| 2011-05-26

Wiedźmin 2 Patch 1.1: działa szybciej i rozwiązano wiele problemów

Zobacz więcej w kategorii: gry | RPG

Producenci: CD Projekt, CDP Red

 

Premiera gry Wiedźmin 2 z pewnością należy do udanych, ale problemy techniczne z jakimi do tej pory boryka CD Projekt RED doprowadzają graczy do szewskiej pasji.

Problemy z aktywacją, pobieraniem DLC, obsługą rozdzielczości 16:10 to jeszcze nic, bowiem w sieci pojawiły się głosy użytkowników, że wersja gry z GOG.com potrafi działać zauważalnie szybciej od pudełkowej.

Długo oczekiwany patch 1.1 do gry Wiedźmin 2 pojawił się dziś i... zniknął, co jest spowodowane kolejnymi problemami z serwerami gry. Część osób zdążyła go jednak pobrać. Przeprowadziliśmy pierwsze testy mające sprawdzić, czy faktycznie możemy liczyć na wzrost wydajności. W testach wykorzystaliśmy tą samą lokację testową co w artykule Wiedźmin 2: Optymalne karty graficzne.
 


Konfiguracja testowego komputera przedstawiała się następująco:

  • procesor AMD Phenom II X6 1100T
  • 4 GB RAM DDR3 1600MHz
  • karta graficzna Radeon HD 5770 1GB GDDR5
  • system Windows 7 64-bit SP1
  • sterowniki 11.5b (hotfix 11.5b dodaje między innymi wsparcie do konfiguracji CrossfireX dla Wiedźmina 2)


Wiedźmin 2: 1680 x 1050
[FPS] Średnie klatki na sekundę

Minimalne 58
52
Średnie 46
43
Wysokie 34
32
Ultra 14
13
  patch 1.1
standardowa wersja pudełkowa


Wiedźmin 2: 1680 x 1050
[FPS] Minimalne klatki na sekundę

Minimalne 51
38
Średnie 35
28
Wysokie 24
18
Ultra 9
9
  patch 1.1
standardowa wersja pudełkowa


Oto lista tych najważniejszych poprawek patcha 1.1:

  • Łatwiejszy i bardziej stabilny system instalacji oraz aktywacji gry.
  • DLC „Kłopoty z Trollem” będzie również częścią patcha. Koniec problemów z osobnym pobieraniem tej zawartości.
  • Usunięte problemy ze ściąganiem pozostałych darmowych DLC. Launcher gry poprawnie wykrywa i uaktualnia poszczególne moduły.
  • Poprawiona wydajność. Animacja płynniejsza do 30% oraz szybsze ładowanie gry – w zależności od sprzętu gracza oraz wersji gry – właściciele pudełkowego Wiedźmina 2 zauważą największą poprawę.
  • Poprawiono błędy powodujące zamykanie aplikacji, szczególnie podczas zapisywania i ładowania stanu gry.
  • Mapowanie klawiszy ruchu – teraz można przyporządkować ruch kursorom oraz klawiszom numerycznym.
  • Dodana opcja odwrócenia osi myszy
  • Technologia nVidia surround Vision działa poprawnie
  • Poprawione auto-wykrywanie konfiguracji sprzętowej w celu lepszej wydajności podczas właściwej rozgrywki
  • Usunięty błąd w queście „Klątwa Krwi” uniemożliwiający jego zakończenie
  • Po wygraniu mini-gry z mnichem GOG.com, link teraz wyświetla się poprawnie.
  • Poprawione napisy w sekcji GOG.com

 

[Aktualizacja] Firma CD Projekt RED udostępniła patch 1.1 w postaci pliku do samodzielnego ściągnięcia oraz - w ramach przeprosin - wszystkie DLC, czyli: Kurtka Niebieskich Pasów, Unikatowe Techniki Bojowe, Tajemniczy Kupiec, Zestaw Alchemika, Zestaw Miecznika oraz Zestaw Maga. DLC nie można pobrać przez launcher gry. Więcej informacji na temat DLC znajdziecie na oficjalnej stronie Wiedźmina 2.

Więcej o Wiedźmin 2:

Źródło: redakcja

odsłon: 36691

Komentarze

(78)

Z-i-Z

0 + - 2011-05-26 15:31

No jak na tak krótki okres to sporo poprawili wg tego co tu pisze. Aż strach pomyśleć jak się w takim kodzie Wiedźmina połapać...

