Komentarze

 • AMD 1070 i 1090FX: nowe chipsety do płyt głównych pojawią się pod koniec 2013 roku

  Ocena komentarza: 0
  @Dideq ten obrazek pochodzi z jesieni 2011. Wyciekł wtedy z jakiejś konferencji partnerów AMD. Wtedy chipsety serii 10 planowano na jesień 2012 razem z nowymi procami Vishera. Jedyną nowością miało być 8 portów SATA zamiast obecnych wszędzie 6. Nadal brakowało PCIe 3.0 co widać na obrazku. Trochę biednie. Dobrze że odpuścili sobie na razie chipset 10. Prawdę mówiąc to pomiędzy chipsetami 8 i 9 też nie było znacznych różnic poza dodaniem iommu wspomagającego wirtualizację. Szokujące w AMD jest to, że mamy lato 2012 a oni nadal nie dodali PCIe 3.0. Gdyby mieli PCIe 3.0 to na pewno by wypuścili nowy chipset bo nowe Radki działają z PCIe 3.0.

  49

 • Apple chce zablokować sprzedaż Samsunga Galaxy S 3 w USA - kolejna wojna patentowa

  Ocena komentarza: 3
  "uniwersalne wyszukiwanie" (S-Voice) było w Ericssonie T18s. Mówiło się nazwę z książki adresowej i telefon sam wybierał numer. Jak ktoś się uparł i wgrał oprogramowanie T18s to T10s to też to miał. Na rynku obecny od 1999.
  "inteligentne linki" (klikanie w numer znajdujący się w SMSie i bezpośrednie oddzwanianie, odpisywanie) mam to w swoim Siemiens ME45 z 2001 roku: w każdym pliku zawerajacym czysty tekst podświetlają mi się numery telefonów i e-maile. Co więcej zamieniają mi się automatycznie na nazwy z ksiązki telefonicznej więc nie widzę numerów tylko nazwiska/ksywy osób. Lepsze rozwiązanie od tego o co procesują się podgryzacze jabłek.

  Młodociana gównażeria z Apple za młoda aby pamiętać co było 1999-2001 ale już wystarczająco butna aby się procesować o funkcje ukradzione od Ericssona i Siemensa. Amerykanie to skończone chamy aby procesować się z Koreańskim producentem o funkcje które ukradli z Europejskich telefonów sprzed 10 lat.

  39

 • Windows 8: interfejs Aero Glass nie będzie dostępny w systemie

  Ocena komentarza: 14
  W Windows9 wyrzucą cały tryb graficzny bo zjada za dużo zasobów. Pozostanie tylko tryb tekstowy jak w DOS. Nowością w win95 było dodanie przycisku Start więc skoro go nie ma w Win8 to znaczy, że cofamy się do ery sprzed Win95.

  105

 • Nokia Lumia 610: premiera smartfona z systemem Windows Phone z dolnej półki - cena

  Ocena komentarza: -2
  Kolejna gówniana Nokia z gównianym Windows Phone. I pomyśleć, że kiedyś robili dobre telefony.

  49

 • Apache OpenOffice 3.4: pobierz darmowy pakiet biurowy (download)

  Ocena komentarza: 0
  Chyba już po nich. Na każdym Linuksie króluje LibreOffice. Windowsowcy chyba też przeszli na LibreOffice. Najlepiej jakby się złączyli z LibreOffice.

  8

 • Samsung Smart TV: telewizja n i Cyfra+ bez dodatkowego dekodera

  Ocena komentarza: -3
  Ten eksperyment z odstawieniem tv i radio na 6 miesięcy to prawda. Normalnie jak w matriksie nagle wypadasz z systemu i zaczynasz myśleć samodzielnie. Widzisz jacy śmieszni i głupi stają się politycy oraz jakimi bzdurami się zajmują. Nagle uświadamiasz sobie na jakie bzdurne seriale i filmy marnowałeś swoje życie. Oglądasz i widzisz jacy dziecinni są redaktorzy, jakie puste frazesy padają w filmach, już cię nie wciągają jak kiedyś bo widzisz ten cały plastik. Zaczyna ciebie to drażnić i gasisz tv i radio po 15 minutach. Patrzysz jakby na to z boku. Zaczynasz dostrzegać ludzi obok siebie, widzieć jaki świat jest piękny i czujesz się lepiej. Potem spotykasz się z ludźmi i nagle masz ochotę z nimi pogadać. Od razu widzisz 2 grupy: maszyny w matriksie (gadają jak zaprogramowani w tv: wygłaszają puste hasła, jak zapytasz dlaczego tak uważają to albo się zawieszają albo mówią, że tak słyszeli w tv albo nie wiedzą skąd to wiedzą) i tych normalnych, którzy na to pytanie odpowiedzą ci pewnie i rzeczowo bo to jest mądrość i wiedza którą sami wypracowali swoim umysłem a nie sucho zaprogramowana z mediów.

