Zajrzyjmy do wnętrza statku Apollo 11 

Przyjrzyjmy się najdrobniejszym szczegółom kapsuły Columbia, która była domem dla Armstronga, Aldrina i Collinsa.

Image

Kilka dni temu (20 lipca) miała miejsce 47. rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Z tej właśnie okazji muzeum Smithsonian opublikowało i udostępniło trójwymiarową wizualizację, pozwalającą zajrzeć do wnętrza historycznego statku Apollo 11, a właściwie kapsuły Columbia, w której podczas misji przebywali astronauci.

Dzięki wizualizacji możliwe jest dokładniejsze zwiedzenie wnętrza modułu niż ma to miejsce w muzeum. Można dosłownie przyjrzeć się każdemu pojedynczemu elementowi. Naprawdę warto, tym bardziej że kapsuła Columbia była podczas misji domem dla Buzza Aldrina, Neila Armstronga i Michaela Collinsa.

Trójwymiarowa wizualizacja nie była prosta do wykonania. Nadzorujący prace Vincent Rossi przyznał, że skanowanie tak nierównych i odbijających światło powierzchni było bardzo trudnym zadaniem. Trzeba jednak przyznać, że się opłaciło, bo efekt naprawdę może się podobać. Zresztą sami zobaczcie:

A to już filmik dokumentujący projekt:

Źródło: Engadget

Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY