Avatar użytkownika

data dołączenia:

Moje komentarze (130)

  • Avatar użytkownika xernos
   xernos
   D3: Reaper of walet

   Dla mnie osobiście seria skończyła się na drugiej części, próbowałem u znajomego kilka godzin popykać niestety nie wciągnęła, zamiast niej dożo lepszym wyborem jest PoE (niestety wymaga dobrego łącza z niskimi opóźnieniami ).

   -3
   • Avatar użytkownika xernos
    xernos
    Wiem że TDP to raczej wskazówka dotycząca klasy układu chłodzenia, jaką musi spełniać wybrane rozwiązanie niż realny porób energii przez układ. Ale jeżeli układ potrzebuje takiego chłodzenia, aby pracować oznacza w sporej większości przypadków, że jego wymagania energetyczne również muszą być spore.

    Szkoda że producenci nie podają realnego poboru energii przez układ w trzech stanach (idlu, połowie i w "stresie").

    W swoim komentarzu źle się wyraziłem dziękuje za zwrócenie uwagi - za dużo uproszczeń.

    Pozdrawiam


    • Avatar użytkownika xernos
     xernos
     Ten procesor ma dla mnie osobiście za duże TDP - gdyby za tak znacznym poborem energii w podczas obciążenia szła w parze wydajność prawie dwukrotnie większa od modeli z TDP 125 W to jeszcze może znalazłaby się dla nich luka na rynku.


     Taka mała dygresja:
     Obecnie mam na pokładzie kompa składanego w 2009 roku o takiej konfiguracji mobo Asrock (AM2+, 790G), proc AMD Athlon 64 X2 5200+ (2 MB cache przekręcony na 3,2 GHz), Radek 4770, PSU 450W od Corsair, i 2GB ram Crucial Ballistix, wszystkim zarządza Windows XP i nie odczuwam obecnie potrzeby zmiany.

     AMD powinno wypuścić nową podstawę AM4 z lepszym kontrolerem pamięci, i bardziej dopracowanymi prockami w nowym wymiarze technologicznym, wtedy można by tą kobyłę W7 nabyć do kompletu.

     A tak może się okazać że pod koniec roku wpakuje się Windows XP na wirtualkę VBox'a i postawi coś z pod znaku pingwina. Obecnie w pracy na laptopach i na serwerach korzystamy aktywnie z dystrybucji Linux'a.

     Pozdrawiam.
     • Avatar użytkownika xernos
      xernos
      W przypadku tabletów, laptopów, notbooków oraz nettopów i HTPC możliwość zmiany karty graficznej jest praktycznie bez znaczenia - prędzej wymienisz cały sprzęt, a dzięki kompleksowemu rozwiązaniu mniej pożre prądu i może dłużej pochodzi na baterii(jeżeli taką posiada).


      AMD nie ma zamiaru zabić całkowicie kart graficznych dedykowanych bo to jeden z działów, jaki dostarcza kokosy. Raczej zależy mu na zapełnieniu luki, jaka się pojawiła. Jeżeli uda mu się zachęcić do zakupu APU kowalskiego to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli zdecyduje się dokupić dedykowana kartę graficzną to wybierze z ich stajni, a nie od konkurencji konkurencję m.in. ze względu na hybrid crossfire (który wiemy, co oferuje realnie, ale zawsze można się pochwalić, że mam dwie kraty graficzne ... ).

      Pozdrawiam
      • Avatar użytkownika xernos
       xernos
       Sprawdź specyfikacje nowego Xbox'a i PS4 - jakbym teraz kupował laptopa to byłby jakiś sprzęt oparty na APU od AMD.
       • Avatar użytkownika xernos
        xernos
        Co z tego że miałeś z wysokiej półki chłodzenie, jak zasilacz kiepskiej marki nadający się bardziej do zestawów z low endu, albo góra średniej polki (i to bez jakiegoś potworka GPU). Drugim problemem jest płyta główna i wykonanie jej sekcji zasilania - rodzaj kondensatorów, ilość cewek, jakość plastiku itd. Obudowa oraz jej fizyczne umieszczenie wpływają na to ile ciepła może taki grzejnik wyprowadzić w określonym czasie(wielkość, rozmieszczenie wentylatorów oraz konstrukcja). No i pozostaje jeszcze jedna kwestia niektórzy składają/modernizują kompy zimą w okresie świątecznym, kiedy temperatura otoczenia jest dużo niższa i nie pozostawiają sobie odpowiedniej rezerwy, a potem jest zdziwienie że latem przy dwudziestu paru stopniach po kilku godzinach grania coś się spala. Więc sadzę że winą nie należy obarczać wysokie TDP układu, ale nieodpowiednie dobranie pozostałych części zestawu (nie wyważenie - pomijam problemy bezpośredni wynikające z sieci zasilania jak np. szpilki).

        Największym problemem klienta i producentów chłodzenia jest niejednorodne definiowanie i wyznaczanie TDP pomiędzy układami Intelem i AMD.

        Pozdrawiam

        • Avatar użytkownika xernos
         xernos
         I to jest ich strategia, bo gry na konsole już niewiele się różnią od tych oferowanych na komputery stacjonarne. Są co prawda zabezpieczenia sprzętowe (np. x bitowy procesor, lub mega wielki cache), ale gdy producent robi port takiej gry na PC, to dokonuje zmiany części kodu silnika pozostawiając optymalizacje (w ramach możliwości) - efekt będzie taki jak w przypadku Windows 8 (sprzęt AMD dostał lekkiego kopa a konkurencja nie - gdyby nie ta zmiana polityki i IMHO te kretyńskie GUI ...).

         Pzdr.
         • Avatar użytkownika xernos
          xernos
          Witam

          Co do samego artykułu, to mam podobne uwagi, co wcześniej wypowiadający się Internauci.

          1) Tytuł wprowadza w błąd - wymiana płyty głównej i procesora to modernizacja, a nie tylko instalacja systemu.

          2) Sam Windows 8 nie oferuje na tak starych maszynach nic ponad to co Windows XP, a nawet mniej - wygląda to na artykuł sponsorowany.

          3)Pod sam koniec brakuje podsumowania rezerwowanych faktycznie zasobów i wpływu systemu na te same działające wersje aplikacji.

          Ps.
          @Radical
          To zainstaluj sobie Sacred 2 w od cenegi w wydaniu premierowym tam dopiero był kosmos z łatkami w dodatku część z nich nie była dostępna na stronie (a wymagana do kolejnych aktualizacji ...).

          Pozdrawiam
          • Avatar użytkownika xernos
           xernos
           Jakoś mnie się ta decyzja z wprowadzenie "nowego standardu U/EFI nie uśmiecha, pow pierwsze po kiego grzyba nam dostęp do pełnych zasobów, wbudowane DRM i nie wiadomo czy sam się będzie aktualizować bez zgody user'a.

           Co do stwierdzenia że jeszcze takich przypadków ograniczania wolności przez tego typu oprogramowanie nie stwierdzono z ograniczaniem wolności wyboru userów.

           Autorowi radzę zakupić Foxcom'a płytę i przesterować dowolną dystrybucje Linux'a, Unix'a lub dowolnego systemu tylko nie Windows (po 20 min padnie przez celowo zwalone ACPI).

           Reasumując nowe U/EFI to nowy wynalazek do kontrolowania mas, uszczęśliwiając je spyware dobrze że powstaje coś takiego jak Coreboot + SeaBios - mały upgrade i mam gdzieś DRM -pzdr.
           • Avatar użytkownika xernos
            xernos
            No to pozostaje piractwo, cracki lub rezygnacja z ich produktów, niech jeszcze zaznacza na pudełku że gra wymaga połączenia z internetem w celu pełnej aktywacji i jest możliwa tylko przez pierwotnego właściciela.

            A co do THQ to niestety ostatnio schodzą na psy, nowe logo marne produkcje krótkie i w dodatku żyłujące na marce - DoW I powinni odświeżyć i dodać jeszcze kilka innych zakonów oraz frakcji -pzdr.
            • Avatar użytkownika xernos
             xernos
             Wiesz czym rożni się protokół pop3 a IMAP?

             Głównie tym że IMAP cały czas siedzi na serwerze obciążając zasoby serwera i blokując tobie wolny port.

             I tak dla ścisłości sens wykorzystania IMAP'a jest tylko wtedy gdy na wielu komputerach chcesz korzystać z tej samej skrzynki.

             Pzdr.
             • Avatar użytkownika xernos
              xernos
              Poszukaj obojetnie na jakim wortalu informacji o "Liano", "Bobcat" i "Bulldozer" albo ogólnie "AMD Fusion" -dziwne żeś o tym nie słyszał skoro od ponad roku jest ostra kampania -pzdr.
              • Avatar użytkownika xernos
               xernos
               Większość z was myli zastosowanie PII X6 które dedykowane są rozwiązaniom serwerowym i nie musimy kupować Opteron'a, płyty SF, serwerowych zasilaczy i dysków na SAS wraz z kontrolerem RAID'a.

               A co do samej obniżki to ludzie powinni się cieszyć nie z powodu że Intel, czy AMD ma bardziej wydajne układy w danym segmencie cenowym, ale z tego powodu że znajdzie się to w zasięgu finansowym większej liczby osób-pzdr.