  Problem polega na tym, że z nałogu radio i tv trudno lub wręcz nie da się wyjść. Dlatego ludzie patrzą na osoby bez TV jak na kosmitów.

  27

 • Megaupload i Kim Dotcom Schmitz bez zarzutów - błędy proceduralne?

  Ocena komentarza: 19
  Kim po prostu nie zna najważniejszego prawa, które nieformalnie istnieje w całym 'cywilizowanym' świecie: Wolno ci prowadzić działalność gospodarczą tak długo i na takim obszarze na jakim nie zagraża to interesom polityków, ich rodzin, kolesiów oraz tych co politykom opłacili łapówki."

  Facet chciał płacić artystom z pominięciem pośredników (wytwórnie itd). I dostał po łapach za nieznajomość powyższego prawa. A tak opłacił by łapówkę politykom za ochronę i wytwórniom odszkodowanie 'za utracone korzyści' i biznes by się kręcił.

  83

 • Nokia Lumia niechciana przez operatorów

  Ocena komentarza: 3
  Windows Phone to gówno. I nie zmienią tego ludzie, którzy tutaj za pieniądze M$ chwalą Windowsa.

  120

 • ACTA: wyjaśniamy zawiłe zapisy w umowie

  Ocena komentarza: 3
  @mgkiler
  W niemczech podpisano ACTA. W USA tez

  Nieprawda. USA nie podpiszą ACTA. ACTA jest przeznaczona tylko dla republik bananowych należących do USA takich jak polska z marionetkowym władcą takim jak pierwszy sekretarz tusk.

  Niemcy na razie nie podpisały ACTA. Powiedzieli, że później podpiszą. np. 3250 roku.

  96

 • Windows 7 systematycznie wypiera XP z komputerów

  Ocena komentarza: 1
  7demka rośnie a XP spada ponieważ:
  * XPka już nie kupisz z nowym komputerem tylko obowiązkowo 7
  * firmy nie mogą kupić oficjalnie XP bo M$ już go nie sprzedaje
  * nie ma w sklepach XPka dla klienta detalicznego
  * niedługo M$ kończy z wydawaniem łat bezpieczeństwa dla XP więc firmy są zmuszone do przejścia na 7
  * na allegro używanego XPka mogą kupić tylko prywatni użytkownicy i małe firmy - duzi tego zrobić nie mogą bo kupują na innych zasadach
  * ktoś kto jest początkującym użytkownikiem komputera kupi 7 bo go dostanie z komputerem lub tylko taki może kupić w sklepie
  * ja sam zostałem zmuszony do zakupu netbooka z 7 bo nie chcieli mi sprzedać bez: albo biorę z 7 albo wcale mi nie sprzedadzą. Zdanie klienta w dzisiejszym handlu wcale się nie liczy.

  Więc XPka wycofuje się z rynku w sposób urzędowy, a nie w warunkach wolnej konkurencji gdzie system lepszy wypycha gorszy bo klienci tego chcą a nie producent. Tak samo jest z żarówkami 100W. To nie jest tak, że nagle ludzie ich przestali potrzebować tylko niunia europejska powiedziała że są be.

  80

 • Miliony Polaków nie płacą za abonament RTV

  Ocena komentarza: 8
  są 3 rzeczy publiczne i wszystkie obrzydliwe: szalet publiczny telewizja publiczna i dom publiczny. Jeśli mają problem ze ściągalnością niech zakodują. Zobaczymy ile ludzie naprawdę tę tubę propagandy ogląda.

  71

 • Samsung zmienił wygląd Galaxy Taba przez Apple

  Ocena komentarza: 0
  Jutro nowy news: Apple pozywa matkę naturę za to że warzywa i owoce mają zaokrąglone kształty. Potem przyjdzie kolej na Boga w sprawie wyglądu człowieka i kuli ziemskiej, które nadal nie są kanciaste i producentów aut, które już dawno temu przestały być kanciaste. Wredny złośliwy świat tylko czyha aby zerznąć z Apple jego genialne nowatorskie pomysły. Przecież przed Apple wszystko było kanciaste. Każdy obywatel będzie musiał udać się do szpitala aby go przerobili na kanciastego - inaczej odszkodowanie do Apple za wygląd.

  36

 • Samsung zmienił wygląd Galaxy Taba przez Apple

  Ocena komentarza: 0
  Będą masowe pozwy Apple. Rozejrzałem się co mam w pokoju z elektroniki i strach się bać - wszystko ma zaokrąglone rogi: radiomagnetofon Sanyo z roku 1987, netbook Samsung, dysk usb Toshiba, pendrive Kingston, laptop HP z pracy, telefon Siemens ME45, telefon Nokia N73, listwa zasilająca i modem usb Speedtouch. Tylko radio na fale długie produkcji radzieckiej z 1973 jest kanciaste.

  36

 • Linux Foundation i UEFI: kontrowersyjny Secure Boot

  Ocena komentarza: 0
  Możecie sobie narzekać. Microsoft i tak zrobi swoje. UE, USA i mniejsze rządy państw nic na to nie poradzą bo światem nie rządzą politycy tylko pieniądze i Microsoft który może sobie kupić dowolne prawo w dowolnym kraju/regionie. Już teraz spróbuj kupić laptopa z Windows, skasować go w sklepie i odzyskać kasę za niego.

  56

 • Gigabyte: płyty pod LGA 2011 z rewolucyjnym 3D BIOS

  Ocena komentarza: 7
  No tak. Niedługo to update biosu będzie zajmował całą płytę CD z powodu tekstur HD, a sam bios będzie wymagał minimum 1GB ram i akceleratora 3D z shadreami4.0 aby się komputer uruchomił. Pewnie jeszcze dodadzą jakąś muzyczkę w tle uprzyjemniającą konfigurację wymagającą EAX5 i karty audio X-Fi . Potem jeszcze dodadzą wymóg dostępu do Internetu aby Secure Boot mógł sprawdzić on-line przed załadowaniem czy Windows jest legalny i czy przypadkiem jakiś zdrajca nie postawił Linuksa.

  46

 • Bezprzewodowy laserowy trackball Logitech

  Ocena komentarza: 0
  Po latach używania myszy przerzuciłem się na trackballa i od kilku lat go używam. O wiele wygodniejszy od myszy, bardziej precyzyjny i mniej ręka boli podczas dłuższej pracy. Używałem najpierw trackballa A4Tech WWT-13 a teraz logitecha TrackMan Whell. Nigdy już nie wrócę do myszy. Uwaga! Aby się przestawić z myszy na tracka trzeba co najmniej miesiąca i cierpliwości. Ale warto.

  10

 • Rosyjski narodowy konkurent Windows

  Ocena komentarza: 0
  Kpicie z Rosjan którzy uniezależniają się od USA. Moim zdaniem to mądra i odpowiedzialna strategia w przeciwieństwie do naszych lokalnych rządowych przygłupów, którzy nawet nie mogą się doprosić o nagrane rozmowy naszego ś.p. prezydenta lecącego służbowym samolotem i dzwoniącego z bezpiecznego telefonu rządowego.

  Mafia dzięki dilerom uzależnia i podporządkowuje sobie ludzi. USA dzięki Microsoftowi uzależnia i podporządkowuje sobie całe kraje. Dlatego nie wierzcie w brednie, ze kiedyś Microsoft może zostać podzielony. USA grożą podziałem Microsoftu tylko wtedy gdy nie chce on realizować interesów tego państwa.

