Na topie

Komputer Acer Aspire Predator G5920 - wydajny zestaw z systemem operacyjnym Windows 8

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Systemy operacyjne Tematyka: Windows 8 Producenci: Acer

Zestaw dla graczy i profesjonalistów

Acer Aspire Predator G5920 komputer zestaw zdjęcie 

AA

Acer wprowadził do swojej oferty wydajny komputer Aspire Predator G5920, który został stworzony z myślą o wymagających aplikacjach obliczeniowych oraz najnowszych grach.

Tajwańska firma Acer głównie kojarzona jest z tabletami, monitorami oraz laptopami, ale oprócz tego zajmuje się również produkcją gotowych komputerów. Niedawno producent ten zademonstrował kolejny zestaw z serii Aspire Predator.

Obudowa komputera Acer Aspire Predator G5920 ma opływowy kształt, który kojarzy się z mocą i wydajnością, natomiast przednie narożniki i rowki nadają konstrukcji futurystyczny wygląd. Górna powierzchnia jest nachylona pod kątem, dzięki czemu pozwala na łatwiejszy dostęp do portów USB i złącz audio. Z przodu kryje się jeszcze jedno, godne uwagi, rozwiązanie – dwie kieszenie na opcjonalne dyski twarde typu „easy-swap” pozwalające na łatwe powiększenie pamięci masowej.

W środku zamontowano 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5 2320 o taktowaniu 3 GHz (do 3,3 GHz w trybie Turbo), 4 GB pamięci DDR3 oraz kartę graficzną AMD Radeon HD 7770 z 2 GB pamięci wideo. Ponadto producent umieścił tam dysk twardy o pojemności 1 TB oraz napęd DVD RW. Całość działa pod obsługą nowego systemu operacyjnego Windows 8, a w zestawie dodawana jest klawiatura i mysz.

Galeria

Specyfikacja komputera Acer Aspire Predator G5920:

  • procesor: 4-rdzeniowy Intel Core i5 2320 o taktowaniu 3 GHz (do 3,3 GHz w trybie Turbo)
  • pamięć RAM: 4 GB DDR3
  • karta graficzna: AMD Radeon HD 7770 2 GB
  • dysk twardy: 1 TB
  • napęd: DVD RW
  • system operacyjny: Windows 8
  • dodatki: mysz i klawiatura

Najnowszy komputer firmy Acer został wyceniony na 3699 złotych.

Źródło: Acer

Strefa Windows 8

Odsłon: 6534 Skomentuj newsa
Komentarze

47

Udostępnij
  1. Julian257
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2012-12-11 09:42

    procesor: 700zł
    karta graficzna: 600zł
    dysk: 250zł
    RAM: 250zł
    nagrywarka: 100zł
    system: 350zł
    reszta bebechów max. 300zł
    suma: 2550zł

    obudowa za 1000zł ? :D

    Skomentuj

    1. Maciej Lewczuk
      Oceń komentarz:

      -19    

      Opublikowano: 2012-12-11 09:44

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Doliczyłeś porządną zasiłkę? Pamięci też mogą być nieco droższe. Liczyłeś po najniższych cenach? Może tak jeszcze marża, albo coś...

      Skomentuj

      1. Jake24
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2012-12-11 10:06

        A czy do tego zestawy musi być porządna zasiłka?

        Skomentuj

        1. Maciej Lewczuk
          Oceń komentarz:

          -13    

          Opublikowano: 2012-12-11 10:45

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Pewnie bateryjki z kiosku wystarczą?

          Skomentuj

          1. Jake24
            Oceń komentarz:

            11    

            Opublikowano: 2012-12-11 11:08

            Bądź ekologiczny, lepiej zastosować panel słoneczny...

            No już nawet 500 Watt niech będzie to ile może kosztować 500 zł? Wrzuć na luz.

            Skomentuj

          2. Maciej Lewczuk
            Oceń komentarz:

            -8    

            Opublikowano: 2012-12-11 11:34

            300-500 zeta za zasilacz, obudowa też gdzieś tak. Licząc "najtaniej jak się da" zawsze można wyliczyć niższą cenę. Ale nie zawsze te "tanie" podzespoły są użyte. Winda może być w wersji Pro, a to podnosi cenę. Nawet kompy budżetowe można złożyć często taniej niż w sklepie, jeśli części są dostępne w sklepach.