Dawid0ss_z

0 + - 2011-05-26 15:40

Minimalny fps poprawili znacznie, nie powiem. W każdym razie już dawno temu podmieniłem exe na tego z wersji GOG. Gra śmiga aż miło he
Pzdr

Ostrowin

0 + - 2011-05-26 15:41

Brawo, tyle usprawnień w ciągu niecałych 2 tygodni.

Cezy001

0 + - 2011-05-26 15:53

Przypuszczam że problemy były znane już dużo wcześniej ale nie chcieli opóźniać premiery. Ja tam współczuję developerom bo zapewne "nocują" w robocie od kilku tygodni.

Cherub

0 + - 2011-05-26 16:16

I pewnie masz racje, inaczej nigdy by tego nie pociagneli w ciagu dwoch tygodni. Zreszta jak dobrze pamietam sami mowili, ze juz pracuja nad patchem w czasie premiery.

bembus2

0 + - 2011-05-26 16:42

Jakich dwóch tygodni? Czasu mieli znacznie więcej. Bo wiecie, to nie jest tak że finalną wersję gry tłoczy się na płytki dzień przed premierą ;) W przypadku Wiedźmina to pewnie odbyło się co najmniej miesiąc wcześniej. Także nad patchem mogli pracować już jakieś 1,5-2 miesiące.

merilius

0 + - 2011-05-26 17:22

Dokładnie. Pewnie dlatego wersja z GOG działa lepiej: bo można było podmienić na serwerach nawet na tydzień przed premierą.

Badder

0 + - 2011-05-26 15:49

Co chwilę im się wszystko psuje, ale tak to jest jak biorą używki od zasranych ymerykanów

Nadchodze

0 + - 2011-05-26 16:15

Po co w grach jest opcja odwrócenia osi myszy? Komuś to potrzebne? Bo naprawdę nie wiem.

betonowy

0 + - 2011-05-26 16:21

zdziwiłbyś się ile osób gra z invertem.

wizdar

0 + - 2011-05-26 16:57

Invert Forever! :)

merilius

0 + - 2011-05-26 17:25

Ja się dziwię ludziom, którzy grają bez inverta. Dla mnie mysz się mapuje bezpośrednio na ruchy głową, jak w Tomb Raiderze (jedynce of coz). Przesuwasz mysz do przodu = pochylasz głowę do przodu;
Przesuwasz mysz do tyłu = odchylasz głowę do tyłu.

Jest gdzieś na necie wynik sondy ile osób gra z invertem a ile bez. W niektórych kategoriach wiekowych 2/3 gra z invertem :-)

kamaleon

0 + - 2011-05-27 02:44

Kwestia przyzwyczajenia. Kiedys sporo sie gralo z invertem ale ja i znajomi odzwyczailismy sie przez natlok gier i jest ok.
Teraz nie rozumiem jak mozna grac "z" tak jak kolega wyzej nie rozumie jak mozna grac "bez". ;]

Gulczkwas1

0 + - 2011-05-26 16:27

sam nie gram, ale barciak tylko tak gra

Ezio7

0 + - 2011-05-26 16:30

U mnie z tą samą kartą graficzną i z procesorem Core 2 Duo na Ultra chodzi lepiej niż tutaj w teście. Tylko że ja mam rozdzielczość 1280x1024

Ezio7

0 + - 2011-05-26 16:30

U mnie z tą samą kartą graficzną i z procesorem Core 2 Duo na Ultra chodzi lepiej niż tutaj w teście. Tylko że ja mam rozdzielczość 1280x1024

tomx1989

0 + - 2011-05-26 16:48

pół miliona pikseli w tą czy w tą co to za różnica;p

kamaleon

0 + - 2011-05-27 02:45

Dla dobrze zoptymalizowanej gry naprawde nie taka duza. ;p

Kiedys testowalem kilka gier na 1280 (monitor mialem 1680) i okazalo sie ze roznica jest na tyle mala ze nie warto tracic natwynej rodzielczosci monitora.

Mixtape

0 + - 2011-05-26 16:45

No rzeczywiście sporo tych usprawnień. Zobaczymy co przyniesie patch 1.2 ;)

Dragoslaw25

0 + - 2011-05-26 16:53

No może jak dadzą jeszcze nowsze sterowniki, jeszcze nowszego patcha, to i pogramy z uberpróbkowaniem :P.