  26

 • Intel fair wobec AMD - sąd zdecydował

  Ocena komentarza: 0
  To idź sobie do innego sklepu... w którym też będą tylko proce intela. Na tym polega monopol. Udzielanie rabatów w zamian za eliminację konkurencji. W efekcie konkurent upada bo nikt go nie kupuje - wtedy rabaty się kończą i cena idzie 1000 razy w górę, a nowy proc wychodzi raz na 10 lat bo nie ma presji czasu od konkurencji. Do konkurencji nie pójdziesz bo już jej nie ma. Płacisz 1000 razy wyższą cenę i płaczesz. Postęp stoi w miejscu bo już nie trzeba być innowacyjnym.

  29

 • Arabowie boją się telefonów BlackBerry

  Ocena komentarza: 0
  Widocznie Arabowie mają jakieś tajemnice, których nie chcą ujawniać wielkiemu bratu zza wielkiej wody. U nas co nasze to i wielkiego brata. Dlatego używa się blackberry i windowsów, które dzwonią do domu aby zdać relację swoim twórcom. Szkoda tylko że wielki brat nie chce nam udostępnić naszych rozmów gdy tego potrzebujemy np. w sprawie lotu do Katynia.

  10

 • 20 urodziny Windows 3.0

  Ocena komentarza: 0
  @soulburner nie masz racji. DOS nie tylko bootował windowsy 9x i Millennium lecz także był ich jądrem dlatego windowsy 9x i millennium można nazwać nakładkami na DOS (bo można je uruchomić w dos wpisując win.com). Tylko rodzina NT nigdy nie bazowała na DOSie stąd w tej serii pliku win.com nigdy nie znajdziesz. DOS jako jądro Windowsów umarł wraz z Millennium. Windows 2000, XP, Vista, 7 to kontynuatorzy serii NT.

  23

 • Vista była stratą czasu

  Ocena komentarza: 0
  Większość ludzi myśli rozsądnie. Vista i 7 likwidują sprzętowe audio, wprowadzają głupawe gadżety wizualne i różne technologie ochrony praw autorskich komplikujące życie klienta - nie wprowadzają żadnych usprawnień zwiększających wydajność pracy czy gier. Na dx10 i 11 dużo gier jeszcze nie ma. Są też ociężałe - na tym samym sprzęcie niezależnie czy generacja z wczoraj czy sprzed 4 lat - WinXP zawsze działa szybciej. WinXP był stworzony z myślą o usprawnieniu życia klientom - stabilniejsza, wydajniejsza praca i zabawa. Vista i 7 zostały stworzone w innym celu: mają się doskonale sprzedawać. Dlatego są naszpikowane różnymi gadżetami, świecidełkami i innymi wodotryskami przyciągającym uwagę klientów i pokazujących jakie to są super wypasione.

  97

 • Vista była stratą czasu

  Ocena komentarza: 0
  Win7 to płatny ServicePack do Visty. Nawet głównego numerka wersji nie zmienili (win 2000 5.0, WinXP 5.1, Vista 6.0, Win7 6.1).
  Miałem w pracy legalnego XP Pro, Vistę (przyszła z laptopem) i Win7. I za każdym razem wracam do XP Pro i ustawiałem pulpit klasyczny.
  W domu używam Linuksa. Poza głupawym KDE4, które filozofią działania przypomina Vistę, wszytko jest tak jak lubię.

  97

 • Adobe zapowiada rewolucję - Flash z P2P

  Ocena komentarza: 0
  Największym problemem flasha jest zasobożerność i brak stabilności. Ale Adobe jak zwykle interesuje to co potrzebują dostawcy treści a nie odbiory - użytkownicy. Efekt jest taki, że prawie każdy ma flashblocka aby mieć stabilną przeglądarkę i wydajny system. Tracą na tym dostawcy.

  21

 • Microsoft chce zniechęcać do XP

  Ocena komentarza: 0
  XP nadal jest najlepszy. Miałem Vistę, widziałem 7 u kolegów. Nadal mają problemy ze sterownikami, nie działającymi programami. Ja mam nadal XP i wszystko działa i do tego szybko. Widać to na codzień w pracy. XP jest i będzie moim ostatnim systemem M$. Gdy się skończy wsparcie na nowym sprzęcie to zrobię z niego wirtualkę i zainstaluję na Linuksie. A że u nas w pracy laptopów nie wymieniają to będzie to za 10 lat.