            Skomentuj

          3. Jake24
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2012-12-11 13:59

            Zasilacz za 300zł 500 watt to już jest aż nadto do tego zestawu.

            Skomentuj

          4. Pioyer
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2012-12-11 17:10

            300zl za zasilke 500W ? kpisz ? taka zasilka wystarczy SilentiumPC Deus G1 500W a jak chcesz lepsza to XFX Core 550W ktory kosztuje 235zl

            pewnie wliczaja cene systemu ~1000zl

            Skomentuj

          5. Pioyer
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2012-12-11 17:18

            + porzadna obudowe tez mozna kupic za mniej niz 300zl np Fractal Design Core 3000
            Zalman Z11 Plus
            Sharkoon Nightfall

            Skomentuj

      2. krzysiek
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2012-12-11 10:57

        No ale taki producent jak acer nie kupuje bebechów po cenach detalicznych jak w polskim sklepie...

        Skomentuj

        1. Maciej Lewczuk
          Oceń komentarz:

          -9    

          Opublikowano: 2012-12-11 11:35

          Oczywiście, a do tego sprzeda go po kosztach nie zarabiając na nim ani zeta i nie dając zarobić sklepom, które będą go miały w ofercie? Nie żartuj.

          Skomentuj

          1. krzysiek
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2012-12-11 12:07

            Kto mówi o żartach? Jeśi cena jest tak skalkulowana ze części w detalu wychodzą sporo taniej niż gotowy produkt to znaczy ze jest za wysoka. Wynika z tego producent ma marże zarówno na częściach jak i na produkcie.
            Z resztą co sie czepiam - markowe desktopy dla graczy - to jakiś margines marginesu rynku.

            Skomentuj

      3. Julian257
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2012-12-11 13:51

        czepiasz się, na szybko chciałem wyrazić mój bulwers.

        Skomentuj

    2. chudyzam
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-12-11 10:09

      7770 za 600 zł?

      4GB RAMU za 250 zł?

      Nie podali co prawda mobo, ale ta "obudowa" jest warta chyba z 1500 nawet :D

      Skomentuj

      1. Jake24
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2012-12-11 11:18

        Dokładnie. Tak na szybko znalazłem HD 7770 za 381 zł (..), Pamięci 4GB 1600 MHz 171 zł takie jak moje...
        Jak nie podali mobo, to pewnie dlatego, że nie było czym się chwalić ...

        Skomentuj

        1. Jake24
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2012-12-11 14:42

          Możecie sobie usuwać nazwę sklepu i tak mam ją w profilu. Tak poza tym, jeśli wy edytujecie nasze komentarze, to nam też dajcie taką możliwość!

          Skomentuj

        2. Jake24
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2012-12-11 15:46

          *Pomyliłem się, ja za tę cenę mam przecież 8 GB RAM, a w powyższym zestawie jest tylko 4 GB, więc cena niech będzie nawet za te "LEPSZE" 120 zł.

          Skomentuj

    3. Zwierzak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-12-11 20:01

      Co to za system za 350 zł ? Bo raczej nie Boxowy Windows. Chyba że firma ci zainstaluje OEM, zmienis dysk i będziesz dzwonił do microsoftu :)

      Skomentuj

  2. Zosed
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-12-11 09:42

    zestaw rodem z tesco czyli: kosmiczna obudowa

    "nowoczesny cpu i5' tylko ze model niszowy

    no i grafika 2GB!

    bym zapomnial super nowoczesny windows 8!!!

    do tego cena z kosmosu i pod choinke jak tralala.

    Skomentuj

  3. popo601
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-11 09:57

    No właśnie a Windows 8 też z 300zł albo i więcej i się nazbiera, przecież za free systemu Ci nie dają.