JohnSheppardPL

0 + - 2011-05-26 16:57

ja już gre skończyłem więc na co ten patch gra jest stosunkowo krótka

Marcin Jaskólski

0 + - 2011-05-26 17:04

poinformujemy w takim wypadku CDP Red żeby się wstrzymali z publikacją patcha - skoro skończyłeś grę to faktycznie nie ma już sensu ;)

Dragoslaw25

0 + - 2011-05-26 17:09

+1 :P

JohnSheppardPL

0 + - 2011-05-26 18:16

;P no fakt głupio to zabrzmiało ;D

CougarV6

0 + - 2011-05-26 18:20

Hahaahhaha :)

D.A.K

0 + - 2011-05-26 19:29

Piękne he he hee

A odnośnie poprzwki - do tej pory nie mogę się połączyć z serwerami CDP. Launcher po uruchomieniu próbuje nawiązać połączenie, powtarza razy kilka i ... i czeka sobie spokojnie dalej :/

Thorin49

0 + - 2011-05-26 17:07

http://news.softpedia.com/news/Download-The-Witcher-2-Patch-1-1-Now-202609.shtml

Dodajcie ten link do newsa ;D

366aras

0 + - 2011-05-26 17:18

a czym roznia sie wersje GOG i International? Ten drugi wiecej wazy. Cos poza tym?

kamaleon

0 + - 2011-05-27 02:47

Drugi mniej wazy bo nie ma w sobie czesci patcha... ;p

Dexter77

0 + - 2011-05-26 17:23

Mnie instalacja doprowadzila do goraczki. Dwa dni instalowalem i nie moglem. Brawo ze poprawili...

merilius

0 + - 2011-05-26 17:32

O jakiego mnicha z GOG chodzi?
Mam wersję z GOG i nie było żadnego DLC na mnicha.

Dawid0ss_z

0 + - 2011-05-26 18:07

Mnich jest w karczmie w mieście Flotsam. Nie potrzeba DLC he
Pzdr

jarwi1972

0 + - 2011-05-26 17:34

A mnie wnerwia że do nie można pobrać patch-a i dobiło mnie to jak szwagier zadzwonił z informacją po ile jest Wiesiek w Tesco.Kurka mogłem poczekać bo i tak gra niedorobiona.

merilius

0 + - 2011-05-26 17:39

A po ile jest w Tesku?
Pocieszę cię, że za GOGową wersję dałem 45$.

kamaleon

0 + - 2011-05-27 02:48

No to ladnie z ciebie zdarli. heh. Pomyslec ze polacy prowadza ten serwis... a raczej wypeili sie na rodakow bo strona po angielsku cala. :P

jarwi1972

0 + - 2011-05-27 16:36

W Tesku jest po 79 a podobno ma być jeszcze taniej

effendi360

0 + - 2011-05-26 17:41

JA PIERNICZE ALE JAJA ! Z TYMI PLIKAMI EXE I PAUL.DLL TO PRAWDA !!! ZAMIENIŁEM I NA WEJŚCIU W OBOZIE KRÓLA Z 40 FPS ZROBIŁO MI SIĘ 60 !!!

Dawid0ss_z

0 + - 2011-05-26 18:08

A no prawda :-D

Piotrek_P

0 + - 2011-05-26 18:22

Można jaśniej, bo nie jestem w temacie ?

Dawid0ss_z

0 + - 2011-05-27 11:33

Poszukaj w necie. Pudełkowa werja gry działa znacznie szybciej, gdy podmieni się plik exe w folderze /bin na ten z wersji elektronicznej GOG

366aras

0 + - 2011-05-26 17:46

to wrzuc na jakis serwer i podaj linka. jesli mozesz

gloryseeker

0 + - 2011-05-26 18:22

jednym słowem powtórka z pierwszego "wieśka"
poczekam na final patcha i jeszcze trochę patchy i ... jeszcze trochę... i wydanie w jakiejść taniej serii. akurat sesję pozdaję...
a jak można było wydać grę bez inverta? toż to wcale grywalne nie będzie. CDP dał ciała... przynajmniej się w porę zorientowali.

effendi360

0 + - 2011-05-26 18:26

TU MACIE EXE I PAUL.DLL

http://www.mediafire.com/?trd36z793mg6oia

RADMAN82

0 + - 2011-05-26 18:54

http://wpc.420c.edgecastcdn.net/00420C/files/P1_1/Patcher_PL.exe

effendi360

0 + - 2011-05-26 18:59

EJ te serwery dalej nie działają ? Odinstalowałem wieśka i chciałem zainstalować jeszcze raz ale nie mogę aktywować gry - nie pobiera tego patcha. Nie, nie tego co dziś wyszedł - tego co był na początku.

fredii

0 + - 2011-05-26 19:02

wiedźmina 2 przeszedłem już 3 dni temu i odstawiłem pudełko na półkę patch mi już nie jest potrzebny

Towarzysz Komisarz

0 + - 2011-05-26 19:05

Jakoś mi Wiesiek 2 nie leży... za mało "RPG w RPG"... mapy są małe, questów nie za wiele, problemy techniczne, nie ma mikstur leczniczych, co w trudnych walkach sztucznie wydłuża grę.