  116

 • W USA pozywają userów P2P i Torrenta

  Ocena komentarza: 0
  Piractwo to morderstwo. Ci dziani prezesi nie mogą dalej żyć bez kolejnej rezydencji na Majorce.

  15

 • WinXP nadal najpopularniejszy, a za nim...

  Ocena komentarza: 0
  Profesjonaliści i tak pracują na WindowsXP pro oraz Linux. Kolejne systemy M$ po XP to tylko świecidełka dla małolatów, utrata kompatybilności i nie uzasadnione zwiększenie apetytu na zasoby. Na XP ma się i dobrą, sprawdzoną platformę dla aplikacji i sprzętowe audio do gier. Na późniejszych nie ma nic. Grunt to nie dać się omamić sprzedawcom i owczemu pędowi, który tworzą aby sprawniej sprzedawać.

  48

 • Ustawa antypiracka nie przynosi rezultatów

  Ocena komentarza: 0
  Za ściąganie plików elektroniczna kara śmierci: odcięcie. Nie dostaniesz się do swojego elektronicznego konta, nie pogadasz z przyjaciółmi, być może nie wykonasz swojej zdalnej pracy - stracisz pracę. Nie pogadasz z siostrą pracującą w UK przez skype - nawet w więzieniach mają prawo do wizyt. Nie masz łatwego dostępu do treści ustaw ani wolności wypowiedzi. Przypomina to zamurowanie człowieka żywcem w celi z pozbawieniem go wszelkich praw obywatelskich.

  Oczywiście za rozsyłanie spamu nikogo nie odcinają - w końcu masowe śmiecenie i zatruwanie spokoju życia na masową skalę to nic w porównaniu ze skopiowaniem kilku plików. Drobne zagrożenie interesów jednego rekina to tragedia - a życie stada płotek to tylko statystyka.

  48

 • Ustawa antypiracka nie przynosi rezultatów

  Ocena komentarza: 0
  Twierdzenie, że piractwo to kradzież jest nieaktualne w tym roku - macie starą wersję słownika towarzysze. W słowniku poprawności politycznej na ten rok piractwo to morderstwo - piracąc zabijacie wielkie koncerny fonograficzne. Jeśli prezesa nie będzie stać na helikopter tylko zwykłego kuloodpornego mercedesa klasy S to nie będzie miał pozytywnego stosunku do artystów - Ci mogą dostać kilka milionów mniej i zabraknie im na miseczkę kawioru codziennie lub nowego różowego hammera z tegorocznej serii, bo ten z zeszłego już się znudził.

  48

 • Sterowniki GeForce 196.75 spalą Ci kartę!

  Ocena komentarza: 0
  Teraz nikt nie ma wątpliwości, że ten certyfikat WHQL Microsoftu jest gówno warty. Jak biorą kasę za przylepienie znaczka WHQL to mogli by przynajmniej sprawdzić jak ten sprzęt i stery działają. Ciekawe czy M$ zwróci kasę tym ludziom co spalili sobie karty, czy jak zwykle M$owe wsparcie pokaże zad poszkodowanym klientom.

  86

 • A tak na Facebooku robi to Microsoft

  Ocena komentarza: 0
  Użytkownicy Windows mają pretensję, że Linuksowcy uważają ich za informatycznych wieśniaków. A tu proszę sam M$ dzięki swoim zdolnym marketingowcom, drobiazgowym statystykom i badaniom rynku uznał, że najlepiej trafi do ich klientów przez farmę. :D

  3

 • Olimpiada działa na Windows XP

  Ocena komentarza: 0
  Windows XP Pro 32bit SP3 to najlepszy system Microsoftu. Sprawdzony, stabilny, bez durnych gadżetów i zapotrzebowania na pamięć. Działają na nim wszystkie gry. Szczególnie DOSowe. Do nich można użyć VDMS zamiast dosboxa aby gra działała z pełną szybkością bez zarzynania CPU. Dzięki programowym syntezatorom Yamaha S-YXG50 i Roland VSC oraz Munt muzyka midi brzmi wspaniale w tych grach.

  Te aplikacje, które wymieniłem działają tylko z Windows 2000/XP 32bit. Więc przesiadka na Vistę lub 7 to strata.

  Office 2000 tak naprawdę wystarczy 99% użytkowników.
  Do pozostałych rzeczy z powodzeniem używam Linuksa.

