: 0
  Trwałość CD: Ostatnio chciałem znajomemu przesłać zdjęcia z płyty z przed 10 (2002r) lat. Markowa. nagrywana x4, żadnej draski, przechowywana w aluminiowym pudełku. 3 lata temu oglądałem. Teraz nic nie dało się odczytać.
  Flasch: jak się pojawiła ta technologia to mówiło się o 10 latach trwałości.
  HDD: Ostatnio zaliczyłem awarię, przykra sprawa. Utraciłem zaufanie na zawsze.
  Karta SD jednorazowego zapisu: 100lat gwarantowane.

  45

 • Computex: G.Skill - rekord w SuperPi na Sandy Bridge

  Ocena komentarza: 0
  Ciekaw byłbym wypowiedzi kogoś kto uszkodził procesor albo coś innego podczas OC. Poparzył się azotem, zalał układ wodą itp. Taki blog pechowego OC.

  5

 • 24-fazowa płyta Gigabyte dla Intela

  Ocena komentarza: 0
  Jestem elektronikiem. Zasilacz impulsowy wielofazowy - chodzi o optymalizację kosztów takiego zasilacza. Np. w zasilaczu 1-fazowym kondensatory przy procesorze - musiało by ich być [ilość faz] razy więcej. Np. 12 razy więcej. PODSUMOWUJĄC zasilacz nie jest w niczym lepszy - jest tańszy(cięcie kosztów). O parametrach zasilacza decydują wymagania (specyfikacja) procesora (napięcie, prąd, tętnienia, szybkość reakcji na zmianę obciążenia procesorem).

  39

 • SilverStone: bezgłośny zasilacz 500 W

  Ocena komentarza: 0
  Jestem zwolennikiem wentylatora w zasilaczu pracującego cicho, ale ciągle.Wentylator jest niezbędny do chłodzenia całej obudowy. Układ cieplny to jak kilka 100W żarówek wewnątrz blaszanego pudełka. Trzeba będzie dokupić luzem i zamontować. Nie widzę tu korzyści, raczej pogorszenie ogólnego chłodzenia. Co do mocy to wiąże się z trwałością. Zasilacz z zapasem 50%, pożyje ze 4 razy dłużej. Z zasilaczy które rozbieram to 80% miało awarię wentylatora.

  41

 • Oracle żąda 2,6 mld od Google za złamane patenty

  Ocena komentarza: 0
  Firma A: Ma pomysł, wkłada dolary w badania i uzyskuje wynik. Patentuje go. Firma B(np. z Chin): Nie ma pomysłów, zatrudnia gryzipiórka do przeglądania dzienników patentowych i wdraża cudze pomysły - to rozumiem jest kradzież, korzystanie z cudzej pracy.
  Ale licencja raz otwarta nie powinna być zamknięta...

  22

 • Znamy plany Intela dot. dysków SSD na 2011

  Ocena komentarza: 0
  SZYBKOŚĆ
  Poszedłem do szwagra który nie dość że ma system na HDD to jeszcze zaśmiecony od kilku lat. Uruchomił się już po kilku minutach... Wszedłem do internetu i po jakiejś minucie wyszedłem rzucając "to nie nas moje nerwy". Kto zaznał SSD dla tego nie ma powrotu. Teraz mam apetyt na Ocz Revo Drive 700MB/s i 120kOps. Na Youtube testujący określił jego szybkość jako absurdalną, za pstryknięciem palca (poniżej sekundy) uruchamiał jednocześnie worda excela i jeszcze ze dwa programy graficzne. Bajka, marzenie.
  TRWAŁOŚĆ
  Na żadnym forum nie słyszałem że komuś dysk SSD się "skończył". A za kilka lat ludzie będą wyrzucać sprawne SSD bo będą nowsze. A szkoda bo uszkodzenie dysku to argument żeby żone przekonać do wowszej wersji

  22

 • Dell UltraSharp: monitor z 24" matrycą IPS i pivotem

  Ocena komentarza: 0
  Mam Dell U2410 i jestem nim zachwycony. Żadnego smużenia na filmach nie zauważyłem. W gry nie gram. Bardzo duże pole akcji 1920*120pix mam otwarte kilka aplikacji A4 i bardzo przyspiesza to tłumaczenie. Jedno co bym zmienił... tęsknię za pokrętłami do regulacji jasności i kontrastu. Ale tego żaden monitor nie ma. Przy kupowaniu żądajcie faktury z numerem sprzętu do serwisu Dell, bez tego nie idzie zgłosić monitora do wymiany lub naprawy. Nie wierzycie? Zobaczycie!

  35

 • Wirujący radiator przełomem w technice chłodzenia

  Ocena komentarza: 0
  Pracowałem z urządzeniami szybkoobrotowymi. Rządzą nimi inne reguły. Urządzenie może być dynamiczne... np. głowica nad talerzem dysku twardego utrzymuje się na warstwie powietrza nad wirującym dyskiem, jest to porównywane do lotu odrzutowcem 2m nad ziemią. Ta 1/100 cala warstwa powietrza może zapewniać UTRZYMYWANIE ODSTĘPU (jak głowica talerz HDD) a do tego są potrzebne obroty porównywalne z HDD. Poza tym szybkie przemieszczanie się cząsteczek od ciepłej do zimnej powierzchni może spowodować że rezystancja cieplna będzie pomijalna. Wiatrak szumi bo jest marnie wykonany i występują zawirowania części-ruchome/nieruchome(finy). Cały system może być zaskoczeniem... miejmy nadzieję

  80