Komentarze

 • Polecane telewizory do 4000 zł

  Ocena komentarza: 9
  nie widzę sensu by wymieniać obecnie tv. zwłaszcza, że LG mocno zeszło z cenami tv OLED.
  matryca LCD i tak jest planowana na 3 lata użytkowania, więc po co przepłacać za superdrogi sprzęt?

  34

 • Ceny telewizorów LG OLED ostro w dół

  Ocena komentarza: -1
  OLED czy LCD, w obydwu przypadkach producenci celują na trwałość matrycy na ok. 3 lata. OLED się wypala, a w LCD wysiadają pixele i tracą równomierność parametrów (pojawia się coś w rodzaju statycznego szumu).
  z tych wszystkich nadal jakościowo najlepiej wypada CRT.
  Może by tak artykulik na temat porównania parametrów CRT/Plazma/LCD/LED-LCD/OLED ? :)

  40

 • Ceny telewizorów LG OLED ostro w dół

  Ocena komentarza: 4
  zapomniałeś dodać że dla twojego "przestarzałego" monitora CRT, każda rozdzielczość jest natywna. nie ma skalowania i "ząbkowania" :)

  40

 • Ceny telewizorów LG OLED ostro w dół

  Ocena komentarza: 0
  te 80Hz jednak w trybie interleave. bez to pewnie wyciąga 40Hz. Mój ViewSonic w 1600x1200 (4x3 odpowiednik FHD) wyciąga 75Hz bez interleave (bez przeplotu), czyli w HFD jest to progressive.

  40

 • Ceny telewizorów LG OLED ostro w dół

  Ocena komentarza: 4
  chyba bredzisz. mój stary płaski CRT 21" się kurzy, z bańką FD Trinitron robioną przez Sony. to nie jakiś byle flatron. Sprawny. kurzy się bo po prostu zajmuje miejsce na biurku.
  a czy obsługuje FHD ? on od dawna wyciąga 1600x1200 (4x3), i to w 75Hz bez przeplotu. Mało który monitor wyciąga takie parametry, a to nie jest monitor profesjonalny. Jest praktycznie tyle samo pixeli co w FHD, tyle że FHD to max 60Hz.

  CRT jest niedoceniane. jak weszło LCD, to jakość obrazu znacząco się pogorszyła.

  40

 • Ceny telewizorów LG OLED ostro w dół

  Ocena komentarza: 3
  bardzo niesprawiedliwa ocena. wszelkie badania są bardzo kosztowne. nawet jeśli finalny produkt w produkcji jest naprawdę tani, producent i tak musi do tego produktu dodać koszt badań aby to się kalkulowało.

  widocznie okazało się, że LG przekroczyło pewną barierę opłacalności. możliwe że koszty badań już się zwróciły, lub (co jest pewniejsze) ilość wadliwych egzemplarzy matryc znacząco zmalała, oraz wzrosła ich niezawodność i trwałość, co się przekłada na koszty napraw/wymian w okresie gwarancyjnym (obecnie 2 lata).

  jak widać LG jest pierwsze. to jest prawdziwy pierwszy symtom wejścia OLED, co powinno zapoczątkować proces wypierania LCD i LED LCD (specjalnie używają nazwy LED LCD aby ludzie myśleli że chodzi o OLED, robienie w trąbę przez marketing działa).

  za LG powinni pójść inni producenci. Może wreszcie doczekamy się OLEDów w mniejszych rozmiarach, tj. dla TV 30-40", oraz monitorów komputerowych 18-30".

  Oled daje jeszcze jedną możliwość. matryca LCD z osprzętem jest gruba, więc głośniki są montowane obok, zwykle u dołu, albo z tyłu i słyszymy dźwięk odbity od ściany. W przypadku OLED matryca z osprzętem jest cienka, więc można za matrycą umieścić głośniki aby emitowały poprzez ekran dźwięk wprost do przodu, a z emisją tylną zostałby tylko subwoofer.
  Druga giekawa możliwość, OLED jest giętki. nie ma więc wielkiej bariery technologicznej. aby zrobić TV gdzie krzywiznę wg. potrzeb dobiera sobie użytkownik. tak naprawdę jest to banalne.