  19

 • Allegro dołącza do akcji "Nie przerabiam - nie kradnę"

  Ocena komentarza: 0
  Najlpszy filmik zrobił ktoś kto popiera kontrakcja.pl:
  http://www.youtube.com/watch?v=zaj3fKnNW3g
  Na tym filmiku adolf hitler złości się, że nie ma Xbox live w Polsce.
  Świetnie zrobiony.

  24

 • Catalyst 9.11

  Ocena komentarza: 0
  Catalyst w wersji 9.11 także dla Linuksa!!!
  Catalyst w wersji 9.11 także dla Linuksa!!!
  Catalyst w wersji 9.11 także dla Linuksa!!!

  link:
  http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.42&lang=English

  Komunizm się skończył. Skończcie więc z cenzurą Linuksa i przedstawiajcie rzetelne informacje na temat sterowników.

  29

 • ASUS znowu pierwszy

  Ocena komentarza: 0
  Nienawidzę Asusa. Kilka lat temu kupiłem Asusa A8N-VM CSM. Na Linuksie nie działało ACPI na tej płycie. Okazało się, że jeden bajt w BIOS ma śmieciową wartość zamiast poprawnej. Windowsowi XP Pro to nie przeszkadzało bo ma prymitywną implementację ACPI a Linux zaawansowaną - napisaną przez Intela. 500 ludzi codziennie pisało skargi e-mailem, faxem i papierowo oraz poradniki jak Asus ma poprawić ten 1 bajt w BIOS. Po 6 miesiącach Asus poprawił ten 1 bajt na właściwą wartość i wszystko jest OK. Od tego momentu bojkotuję Asusa - nic od nich nie kupuję i innym też składam kompy na innych płytach. Żeby tym niechlujom i brudasom przez 6 miesięcy nie chciało się poprawić 1 błędnego bajtu.

  7

 • AsRock: nowe płyty micro-ATX dla AM3

  Ocena komentarza: 0
  Sprzęt robią dobry tylko, że zepsuty. Powinni testować przed sprzedaniem klientowi. Ostatnio zamówiłem zestaw: płyta Asrock+CPU+pamięć+montaż. Długo czekałem bo 3 płyty odesłali do serwisu zanim trafili na działającą. I po powrocie do domu okazało się, że jest zepsute USB 1.1. :(

  10

 • TP S.A. blokuje port 25. Wojna spamerom wypowiedziana!

  Ocena komentarza: 0
  Jak czytam ten news i komentarze pod spodem to jestem załamany jak teoretycznie ludzie obeznani z komputerami plotą głupoty. Różnica jest gigantyczna. Na porcie 25 można siać spam ile się chce i gdziekolwiek. Na 587 jest obowiązkowa autoryzacja i często obowiązkowe szyfrowanie. Serwer poczty na 587 ma prawo do poprawienia nagłówka jeśli otrzymuje sfałszowany. Tak samo data i godzina. Nie ma też relayingu. I najważniesza zmiana: na 587 to łącze klient-serwer. Na 25 taka zawirusowana neostrada musi być traktowana jak serwer i spam musi być przyjęty i rozesłany do skrzynek. Na 587 po wykryciu fałszerstwa serwer ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki i dostajesz komunikat na ekranie w Outlooku. I ostatnia sprawa: aby wysłać coś przez 587 robak musi: używać 587, umieć szyfrować algorytmem takim jak na serwerze, ukraść login i hasło. Może z Outlooków da się to wyciągnąć. Lecz jak ktoś używa Thunderbirda lub innego mniej znanego programu to robak nic nie zrobi.

  28

 • Piraci zostaną odcięci od Internetu!

  Ocena komentarza: 0
  To pewnie robota Carli Bruni. Pewnie przemysł fonograficzny podsunął ją Sarkoziemu aby załatwiła kwestie piratów. No i załatwiła bo mężuś na stanowisku. A jak smtp.orange.fr bez przerwy wali hurtowe ilości spamu na cały Świat to to nie jest łamanie prawa i ich nie odetną.
  Ciekawe jaką babę musielibyśmy my podsunąć Sarkoziemu aby wyciął orange.fr za spamowanie.

  92

 • Windows 7 – odgrzewany kotlet ?