Słynne wybieranie decyzji, nic tak naprawdę nie wnosi, bo wszystko zależy od dwóch decyzji na początku gry, a potem i tak wszystko jedno :)

Już nie mówiąc, że każdy kolejny akt jest krótszy od poprzedniego. Słowem CDP zrobił z W2 to, co Bioware z Dragon Age 2.

Po raz kolejny dałem się nabrać szarlatanom z CDP, teraz ich następną część gry kupię dopiero, gdy będzie w wersji naprawionej, działającej i za pół ceny.

HelGhast

0 + - 2011-05-27 19:40

80zł za grę to dla Ciebie za dużo? że o połowę taniej chcesz? może jeszcze za darmo powinni rozdawać...

KaNiOn

0 + - 2011-05-28 01:55

Jakby ta gra kosztowała 159zł to bym się z Tobą zgodził - ale nie kosztuje. 79zł za taką grę to już jest promocja 50% (w stosunku do zachodnich gier).

cyberant

0 + - 2011-05-26 19:10

Ale kombinują z tymi serwerami. Puścili by oficjalnie patcha na torrencie i jakims rapidzie to by się momentalnie rozeszło.

Mniejsze koszta dla nich, szybszy transfer dla graczy. Ale nie.. oni muszą "bazę klientów" zebrać.. ech.

RADMAN82

0 + - 2011-05-26 19:17

http://wpc.420c.edgecastcdn.net/00420C/files/P1_1/Patcher_PL.exe

Sopel86

0 + - 2011-05-26 20:03

Na ch.. mi to jak się nie chce zainstalować?! Wyskakuje na końcu błąd! Potem się nie dziwie, że wiara piraci gry :/

Towarzysz Komisarz

0 + - 2011-05-26 20:15

Co z kolei, w następnej wersji, skończy się jeszcze ostrzejszym DRM i jeszcze większymi problemami.

HelGhast

0 + - 2011-05-27 19:41

Jak się nie umiesz nawet gry zainstalować to nawet nie bierz się za nią.

Sopel86

0 + - 2011-05-26 20:01

Dobrze, że chociaż ukończyłem Wiedźmina 2, bo np. Mass Effect 2 już nie :/... a pierwsza część była świetna!

Elninio

0 + - 2011-05-26 20:24

ja jeszcze jestem przy Wiedzminie 1, zanim skończę 1 cześć to dwójka będzie już pewnie pozbawiona większości problemów ;)

Szymon331

0 + - 2011-05-26 20:36

Hm, mnie działa płynnie na ultra bez patha. Zaczekam aż jakiś porządny patch będzie do ściągnięcia i wtedy się nim będę raczyć. Na razie szkoda zachodu.

Rekuto

0 + - 2011-05-27 10:48

Na pewno.

NextGen1987

0 + - 2011-05-26 22:42

Polaczki nawet patch'a nie mogą wydać?! Partacze zas*ani.

RADMAN82

0 + - 2011-05-27 19:14

A ty kto, że Polaków od Polaczków wyzywasz?

Tim0n

0 + - 2011-05-26 23:35

Widzę, że oficjalny patch już wyszedł. Mógłby ktoś wrzucić oryginalne paul.dll i exe z edycji kolekcjonerskiej? Wgrałem pliki z goga i utknąłem :) Z góry dzięki

Dawid0ss_z

0 + - 2011-05-27 07:21

A czemu podmieniałeś paul.dll ? :-D Wystarczyło zamienić tylko plik exe na ten z wersji GOG No tak, gra się nie uruchamiała bez crack'a ? :-D

Tim0n

0 + - 2011-05-27 07:28

Ktoś tu pisał, że paul też trzeba. Gdybym mial pirata nie prosiłbym o pliki z oryginalnej kolekcjonerki.

366aras

0 + - 2011-05-26 23:41

przylaczam sie do prosby

carroarmato

0 + - 2011-05-27 10:59

Sprawdziłem u siebie i rzeczywiście mam średnio z 10-15fps więcej, np 50 w miejscu gdzie było góra 35. Gra działa trochę płynniej.

murarz16

0 + - 2011-05-27 14:28

gra dziala lepiej ale mam wrazenie ze glownie przez zmniejszenie odleglosci renderowania szczegolow :/ zmiana w ustawieniach miedzy minimalny a daleki nic nie zmienia. mozliwe tez ze to przez hotfix 11.5b od ATI, ktory zainstalowalem wczoraj ale nie chce mi sie bawic w odinstalowywanie i instalowanie sterow na nowo. nawet bez patcha gralem komfortowo na ultra bez ubersamplingu na o dziwo HD4870. ktos ma podobne wrazenie z odlegloscia renderowania szczegolow?

jarwi1972

0 + - 2011-05-27 16:47

Krew mnie zalewa jak czytam to co się dzieje z Wieśkiem i innymi grami.Czy CDP robi z nas debili?Kupiłeś i papapa teraz mart się sam ? Co mi z tego że ktoś mówi przepraszam skoro słychać to za każdym razem.
Szybki zysk to nie wszystko!.Jak tak dalej będzie to zacznę zbierać znaczki :-)

Z-i-Z

0 + - 2011-05-27 23:26

exe z gog faktycznie działa lepiej wiesiek

sevku22

0 + - 2011-05-28 10:08

lol wlasnie odpalilem wersje GOG! I oodpalam obóz na początku gry , patrze a tutaj , 50 fps! Wszystko na ULTRA, jedynie UBER OFF. A wczesniej bez goga mialem 30 fps. Masakra .

Gtx 570 + I5 2,66 , 4gb ram

stery 2760 WHQL

pracawinternecie.com

0 + - 2011-05-28 13:23

Ledwo gra weszła na rynek a już nie obędzie się bez przymusowego patcha.. o_O

visenna

0 + - 2011-05-28 15:53

Eh, mnie nadal numlocki nie działają.
Nie wiecie jak zmienić to w user.ini?
IK_5=(Gamekey=GI_Hotkey05,Value=1.000000)
na co?
na IK_Num5=(Gamekey=GI_Hotkey05,Value=1.000000)?

Jeśli ktoś używa numlocka do czarów, może zerknąć w file?

king2127

0 + - 2011-05-29 08:48

sprzet na jakim robili gre jest profesjonal , a miliony kombinacji podzespolow graczy to inna bajka, stery czasem cos daja ,patche, trzeba czegos ujac by smigalo

edekzkrainykredek

0 + - 2011-05-29 17:35

Czy jesli pierwszy wiesiek nie przypadl mi wogole do gustu to wiesiek 2 tez nie przypadnie czy jakos lepiej sie gra? Ogolnie to gralem w gothica i obliviona i gierki fajne ale wiesiek cos nie taki byl. Warto sciagac? tzn kupowac? :)

Dawid0ss_z

0 + - 2011-05-30 12:04

A co Ci szkodzi ? :-) Najwyżej pozbędziesz się gry, tyle.
Wiedźmin 2 to 100% RPG. Jeśli naprawdę lubisz ten gatunek, gra nie może Ci się nie spodobać he
Pzdr

morgoth5

0 + - 2011-05-30 14:56

U mnie i tak wywala grę do pulpitu po jakims czasie grania :/ Patch nic nie zmienił, grałem na moich dwóch kompach. Jeden wyposażony w i7 920 @ 4.2GHz i 2x R6950 TwinFrozr III, drugi w i7 920 @ 4.2GHz i GTX 570 TwinFrozr II, gra wywala do pulpitu po jakimś czasie na obu kompach, więc jak dla mnie ten patch nic nie zmienił :/ Ale gra i tak jest BOSKA :D

Dawid0ss_z

0 + - 2011-05-31 14:53

Jestem mniej więcej w połowie drugiego aktu. Jak dotąd nie miałem jeszcze żadnej wywałki do pulpitu.
Masz dość mocno podkręcony sprzęt. Niewykluczone, że to jest własnie przyczyna - gra grze nierówna.
pzdr

LopezDaVinci

0 + - 2011-06-03 05:06

Mi kiedyś w pierwszym Wiedźminie od połowy gry zaczęło wywalać. Jak się potem okazało masa zapisanych save'ów uszczupliła mi miejsce na dysku i było tylko 100MB xD więc jak usunąłem troszkę plików (ok. 5GB :D) to nie miałem już więcej tego problemu ;)

 
zgłoś naruszenie netykiety lub złe
zachowanie

Podgląd newsa