  Z innej bajki, OLED umożliwia też produkcję cienkich elastycznych ekranów do "przyklejenia" na ścianie. było to niedawno prezentowane. Czekam z niecierpliwością, kiedy to się stanie uniwersalne. Czyli taki plaster z prostym odbiornikiem, tak naprawdę byłby to monitor, całkiem pasywny. A do tego podłączany niezależny odbiornik, zwykły czy smart, bez znaczenia. Klient miałby większą elastyczność. ciekawe który producent pierwszy zdecyduje się na taki ruch.

  40

 • Nowy film o Jobsie zbiera świetne oceny, ale…

  Ocena komentarza: 0
  to obrzydliwe że ciągle powstają filmy o Napoleonie, o nieżyjących już prezydentach USA, i tak można ciągnąć w nieskończoność.

  tak na serio, to ważna postać w świecie IT. Warto postać Jobsa przybliżyć tym, co nie mają zielonego pojęcia skąd się wzięło Apple i dlaczego ma taki a nie inny kształt.

  24

 • Apple iMac: nowe wersje komputerów AiO z ekranem 4K i 5K

  Ocena komentarza: -1
  a czy thunderbolt doczekał się wreszcie wsparcia dla 5K ?

  24

 • Procesory AMD APU Bristol Ridge kompatybilne z FM2+?

  Ocena komentarza: 1
  tak się składa że jak masz wybór CPU+dedykowana grafa lowend, to lepiej wybrać APU.
  we współczesnych laptopach APU to norma. popatrz na intele. zresztą już dosyć dawno intel wziął się za pseudo "apu", umieszczająć GPU w chipsecie. ale APU jest lepszym rozwiązaniem.

  24

 • Starszy komputer odchudza twój portfel

  Ocena komentarza: 2
  dokładnie tak. a na nowego kompa trzeba wydać najbidniej 1000zł. no i w ile to się zwróci? w 3 lata? nie ma to sensu.

  66

 • Starszy komputer odchudza twój portfel

  Ocena komentarza: 0
  jeśli chodzi o megawatogodziny, po prostu kolejna "analiza" która robi z nas trąby, bo:
  1. stary komp to zwykle winXP. uruchamia się szybko i pracuje. aplikacje odpalam od razu bez zbędnego czekania i marnowania prądu
  2. nowy komp się kupuje, jeśli faktycznie ma zauważalnie większą wydajność.
  3. na czym się oszczędza bardziej, na nie kupowaniu nowego komputera i zużywaniu prądu jak teraz, czy na kupieniu komputera i mniejszym (nie zawsze) zużyciu prądu?
  4. jak to jest że kiedyś dla tych "energochłonnych" komputerów wystarczał zasilacz ok. 300W, a teraz dla "oszczędnych" 600W to norma?
  5. stary komp z XP szybko wstawał, więc można było sobie darować hibernacje itp. nowy wstaje powoli, i aby w razie potrzeby szybko go używać, trzeba stosować uśpienie lub tryb hybrydowy, od biedy hibernację. przecież to żre prąd. używając kompa statystycznie 4h dziennie, on w trybie uśpienia pożera prąd przez pozostałe 18 godzin!

  jak dla mnie pretekstem do "analiz" intela jest nakłonienie ludzi do zakupu. tylko po co? skoro zwykle korzyść okazuje się stratą?

  dobrym kompromisem może być odświeżenie naprawdę starego kompa czymś z rynku wtórnego, lub jakimś kompem o niskich jak na teraźniejszość parametrach. wtedy warto. ale żeby kupować nowy za rynkową kasę? sensu nie widzę.

  66

 • Xbox Wireless Adapter - droga do komfortowego grania na PC i tablecie z Windows 10

  Ocena komentarza: -2
  a czy to pójdzie pod windows 95 ?

  23

 • Dell kupiło EMC za… 67 miliardów dolarów

  Ocena komentarza: 1
  z jednej strony tak. z drugiej urzędnicy mieliby poważne problemy. przy takiej kasie stado świetnych prawników którzy rozwalą wątpliwe roszczenia US to już nie problem.

  11

 • Telewizor dla biznesu. Jaki telewizor do firmy wybrać?

  Ocena komentarza: 0
  może to jakaś forma dyslekcji :)

  5

 • Wyszukiwarka, która nie śledzi internautów, a działa i zarabia? Oto DuckDuckGo

  Ocena komentarza: 3
  ponieważ mam ublock, a nawet jak go wyłączę to nadal nie daje się edytować komentarzy bo "włączyłeś to i śmo, wynagrodź nas za dobrą robotę", to dopisuję komentarz.

  na tej stronie pomimo blokad nie jest aż tak źle. negatywnym wzorcem jest dla mnie onet.pl gdzie mam ok. 40 wycinek. niemniej jednak animowane reklamy rąbiące po oczach, wyskakujące okna z uciekającym X po prostu mnie drażnią. na reklame nieinwazyjną chętnie się zgodzę. na śledzenie, nie. jednak w tym serwisie szaleje gemius, który co jakiś czas atakuje "anonimową" ankietą. udzielam tak bzdurnych odpowiedzi jak się da :)

  19

 • Wyszukiwarka, która nie śledzi internautów, a działa i zarabia? Oto DuckDuckGo

  Ocena komentarza: 0
  Ja też używam. DDG daje mi zauważalnie gorsze wyniki wyszukiwania niż Google, ale jest całkiem znośna. za to różne *block pokazują w DDG znacznie mniej szkodliwości niż w Google.
  na benchmarku właśnie na tej stronie mam 13 wycinek, głównie jakieś adsensy/oceany i inne głupoty.

  19

 • Naughty Dog twierdzi, że 80% właścicieli PS4 nie miało styczności z Uncharted

  Ocena komentarza: 0
  a kto powiedział że nabywcy ps4 w ogóle mieli ps3? kto powiedział czy ówcześni użytkownicy ps3 byli pełnoletni i jako tacy mogli grać w co chcieli?

  fakty są takie, że konsole są kupowane dla:
  1. nieletnich dla rozrywki
  2. naprawdę zatwardziałych graczy dla których wiek nie ma znaczenia.

  ponadto jakim cudem prawie wszyscy posiadacze ps4 mieliby mieć styczność z ps3, skoro ps3 sprzedało się mniej a ps4 więcej? chodzi o to że od PS4/XO konsole są na tyle dobre, że prześcigają pecety w tej samej cenie. jednocześnie gracze pecetowi się przesiadają (w pewnej części) na konsole, bo albo ich nie stać na naprawdę drogi sprzęt aby wyciągnąć to co konsola wyciąga albo to przewyższyć, albo już od dawna są zirytowani problemami platformy pecetowej. piszę tu o kompletnym bajzlu jaki panuje w desktopowym windowsie.

  33

 • Samsung Gear S2 rozwiązuje problem kompatybilności ze smartfonami

  Ocena komentarza: 0
  bardzo pozytywne rozwiązanie. tak czy siak, ja obecnie smartwatcha uznaję za kompletnie niepotrzebny gadget.

  6

 • Nvidia wycofa ze sprzedaży karty GeForce GTX 960 z 2 GB pamięci?

  Ocena komentarza: 0
  pamięci tanieją, więc cenowa przewaga karty 2GB zanika. skoro za niewielką dopłatą można mieć 4GB, to się dopłaca.
  tu nie chodzi tylko o wydajność grafiki, ale tez o doczytywanie tekstur, co jest trochę denerwujące.

  35

 • Epson zwraca pieniądze z zakup drukarek atramentowych

  Ocena komentarza: 0
  a co w tych drukarkach typowo pada?

  5

 • Sztuczna inteligencja wychwyci oszustwa podatkowe

  Ocena komentarza: 2
  raczej obniży się skala oszustw, bo korzyść z kombinowania przestanie przewyższać zbyt wysokie podatki.
  tu masz rację. zawyżone podatki i niespójny system ich naliczania i kontrolowania prowadzi do powiększania szarej strefy.

  tutaj mamy niestety polski bajzel, gdzie biznesmen przez państwowe urzędy (w tym podatkowy) nie jest traktowany jak partner lecz jeleń do dojenia.

  7

 • Jeśli musisz pytać o cenę TV, to ten nie jest dla ciebie

  Ocena komentarza: 0
  przy takiej cenie sprowadzenie to żaden problem.

  37

 • Procesory Apple A9 od TSMC i Samsunga nie są identyczne i ma to spore znaczenie

  Ocena komentarza: 1
  widać coś zostało zrobione na szybko. pamiętajmy że samsung był do tego zamówienia doczepiony jako drugi, tsmc miało więcej czasu na wdrożenie produkcji.