  Ocena komentarza: 0
  Pierwsza rozsądna i obiektywna recka. Gratulacje.

  21

 • Koniec chipsetów NVIDIA? Komentarz producenta

  Ocena komentarza: 0
  Ponieważ Nvidia bez chipsetów traci rynek grafiki zintegrowanej to zostają jej karty GPU. Integracja CPU i GPU też nie jest na rękę. Oferta tanich nettopów sprawiła, że przenośny komputer jest bliższy cenie stacjonarnego. A większości takie coś wystarczy. Dlatego rynek stacjonarnych PC się kurczy, firmy kupują do biur integry albo laptopy więc pozostaje rynek profesjonalny jak farmy rendringowe dla studiów graficznych i animacyjnych - stąd projekt fermi. Dlatego w fermi zabrakło oferty dla graczy.

  14

 • Koniec chipsetów NVIDIA? Komentarz producenta

  Ocena komentarza: 0
  Z nieoficjalnych informacji można powiedzieć, że Nvidia jako firma widzi to tak: gdy Intel nie dał licencji na nowe procki to Nvidia nie widzi sensu konstruowania nowych chipsetów dla AMD i Intel ponieważ: -udziały AMD w rynku spadły do 20% a Intela wzrosły do 80%,
  -te 20% AMD to zbyt mały i niepewny rynek dla Nvidii (Nvidia robi chipsety dla obu firm (układ jest ten sam dla Intela i AMD - różni się tylko interfejs do procesora i kilka innych nieistotnych drobiazgów).
  -AMD ma dobre funkcje overclock dla entuzjastów. Bardziej energooszczędne i chłodniejsze chipsety dla pozostałych. Nowy mostek południowy SB800 od AMD ma mieć sieciówkę i jeszcze mniej błędów niż poprzednie serie SBxxx. To jedyny element jaki miała Nvidia zintegrowany w chipsecie a AMD nie. Nvidia ma jeszcze sprzętowy firewall w sieciówce, który okazał się wadliwy i którego nikt nie używa więc można go olać. Nvidia ma jeszcze akcelerację TCP/IP w sieciówce. Pytanie czy AMD też to będzie miało.
  -chipsety AMD są tańsze.
  -platformowość. Intel, AMD, Via dążą do robienia platform (CPU, chipset, GPU - coś a la konsola PC). Nvidia wypada z tego interesu bo nie ma CPU i mieć nie będzie (nie ma licencji na robienie CPU x86 - a Intel jej nie da bo nie chce). Nvidia chciała rozmawiać z Via ale się nie udało - też jej nie chcą, z AMD nie ma co rozmawiać. Brak licencji od Intela na nowe CPU to oznaka, że Nvidia ma sobie iść stąd. Więc pozostaje powrót do korzeni czyli robienie tylko GPU na kartach.

  14

 • Koniec chipsetów NVIDIA? Komentarz producenta

  Ocena komentarza: 0
  Z tego co czytałem na zagranicznych portalach to:
  -Nvidia mówiąc: (...) Kontynuujemy sprzedaż większej ilości chipsetów dla platformy AMD niż samo AMD. (...)"

  Mówi prawdę. Chipsety nForce zawsze dobrze się sprzedawały bo to dobry sprzęt. To prawda, ze Nforce lepiej się sprzedają niż chipsety AMD.

  Następny cytat:
  "Niezależnie od działań Intela, mamy innowacyjne produkty i cieszymy się z możliwości ich wprowadzenia na rynek w najbliższych miesiącach. Jesteśmy pewni, że te produkty przyniosą zachwycające i przełomowe rozwiązania, które zaskoczą branżę, podobnie jak to było w przypadku GeForce 9400M i platformy ION w mijającym roku."

  Co by nie mówić to chipsety nForce nadal są innowacyjne. Do końca roku wyjdzie ION2 i tylko on jeśli chodzi o chipsety. Geforce wychodzą normalnie jak zwykle. Skończą tylko projekty, które są prawie skończone. Biuro projektowe chipsetów jest już w NV zamknięte. Inżynierowie przesunięci do projektu fermi i innych działów.

  "Oczekujemy, że nasz udział w rynku chipsetów płyt głównych zarówno dla Intela jak i AMD, będzie w dalszym ciągu duży.”"