    Skomentuj

    1. Zosed
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2012-12-11 10:06

      policzyl system 350 zl

      Skomentuj

  4. chudyzam
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-11 10:10

    Tyle samo wart jest ten zestaw co reklamowane niedawno "3 mocne zestawy za graczy" zbesztane od góry do dołu prze forumowiczów :) Tu przynajmniej ładna obudowa :)

    Skomentuj

  5. Kuciapa
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-11 10:41

    Moze nie wiecie ale oni sobie zycza ok 400 zl za zlozenie go

    Skomentuj

  6. [PROTOTYPE]
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2012-12-11 10:44

    Hehe zmysla o najnowszych grach chyba low setting pokroju pacmana/mario/tetrisa.

    Skomentuj

  7. Veeon
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2012-12-11 10:45

    Za prawie 4 tyś. w życiu bym nie kupił gotowca i to jeszcze z takimi podzespołami.

    Skomentuj

    1. zuru999
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-12-11 14:49

      ta, za 4 tyś można takiego składaka złożyć że głowa boli...

      Skomentuj

  8. saddam
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2012-12-11 10:47

    LOL, i5 2320 w desktopie za 3,7k.
    Nie rozumiem koncepcji tego sprzętu.
    Może być dobry i drogi lub tani i kiepski ale nie drogi i kiepski.

    Skomentuj

  9. mirzo
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2012-12-11 11:23

    To żadna okazja - to tragedia ...

    Skomentuj

  10. wojto131b
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-11 11:26

    Za te pieniądze można samemu zrobić o wiele lepszą maszynę.. I zgadzam się z komentarzem "mirzo" to tragedia za taką cenę..

    Skomentuj

  11. KamiKAzeDBC
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-11 11:27

    A może ta klawiatura i mysz kosztują 800zł?

    Jak dla mnie ACER za bebechy daje:
    procesor: 550zł
    karta graficzna: 500zł
    dysk: 190zł
    RAM: 90zł
    nagrywarka: 50zł
    system: 200zł
    sławetny zasilacz: 150zł MAX
    reszta bebechów max. 150zł
    Czyli w sumie +/- 2000zł + koszt transportu i ew. reklamy.

    Czysty zarobek na lenistwie kupca.

    Skomentuj

  12. Radek0406
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-11 11:34

    W życiu bym tego nie kupił. Nie lubię firmy Acer, poza tym za tą cenę złożył bym lepszy komputer i ładniejszy.

    Skomentuj

  13. xRaay
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-11 11:53

    to jakis rupiec jest, nawet nie ma FDD :( i zgaduje ze LPT tez nie ma.

    Skomentuj

  14. aleksander12
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2012-12-11 12:16

    Jaki złom haha

    Skomentuj

  15. Minimal
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-12-11 13:05

    Fajna obudowa ... i tyle :)


    przecież za tą kasę można spokojnie złożyć zestaw, który będzie miał dużo większą wydajność :P

    Jestem ciekaw jak ktoś przyniesie do domu ten zestaw i będzie chciał na tym "super" sprzęcie odpalić takiego Far Cry 3 na max detalach - mina gościa bezcenna :)

    Skomentuj

  16. devilson131313
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2012-12-11 13:08

    Tak więc i ja się wypowiem.
    Procesor: i5-3570K - 900zł
    RAM: Pamięć Corsair DDR3 2x4096MB 1866MHz - 200zł
    Płyta: MSI Z77A-G43 -350zł
    Karta graficzna: GTX 660 Ti - 1000zł
    Dysk: Western Digital Caviar WD10EZRX -250zł
    Napęd: DVD-RW - 100zł
    Obudowa: Cooler Master Elite 311 Plus - 220zł
    Zasilacz: be quiet! E9-500W - 340zł
    Chłodzenie: Dark Rock 2 - 230 zł

    Dodatkowo:
    Jack Daniels 0,5L - ok. 75zł
    Frajda z dużo lepszego kompa złożonego za te same pieniądze - 0zł

    Łącznie: 3665zł

    Hmmm... No to zostało jeszcze na fajki :P

    Skomentuj

    1. Julian257
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-12-11 13:54

      i linux :D

      Skomentuj

      1. devilson131313
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2012-12-11 14:07

        Nie traktuję tego jako wady. Tym bardziej, że doczekałem się Steama na linuxa. Co prawda mam cały czas niewykorzystaną licencję na Win 8 z Dreamsparka, więc dla mnie to nie jest żaden problem. W przypadku gdy ktoś takowej nie ma, to rezygnujemy z flaszeczki Jacka i chłodzonko zostawiamy stockowe. Problem zażegnany. Pozdrawiam :)

        Skomentuj

        1. Julian257
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2012-12-11 16:47

          Nie no jasne, myślałem, że po prostu zapomniałeś o systemie.