  32

 • Procesory Apple A9 od TSMC i Samsunga nie są identyczne i ma to spore znaczenie

  Ocena komentarza: 8
  takie gadanie. a intel od wieków robi testy schodzących z linii scalaków, i te co się mocniej grzeją są blokowane na niższych zegarkach i tanej sprzedawane. a niby te same procesory. to samo jak są walnięte bity w cache l1 czy l2, po prostu ten cache się wycina, też po odpowiednich blokadach.

  nawet kiedyś amd robiąc 4-rdzeniowce, uszkodzony rdzeń był wycięty i to było sprzedawane jako 3 rdzeniowiec. bardzo dobreo posunięcia i od intela i amd, bo to obniża koszt produkcji. w efekcie producent więcej zarabia, a my mniej płacimy. zresztą wiele firm tak robi, nawet te produkujące RAM. po co wyrzucać kość skoro jej połowa jest w 100% sprawna i nie pobiera prądu?

  a tutaj? no cóż. samsung gorzej sobie poradził z upływami prądu i pojemnościami pasożytniczymi. z tym jest zawsze walka.

  jeśli chodzi o firme sadowniczą, i tak zachowują się nie fair. w przypadku smartfonów samsunga, klient by wiedział czy siedzi tam snapdragon czy exynos, bo modele by były oznaczane inaczej. w przypadku firmy sadowniczej jest to loteria, a najdroższe są w tym tęczowe naklejki.

  32

 • Telewizor dla biznesu. Jaki telewizor do firmy wybrać?

  Ocena komentarza: 1
  jak zwykle zostały przedstawione koszmarnie drogie propozycje. ludzie, to nie te czasy.

  5

 • Specjalne oznaczenia dla przewodów HDMI zgodnych z 4K

  Ocena komentarza: 0
  znaczek pewnie będzie stanowił 99% ceny przewodu.

  12

 • Light L16 - niezwykły mobilny 52 Mpix aparat cyfrowy z aż 16 obiektywami

  Ocena komentarza: 0
  co do smartfonów, przydałyby się 2x oczka po obu końcach. byłoby jak znalazł. do okularów 3D, oraz do automatycznego usuwania niechcianych przedmiotów, np. siatki.

  9

 • Spełnienie marzeń audiofila, czyli Bang&Olufsen BeoLab 90

  Ocena komentarza: 0
  a czy to obsługuje hej fej ?

  27

 • Zmiany w duńskiej polityce złym znakiem dla producentów aut elektrycznych

  Ocena komentarza: 1
  już widzę barwioną na różne kolorki energię elektryczną :)
  z jednej strony elektryki nie dokładają się do drogi, z drugiej nie smrodzą ci spalinami pod nos. coś za coś. nowe technologie nie wejdą jeśli będą obciążone opłatami.

  28

 • Google chce szybszej, otwartej mobilnej sieci WWW

  Ocena komentarza: 0
  ja już od dawna używam kilku bardzo skutecznych przyspieszaczy, i to na desktopach które ponoć są wystarczająco szybkie, oto one:
  1. adblock (plus/minus/cokolwiek)
  2. ublock / microblock
  3. stopscript lub coś podobnego
  4. stopflash lub coś podobnego

  co spowalnia strony? przede wszystkim durne nachalne reklamy i różnej maści serwisy śledzące.

  7

 • Najnowsze statystyki Androida, czyli wszystko po staremu

  Ocena komentarza: 1
  dokładnie tak. upgrade androida polega na zakupie nowego urządzenia. a na półkach nadal jest mnóstwo złomu ze starymi androidami, żałosne. "dziękuję" ci google.

  14

 • Mobilne stacje robocze Dell Precision wyposażone w karty graficzne AMD FirePro

  Ocena komentarza: 0
  no dobra, sam tego chciałeś. Crysis na tym ruszy? :D

  2

 • AMD przygotowuje się do premiery karty z dwoma rdzeniami Fiji

  Ocena komentarza: 0
  akurat Fiji to są nowe scalaki, jedyne na rynku z szerokopasmowym HBM. te scalaki przy istniejących sterownikach to faktycznie problem, bo sterowniki od AMD faktycznie nie są zbyt rewelacyjne. scalaki pokazują swoją siłę dopiero pod DX12 lub Vulcanem, kiedy dostępna jest wielostrumieniowość nieosiągalna dla NV. Ale NV ma lepsze sterowniki i sporo sprzętowych mankamentow jest po prostu załatane sterownikami.

  jeśli chodzi o konstrukcje typu dual GPU, faktycznie zysk jest taki sobie, tyle że to ciągle do tyczy DX11 gdzie rządzi jeden strumień komunikacji z CPU. DX11 inaczej po prostu nie umie, i tutaj NV okazało się sprytniejsze bo jakoś niweluje ten problem w sterownikach.