  To znaczy, że oczekują, że płyty z nforcem nadal będą się sprzedawać gdyż 99% klientów nie zna się na sprzęcie, a marka nForce dobrze się kojarzy. Nikt z Nvidii otwarcie nie przyzna się, że nie planują nowych chipsetów gdyż to zatrzyma sprzedaż tego co leży na rynku i w magazynach. Obecne chipsety są w stanie obsłużyć wszystkie obecne procesory AMD więc po co nowy chipset?

  14

 • Marna kondycja finansowa Nvidii?

  Ocena komentarza: 0
  O kurcze. Oby się podnieśli. Larabee to papier a nie kość. S3 to taka nisza, że w Europie i Stanach nikt nie słyszał o Chrome. Zresztą jak się popatrzy na jakość sterów do grafiki od Intela czy s3 to strach się bać. Matrox zatrzymał się na Parheli w 2003.

  46

 • KDE 4.3.2

  Ocena komentarza: 0
  Super miodzio. Używam KDE 4.3.1. Zaraz zacznę zasysać. Przez nockę się zbuduje pod mojego AMD Phenoma i rano świeże biureczko gotowe do pracy.

  10

 • Płyty główne MSI - użyteczne funkcje i technologie

  Ocena komentarza: 0
  I co mi po tych reklamach jak sprzętu nie można kupić? W Lutym chciałem kupić MSI K9N2GM-FD. W sklepach pod tą nazwą sprzedają inny model!!! Pisałem o tym do MSI Polska - brak odzewu. W końcu kupiem Asrocka i nie jestem zadowolony.

  26

 • Windows 7 bez ograniczeń dla netbooków

  Ocena komentarza: 0
  Windows 7 to kolejna Vista. Zdejmują ograniczenia, żeby ludzie i producenci sprzętu im znowu środkowego palca nie pokazali.

  Najbardziej mnie bawi fakt, że ludzie używają Visty i W7 w trybie zgodności z XP zamiast używać XP.

  24

 • Windows 7 dla studentów za 30 dolarów

  Ocena komentarza: 0
  Visty czy Windows 7 (znany też jako Vista SP3) to ja nie chcę nawet za darmo. Gdyby XPka PRO tak sprzedawali to jak najbardziej.

  64

 • Dlaczego ciągle używasz Windows XP?

  Ocena komentarza: 0
  Microsoft się skończył na XP i office 2000. Później to już tylko kompletny bałagan - nic nie można znaleźć, cukierkowe wykończenie i masa zbędnych dodatków zaśmiecających system oraz kłopoty ze zgodnością. Ten ostatni punkt dramatycznie podwyższa koszty - Ci co mają wszystko na legalu wiedzą jaki to ból dla portfela aby kupić wszystko zgodne z vista. Po 3 miesiącach intensywnego używania Visty po 8 godzin dziennie mówię dość dla wszystkiego co wypuści MS.
  Wolę kupić sobie coś fajnego niż wywalać kasę w błoto i jeszcze się denerwować.

  Linux zaczyna się robić coraz fajniejszy. Bardziej stabilny od Winów, jakoś rozwój się bardziej ustabilizował i jest bardziej przewidywalny, mnóstwo sterowników, legalny za free. Nowe wersje mają sterowniki wbudowane więc prawie wszystko chodzi 'z pudełka'. Pewnie z XP przesiądę się na Linuksa kiedy sprzęt już XP nie obsłuży z powodu braku sterowników.

  111

 • Rusza portal MSN.gazeta.pl

  Ocena komentarza: 0
  hotmail rozsyła komercyjne reklamy. Ale nie jako provider tylko jako dziurawa platforma z której bez przerwy korzystają spamerzy i nigeryjscy oszuści.

  3

 • ATI Catalyst 9.8

  Ocena komentarza: 0
  Catalyst 9.8 także dla Linuksa
  Catalyst 9.8 także dla Linuksa
  Catalyst 9.8 także dla Linuksa
  Catalyst 9.8 także dla Linuksa
  pozdrowienia dla cenzorów.

  25

 • KDE 4.3 wydane!

  Ocena komentarza: 0
  Hehe w moim distro już jest. Idę zasysać. Mniam ale ciacho.

  6