Avatar użytkownika Zbigniew Łuszpiński

Zbigniew Łuszpiński

data dołączenia:

Moje komentarze (61)

  • Avatar użytkownika zbiggy
   zbiggy
   @Dideq ten obrazek pochodzi z jesieni 2011. Wyciekł wtedy z jakiejś konferencji partnerów AMD. Wtedy chipsety serii 10 planowano na jesień 2012 razem z nowymi procami Vishera. Jedyną nowością miało być 8 portów SATA zamiast obecnych wszędzie 6. Nadal brakowało PCIe 3.0 co widać na obrazku. Trochę biednie. Dobrze że odpuścili sobie na razie chipset 10. Prawdę mówiąc to pomiędzy chipsetami 8 i 9 też nie było znacznych różnic poza dodaniem iommu wspomagającego wirtualizację. Szokujące w AMD jest to, że mamy lato 2012 a oni nadal nie dodali PCIe 3.0. Gdyby mieli PCIe 3.0 to na pewno by wypuścili nowy chipset bo nowe Radki działają z PCIe 3.0.
   • Avatar użytkownika zbiggy
    zbiggy
    "uniwersalne wyszukiwanie" (S-Voice) było w Ericssonie T18s. Mówiło się nazwę z książki adresowej i telefon sam wybierał numer. Jak ktoś się uparł i wgrał oprogramowanie T18s to T10s to też to miał. Na rynku obecny od 1999.
    "inteligentne linki" (klikanie w numer znajdujący się w SMSie i bezpośrednie oddzwanianie, odpisywanie) mam to w swoim Siemiens ME45 z 2001 roku: w każdym pliku zawerajacym czysty tekst podświetlają mi się numery telefonów i e-maile. Co więcej zamieniają mi się automatycznie na nazwy z ksiązki telefonicznej więc nie widzę numerów tylko nazwiska/ksywy osób. Lepsze rozwiązanie od tego o co procesują się podgryzacze jabłek.

    Młodociana gównażeria z Apple za młoda aby pamiętać co było 1999-2001 ale już wystarczająco butna aby się procesować o funkcje ukradzione od Ericssona i Siemensa. Amerykanie to skończone chamy aby procesować się z Koreańskim producentem o funkcje które ukradli z Europejskich telefonów sprzed 10 lat.
    • Avatar użytkownika zbiggy
     zbiggy
     W Windows9 wyrzucą cały tryb graficzny bo zjada za dużo zasobów. Pozostanie tylko tryb tekstowy jak w DOS. Nowością w win95 było dodanie przycisku Start więc skoro go nie ma w Win8 to znaczy, że cofamy się do ery sprzed Win95.
     14
     • Avatar użytkownika zbiggy
      zbiggy
      Kolejna gówniana Nokia z gównianym Windows Phone. I pomyśleć, że kiedyś robili dobre telefony.
      -2
      • Avatar użytkownika zbiggy
       zbiggy
       Chyba już po nich. Na każdym Linuksie króluje LibreOffice. Windowsowcy chyba też przeszli na LibreOffice. Najlepiej jakby się złączyli z LibreOffice.
       • Avatar użytkownika zbiggy
        zbiggy
        Ten eksperyment z odstawieniem tv i radio na 6 miesięcy to prawda. Normalnie jak w matriksie nagle wypadasz z systemu i zaczynasz myśleć samodzielnie. Widzisz jacy śmieszni i głupi stają się politycy oraz jakimi bzdurami się zajmują. Nagle uświadamiasz sobie na jakie bzdurne seriale i filmy marnowałeś swoje życie. Oglądasz i widzisz jacy dziecinni są redaktorzy, jakie puste frazesy padają w filmach, już cię nie wciągają jak kiedyś bo widzisz ten cały plastik. Zaczyna ciebie to drażnić i gasisz tv i radio po 15 minutach. Patrzysz jakby na to z boku. Zaczynasz dostrzegać ludzi obok siebie, widzieć jaki świat jest piękny i czujesz się lepiej. Potem spotykasz się z ludźmi i nagle masz ochotę z nimi pogadać. Od razu widzisz 2 grupy: maszyny w matriksie (gadają jak zaprogramowani w tv: wygłaszają puste hasła, jak zapytasz dlaczego tak uważają to albo się zawieszają albo mówią, że tak słyszeli w tv albo nie wiedzą skąd to wiedzą) i tych normalnych, którzy na to pytanie odpowiedzą ci pewnie i rzeczowo bo to jest mądrość i wiedza którą sami wypracowali swoim umysłem a nie sucho zaprogramowana z mediów.

        Problem polega na tym, że z nałogu radio i tv trudno lub wręcz nie da się wyjść. Dlatego ludzie patrzą na osoby bez TV jak na kosmitów.
        -3
        • Avatar użytkownika zbiggy
         zbiggy
         Kim po prostu nie zna najważniejszego prawa, które nieformalnie istnieje w całym 'cywilizowanym' świecie: Wolno ci prowadzić działalność gospodarczą tak długo i na takim obszarze na jakim nie zagraża to interesom polityków, ich rodzin, kolesiów oraz tych co politykom opłacili łapówki."

         Facet chciał płacić artystom z pominięciem pośredników (wytwórnie itd). I dostał po łapach za nieznajomość powyższego prawa. A tak opłacił by łapówkę politykom za ochronę i wytwórniom odszkodowanie 'za utracone korzyści' i biznes by się kręcił.
         19
         • Avatar użytkownika zbiggy
          zbiggy
          Windows Phone to gówno. I nie zmienią tego ludzie, którzy tutaj za pieniądze M$ chwalą Windowsa.
          • Avatar użytkownika zbiggy
           zbiggy
           @mgkiler
           W niemczech podpisano ACTA. W USA tez

           Nieprawda. USA nie podpiszą ACTA. ACTA jest przeznaczona tylko dla republik bananowych należących do USA takich jak polska z marionetkowym władcą takim jak pierwszy sekretarz tusk.

           Niemcy na razie nie podpisały ACTA. Powiedzieli, że później podpiszą. np. 3250 roku.
           • Avatar użytkownika zbiggy
            zbiggy
            7demka rośnie a XP spada ponieważ:
            * XPka już nie kupisz z nowym komputerem tylko obowiązkowo 7
            * firmy nie mogą kupić oficjalnie XP bo M$ już go nie sprzedaje
            * nie ma w sklepach XPka dla klienta detalicznego
            * niedługo M$ kończy z wydawaniem łat bezpieczeństwa dla XP więc firmy są zmuszone do przejścia na 7
            * na allegro używanego XPka mogą kupić tylko prywatni użytkownicy i małe firmy - duzi tego zrobić nie mogą bo kupują na innych zasadach
            * ktoś kto jest początkującym użytkownikiem komputera kupi 7 bo go dostanie z komputerem lub tylko taki może kupić w sklepie
            * ja sam zostałem zmuszony do zakupu netbooka z 7 bo nie chcieli mi sprzedać bez: albo biorę z 7 albo wcale mi nie sprzedadzą. Zdanie klienta w dzisiejszym handlu wcale się nie liczy.

            Więc XPka wycofuje się z rynku w sposób urzędowy, a nie w warunkach wolnej konkurencji gdzie system lepszy wypycha gorszy bo klienci tego chcą a nie producent. Tak samo jest z żarówkami 100W. To nie jest tak, że nagle ludzie ich przestali potrzebować tylko niunia europejska powiedziała że są be.