  54

 • AMD przygotowuje się do premiery karty z dwoma rdzeniami Fiji

  Ocena komentarza: -1
  akurat te kotlety są świeżo smażone :) w przypadku NV masz "świeże" mrożonki z mikrofali. no to można minusować :)

  54

 • AdBlock sprzedany - będzie przepuszczał więcej reklam

  Ocena komentarza: 3
  ja benchmarka chętnie bym puścił, neistety już tego nie zrobię jak zaczęły mnie atakować wyskakujące reklamy. bez przesady.

  46

 • AdBlock sprzedany - będzie przepuszczał więcej reklam

  Ocena komentarza: 0
  ja już dawno wisze na uBlock, o wiele skuteczniejszy od adblocka i pożera znacznie mniej ramu. niestety uBlock ma ciągle status beta, jednak jest stabilny.

  gdyby jednak wtyczki zawiodły, zawsze można sobie postawić lokalnego web proxy i na nim filtrować cały ten spam.

  46

 • Nowe Adobe Photoshop i Premiere Elements 14 - czy są warte uwagi?

  Ocena komentarza: 0
  niestety edycja komentarzy jest do bani, nawet jak się filtry wyłączy to nie wpuszcza.
  na górze artykułu masz że możesz jednak wypróbować. więc wypróbuj i sam oceń.

  12

 • Nowe Adobe Photoshop i Premiere Elements 14 - czy są warte uwagi?

  Ocena komentarza: 0
  a nie ma tam do pobrania dema? co prawda pobieżnie przejrzałem artykuł i mogę się mylić, ale chyba jakieś demko jest do przejrzenia.

  12

 • Ostatnia aktualizacja Windows Vista, 7 i 8 uniemożliwia uruchomienie niektórych gier

  Ocena komentarza: 3
  skoro demo nie działa, to nie zaskoczy też full. jak ea ma to gdzieś, to liczę na rozsądek użytkowników, aby nie kupowali tej gry. z historii widzę że z EA ciągle są jakieś głupawe problemy, a z wersjami spiraconymi problemów nie ma.

  Ciekawym przykładem jest Wiedźmin3, zero zabezpieczeń. Wystarczy skopiować i działa. A mimio to redzi chwalą się 30% sprzedaży na PC (reszta to konsole), czyli ludzie kupują pomimo braku zabezpieczeń, a udział niezabepieczonej wersji PC jest porównywalny z innymi zabezpieczonymi produkcjami. Z produkcjami EA jest jednak coś nie tak skoro muszą takie dziadowskie DRM wprowadzać. mi wystarczy cała seria "the sims". wymagania że hej, a mechanika gry taka sobie. w dodatku niesamowicie się muli.

  29

 • Ostatnia aktualizacja Windows Vista, 7 i 8 uniemożliwia uruchomienie niektórych gier

  Ocena komentarza: 1
  To jest dobre jeśli dopiero masz zamiar kupić. A co jeśli już kupiłeś?

  29

 • ASUS Maximus VIII Gene - nowoczesna płyta micro-ATX dla Intel Skylake

  Ocena komentarza: 2
  brak wbudowanych radiówek wifi i bt to jest faktycznie porażka. teraz byle smartfon to ma, więc czemu płyty główne nie? anteny można wyprowadzić na śledziu.

  8

 • Użytkownicy Allegro po raz kolejny stali się celem ataków cyberprzestępców

  Ocena komentarza: 1
  mailem przychodzi b.duża ilość fałszywek, bo maila jest bardzo łatwo podrobić.
  podstawa to mieć zapamiętane url w przeglądarce. jak przychodzi mail, to trzeba wybrać to co przeglądarka ma zapamiętane.

  najechanie myszą i sprawdzenie gdzie wiedze URL też nie jest dobrym pomysłem. nie wszystkie javascripty są połatane, i wiele z nich pozwala na podmianę takiego wyświetlanego po najechaniu URL. to bardzo stary problem.