          Skomentuj

    2. kcpr11
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-12-11 14:06

      Nie doliczyłeś Win 7. Bez Whisky, fajek i z tańszym chłodzeniem na CPU spokojnie starczy na Win 7 Home Premium 64bit (dużo lepszy niż win8)

      Skomentuj

      1. Bartusiak69
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-12-13 07:04

        Widziałeś windows 8 ?
        Dla mnie jest o wiele lepszy niż Win 7.
        Ósemka jest dla mnie bardziej stabilna.

        Skomentuj

  17. Bartusiak69
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-11 15:39

    Lepiej samemu złożyć komputer dużo taniej wyjdzie.
    Ja teraz chce kupić komputer to bym taki złożył :

    Procesor: AMD X8 FX-8320 BOX ( ok. 650 zł )
    Karta Graficzna: MSI Radeon HD7850 2Gb 256-BIT (ok. 800zł)
    Płyta Główna: MSI 990FXA-GD80 (ok. 600zł)
    Dysk Twardy: OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G (ok.450zł)
    Seagate 1TB Barracuda 7200.12(ok350zł)
    Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 4GB 1333MHz (za szt. ok. 80zł)
    kupiłbym 4x4GB (ok. 320zł)

    RESZTĘ MAM , czyli koszt wynosiłby mnie około 3070 zł

    Myślę, że ten sprzęt wystarczyłby mi na dłużej niż 2 lata :D

    Skomentuj

    1. Bartusiak69
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-12-11 15:40

      z tym dyskiem ssd bym się wstrzymał i taką ilością ram na początek wystarczyłoby mi tylko 2x4GB

      Skomentuj

  18. luk9400
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-11 17:14

    Hahahahaha... współczuję tym co go kupią.

    Skomentuj

  19. infinitimind^2
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-11 19:16

    Sory ale zawsze wydawało mi się że ideą takich komputerów jest ten jest to iż nie kosztują drożej niż samodzielne składaki. Dzięki temu że producent ma lepsze ceny na podzespoły niż ceny detaliczne to zarabia plus dodaje lekką marże. Ale tutaj widzę rżnięcie klienta ostro w pupe ;) a niektórzy jeszcze próbują tego bronić.

    oczywiście za lenistwo się płaci ale nie próbujcie nikomu wmówic że jest to opłacalne

    Skomentuj

  20. Zwierzak
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2012-12-13 00:29

    Skoro to takie proste złożyć wydajny komputer i sprzedać, to zachęcam założyć działalność gospodarczą - chyba znaleźliście niszę. Ciekawe czy Wasza cena będzie konkurencyjna jak uwzględnicie ZUS-y, opłaty, podatki, wypłaty....

    Skomentuj

    1. Bartusiak69
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-13 15:30

      ja jak bym miał składać kompa komuś to bym może max do 100zł więcej brał, aby jakiś grosz zarobić, ale jak masz takich komputerów złożyć 10 na dzień i dostań 20 zł do ręki za jeden nie licząc już tych opłat to 200 zł w jeden dzień roboczy byś miał. Wiadomo, że to przykładem podałem, bo nie zawsze ktoś kupuje, ale tu to jest trochę przegięcie z ceną Acer'a.

      Skomentuj

    2. infinitimind^2
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-14 15:00

      No i widzisz, dochodzimy do pewnej bardzo fajnej sprawy. Otóż nikomu w PL właśnie przez ZUS podatki itp nie opłaca się tu nic robic, dlatego cała elektronika skupia się w Azji lub USA.

      A akurat złożenie komputera to nie jest wiedza tajemna jak np projektowanie bomby atomowej