  7

 • Nvidia szykuje kartę z dwoma rdzeniami Maxwell - odpowiedź na podwójnego Radeona

  Ocena komentarza: 2
  jednak NV trzęsie portkami. Inczej by nie ruszyli poważania. Podwójna grafa od NV jest też dowodem na to, że NV nie ma w rękawie nic wydajniejszego. Pozostaje jedynie multigpu i overclocking.

  jeśli zaś chodzi o półkę sklepową, zwycięży cena.

  43

 • Wystający moduł foto w smartfonie - denerwujący czy praktyczny?

  Ocena komentarza: 6
  Wolę by aparat był grubszy, i aby miał też grubszą baterię. I tylko dlatego mnie to denerwuje. Może ktoś w końcu zacznie robić alternatywne grubsze i pojemniejsze baterie z alternatywną tylną klapką aby to zmieścić?

  Druga rzecz, teraz panuje jakaś durna moda na wyświetlacz niemal bez ramek. ładne to może i jest, ale powoduje przypadkowe wciśnięcia nawet jak się trzyma aparat. Dopiero to jest naprawdę denerwujące.

  Ankieta? jak większość nie odzwierciedla opinii odpowiadającego. Nawet nie archiwizujecie tych ankiet tylko piszecie je na kolanie. a przy następnej okazji ankieta wraz z uwagami powinna być wystawiona ponownie, a nie znowu ta sama ankieta tak samo fatalnie sformułowana.

  18

 • Prezent na dzień chłopaka - 5 propozycji

  Ocena komentarza: 0
  ankieta mocno ograniczona więc nie zagłosuję. gdzie wieśmin ?

  36

 • inkBook Onyx - alternatywa dla Kindle

  Ocena komentarza: 1
  masz na peceta konwertery epubmobi . co za problem?

  26

 • inkBook Onyx - alternatywa dla Kindle

  Ocena komentarza: -5
  no to ciekawe czemu amazon ostatnio zadeklarował wydanie swoich tabletów, właśnie do czytania?

  26

 • Exynos 8890 przetestowany - procesor dla Galaxy S7 zapowiada się świetnie

  Ocena komentarza: 0
  nie potrzebuje więcej wykorzystać. moc powinna być dla aplikacji, a system tę moc powinien sprawnie rozdzielać a nie marnotrawić. niestety android nie jest dobrym systemem pod tym względem. dla mnie jedyną zaleta androida jest jego popularność. a poza tym same wady, największą z nich jest sposób dystrybucji poprawek i aktualizacji.

  16

 • Wersje PC to około 30% sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

  Ocena komentarza: 2
  porównanie jest. ile jest XO i PS4, a ile pecetów nie w ogóle, ale takich na których w ogóle da się zagrać?
  pamiętajmy że W3 na peceta nie ma kompletnie żadnych zabezpieczeń. wystarczy skopiować i działa. jak dla mnie 30% to świetny wynik przy takim układzie.
  np. nie mam ani XO ani PS4 (nie mam zamiaru mieć konsoli), a w wieśka da się grać na PC też na kanapie z użyciem pada, więc różnicy nie widzę.

  w przypadku konsol wystarczy liczyć na wbudowane w konsole DRM. ponadto konsole przeważają na zachodzie i w USA. po prostu gry kupuje się na konsole, a aplikacje na peceta, i ludzie tam się tego trzymają.

  w świetle tych faktów 30% jest to naprawdę coś. zwłaszcza, że dopiero naprawdę wypasiony komp dużo droższy od konsoli sprawi, że wiesiek będzie wyglądał znacząco lepiej na PC niż konsoli.

  jak by to wiedzmin rzekł "kwestia ceny" :)

  153

 • inkBook Onyx - alternatywa dla Kindle

  Ocena komentarza: 0
  ankieta bez sensu. czego chcecie się z tej ankiety dowiedzieć?????

  co do czytnika, zdumiewają mnie te ceny. parametry gorsze od tabletów w tej cenie.

  ja czekam na tableta z ekranem hybrydowym, tj. epapier+oled.

  26